Műköröm (beszélgetős fórum)


2010. júl. 8. 10:36

A barátnőm amikor megcsinálta a műkörmös sulit, sokáig úgy csináltuk meg a körmünket, hogy ő felragasztotta én festettem. Nekem erre jobban ráállt a kezem.

Én is csak azért nem tettem le azt a sulit, mert nemek van végzettségem és nem támogatta az állam. Neki ingyen volt nekem 160.000 lett volna.


Nem tudtok olcsón UV lámpát?

19. dedc93f75e (válaszként erre: 17. - Krisztine2)
2010. júl. 8. 10:34

Gyakorlat teszi a mestert... :-)


Nekem nincs lámpám, de a körmöt már olyan szépen megreszelem, felragasztom és összecsiszolom. Egyszer mentem valahova és jól jött, hogy megcsináltam. Csak venni kéne egy lámpát meg zselét és szerintem már sikerülne.

18. Zsú1965 (válaszként erre: 17. - Krisztine2)
2010. júl. 8. 09:25

Énis megpróbáltam, megvettem hozzá mindent. Egy műkörmös ismerősöm meg megmutatta, hogyancsináljam magamnak. De nem vagyok mindkét kezememmel egyformán ügyes, még több ideig tart otthon (igaz, akár este 10-kor is csinálhatnám), és sokkal kényelmesebb csak odatartani a kezem.


Most csak annyira használom a lámpámat, hogy a lábkörmökre teszek fényzselét. Nekem így gyakorlatilag pénzkidobás volt megvenni a hozzávalókat, 1 év után inkább a műkörmöst választom újra. Jövő hétre már be is jelentkeztem.

17. Krisztine2 (válaszként erre: 12. - Dedc93f75e)
2010. júl. 8. 07:44

Néztem egy aukciós oldalon "körmös lámpát" zselét stb...egész olcsón.

Gondolkoztam rajta hogy mi lenne ha...megpróbálnám magamnak megcsinálni.

De ahogy olvasgatok,mégsem olyan jó ötlet...

16. Krisztine2 (válaszként erre: 12. - Dedc93f75e)
2010. júl. 8. 07:34

Hát,nem volt tippoldója:(



Azóta másik körmöshöz járok.De ez felejethetetlen "élmény" maradt.

2010. júl. 7. 21:20
Nekem sokáig volt zselés, aztán proci körmöm. Az utóbbi jobban bejött, a zselés állandóan elrepedt. Viszont teljesen tönkrement alatta a saját körmöm. :( Szép az épített köröm, de nem ér annyit, hogy tönkremenjen a sajátom. Most azt várom, hogy helyrejöjjön az igazi körmöm.
14. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 13. - Yulcsy)
2010. júl. 7. 20:47
A porci sem törik, ha jól van megcsinálva. :)
13. Yulcsy
2010. júl. 7. 19:36

Nekem a porcelán nem jött be, folyton letört belőle 1-1 rész.A zselés viszont nagyon jól bírta,azzal semmi gondom nem volt.

Leszedés után egy kicsit érzékenyebbek voltak a körmeim, de használtam körömerősítő lakkot és viszonylag hamar rendbe jöttek.

2010. júl. 7. 19:06

Azért írtam, hogy szerintem sokkal jobb az épített, mert nekem mindig tipes volt. Majd be.... amikor beakadt az ágyba, vagy hosszába eltört. Olyan műkörmös barátnőm van, aki úgy felragsztja, hogy az nem esik le soha. Ezért fájt mindig.


Krisztine2: A körmösnek nem volt tippoldója? Milyen állat módján szedhette le neked? Szegényke.


Ja és igaza van murilának, szét volt reszelve a körmöd. Én még régen próbálkoztam a körmözéssel házilag. Nem volt jó a gépem. Papírvékonyra reszeltem a körmömet.

11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Dedc93f75e)
2010. júl. 7. 18:47
Hidd el, az épített is fáj, ha úgy törik be... csontig. :( És a tipes is tud gyönyörű lenni. Tapasztalat, hogy aki tipeset csinál, az nem tud építeni. Viszont annak a tipes is elég gány. Aki tud építeni, az kb utána sosem csinál tipeset, de ha mégis, akkor nagyon szépen meg tudja csinálni.
10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Krisztine2)
2010. júl. 7. 18:45
A köröm nem a műköröm miatt vékonyodott meg annyira, hanem mert szét lett reszelve. Profi szakember nem reszeli szét.
2010. júl. 7. 18:42
Szerintem az épített a legszebb és legpraktikusabb. Ha valahova felakadsz, nem szedi le az egész körmödet, csak a zselét v. porcelánt. A tippes körmöknek sajna az az átka, hogy nagyon tud fájni ha beütöd, beakadsz vagy ilyesmi.
8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Iustitia20)
2010. júl. 7. 18:42
Ha szeretnéd, hogy mindig ápolt legyen a kezed, akkor igen, érdemes. Az hogy milyen teljesen mindegy. Akár zselés, akár porci, teljesen ok. Viszont nagyon nem mindegy, hogy ki csinálja, mert egy rosszul megcsinált köröm egy életre elveheti a kedved a műkörömtől.
2010. júl. 7. 18:15
Igen,ez nagyon fontos hogy amikor "leszedeted" akkor nagyon-nagyon rossz lesz.Nekem egyszer le kellett szedetni,fájt a körmöm.Elvékonyodott,tört..komolyan napokig csak sziszegtem ha valami hozzáért.
2010. júl. 7. 18:07

Szia,

Nekem is épített zselé van. Én szeretem. :)

Előnye, hogy mindig szép és ápolt a körmöd, nincs lepattogott körömlakk stb.

Hátránya, hogy kb 4 hetente menned kell a műkörmöshöz, ami ugye pénz és idő (nekem kb 2 óra) is, mert a lenőtt műkörömnél kevés rondább dolog van. :)

Úgyhogy ezek gondold át, mennyire tudsz majd vele foglalkozni. Azt mondták, ha egyszer "abbahagyod" akkor nehezen jön helyre (erősödik meg) újra a saját köröm.

De összességében szerintem jó dolog.

2010. júl. 7. 18:03
nekem a zsele jott be
2010. júl. 7. 17:55

Szia.

Nekem most épített zselé van,szép és semmi gond sincs vele:)

3. Baby0309 (válaszként erre: 1. - Iustitia20)
2010. júl. 7. 17:50
Nekem is zselé van. Én nagyon szeretem,de ami még nagyon szép szerintem az a porcelán.
2010. júl. 7. 17:45

Szia!

Nekem most zselés van, második hónapja, de abszolut elégedett vagyok vele. Én nem bántam meg :)

2010. júl. 7. 17:43
Gondolkodom a műköröm építésen, de szeretnék tanácsot kérni, érdemes-e, és ha igen, akkor milyen fajtát. Bármilyen ötletet és tapasztalatot szívesen fogadok . :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook