Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mostanában volt műtéted? Milyen és mennyi hálapénzt adtál? fórum

Mostanában volt műtéted? Milyen és mennyi hálapénzt adtál? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. arrival (válaszként erre: 7. - Ee523aad9d)
2015. ápr. 8. 14:29
Ha mar megmutottek akkor nem midegy ?
2015. ápr. 8. 14:28

Soha nem adtam, es nem is adnek.

Mutottek tobbszor, soha nem volt semmi gond. Halapenz nelkul is pont ugyanugy megmutenek.

Max nem jonnek oda jopofizni a vegen.

36. Bree25 (válaszként erre: 1. - Ee523aad9d)
2015. ápr. 8. 14:10

Decemberben volt mandulaműtétem. Adtam hálapénzt.

20at.

35. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - Mézes-Krémes)
2015. ápr. 8. 13:50

Te kapsz hálapénzt a munkádért?

Németországban olykor azt sem tudod, ki műtött meg. Mégis minden rendben van.

Ott nem adnak hálapénzt.

34. Mézes-Krémes (válaszként erre: 32. - Mezei Virág)
2015. ápr. 8. 13:42

Hááát ezzel nem feltétlenül értek egyet. A hálapénz már nem is "hála"pénz, hiszen azért adjuk, hogy nomrális ellátást kapjunk, hogy emberként kezeljenek, és figyeljenek ránk. Ideális esetben a hálapénz a fenti viselkedés hozománya lehetne. És ha ez így van, akkor én nem tartom bűnnek az elfogadását.

De ugye nálunk már teljesen másról van szó... Én azt gondolom, hogy az az ember, aki másokon átlép, olyan embereken, akik neki vannak kiszolgáltatva, az semennyi fizetés mellett nem lenne emberibb vagy jobb. Ugyan úgy elvárná.

33. vberni01 (válaszként erre: 27. - Mezei Virág)
2015. ápr. 8. 13:24

:D :D :D


akkor ezek szerint eddig törvény ellene volt?

32. Mezei Virág (válaszként erre: 31. - Mézes-Krémes)
2015. ápr. 8. 13:14

Az egész rendszer egy nagy rakás kaka.

Pedig van néhány jó példa körülöttünk.

Csak hát akadály még a magyar hierarchikus rendszer is. Ezt is meg kéne szüntetni pl.

Bérre lenne pénz, csak akarat nincs mellé. Ekkor pedig már nem kéne fenntartani a hálapénzt.

31. Mézes-Krémes (válaszként erre: 27. - Mezei Virág)
2015. ápr. 8. 13:04
Szerintem teljesen mindegy. Ha betiltják akkor is lesz hálapénz, semmi nem fog változni! Ha senki nem lenne hajlandó adni, de tényleg senki, akkor lenne változás.
30. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Mezei Virág)
2015. ápr. 8. 13:01

Most az jön, hogy köteles leszek adni??? :(((


Valamiért be kell fogni az orvosok száját, ugye?

29. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - Katinkaboszi)
2015. ápr. 8. 12:55
:((
28. fincsi5 (válaszként erre: 25. - Katinkaboszi)
2015. ápr. 8. 12:48
:(((
27. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Laszti)
2015. ápr. 8. 12:42

Itt most akarják törvényesíteni, pedig jobb lenne betiltani...

[link]


:((

26. 408020f45e (válaszként erre: 19. - Laszti)
2015. ápr. 8. 12:07

Ez egy jó hely lehet, bárhol is van! :)

Éppen tegnap csináltuk meg a fiam adóbevallását, egyszerű az ok, a cége nem csinálja meg egyik dolgozójáét sem. Szóval meglepődtem, mert külön ív van a hálapénz, borravaló stb bevallására. Hát azért kíváncsi volnék, hogy ha már ennyire intézményesítették vajon egyes orvosok mennyit vallanak be? Mikor havonta százezreket keresnek csak úgy számla nélkül. Függetlenül az "elvégzett munka" minőségétől. Ha egy gyári munkás selejtet gyárt, kirúgják. Ha egy orvos félrekezel, senki meg sem szólja, mert a legegyszerűbb azt mondani: ő mindent megtett, de a beteg a kezelésre nem jól reagált. Ha egy varrónő a ruhát elszabja, akkor még az Iparkamarához is be lehet jelenteni. De a betegjogi képviselő nem sokat tud tenni. A hanyagság, a hozzá nem értés és dilettantizmus nehezen bizonyítható.

25. Katinkaboszi (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2015. ápr. 8. 12:04

Láttam, ugyanott voltam én is, és annyi volt az előnye a dolognak, hogy megkértek nekem orvost, nem kellett olyan órákat várni, de betegszállítóhozhatott csak, másodikról nem tudtam volna lemenni.

Hát azt ne tudja meg senki, hogy milyenek.

Addig ki sem mentek a lakásból, míg a férjem nem adott nekik:(

2015. ápr. 8. 12:03

Nekem a párom epilepsziás. Nem volt soha fogadott orvosa, mindig az SZTK-ba járt TB alapon. Igazából soha semmit nem csináltak vele, azon túl, hogy felírták a gyógyszereket.

Aztán kerestünk a neten egy neves dokit, aki erre szakosodott, és kiderült, hogy valahol TB alapon is praktizál. Elmentünk hozzá, az első vizsgálat során meg is kérdeztük, hogy mennyivel tartozunk. Mondta, hogy semennyivel, hiszen TB alapon megy a dolog. De azért mi minden második alkalommal adunk neki 5 ezret. Nem sok, de nekünk ennyi fér bele!


Lehet azt mondani, hogy hülyeség, és a TB ezért van, viszont nekünk két perc alatt helyben vesznek le vért, egy csomó komoly vizsgálatra bejutottunk kevés várakozással, pl. MR, EEG. Soha nem kell órákat várakoznunk, és közel fél év alatt majdnem tünetmentessé sikerült tenni a páromat. A korábbi dokinak ez több mint 20 év alatt nem jött össze, ráadásul az új orvosnál hamar kiderült, hogy teljesen félre is volt diagnosztizálva!

Én nem mondom, hogy a pénz miatt kapunk ilyen jó ellátást, lehet, hogy ha nem adtunk volna neki, akkor is ennyire jól áll hozzá. De lényegében mindegy is, mert amilyen hozzállást tanusít a párom felé, mindenképpen megérdemli, bármi legyen is az oka.

2015. ápr. 8. 12:02

Tavaly bokatörésem volt, műteni kellett, eszembe nem jutott, hogy keressek orvost, viszont a gipszelőben dolgozó, máris elszaladt, tudta eü dolgozó vagyok és beszélt az egyik orvossal, aki elvállalta.

Nem bántam meg, nagyon ügyes, és ez láb esetében nem mindegy.

Adtam, igen, keveset, mert nem volt és ilyenre nem is lesz.

Előtte és utána is rendes volt velem.

22. 5056d3921a (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2015. ápr. 8. 11:50
Nem magánkórház volt.
2015. ápr. 8. 11:40
Szülés, négy éve. 30 000 ft.
2015. ápr. 8. 11:06

Ami most megy itt, már végképp nem értem:január 3.án elestem, csuklótörés. Nagy város, egyetlen baleseti sebészete, nagyon rendesek, 3 óra alatt végzek.:))

Vasárnap ugyanoda ellenőrzésre.

Hétfőn már a kartonozóba is menni kellett, és ott kérdezték;- ki az orvosa?

-Tessék?

-Van fogadott orvosa, azt kérdezem, hogy kihet küldjem?

-Nem, nincsen, "sima" törés, nem műtétes.

-Akkor mindegy, kihez?

-Mindegy.


Ennyi. És igen, mivel 8x voltam 6 hét alatt vissza, láttam, hogy ilyenekhez is sokaknak "választott " orvosuk volt.

19. Laszti
2015. ápr. 8. 11:00

Nem adok, olyan országban élek ahol ez tilos! Ha csak egy doboz csokit vinnék, akkor is ugy néznének rám mint egy bolygóhollandira.


A lányom még Mo.-n született! Ott sem adtam, csak egyetlen egyszer amikor senki nem foglalkozott velem az sztk ban, összevissza küldözgettek és a végére már hatalmas cisztáim nöttek amiket meg kellett müteni. Akkor ha nem adok lehet, hogy még mindig lenne.De máskor soha nem adtam.

18. fincsi5 (válaszként erre: 15. - 5056d3921a)
2015. ápr. 8. 10:48
Bocsi, de ezt nem értem. Ha magánkórházban voltál, ott is van hálapénz? :))
17. fincsi5 (válaszként erre: 4. - 3d787b167a)
2015. ápr. 8. 10:46
Pontosan!
2015. ápr. 8. 10:29
Decemberben műtöttek magánügy,hogy mire,nem adtam pénzt...2okból..egyik..nem én választottam a dokit,ő ragaszkodott,hogy ő akar műteni,ő a főorvos....2.ok..elcseszte a műtétem délután újra műtöttek a hanyagsága miatt...
2015. ápr. 8. 10:29

...anno maszek és fogadott orvos műtött. Nem kis műtét volt.


Felkészülve, megkérdeztem az asszisztensnőjét, árulja már el, kb. hol tart most a "hálapénz"? Megnevezett egy tól-ig összeget és én döntöttem el, hogy mi fér bele.


A második műtétnél már nem kapott csak egy apróságot és úgy láttam annak jobban örült :))

De a bánásmód" szerintem a hálapénz nélkül is működik nála, mert egy remek és nagy tudású dr.


...és nem ő volt az első ilyen megállításom :)

2015. ápr. 8. 10:22
nem adtam, nem adok, nem fogok adni hálapénzt, én se kapok semmi pluszt a munkámért
2015. ápr. 8. 10:19
....akinek van miből ,.... ha úgy érzi , h.... akkor adjon , de ne várják el , mert az emberek többségének nem fussa rengeteg mindenre !!!!
12. andi6020 (válaszként erre: 7. - Ee523aad9d)
2015. ápr. 8. 10:14
Inkább a nővérnek adj, ha már a bánásmód a fontos.
11. 5056d3921a (válaszként erre: 7. - Ee523aad9d)
2015. ápr. 8. 10:13
Szerintem elég egy "köszönöm" és hazahozod az anyukádat. Ha meg kevesled... pakolj össze az ügyeletesnek egy kisebb kávéscsokis csomagot.
10. 3d787b167a (válaszként erre: 7. - Ee523aad9d)
2015. ápr. 8. 10:12

Amúgy is leszarják!


Akkor meg?

9. 5056d3921a (válaszként erre: 7. - Ee523aad9d)
2015. ápr. 8. 10:12

...a bánásmódot nem írom alá...

Nem hinném, hogy ettől függne, ez csak az emberek rögeszméje

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook