Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyisek! Először a munkaügyön kérjem a nyilvántartásból való törlést, vagy a hivatalnál kérjem a BPJ megszűntetését? fórum

Munkaügyisek! Először a munkaügyön kérjem a nyilvántartásból való törlést, vagy a hivatalnál kérjem a BPJ megszűntetését? (tudásbázis kérdés)

2012. szept. 29. 10:12

Így hónapokkal az eset után, van türelmem leírni a kálváriámat :)

Bementem a mü-re, hogy hagyjanak már békén, töröljenek és kész. Mondták, hogy óóó, az nem úgy van! Majd jöjjek vissza (kb) 2 hét múlva. Nekem akkor már alá kellett volna írnom a közmunkás papírokat. Király, időhúzás. Mentem a hivatalhoz. Töröljenek, mert a mü is törölni fog hamarosan. ÁÁÁ, vigyek valami passzust, hogy miért töröltetem magam. Sulis papírom még nem volt. Erre előálltak egy hatalmas ötlettel, azóta sincs fogalmam róla, hogy sikerült ennyire kreatívnak lenniük- tagadjam meg a közmunkát, mert a közmunkás "idézőm" :D, az a nyomtatvány addigra már megvolt. még mindig két héttel a munkába állás előtt. Mindezt úgy tudtam meg, nem mellesleg, hogy odatolták elém a már kész papírokat. Fel se hívtak, nem is írtam, de még csak nem is üzentek, hogy te paraszt, két hét múlva vonulj be. Azért mégis csak illett volna értesíteni, már az én normáim szerint. Szóval, rá is írtam a papírcskámra, hogy megtagadom a közmunkát, mert nappali tagozatos képzésre jelentkeztem szeptembertől, ezért ne kelljen már még most legalább aláírnom, így augusztus közepén, ha nem is tudom, megyek-e suliba, vagy tudok dolgozni. Az egész így indult persze. Na mindegy. Szóval, megkapták az úgymond felmondásomat. DE, ne töröltessem MÁR magam a hó végéig. Érdekes. Aztán pár nap múlva-szerencsémre sikerült beiratkoznom. A tanulói szerződésemmel már tudtam mit kezdeni, kiváló indok volt a munkaügyiseknek. Időpont meg minden nélkül be is rontottam, hogy máris, azonnal tessék engem törölni már innen a fenébe, és hagyjuk egymást végre. Belementek. Örömmel vágtáztam a hivatalba, papírkámat lobogtatva, hogy itt a bizonyítéka a felmondásomnak, hagyjatok, szálljatok le rólam. Határozat ide oda, megszabadultam tőlük is. Hatalmas ma a bürokrácia, aminek sajnos gyakran nem a pozitív oldalát látjuk. Ahogy én sem. Nagyon nehéz bekerülni is, de ki még nehezebb. Az embernek nincs elég baja, szokták mondani - még ez is. Na igen. Most meg aggódhatok azon, hogy mért nem küldik már a diákigazolványomat. És akkor a bérletvásárlásról, diák szemmel, igazolvány nélkül, bunkó volános bürokrata hölgy közbenjárásával már nem is szeretnék beszélni.

:)

Ilyen szép dolgokhoz mindenkinek erőt és kitartást kívánok.

8. letti05 (válaszként erre: 5. - Pávakisasszony)
2012. júl. 24. 21:51
Persze így teljesen elegendő lesz, nem kell 2x a kirendeltségre bemenned nyugi!:-D
7. Pávakisasszony (válaszként erre: 6. - F303be5590)
2012. júl. 24. 20:40
holnapra jelenésem van egyébként is a MÜ-ön, két legyet egy csapásra. hátha utoljára kell mennem.
2012. júl. 24. 20:15
szerintem írj egy levelet és küldd el mindkettőnek. a rák mászkálna hozzájuk
5. Pávakisasszony (válaszként erre: 4. - Letti05)
2012. júl. 24. 19:51
Először is, köszönöm a gyors választ. Terveim szerint egyik nap megyek a MÜ-re törölni. Másnap az önkormányzathoz lemondani. Ez így akkor elfogadható? Célom az lenne csupán, hogy ne kelljen harmadszor a MÜ-re visszamennem, nem vagyok éppen egy időmilliomos, ráadásul nem is egy település a kettő.
2012. júl. 24. 19:48
Ha bemész a Kirendeltségre és ott bejelented, akkor ők jelezni fogják az önkormányzatnak, de én azt javaslom, hogy az önkormányzatnál is jelezd, mert míg a 2 hivatal között zajlik a hivatalos ügyintézés, addig megeshet, hogy az önkormányzat elutalja az egész júliusi ellátásod (mert mondjuk az augusztusi számfejtésnél még nem értesült róla, hogy elhelyezkedtél)és utána a jogosulatlanul felvett részét vissza kell fizetned. Szóval csak macera, így azt javaslom, hogy mindkét helyen jelezd.
2012. júl. 24. 19:29
Várom válaszaitokat, tapasztalataitokat! Köszönöm :)
2012. júl. 24. 19:28
Melyik előrevalóbb? Ha a munkaügyhöz megyek, hogy töröljenek a munkanélküli nyilvántartásból, akkor előbb be kell mennem az önkormányzathoz, hogy a BPJ-ről lemondjak, vagy a MÜ ezt egy füst alatt megoldja nekem?
2012. júl. 24. 19:27
Munkaügyisek! Először a munkaügyön kérjem a nyilvántartásból való törlést, vagy a hivatalnál kérjem a BPJ megszűntetését?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook