Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Motiváció 50 felé közeledve fórum

Motiváció 50 felé közeledve (beszélgetős fórum)


20. andilaci (válaszként erre: 5. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 8. 19:03
👍😉
19. Channa* (válaszként erre: 18. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 8. 19:00

Sok sikert hozzá!


A férjem szokta mesélni, hogy náluk olyan béna targoncások vannak, hogy teljesen szétszedik a teherautóját, mire betalálnak a raklap aljába, és sokszor arra gondol, hogy jobb lenne, ha maga rakná fel-le a cuccot, és csak azért nem teszi meg, mert a fizetést azért felvenné a targoncás.


Egy nő is képes simán ennél jobb munkára is.


17 évesen kezdtem dolgozni egy vegyszerboltba irodistaként, de sokszor segítettem összerakni a megrendeléseket, ahol a raklapon lévő vegyszereket békával tologattuk-húzogattuk. Ekkor 50 kg voltam és simán megcsináltam, pedig ezeken a raklapokon több (2-300) száz kg vegyszer volt. Na jó, néha leborítottam:DDDD



Megfigyeléseim szerint a nők sokkal körültekintőbbek és precízebbek és vannak helyek, ahol igen is figyelnek arra, hogy pl. egy nőnek ne kelljen pakolnia nehéz dolgokat. Ahhoz meg nem kell erősnek lenned, hogy felemeld targoncával;)


Mindent bele!🤩

18. 3922e0e3cc (válaszként erre: 13. - Channa*)
2022. febr. 8. 18:46
Köszönöm Hanna <3
17. 3922e0e3cc (válaszként erre: 11. - Falipapir)
2022. febr. 8. 18:45

Ha akarnád sem tudnád elvenni a kedvem :)

Ja?? Már most lenne munkahelyem ( kifejezetten csökkent munkaképességűeknek ) és hozzáteszem 1 műszak,havi 350.000 Ft netto munkabérért,így igenis hogy leteszem :-)

Már várnak szeretettel,nem csak olyan helyek léteznek,ahol gyárban kell robotolni 3 műszakban,de ezt nem kötöm az orrodra!

Egyébként pedig nem igazán hatott meg a véleményed,én életem :-)

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Janszi)
2022. febr. 8. 09:06
A társasházkezelőin gondolkodtam már. Azt lehet elvégzem.
15. papája (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
2022. febr. 8. 08:51
Teljesen igazad van. 45-60 évesen éreztem magam összességében a legjobb formában. Gyerekek kirepültek. Sportoltam, csinos lettem, tanultam folyamatosan, utaztunk, minden jött, ami önmegvalósítás. A munkámban profi lettem. Ballagok a 70 felé, de még most is fiatalnak érzem magam.
14. Falipapir (válaszként erre: 13. - Channa*)
2022. febr. 8. 08:22

Targoncásnak 5 perc alatt el lehet helyezkedni, az ország bármely pontján.

Nekem még meg sem jött a jogosítványom, csak egy igazolásom volt róla hogy meg van a jogsim, és már dolgoztam az Audiban.


Az asztalos szakma az egy szép szakma volt.

Most már el iparosodott. Alkalmazottként termelni kell, nem pedig alkotni.

Régen volt idő rá, hogy egy hónapig készüljön egy ajtó, vagy egy szekrény. Gondold el, mennyibe kerülne ha most addig tartana megcsinálni. Nincs ember aki adna érte annyit.

Otthon is lehet fából szép dolgokat barkácsolni. Kell hozzá néhány barkácsgépbe beruházni, de érdemes, aki szereti csinálni. Csak aztán a kezeidre nagyon kell vigyázni.

13. Channa* (válaszként erre: 11. - Falipapir)
2022. febr. 8. 08:06

Ha valóban dolgozni akar ezzel, akkor tuti, hogy azért választotta, mert van lehetősége elhelyezkedni;)


Egyébként, ha nem félteném a kezeimet, akkor én is szívesen tanulnék asztalosnak. Nagyon szép szakmának tartom.


Régen több tervem volt a nyugdíjas éveimre, fajáték készítés, pszichológus, könyvtáros...de maradtam annál, amihez értek:D


Még el sem végeztem ezt a sulimat, de már van 2 megrendelésem, és remélem, hogy mindig lesz havi 1-2 munkám, bár még van a nyugdíjig pár évem;)


Na jó, én kényelmesen dolgoztam eddig is, és az általam tanulthoz is csak az agyam fog kellene.

12. Falipapir (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
2022. febr. 8. 08:03

Basszus.

Ez most komoly?

Én most készülök a teljes leépülésre.

Egyszerűen nem tudom még, hogy ami eddig természetes volt hogy elvégeztem a ház körül egyedül, azt hogy fogom megcsinálni.

Jobban oda kell figyelnem magamra, de fel kell mérnem újra mik a határaim.

11. Falipapir (válaszként erre: 5. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 8. 07:58

Most ugye viccelsz?

Diplomával akarsz targoncázni? Leszázalékolva?

Két verzió van.

Ahol műszakkezdéstől műszakzárásig a targoncán ülsz, ott többnyire 3-4 műszak van. Ennyi idősen már nagyon megterhelő az állandó átállás. Az ilyen helyeken pörögni kell, rengeteg targonca, és vontató jön megy (Akár több száz pl Audi, és egyéb nagy gyárak), mint egy belvárosi forgalomban autóznál. Többnyire a kezdő targoncásokat fel sem ültetik villás targoncára, hanem vontatót vezetnek, 4-5 vontatott kocsival, akár 10 tonnányi alkatrésszel, és ezekkel kell lavírozni derékszögű kanyarokban.

A másik, hogy egy közepes raktárban dolgozol. Ott nem csak arról szól a dolog hogy ülsz a targoncán, hanem pakolni is kell, raktári teendőket is el kell látni, mert nincs minden munkafolyamatra külön ember. Itt is legalább 3 műszak van

Ha nem akarsz éjszakázni, akkor sokszor max ketten végeztek raktári munkát, mert olyan kicsi a raktár, és gyár, hogy 1-2 műszakban, elég 2 targoncás műszakonként.

Remélem azért nem vettem el a kedved.

2022. febr. 7. 19:19
És? Miért másabb ,mint mondjuk a negyven?Az ötvennél megáll az élet,szerinted? Baromság!
9. Channa* (válaszként erre: 6. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 7. 18:58

Köszi!


Neked is!😍

8. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 18:54
Úgy tudom most Magyarországon kb. 80-év az átlag életkor. Az én véleményem pedig az, hogy ötvennél kezdődik az élet. Már nem vagy szegény, a gyerekek kirepűltek a házból, élvezheted az életed.
7. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 18:48
Szépen elvégzed a társasházkezelő OKJ-s tanfolyamot,és élsz mint majti hevesen home office-ban...
6. 3922e0e3cc (válaszként erre: 4. - Channa*)
2022. febr. 7. 18:02

Nagyon szuper!

Gratulálok neked <3

5. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 17:59

Szia!

Én most töltöm az 50-et :-)

Kettő diplomám van és 4 szakmám,Angol és Német nyelvből középfokú nyelvvizsgám!

Most targonca vezetői tanfolyamra iratkoztam be,mert ez izgatja a fantáziámat,úgy várom az első oktatást,mint egy kisgyerek :)

Hozzáteszem 30 év munkaviszonyom van,de sajnos le vagyok százalékolva,és napi 4 órát dolgozom a tartósan beteg,ápolásra szoruló Kislányom mellet.

ne csüggedj,nagyon sok helyen előny hogy nincs kiskorú gyermek,vagy nem akarsz kismama lenni!

Tehát nem csak a " 20 éveseké a világ!"

Sok sikert neked :)

2022. febr. 7. 17:02

Én 54 éves vagyok és 6 éves korom óta mindig tanulok, mert ahhoz, hogy a munkaerő piacon megfeleljek ennyi idősen arra a kevés helyre, ahová felvennének, kell a friss tudás.


Jelenleg is tanulok. Szeptemberben kezdtem, bár nem terveztem, csak hirtelen ötlet volt, és ráadásul az itteni egyik hozzászóló irányított erre, bár ezt úgy tette, hogy nem rólam volt szó.


Köszi Amaunet!


Tehát, csak érdekelt az informatikának ez a része, mert én amúgy is ilyen területen dolgozok. Benéztem néhány ingyenes oktatásra, de egyik sem tetszett igazán. A fiamnak viszont találtam egy jónak tűnő tanfolyamot, ahová jelentkezett is. Gondoltam, hogy majd oda ülök mellé és én is megtanulom, de a tanfolyam kezdése előtt 1 nappal felhívtam a sulit és azt mondták, hogy becsatlakozhatok, így én is járok;)


És amiért azt gondoltam, hogy jó lesz ez így nyugdíj előtt is: simán csinálhatom itthonról, akár egyéni vállalkozóként is.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 15:17

A 30 éves érettségi találkozón mondta az osztályfőnökünk: ekkorra mindenki felnevelte a gyermekeit, és útjára bocsátotta őket. Mindenki elért a szakmájában arra a szintre, amelyre elérni tudott. Itt az idő, hogy lassítsunk a taposókeréken, és elkezdjünk önmagunkkal foglalkozni.

Kezdjük el felidézni magunkban az ifjúkori álmainkat. Mit is szerettünk volna csinálni, mivel szerettünk volna foglalkozni életünk során, de a napi hajtásban nem maradt rá időnk, energiánk. Most eljött az ideje, hogy megvalósítsuk álmainkat.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 14:55

Igen, új célokat kell kitűznöd!

Valami olyasmit tanulj, ami társterülete a jelenlegi munkádnak. pl. ha pénzügyi területen, akkor szerezd meg a mérlegképest! 3 év gyakorlatot eltöltesz valahol és utána könyvelőirodát nyithatsz. De ha állásban is leszel sokan ezt már otthonról, távmunkában végzik.

Vagy ha kreatív munkára vágysz tanulj ki valamilyen kézműves szakmát, amit az otthonod egy kis sarkában is tudsz végezni, majd a termékként árusítani.

2022. febr. 7. 14:45
50 év körül ki honnan merít moivációt a munkához ? Néha úgy érzem teljesen kiégtem. Legszívesebben már most nyugdíjba mennék. Belegondolni is szörnyű, hogy addig még van minimum 15 év... A munkaerőpiacon már nem tudnám felvenni a versenyt egy fiatallal, sőt nem is akarnám. Van munkám, de valószínű nem sokáig. Valamit tanulnom kellene, de fogalmam sincs hogy mit, és azzal is mit kezdenék. Otthoni munka lenne nekem a legalkalmasabb a későbbiőkben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook