Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaviszonnyal kapcsolatos igény elévülési ideje fórum

Munkaviszonnyal kapcsolatos igény elévülési ideje (tudásbázis kérdés)

2009. aug. 21. 15:18
Szia amunka törvénykönyve 11. paragrafusa szerint. A munkaviszonnyal kapcsolatos igény, 3 év elévülést ir. Elöször jelezd irásban a munkáltató felé.
2009. aug. 21. 09:54

Sziasztok. Júniusi határidővel lemondtam a gyedet, mert vissza akartam menni dolgozni, de a munkáltatóm nem vett vissza, ki se fizette még a szabikat sem. másfél évem van hátra a gyerek 3 éves koráig, természetesen befogom adni a keresetet ellene. Kérdésem, tudja -e valaki mennyi az elévülési idő?(mindenhol mást ír, 3 évet,6 hónapot..stb.)


Persze oda nem mennék már vissza, úgyhogy ha a bíróság kötelezné a munkáltatót, vegyen vissza, akkor felmondanék, de addig is még várok egy kicsit, ha tehetem.. az elévülési időn belül szeretném beadni a keresetet, h addig az időig visszamenőleg az összes bérem fizesse ki a munkáltatóm. Dolgozni akartam, de így h megaláznának utána, már nem. Persze keresek munkát, meg közbe tanulok.

Azért nem mindegy, h most adném be a keresetet, kapnék max 3 havi fizut, vagy kicsit később, és sokkal több pénz jönne a házhoz.

2009. aug. 21. 09:48
Munkaviszonnyal kapcsolatos igény elévülési ideje

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook