Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagy korkülönbség fórum

Nagy korkülönbség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
86. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 85. - Hanami)
2016. ápr. 4. 09:48

Csak a saját tapasztalataimról írtam. Ilyen házasságban nôttem fel, és amint írtam, idôseket is ápoltam hosszú éveken keresztül. A férfiak 60-70 %-a próbálkozik a 10-20-30 évvel fiatalabb nôknél igen nagy intenzitással. :( Csak a munkatársakat le lehet szerelni, de a szülôt nem.

Kívánom, neked ne legyenek ilyen tapasztalataid férjed élete alkonyán és ne kelljen megélned az emberi leépülés minden fázisát a szeretett férfi mellett.

Anyukám testileg-lelkileg belerokkant a 6 éves ápolásba. Senkinek nem kívánok ilyen öregkort!

Természetesen az én életemben sem múltak el ezek az évek nyomtalanul. Emiatt szakember segítségére szorulok, hogy ezektôl a rémképektôl és -álmoktól meg tudjak szabadulni. Pedig nem gyenge teremtés vagyok!

85. Hanami (válaszként erre: 76. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 4. 08:02

Bár nem nekem címzed, úgy érzem,hozzám szól a , amit értek is.Kár,hogy Te ragaszkodsz a saját elképzelésedhez, és még csak meg se akarod érteni,amit én próbálok"mondani".


Igen, nagyobb a valószínűsége, hogy az ember 70, és nem negyven éves korában szorul ápolásra, ez a természetes, és szerencsés esetben így is van.


Az életben semmire nincs garancia, és igen, számoltam, a csaj 50 éves korában a férje elmehet nyugdíjba, ha akar, ha úgy érzi elfáradt, de maradhat aktív is.Ismerek korukhoz képest fitt, fizikailag és szellemileg is jó kondícióban lévő 80 éveseket.Nem törvényszerű, hogy a szóban forgó férfi 80 éves korára demens lesz.

2016. ápr. 3. 22:53

a párom 10 évvel idősebb tőlem.


40 éve vagyunk együtt,és nem gondolom azt ,hogy rosszul döntöttem. nekem soha nem tetszettek a velem azonos korú fiuk. túl komolytalanok,felelőtlenek voltak hozzám képest.


nem is olyan rég ismered,ha egyáltalán ismered.vannak későn érő típusú férfiak,és korán nősülő pasik.

te sem találtad meg a párod 33 évesen,mint ahogy ő sem 47 évesen,nincs ebbe semmi furcsa.

miből gondolod,hogy egyáltalán téged szeretne élete párjának,mikor alig ismered,nem is tudsz róla semmit.ja.........2-3 órát beszélgettél vele a rendelőbe,vagy a kórházba,és már is kombinálsz.

szeretne veled kapcsolatot?

udvarol neked?

tetszik neked a pasi?

ha igen,akkor ne gondolkozz sokat,és ismerkedj meg vele. kérdezd meg pár hét múlva mit szeretne elérni ,mik a tervei?

igy megtudhatod,szeretne-e családot alapítani,hisz te szeretnél.

nem késtél még le a gyermekvállalásról,sőt még ő sem.

a lányom azonos korú férjet választott,és az ellenségemnek sem kívánnám a házasságukat.

szeretni fogjátok egymást,akkor nem számít a korkülönbség!

annak viszont örülj,hogy nem csóró a pasi.miért lenne jobb ,ha az lenne?


sok szerencsét a párkapcsolatodban,és szülj szép egészséges gyermeket,bár ki legyen is a választottad.

83. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Coreyhaim)
2016. ápr. 3. 22:18

a barátnőmmé lett asszony, aki a barátom felesége lett, pont 14 évvel fiatalabb a férjétől.

Szépen élnek, mint más párok, a nagyobbik gyerekük már 20 éves lesz. A kisebbik 18, azt hiszem ezzel mindent elmondtam.


azért ez nem akkor korkülönbség, bár néha még három-négy év is sok, de hát minden kapcsolatban, házasságban, vannak zökkenők.


Türelem kérdése minden, akármennyi idő van a felek között. Anélkül semmit nem ér az egész.

82. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 75. - Levarosbukta)
2016. ápr. 3. 21:47
Ha nem élhettem volna a szüleim házában, évtizedeken át nyöghettem volna a hitelt.
2016. ápr. 3. 21:25
sztem döntsd el, h tetszik-e a pasi, és ha igen, akkor hajrá. felesleges terveket szőni (egyelőre), majd kialakul.
80. coreyhaim (válaszként erre: 77. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 3. 21:22
nyugi aki írigykedik, az ilyen..ismerem az embereket nagyon is jól,de nem baj ezért ez a fórum ...:)
79. coreyhaim (válaszként erre: 75. - Levarosbukta)
2016. ápr. 3. 21:21

nem állok le vitatkozni egy ilyennel,persze gondolj amit akarsz...biztos jobb élete van annak aki 2o évesen szült x gyereket és már elvált,itt szerintem nem csak én nem találtam még a te általad leirt szőke herceget...a körülményeket abszolút nem ismered és nemis akarok ebbe belemenni , és mielőtt azt irná valaki hogy a negativ kritikát nem birom elviselni, de , eltudom,csodálkoztam is volna ha ma a sok normális hozzászóló mellé nem ir be egy ilyen irtó kedves ember ....de ne állíts valótlan dolgokat , nem azért vagyok apám nyakán mert egy könnyebb hanem mert sajnos még nem adatott meg hogy külön menjek ...anyagilag,(állandó sulyos betegségem amibe nem megyek bele de hidd el több százezreket kellett kiadnom )és mert idáig összesen 2 helyen laktam nem ugy mint a szomszédom aki már vagy 2o helyen pasiról pasira vándorolt ..

én nemfogok egy ivós vagy akármilyen pasival összeköltözni hogy elmondhassam igen különmentem,mert erre is sok példát tudnék mondani, meg olyat akik egymás mellett vannak ,de tökre feleslegesen, mert kb egymáshoz sem szólnak..köszi nem.

78. cimpi (válaszként erre: 72. - Coreyhaim)
2016. ápr. 3. 21:19
Ha pasi 36 éves, esetleg pár év múlva rájön,hogy gyereket szeretne,akkor az 50 feletti nő már nem tudja ezt magadni neki..
77. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 75. - Levarosbukta)
2016. ápr. 3. 21:15

Miért?? Kötelezô a pénzét kidobni az ablakon albérletre?

Helyben vagy a közelben van a munkahelye, akkor miért éljen külön??

2016. ápr. 3. 21:13
Már csak az a kérdés, hogy hány negyvenes férfit ápol a felesége, és hány hetveneset??
2016. ápr. 3. 21:11
Azért az érdekes hogy mindenki a férfiben keresi a hibát, feltételezi hogy valami gond van vele ha ennyi idős korára nem nősült meg még. Azért egy 33 éves nő aki még mindig a szőke herceget várja fehér lovon a szülei nyakán az is megérne egy kis elemzést.
74. Hanami (válaszként erre: 61. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 3. 20:55

Szíved joga,írtam is.


(De nem tudhatjuk, a 40 éves férfi is lerobbanhat,akkor őt is ápolni kell.)

2016. ápr. 3. 20:53

Amíg a férfi dolgozik, nincs nagy gond.

Számolj utána: amikor ô 65, te csak 51.

Neked még van 14 éved a nyugdíjig.

Mit fog csinálni 79 éves koráig otthon?

Mos-fôz-vasal-takarít-bevásárol-füvet nyír, stb.

Megôrül attól, hogy neki még csinos, szemrevaló fiatalos felesége van, aki reggel elmegy dolgozni és csak este ér haza; neki meg az egyik lába mar a sírban.

Ahelyett, hogy két hatvanas végre élhetné az életét, mellette egy lelassult, szundikáló, féltékenykedô, prosztatagondokkal küzdô pasival él.

72. coreyhaim (válaszként erre: 71. - Cimpi)
2016. ápr. 3. 20:37
szerintem is áltba az a gyakoribb ahol a pasi az idősebb de látod-- akit én ismerek fiút ( lejjebb lirtam részletesen ) ő pl egy 56 eves nővel van, a fiu 36....:SS miért nem szokott ez működni ált ban?
71. cimpi
2016. ápr. 3. 20:35
Ha a nő idősebb jóval (10-15-20) év egy kapcsolatban,az nem igazán működik hosszú távon.. környezetemben voltak ilyen "felállások," de hamar vége lett .. Ha pasi idősebb, akkor működhet...
70. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 66. - Forrest2010)
2016. ápr. 3. 19:56
Pontosan! Amíg kerülgetett kórház-kórház hátán. Magas vérnyomás, szívroham, pacemaker, vízhajtó és társai. Felettem ne apáskodjon senki. Nincs komplexusom.
69. forrest2010 (válaszként erre: 56. - Coreyhaim)
2016. ápr. 3. 19:52
..v csak kényelmes neki , nem kell strapálnia magát a nőért :(
68. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Coreyhaim)
2016. ápr. 3. 19:49
....a 14 év az még nem 20 :)
67. forrest2010 (válaszként erre: 56. - Coreyhaim)
2016. ápr. 3. 19:47
....talán ideig-óráig szereti ! ez akkora korkülönbség , h nem tudom elképzelni se hosszútávon ! de felőlem ...... :)
66. forrest2010 (válaszként erre: 61. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 3. 19:44
Mint a szomszédasszony akinek 18 évvel idősebb a férje , aki mostanába 80valahány éves ! a nő + 60 valamennyi ! és idegesíti a férje lassulása..... nem a pasi fiatalodott a nőhöz . Én megőrülnék , ha egy 80 éves pasi nyavalygását kellene hallgatnom , 62 vagyok / mondjuk engem az is zavarna , ha fiatalabb lenne nálam , egyidősek vagyunk /
2016. ápr. 3. 19:33
Köztünk 21 év a korkülönbség. Lassan 11 éve leszünk együtt és van egy 2 éves kisfiúnk. Mindenben megértjük egymást, eddig semmi gondunk nem volt a korkülönbség miatt.
2016. ápr. 3. 19:26
Az természetesen más helyzet, amikor leélnek 40-50 évet egymással. Akkor természetes.
63. rinike (válaszként erre: 31. - Coreyhaim)
2016. ápr. 3. 19:20
Nem azt kell megkérdezni, hogy veled akar-e családot, vagy tőled akar-e gyereket, csak azt, hogy úgy általában tervezi-e, vagy kizárja.
2016. ápr. 3. 19:11

Én a lányom és a vejem kapcsolatából tudom lemérni azt, hogy tulajdonképp nem a korkülönbség számít, hanem az, hogy milyen az az ember. Mennyire illetek össze. Én egy lakásban élek velük, így látom a dolgokat.

Valaki egyszer azt mondta, az a legjobb, a a lélek, a szellem, és a test is jól működik együtt.

Egyébként nem tartom önző alaknak, azért mert sokat utazott. Sőt így nagyobb biztonságban vagy a megcsalás ellen is, mert már kiélte magát, és meg akar állapodni.

61. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 58. - Hanami)
2016. ápr. 3. 19:00
Nem vállalok be egy majdnem 80 éves férfit.
60. Hanami (válaszként erre: 59. - Coreyhaim)
2016. ápr. 3. 18:57
Nem,hanem ápolni,ha beteg.
59. coreyhaim (válaszként erre: 58. - Hanami)
2016. ápr. 3. 18:55
ezt most arra érted hogy kiszolgálni a pasit ? mert akkor ez nem korfüggő , szerintem.
58. Hanami (válaszként erre: 57. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 3. 18:52
Egy veled egykorú mellett is lehetsz ápolónő,ha az élet úgy hozza,mondjuk megértem,aki ezt önként dalolva nem vállalja.
57. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 56. - Coreyhaim)
2016. ápr. 3. 18:46
Lehetett volna; de nem vállalom az ápolónô tisztét sem ingyen, sem pénzért.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook