Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Muskátli rohadása fórum

Muskátli rohadása (beszélgetős fórum)


10. Marmar (válaszként erre: 9. - Pné Veronika)
2009. jún. 1. 16:24
Nem, meg nem sikerult beszerezni. Nem jutottam meg el kertboltba. :(
9. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Marmar)
2009. máj. 29. 16:01
Sikerült valamit beszerezned?
8. Marmar (válaszként erre: 7. - 81002da781)
2009. máj. 25. 09:47

Szia,

Nem tudom, vannak e lyukak a láda alján, de ha vannak is, akkor az alátéttől úgysem szellőznek ott. Gyorsan le is veszem őket. :) Köszönöm

2009. máj. 25. 08:26

Szia,

A férjem kertész, már tegnap leírtam mi lehet a gond, de a gépünk vacak, és kikapcsolt, megpróbálom visszaidézni, amit mondott...

Szóval azt mondta gombásodás lehet, kellene valami gombaölő szer.

Emellett kevesebb víz, és a földet fel kellene lazítani, hogy a gyökerük kapjon levegőt...

Amúgy a láda alján vannal lyukak?

Remélem tudtam segíteni....

6. Pné Veronika (válaszként erre: 5. - Marmar)
2009. máj. 24. 22:19

Nincs mit. :-) Remélem a kertészetek fejlődtek az elmúlt 10év alatt és valami hiper-szuper csodaszert tudnak majd neked adni. :-))

Jó éjt.

5. Marmar (válaszként erre: 4. - Pné Veronika)
2009. máj. 24. 22:02
Ok, köszönöm. Én már egyfajta bogárra is gyanakodtam, ami muskátli tönkretételére specializálódott. Akkor gomba... Ez sem jobb. MÉgegyszer köszi
4. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - Marmar)
2009. máj. 24. 21:58
Sajnos nem hiszem, hogy tudsz mit tenni, anno mikor gazdaboltos voltam, akkor a dugványozás előtt gombaölő szer használatát javasoltuk. Ugyanis ez egy gombás fertőzés, amit nem nagyon tudsz kezelni. Hacsaknem mostanság már talán találtak rá valami gombaölő szert, amivel le tudod permetezni. A baj az, hogy ez a késsel, földdel, bármivel továbbszaporodik, ha elegendő napfény, nyirkos-vizes helye van. Próbáld meg gazdaboltban megkérdezni van-e gombaölő szer rá. Jobb ötletem nincs.
3. Marmar (válaszként erre: 2. - Pné Veronika)
2009. máj. 24. 21:53

Virágok. Nem vettem őket, én szaporítom évek óta.

Gyönyörű zöld és üde, aztán egyszer csak berohad. Baci ellen lehet valamit csinálni? Attól esetleg nem lehet, hogy műanyag cserépben van? Úgy vettem észre, mintha a műanyagosok között több lenne a rohadás, mint az agyagos cserepesek között.

2009. máj. 24. 21:47

Szia. Palánták vagy már nagy virágok?


Szerintem valamilyen baktériumos fertőzés lehet. A dugványok a kertészetben kaphatják meg és 3-6hónapig maradnak meg a bacik. :-(

2009. máj. 24. 21:38
Tudja valaki, mitől rohad meg a muskátli, ha nem is lett túlöntözve? Száraz szinte a föld, és fekete rohadás jelenik meg a föld felett, ami felfele terjed. Ha kihúzom, nincs gyökere.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook