Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi Központ - regisztrált álláskereső? fórum

Munkaügyi Központ - regisztrált álláskereső? (beszélgetős fórum)

2010. szept. 6. 17:55

Nagyon köszönöm a segítséget, és elnézést, hogy a saját problémánkkal belerondítottam a fórumindító kérdésébe!

Telefonálni fogunk, valamint a honlapot is átnézzük mindenképpen!

Az MVGYOSZ gyakorlatilag semmi mást nem csinál, csak lehúzza a vakokat. Pl. a segédeszközöket horrorisztikus árakon adják. Annak idején mi inkább Lengyelországból rendeltük meg a fehérbotom, mert postaköltséggel együtt 4 ezer Ft volt, az MVGYOSZ-nél meg 16 ezer Ft lett volna... Bármiféle támogatást csak botra kapnak a látássérültek, de az használhatatlan. Túl rövid, és kampós.

Míg a mozgássérültek egyesülete fantasztikus elhivatottsággal küzd a sérültekért minden téren, addig a vakok szövetsége nem csinál semmit. Belsőstől tudom, hogy ha már a segítés nem is megy a szövetségnél,a széthúzást, a hierarchia-harcot, és a sikkasztást nagyon nagy elánnal űzik... :(

Azért nagyon köszönöm! :)

20. erikpipi (válaszként erre: 15. - Lilimia)
2010. szept. 6. 11:16
Neked lehetőséged van a [link] (érdekképviselet)segítséget kérni.
19. 480b578442 (válaszként erre: 16. - Bobe2)
2010. szept. 6. 11:08

De sajnos mindenhol ígyvan:((

De ha mégse akkor mint az előzőekben leírtam ügyesen kimagyarázzák.

Nekem ők ajánlottak tanfolyamot de azt mondták most nem indul támogatott csak ingyenes.És megkérdezték csodálkozva az nem jó?

Na én meg mondtam, h nem mert van két gyerekem akit nevelni kell és nem hobbiból akarok 40 évesen tanulni.

2010. szept. 6. 11:07

Itt megtalálod a válaszokat.

[link]

Ha betelefonálsz a munkaügyi központba, ott is megmondják, mit vigyél magaddal az első nap, amikor időpontot kérsz.

17. 480b578442 (válaszként erre: 15. - Lilimia)
2010. szept. 6. 11:04

Azt nem tudom, h ápolási díj mellett jogosult e támogatott átképzésre a munkaügyi központon keresztül viszont a munkaügyit ha felhívod megmondják.Azért jobb ezeket személyesen intézni mert a tanfolyam idejére(már ha indul ilyen)járó támogatást is személyre szabottan állapítják meg nem tudom mi alapján.

Szerintem próbálja meg piackutató cégeknél.

Oda mindig keresnek és az kötetlen.

16. bobe2 (válaszként erre: 15. - Lilimia)
2010. szept. 6. 08:07

én 1 honapja vagyok regisztrált munkanélküli,és nekem azt mondták hogy legalább 3 honap regisztrált munkanélküliség kell ahhoz hogy valaki tanfolyamra jelentkezzen.


És hozzátette halkan hogy ,olyan kevés a hely és olyan sok a "hozzátartozo" hogx esélyem se lenne.


Remélem ez nem mindenhol van igy!

15. lilimia (válaszként erre: 9. - 480b578442)
2010. szept. 5. 23:38

Még évekkel ezelőtt hallottam erről a lehetőségről. De ahogy a többi hozzászólást olvastam, gondolom férjem nem élhetne ezzel a lehetőséggel, mert 4 órában 'dolgozik', ő az ápolóm, így 30ezer Ft ápolási díjat kap. Hónapok óta keres munkát, de csak 4 órásat, vagy itthon végezhetőt vállalhat az ápolási miatt, ami még a rezsire sem elég :( Teljesen mindegy lenne neki, hogy milyen munka, csak lenne... Vagy emellett is jelentkezhetne erre az átképzésesre?

Nagyon köszönöm, hogy felvilágosítottál!

14. dogiz (válaszként erre: 11. - FormulaGirl)
2010. szept. 5. 22:41
mint már írtam regisztrált csakis az lehet akinek SEMMIFÉLE jogviszonya már nincs és regisztráltatja magát a munkanélküli hivatalban!!!!!!!!
13. dogiz (válaszként erre: 11. - FormulaGirl)
2010. szept. 5. 22:39
ilyenkor semmi, nem lehet regisztrált, mert fenn áll egy jogviszonya ami után járadékot fizet
12. dogiz
2010. szept. 5. 22:38
A munkanélkülin nem kap senki "BÉRT" csak járadékot, ami a bruttó jövedelmednek az egy napra kiszámított X.- Ft. % - osan számpolnak, és sok mindentől függ, hogy mennyi, (ledolgozott idő, bruttó átlag...)
11. FormulaGirl (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2010. szept. 5. 22:35

bocsi :)

nem munkanélküli kellene, csak igazalás arról, hogy regisztrált álláskereső,

az illető: egyéni vállalkozó 2001 óta, nem szüntette meg a vállalkozását, nem is tervezi megszüntetetni,

ilyenkor mi a helyzet?

10. dogiz
2010. szept. 5. 22:35
Álláskeresési járadékot az egy. váll. nem kaphat, csak ha visszaadja a váll. igazolványát
9. 480b578442 (válaszként erre: 3. - Lilimia)
2010. szept. 5. 22:33

Talán 180 nap ha jól rémlik.

A tanfolyam alatt minimálbért hallottad vagy végzed? Mert ez igy nem egészen igaz.

Én most hajtok egy ilyen tanfolyamra, ki is néztem egyet és utánajártam.Már min. bért nem fizetnek csak annak a 60%-át.Viszont nekem ezt is kimagyarázták, h ezek az uniós képzések amik nálunk legalábbis most nem indulnak és csak ingyenesen végezhető tanfolyamok vannak aminek az idejére ugyan ugy kapom a munkanélkülit és ha az leját akkor amig a tanfolyam tart kapom a min.bér 60%-át.

Na persze ezt nem egészen igy szokta bezengni a munkaügyi központ:)

8. FormulaGirl (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2010. szept. 5. 22:33
nem
2010. szept. 5. 22:32
Ha valaki vállalkozó volt 365 napig, és megszűntette a vállalkozást, akkor ő is jogosult munkanélkülire.
6. FormulaGirl (válaszként erre: 4. - Dogiz)
2010. szept. 5. 22:31
Egyéni vállalkozó lehet álláskereső ? vagy az kizáró ok?
2010. szept. 5. 22:28
Szóval semmi ledolgozott nem kell ahhoz, hogy regisztrált legyél. A ledolgozott csakis a járadék (pénz) szempontjából számít.
2010. szept. 5. 22:26
Regisztrált álláskereső akkor lehetsz, ha nincs munkahelyed, semmiféle jogviszonyod, semmiféle rendszeres jövedelemmel nem rendelkezel (e.vállakoz, GYED, GYES, passzív táppénz, szociális járadék... stb) bemész a munkaügyibe és munkaviszonyodból kapott papírokkal, vagy ha még soha sem dolgoztál iskolai végzettséget igazoló papírjaiddal bemész és regisztráltatod magad. Ha nem vagy jogosult ellátásra (munkanélküli járadékra) akkor is regisztrált vagy, ha rendszeresen jársz jelenztkezni.
2010. szept. 5. 22:15

Bocsánat, hogy nem a te kérdésedre fogok válaszolni, hanem én is kérdezek.


Mennyi ledolgozott munkaidő kell ahhoz, hogy valaki regisztrált álláskereső lehessen? Vagy ahhoz a programhoz, ami átképzéses, és a tanfolyam alatt minimálbért fizetnek?

2. Angelbocs (válaszként erre: 1. - FormulaGirl)
2010. szept. 5. 22:10

Szia!


Ha jól tudom, egyéni vállalkozó nem lehet regisztrált álláskereső, legalábbis, amikor én regisztráltam, akkor feltettek egy csomó kérdést, többek közt azt is, hogy van-e vállalkozói igazolványom, őstermelő vagyok-e, stb.


Igazolást pedig nekem simán adtak, bementem, kértem, kinyomtatták. Persze ehhez is előbb regisztráltatni kell magad.

2010. szept. 5. 22:07

Mi alapján lehet vki a Munkaügyi Központ regionális kirendeltségénél regisztrált álláskereső?


Egyéni vállalkozó lehet ilyen ?


Hogyan kell igazolást kérni a Munkaügyi Központtól arról, hogy vki regisztrált álláskereső?


Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook