Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Multi-kulti fórum

Multi-kulti (beszélgetős fórum)

2010. máj. 28. 10:36
de jó!!!!! elolvastam...ez tök jó!!!!! Ügyesen megcsináltátok, ahogy leírtad, tök ötletes:-)
2010. máj. 27. 18:19
lezajlott a dolog! írtam pár sort a naplómba ha valakit érdekel. köszi a hozzászólásokat és a segítséget
22. petiandi (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2010. ápr. 18. 15:16
Köszönöm az infót. igen, nagyon nehéz feladatot kaptak a gyerekek ahhoz hogy másodikosok. a "kiállításon" ott lesz Oroszország, Spanyolország, Hollandia, Finnország, Románia stb. összesen 10 ország lesz jelen, és az ötlet jó csak ránk szülőkre is nagy feladat hárul. tulajdon képpen a dolgok 90%-át mi csináljuk. Fogunk amerikai palacsintát sütni persze juhar sziruppal, és hát goodyear, microsoft, coca cola is szerepel a palettán a hálaadáson és a függetlenség napján kívül. körülnézek azokon az oldalakon amiket ajánlottál. köszi mégegyszer
21. 07c4794583 (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2010. ápr. 18. 12:14
*amikenk külön kultuszok van* akart lenni
2010. ápr. 18. 12:13

Szia, én másfél évet éltem New Yorkban. Amerikát röviden bemutatni igen nehéz, mivel nagyon sokféle. Először is ott vannak a nagyvárosok, mint New York, San Fransisco, Denver, Los Angeles, amikben külön kultuszok van, és olyanok, mint valami önálló bolygó. New yorkban például majdnem annyi ember él, mint nálunk az egész országban, pedig egy város. Itt aztán minden furcsaság van, amit el tudsz képzelni. Ugyanakkor ha elmész délre, csupa kisváros, kertváros, ahol semmi nem történik, mindenki tévézik esténként és hát elég alacsony a szellemi színvonal :o) Ott vannak aztán még a gyönyörű, lakatlan tájak, a sivatag, kanyonok, vízesések, erdők, hegyek, hiszen Amerika hatalmas...


A környezetvédelemről annyit, hogy Amerikában dobják ki a legtöbb szemetet a világon és iszonyú pazarló az energiafelhasználásuk, és a szénmonoxidkibocsátásuk is az egekben van, Kína után ők híresen szennyezőek. Szóval ezt nem erőltetném :o)


Amerika nagyon nagy falat - kezdd a wikipédián itt:

[link]


és aztán képügyben a Google képkeresőjében érdemes kikeresni a szokásos kliséket: New York skyline, Los Angeles, Golden Gate híd, szabadságszobor, Route 66, Grand Canyon, pl mint ez a blog:

[link]


a wikipédiás cikkben egy csomó érdekes dolgot találsz (népesség, nyelvek), amire érdemes lehet külön rákeresni.


üdv

b

2010. ápr. 18. 12:04

Mea culpa! Nem akartalak megbántani, de az első olvasásra az ugrott be, hogy nekünk mennyit kellett a Szovjetúnióról tudni!!


Egyébként azért valami tetszik bennük: a hazaszeretetük! Büszkék a történelmükre - arra a kevésre és ismerik! Tanulják az alkotmányt. Gondoljunk csak arra, hogy amikor fölfedezték Amerikát, nálunk Mátyás király nagyban uralkodott! Mosolygós napot!

18. spinneli (válaszként erre: 17. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 18. 09:36
nézz körül, szerintem rengeteg dolgot fogsz találni-a bloggereknek meg elég egy e-mail, ha megfelelőt találsz, hogy engedélyezik-e a képek, infók felhasználását.
2010. ápr. 18. 09:15
bizonyára, nekem ez eszembe se jutott...
16. spinneli (válaszként erre: 15. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 18. 09:10
szerintem web2-n a blogok között szarásig lehet találni fotókat, beszámolókat miegymás.
2010. ápr. 18. 09:08
megkérdeztem, de mint utóbb kiderült, otthon van...az idöeltolódás miatt kicsit késve válaszolgat, de megígérte, hogy utána néz néhány képnek...
14. petiandi (válaszként erre: 13. - Tina87)
2010. ápr. 18. 07:29
első sorban olyan fotókat keresünk, ami nem az a tipikus prospekutsos fotó. tehát valaki személyes élményén alapul, épület, utca, hely stb. ha tudsz ilyet küldeni, légyszives ird rá hogy mi látható a képen, mert e téren hiányosak az ismereteim. köszi
13. Tina87 (válaszként erre: 12. - Petiandi)
2010. ápr. 17. 21:32
Milyen fotókra lnne szükség?, mert némelyik elég családias vagy csak épületek vannak rajta...
12. petiandi (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. ápr. 17. 20:55
Tudod ez nem amerika majmolás, hanem a mi évfolyamunk ezt az országot kapta. de a "kiállításon" 10 országot mutatnak be a gyerekek. van aki Oroszországot, más pedig pl. Hollandiát kapta. Nagyon jó ötletnek tartom, mivel a gyerekek aktívan közreműködnek a kutatási munkában, és minden ország sátránál feladatot kapnak.
11. 7c1de072c3 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. ápr. 17. 19:01

Szerintem nem erröl van itt szó, föleg másodikos gyerekeknél...ez egy jó ötlet, hogy meg kell ismerni a világ különbözö országait...

Persze, megkérdem, van-e neki fényképe, a receptet meg priviben küldöm...nálam nagyon bevált, nem tudom, milyen ha kihült, mert annál kicsit hamarabb elfogyott...de elöször én javasolnám, süss egy tepszivel, és ha az bevált, akkor uccu neki nagy tételben...igazán nem nagy munka...

2010. ápr. 17. 14:58
Aggasztó ez a Amerika-majmolás! Nem lennék hajlandó egyszerűen ezzel a kérdéssel foglalkozni!
9. petiandi (válaszként erre: 8. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 17. 14:44
persze hogy kell recept!!! eddig csak az amerikai palacsinta receptje van, és fontos hogy kipróbált legyen, mert igen csak nagy tételben kell elkészülnie. esetleg a haverodnak nincsenek olyan fotói amik eltérnek a prospektusok fotóitól, tehát ahol nem csak a szép, és nevezetes dolgok vannak a képen. azt is szívesen venném, ha lehetséges. köszi a receptet előre is
2010. ápr. 17. 12:05

Hírességnek ott van a NagyÖ Anikó...na jó, ez nagyon hülye vicc volt, ö nem építö jellegü a kölyköknek...rákérdeztem a haveromnál...ö csak egyenlöre a seregröl mesélt, meg hogy szereti a Brownie-t. Szerintem ezzel hatalmas sikeretek lenne! Gyakorlatilag bögrés öntött kakós...nagyon kakaós...kell a receptje?

Ja, András Simonyi! A volt nagykövet! [link]

7. petiandi (válaszként erre: 6. - Tina87)
2010. ápr. 17. 10:59
sajnos a hamburger ugyebár nem amerikai.... próbálunk szerezni amerikai zászló mintájú popcornos zacsikat is, sütünk amerikai palacsintát, juharszirupunk, mogyoróvajunk van. ha tudnánk szerezni egy jó kis mickey egeres jelmezt - hasonlót mint amilyen disney landben van, az még bulis lenne. minden tanácsot szivesen fogadok!!!!!
2010. ápr. 17. 10:19
A Mc donald's is amcsi :D
2010. ápr. 17. 10:17

Hát szerintem hobby boltban van amerikai zászlós szalvéta de darabra mert már láttam.

Mályvacukrot mondjuk simán árul a tesco is, meg amerikai palacsinta port, meg szirupot, szóval kaja ügyileg nincs gond.

2010. ápr. 17. 10:08
Hol lehet kapni pici amerikai zászlós kis "fogpiszkálókat", amit mini szendvicsbe lehet belebökni? Érdekelne még papír pohár, papír tányér, szalvéta is.
2010. ápr. 16. 20:39
A mi évfolyamunk (ált.isk.2.oszt.) az USA-t kapta. ötleteink vannak, csak sajnos kézzel fogható tárgyunk kevés. Meg jó lenne legalább egy amerikát megjárt híres ember is ...:)))
2010. ápr. 16. 20:33
Hú, ez tök jó ötlet...de sajnos én még sosem jártam ott...Van ugyan onnan egy "original made in USA" barátom, de nem hiszem, hogy az ö segítségével sokra mennétek! Németország nem kell véletlenül?
2010. ápr. 16. 20:28
Segítséget szeretnék kérni! Az iskolában multi-kulti napot szerveznek, és ránk jutott az az feladat, hogy bemutassuk az Amerikai Egyesült Államokat. Kérem, hogy aki tud az segítsen saját fotókkal, érdekességekkel, esetleg képeslapokkal minket. Témáink turisztika, környezetvédelem, tudomány, művészet, gasztronómia, hagyományok, kultúra. Minden ötletet szívesen veszek!!!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook