Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 18 évesen, különélés esetén középiskola mellett milyen támogatásokat tudok igényelni? (élettársi kapcsolatban) fórum

18 évesen, különélés esetén középiskola mellett milyen támogatásokat tudok igényelni? (élettársi kapcsolatban) (tudásbázis kérdés)

2010. okt. 10. 18:18

Családi pótlékra jogosult saját jogán


(b) a közoktatási intézményben tanulmányokat folytató, nagykorú személy, annak a tanévnek a végéig, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét,


aki a szülővel nem él egy háztartásban.


Saját jogú családi pótlékra vonatkozó igényt a „Kérelem saját jogú családi pótlék megállapítására" című formanyomtatványon kell előterjeszteni. A formanyomtatványon kitöltési útmutató is található, amely tartalmazza az egyes rovatokhoz tartozó magyarázatokat valamint az igénybejelentéshez benyújtandó iratok, iratmásolatok körét. A formanyomtatvány ingyenes.

7. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Anchee)
2010. okt. 10. 18:14
átmeneti segély... de ennek az összege nem túl sok.. :(((
2010. okt. 10. 18:14
2010. okt. 10. 18:14
Nincs bevételed, tanuló vagy, élettársi kapcsolatban élsz, a szüleidhez kb semmi közöd. A többit ne hangoztasd szerintem.
2010. okt. 10. 18:11
bizony ők kapják.konkrétan anyám. de még tanuló vagyok,jelenleg null bevétellel. csak a teszveszezés hoz pár ezret.
3. t.Ili (válaszként erre: 1. - Anchee)
2010. okt. 10. 18:06

Ha élettársi kapcsolatod van már,akkor semmit.

Ha ezt hangoztatod.akkor még a családi pótlékra sem vagy esélyes.Vagy azt még a szüleid kapják?

2010. okt. 10. 18:02
csak 17 vagyok,már 2 éve nem otthon lakok,mióta elmenekültem.nem hivatalos,mivel a gyámügy 2 helyen tárgyalta az esetemet,az egyik helyen elfogadták,a másik helyen nem.(anyámék az ország másik végébe vannak bejelentve állandóra,én pedig ide anyósomékhoz.csak anyám lakik ebben a városban,nem váltak el még a szüleim,2 éve külön élnek.)és a mostani esetben tudok támogatást igényelni?bármi érdekel.
2010. okt. 10. 18:01
18 évesen, különélés esetén középiskola mellett milyen támogatásokat tudok igényelni? (élettársi kapcsolatban)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook