Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség és rossz pajzsmirigy működés fórum

Terhesség és rossz pajzsmirigy működés (beszélgetős fórum)


11. mimi mami (válaszként erre: 10. - Tita80)
2013. márc. 18. 18:50
Nem nem! Nyugi!!!
10. Tita80 (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2013. márc. 17. 10:29
Ez megnyugtató. Ezek szerint nem feltétlenül lesz baj :)
9. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Tita80)
2013. márc. 16. 19:29
nekem sem lett fogyatékos gyerekem...
2013. márc. 16. 17:14
Őszintén megmondva én sem tudom, hogy milyenek voltak az értékeim.....Kiderült, hogy baj van a pajzsmiriggyel és szedtem a gyógyszert amit a doki mondott. Aztán elsőre terheslettem és nem volt semmi baj. Kontroll és kontroll és minden oké volt.
7. Tita80 (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2013. márc. 15. 19:10
Hááát, én azért foglalkozom az értékkel, mert én is azt hittem nincs semmi baj. Jól vagyok, immáron 20 kilót fogytam, de az értékem még mindig nem jó, és több vetélést vagy esetleg beteg babát nem szeretnék. Tudom, hogy a rossz érték ellenére is lehet baba, csak lehet illetve nagy valószínűséggel fogyatékos lesz.
2013. márc. 14. 13:55
Barátnőm maga sem tudja, hogy alul vagy túlműködik neki, csomó gyógyszert kapott a szívére is, idegeire, aztán hol szedte, hol nem. Egy kerek év után esett teherbe, most nem tudom, hogy áll a pajzsmirigye. Amikor próbálkoztak, én többször figyelmeztettem, hogy nem játék, nézesse meg, figyeljen oda rá, de a dokik nem foglalkoztak vele, ő sem, azzal, hogy jól van. Most jár a 12 hétben kb.
5. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Tita80)
2013. márc. 14. 13:27

Szia

először is részvétem, másodszor pedig ne törődj az értékekkel, nekem is ugyanez a problémám, sose tudtam mi a jó érték, szedtem az előírt gyógyszert és úgy voltam vele hogy ha én jól érzem magam és fogyok, akkor jól vagyok, szerintem sok minden agyban dől el! Ez a görcsös "mennyi az annyi", "mekkora érték alatt lehet csak baba", stb... csak ront a dolgokon.

Lényeg a lényeg, terhes lettem nem tudom milyen értékkel, kaptam progeszteron pótlást első 13 hétben és minden rendben volt, előtte 2x vetéltem.

Ja és társult a pm mellé egy IR is, arra is szedtem gyógyszert+diéta...

Most nem szedek gyógyszert szülés óta, viszont sportolok és odafigyelek mit eszek, szerintem nincs is szükségem másra, majd elmegyek vv-re, de nem számítok rossz értékekre.

2013. márc. 14. 12:03
Nekem 6 volt először,elkezdtem az euthyroxot,5 hete szedem,és 3.05 lett az értékem.Most 5 hetes terhes vagyok.ma hívom a dokit,hogy kell e emelni a gyógyszert.
2013. márc. 14. 10:41

Most nem kérdeztem, mert most nem szeretnék babát. Azt persze tudom, hogy az 5 még mindig sok és gondolom veszélyes is, és nem akarok megint bajt.

Neked mennyi idő alatt állította be a gyógyszer?

És mennyi volt illletve mennyi lett a tsh-d?

2. mimi mami (válaszként erre: 1. - Tita80)
2013. márc. 14. 10:08
Szia! Nekem alulműködik és gyógyszerrel sikerült korrigálni. MIkor terhes lettem gyakran kellettmennem ellenőrzésre és a doki növelte a gyógyszer adagomat de szerencsére semmi baj nem lett. Az orvosod tud erről tájékoztatni. Ő mit mond?
2013. márc. 14. 10:03

Sajnos nem rég elvesztettem egy babát, mint kiderült a tsh eredményemből, hogy a pajzsmirigy rossz működése miatt. Azóta szedek rágyógyszert, de sajnos az elmúlt három hónap alatt, még mindig nem ment le normál értékre (a tsh-m 7,55 volt most 5:( )

Arra lennék kíváncsi, hogy ha teherbe esnék megint, akkor lehet még valamit tenni, hogy nem legyen baja a babának vagy megint el kell vesztenem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook