Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Most lesz az eljegyzésem karácsonykor. És a barátommal megbeszéltük, hogy milyen gyűrűm legyen. Melyiket választanátok? fórum

Most lesz az eljegyzésem karácsonykor. És a barátommal megbeszéltük, hogy milyen gyűrűm legyen. Melyiket választanátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
76. Claire1990 (válaszként erre: 75. - C114183a1c)
2013. dec. 22. 12:37

Fú de megkeserült gondolkodású vagy. Nem mennek még férjhez, épp ezért írtam, miért ne vehetne gyűrűt? Főleg ha ilyen olcsón veszi...egy drágább csoki is ennyibe kerül....akkor meg?

Attól még, hogy te nem hittél magadban 16 évesen, attól még mások álmát miért kell leértékelni?

Nem azért írtam ezt a választ, mert a kérdezőnek akarok igazat adni, hanem azért, mert nincs olyan ok, amiért ne vehetnének gyűrűt...erről szól a kérdés, nem arról, hogy egyből házasság lesz, és arról se szólt a fáma, hogy eltartatja magát, csak egy biztos pontot akar az életében. Inkább örülni kéne, hogy nem egy riherongy kurv@, mint a mai világban oly túlságosan sokan.

75. c114183a1c (válaszként erre: 73. - Claire1990)
2013. dec. 22. 09:23

Bár elhatároztam, hogy ide már írok, azonban a hozzászólásod kicsit felháborított!


Elnézést, de ki szidja? :O Te melyikünktől látsz szidást? Mindenki elmondja a véleményét nyilván a saját és más tapasztalatára alapozva, ami Neked nincs! Sajnálom, de úgy érzem valahol, hogy Neked értelmezési zavaraid vannak!


És milyen szerelemről beszélsz? Hiszen már alig pislákol kedves... :D Tehát ülj csak vissza szépen az általános iskola első osztályába és tanulj! :)


Mi őszintén elmondtuk, hogy mit gondolunk és igazából egy baromi nagy csalódástól féltjük (személy szerint legalábbis én). És valóban, 16 évesen bárki azt mondhatja, hogy hűűűűű, de milyen komoly vagyok (megjegyzem én is az voltam és ezért nem tartottam volna eljegyzést (!!!)), az csupán egy érzés. Könyörgöm, az igazi komoly dolgok még nem 16 évesen jönnek!!! :) Talán ezzel mindenki egyetért. Nem akkor, amikor eltartanak, amikor az egyetlen dolgod, hogy tanulj és még folytathatnám. :)


És most mindenki nevében szeretném megköszönni a Te "okos" tanácsodat, mindig is "bírtam" azokat az embereket, akiknek mindegy volt, mekkora bődületes hülyeségeket írnak, a kérdezőnek adnak igazat! Soha ne legyen ilyen Barátnőm, inkább kólintson fejbe, és kérdezze meg: "HÜLYE VAGY?".

74. e56d4c2fd6 (válaszként erre: 73. - Claire1990)
2013. dec. 22. 08:31

Szia! Köszönöm, hogy megértesz. :) Nekem is jobban tetszik az 1., viszont a 3. is tetszik. Hát igen, csak egy jelkép, de itt az emberek többsége úgy ír, mintha olyan nagy botrány tört volna ki... De mindenkinek más a véleménye. A tanácsokat nem fogadom el mindenkitöl. :) Én olyan vagyok, hogy azt csinálom, amit én a (saját érdekemből) legjobbnak találok.


Köszönjük szépen! :) Megfogjuk venni a gyűrűt. :)

2013. dec. 22. 03:40

Szia. Én eljegyzési gyűrűnek az elsőt találom jónak, de ha sokszor kell kabátot húzni, főleg télen, meg kardigánt tavasszal, akkor a 3. képen látható sokkal előnyösebb, mert nem akad fel semmin. :)

Amúgy nagyon "szidnak" itt az emberek téged, de én megértelek. Egyrészt ugye egy gyűrű tényleg csak egy jelkép, és ha mégsem sikerülne, akkor sincs semmi


Másrészt én magam is éreztem hasonlóan mint te 16 évesen, arra gondolok, hogy én is ugyanennyire komoly voltam, és igenis komolyan vettem a dolgot, és ha 16 évesen találkoztam volna a mostani férjemmel, tuti hogy én is hozzá akartam volna menni.


A szerelem kortalan, de szerintem akárhány éves az ember, ugyanúgy komolyan tudja venni, és ugyanúgy fáj neki, mintha 35 éves lenne. Annyiban különbözik szerintem, hogy abban nincsen még tapasztalata milyen ha hosszú évek után következik be a szakítás....de ezt nem is kell feltétlenül megtapasztalnia....és lényegében ugyanolyan mint 16 évesen, csak nehezebben hevered ki. Ha valakinek 16 évesen is van esze, akkor 16 évesen is tud kezelni egy kapcsolatot...de van aki 35 évesen is szerencsétlen benne...

Nem kell mindenkitől elfogadni az "okos" tanácsokat, mert lehet ők még annyira sem tudják mint te, csak azért mert idősebb, nem jelenti azt, hogy nagyobb a tapasztalata.


Szerintem nyugodtan vegyetek gyűrűt, mert mi a legrosszabb eset? Maximum bedobjátok a Caritasba... :)

72. Brough Superior (válaszként erre: 57. - E56d4c2fd6)
2013. dec. 22. 00:19
De azt ne felejsd el hogy a világon csak egy dolog van ami sosem változik az maga a változás .. láttál te már állandó dologt ? :) semmi sem állandó minnden elmúlik csak egy dolog örök maga a változás .. én elhiszem hogy rendes fiú de akkor is fiatal vagy még ehhez és ő is ha elmegy tovább tanulni , főiskolán látja majd a sok kis Pi...át :) és a férfiak nem tudják magukat meghazuttolni :) De mindegy a te életed :) annyira különösen engem nem zavar :D Egy öreg bácsi szavaival élve " Lányom sokat kel neked még ahoz tanulni , hogy ráébredj nem tudsz semmit sem :D
71. c114183a1c (válaszként erre: 69. - Mézes-Krémes)
2013. dec. 21. 16:05
Persze, hogy vannak kivételek! És kívántam is a kislánynak, hogy Ők azok legyenek! :)
2013. dec. 21. 11:36

Az első szerelemről,mindenki azt hiszi,örökké tart majd:)))Én is azt hittem!Az első barátom,mindig azt mondta,ha betölti a 18-at elvesz feleségül,végül nem vett:)Nem vagyok csalódott ez ügyben.Nemrég találkoztunk..könnyes szemmel fogta a kezem és mondta,hogy akkor tényleg komolyan gondolta,hogy elvesz.

Szép is az első szerelem.....de szép a második és a harmadik is.

Mézes,az unokatestvéredék,még mindig csak 28évesek.

A baráti társaságban van egy pár,együtt vannak 13-14 éves koruk óta,most 35 évesek......kb.olyanok mint a nagyszüleim...

69. Mézes-Krémes (válaszként erre: 67. - C114183a1c)
2013. dec. 21. 11:06

Mindenben igazad van, de azért én mégsem látnám ezt annyira veszélyes dolognak.

Nekem 16 évesen nem volt az életemben akkora nagy szerelem, hogy az eljegyzésemet tervezgessem a fehér ruhával, de ha lett volna, akkor biztos én is így tettem volna. :)

Szóval ők egy gyűrű keretében álmodoznak, amiben semmi visszafordíthatatlan nincsen. A gond az lenne, ha jönne a gyerek, vagy befejeznék a sulit, de erről szó nincsen.


Amúgy az unokatestvérem 15 évesen ismerte meg a nagy szerelmét, egymásnak az elsőt. Most házasok, és nem olyan régen született a gyerekük, 28 évesek. Pedig egyszer hosszabb távre szakítottak, e végül mégsem bírták ki a másik nélkül. Vannak kivételek is ám. :)

68. Mézes-Krémes (válaszként erre: 56. - E56d4c2fd6)
2013. dec. 21. 10:55
Azt gondolom, hogy ameddig gyerek nincsen addig semmi visszafordíthatatlant nem követettek el. Így élvezzétek ennek az eljegyzésnek a gondolatát. :) Nem látok ebben veszélyt, ha szakítás lesz a vége fájni fog, de nem ettől fog jobban fájni.
67. c114183a1c (válaszként erre: 64. - E56d4c2fd6)
2013. dec. 21. 09:49

Sok mindenben nem értek egyet a hsz-edben leírtakkal.


"Miért ne lehetne így is készülni az életre? Én úgy gondolom, hogy ez is beletartozik." Szerintem mindennek meg van a maga ideje és minden időszaknak a maga szépsége. Egy 16 éves lány bármennyire komolynak is hiszi magát, még nem az eljegyzésnél kellene, hogy tartson.


Amit viszont a legnagyobb problémának ítélek meg, az a Szüleid hozzáállása a dolgokhoz. De mivel nem én vagyok az Édesanyád, ezért ezt a kérdést nem is boncolgatnám tovább.


Ha tovább tanulsz, akkor pláne kíváncsi vagyok, hogy fogtok egymás mellett megmaradni! Ha pedig nem ugyanabban a városban fogtok lakni...


A lángolás... Tudod, leírtál valamit. Most azt többünk hozzászólására módosítottad. 13 évesen a szerelem milyen lehet? Most ezt a kérdésemet nyilván még nem érted, majd 10 év múlva. :)

Ilyen fiatalon lángolni, égni kellene, és tudod egyszer majd csak lehet, hogy hiányozni fog ez az életedből, vagy a fiúéból, esetleg mindkettőtőkéből...


"És ha valamilyen dolog beárnyékolja a napjainkat? Megoldjuk, mintahogy azt minden pár szokta, ha szeretik egymást." Fogalmad sincs, mennyire nehéz ezt megoldani. Ha annyira könnyű lenne, mint amilyen lazán ezt Te leírtad... :D :D :D Itt valahogy elfogyott az a komolyság. :) Annyira Gyerek vagy még kedvesem! :)


De mindettől függetlenül én drukkolok Nektek, mutassátok meg, hogy így is lehet, legyetek Ti a kivételek! :)


Én azt hiszem, a továbbiakban maradnék az eredeti témánál. A 3-as gyűrűt javaslom ismételten és hozzá azt a szép fülbevalót, amit örülök, hogy megrendeltem az ebay-ról, mert az a kedvencem. :)


Miért is akarnálak meggyőzni arról, hogy egy nagy hülyeséget elkövess, ha mindezzel a Szüleid egyet értenek?


További szép napot! :)

66. f6390e6b9b (válaszként erre: 60. - E56d4c2fd6)
2013. dec. 21. 09:28

"Szóval szerintem én jobban tudom, hogy mi a jó nekem"

Ha ez így van,akkor nem értem hogy minek kéred mások véleményét,javaslatát!Nem győzöd bizonygatni,hogy már nagy lány vagy és komoly,akkor a jelenlévőknek is bizonyítsd be!Nem bizonygatni kell,hogy ti szeretitek egymást meg blabla,hanem köszönd meg a segítséget és pont!Ezzel a mozzanattal el is hinnénk hogy felnőttél!

65. e56d4c2fd6 (válaszként erre: 62. - Kriszta773)
2013. dec. 21. 08:47
Én már nem írom le századjára. Bocsi. Ha érdekel keresd ki. :)
64. e56d4c2fd6 (válaszként erre: 63. - C114183a1c)
2013. dec. 21. 08:44
Én nem azt írtam, hogy csak ezzel készülök az életre. És hogy hogyan tanuljak tovább? Nyugodj meg az már megvan és ha érdekel 5.ös tanuló vagyok (bár ez nem ide tartozik) Aztán ha kijártam a gimit, majd megyek tovább tanúlni, szóval én már tervezgetem az életemet ebből a szempontból is. Minnél többet tanulok, annál nagyobb az esélye, hogy dolgozni fogok. Hogy miben vagyok érett? Lássuk csak... elsősorban a gondolkodásmódom, aztán a viselkedésem. Sokan is mondják nekem, komolyan veszek mindent, (és ha ezt a kapcsolatot nem venném komolyan, akkor nem is lenne eljegyzés)sokszor mondták már nekem, hogy nagyon komoly vagyok. Igen, várhatna még 2 évet is az eljegyzés, de ha nekünk így jó? És neked is megírom a helyesbítést: Van még szerelem, de a szeretet erősebb. Csak már az a nagyon nagy lángolás nincs meg, mint az elején. És ha valamilyen dolog beárnyékolja a napjainkat? Megoldjuk, mintahogy azt minden pár szokta, ha szeretik egymást.
63. c114183a1c (válaszként erre: 56. - E56d4c2fd6)
2013. dec. 21. 08:29

Így készülni az életre? :O Ne haragudj, de nem értelek. Egy eljegyzéssel készülsz az életre? Nem azon kellene törnöd az agyad, hogy hol tanulj tovább, esetleg, ha nem tudsz, akkor hol fogsz dolgozni?


Figyelj csak! Ez a Te életed! Mi itt nem lehurrogni, beleszólni akarunk. Csak elmondjuk a véleményünket, ami legtöbbször tapasztalaton alapul.


A korod igenis számít. Nem csak egy szám! 16 évesen mondhatod, milyen érett vagy, de miben is vagy érett? Ezen gondolkozz el!


Személy szerint azt sem értem, hogy miért kell most azonnal egy eljegyzést tartani? Ha ez egy életre szóló kapcsolat, miért nem ér rá mondjuk 2 év múlva? :O


Amit pedig nem közvetlenül nekem írtál... Az nagyon nagy baj, ha már nincs szerelem. :( Túl hamar múlt el! Ezen azért gondolkozz el egy kicsit! Mi lesz, ha kapcsolatotokat olyan dolgok árnyékolják be, mint egy fárasztó munkanap, a Gyereknevelés, megélhetési gondok...


Én mindezek ellenére kívánok Nektek nagyon sok boldogságot és meghitt karácsonyt! :)

62. kriszta773 (válaszként erre: 57. - E56d4c2fd6)
2013. dec. 20. 21:26
jaj :) 16 évesen hogy lehet ott tartani egy kapcsolatban, hogy a szerelem már elmúlt? :)
61. Akilah
2013. dec. 20. 20:56
Egyiket sem. Amúgy ja inkább ezüstöt vagy fehéraranyat. Vagy legyen meglepetés.
60. e56d4c2fd6 (válaszként erre: 48. - 66429b468f)
2013. dec. 20. 20:36

Így is úgyis azt a gyűrűt választom, amelyik nekem a legjobban tetszik, de már úgy látszik ott tartunk, hogy már kíváncsinak semlehet lenni. Igen, én csupán kíváncsi voltam, hogy kinek melyik tetszik a legjobban, ennyi az egész. Mások helyettem úgysem dönthetnek. A másik meg az, hogy én nem felvágni akartam...


Iskolába pedig jeggyűrűvel fogok, de szerinted ki fogja azt tudni, hogy pont egy jeggyűrű? Lesznek ekik megkérdik, és én fogok is válaszolni őszintén. Szóval szerintem én jobban tudom, hogy mi a jó nekem. :)

59. e56d4c2fd6 (válaszként erre: 47. - F6390e6b9b)
2013. dec. 20. 20:29
Na és? Miért baj, ha fehér ruháról álmodozom? Nem értem. És csak értesítelek: a titánium gyűrűnek jelentése van részünkről azért lett pont titánium. :) Ugyanígy lehetett volna arany is vagy ezüst, vagy akármilyen... de nem mert számunkra ez számít. Természetesen fektetnék bele ha kéne még 20-30 ezret is. :) Mindenki azt mondja, hogy a rózsaszín köd még ott van a szemem előtt, de mostmár te is tudod, hogy nem!
58. e56d4c2fd6 (válaszként erre: 48. - 66429b468f)
2013. dec. 20. 20:23
Köszönöm szépen a válaszodat! Majd értesítelek itt 2-3 év múlva, hogy mi a helyzet. :)
57. e56d4c2fd6 (válaszként erre: 41. - Brough Superior)
2013. dec. 20. 20:22
Igen az első szerelem. De én már elég sokmindenki olyat láttam/hallottam, hogy legalább az egyik fél a másiknak a legelső szerelme és 70 év után együtt mennek el. Én úgy gondolom, hogy azért már elég érett vagyok, és képzeld rájöttem, hogy vannak mások is. :D Mint ahogy lentebb írtam, a szerelem már elmúlt közöttünk, de helyette egy sokkal erősebb kapocs tart össze bennünket: a szeretet, és annak minden velejárója. Nemhiszem, hogy egymásra fogunk unni, mivel állandóan van mit újítani. :) És akik igazán szeretik egymást nemhiszem, hogy megunhatják a másikat. Szerintem meg az nem lenne okos dolog ha titokban csinálnánk az eljegyzést, mivel: ha valaki titkolja, hogy eljegyezték az lássuk be, eléggé gyerekes. A másik meg az, hogy miért csinálnánk titokban? Elvégre is szeretjük egymást, felvállaljuk egymást. De nem én vagyok az egyetlen, akit már ennyi idősen eljegyeztek. És én biztosítalak téged: Igen, nekem minden szempontból megfelelő a párom. Szeret engem, hűséges, tisztel és tiszteletben tartja minden egyes döntésemet, nem erőltet semmit, egyszer sem emelte fel rám a hangját vagy ütött meg, amikor szállingózott a faluban rólam egy elég durva pletyka ő nekem hitt, és mint kiderült nem is volt igaz amit rebesgettek itt. Ahogy ugyanezek igazak rám is. Mi kell még ennél több szerinted? Ő, számomra a tökéletes. Melyik hülye dobna el egy hirtelen fellángolásért egy ilyen párt? Mert én biztos hogy nem. Az ilyen fiú/férfi nagyon ritka. És én megbecsülöm.
56. e56d4c2fd6 (válaszként erre: 40. - C114183a1c)
2013. dec. 20. 20:01
Miért ne lehetne így is készülni az életre? Én úgy gondolom, hogy ez is beletartozik. Jó, lehet hogy kicsit fiatal vagyok hozzá, de most ez számít? nem hiszem. Lehet, hogy szerinted igen, de nem egyforma a gondolkodásunk. Szerintem a kor csak egy szám. Nem az számít, hogy valaki hány éves, hanem, hogy milyen érett. Amúgyis: igen, tanulok, és szerintem nem túlzás.
55. e56d4c2fd6 (válaszként erre: 38. - 4fbd4b2862)
2013. dec. 20. 19:53
Természetesen nem jövő nyáron lesz az esküvő! :) Először még kijárom a gimit. Amúgymeg igen, belementek. Most miért ne engednék meg? A tiltás az csak rosszabít általában a helyzeteken. És igazad van. Nem akartam ilyen durván kifejezni magam, bocsánat ha mebántottalak.
54. Dodi44
2013. dec. 20. 19:33

Egyszer egy kisfiu megkerdezte az apjat, Apa mi az az eljegyzes?

Hat kisfiam, az olyan, hogy amikor tudod telen karacsonykor hoz a Jezuska neked egy biciklit, de meg nem tudsz vele biciklizni mert odakint meteres ho van, es varnod kell meg tavasz es elolvadt a ho, mire felulhetsz biciklizni ra!

A gyerek eltudodik rajta, es egyszer csak megszolal: De apa ugye azert csongetni azt szabad vele nem????

A targyak, papirok, azok csak formasagok . A szeretet, a kolcsonos megegyezes, a tisztelet a szerelem szeretette valo szep atalakulasa az a mervado. Semmi mas nem huz es tart kozelebb ket embert, csak a szeretet.

Egy jo parkapcsolatban az a szo hogy E'N annak at kell alakulnia, es a MI szonak at kell venni a jelenteset.

Kulonben elobb utobb jon a va'la's, ugyved, sziv fajdalom, esetleg meg anyagi szegenyseg...

53. c114183a1c (válaszként erre: 52. - 66429b468f)
2013. dec. 20. 19:17
Azok ne is tartsák össze! Tartsa össze Őket a szerelem, a szeretet, a tisztelet. Ha ez nincs meg... A Gyermek miatt sem szabad egy rossz házasságban megmaradni. Látják azt a Gyerekek, hogy nem boldogok a Szülők, sokkal jobbak a radarjaik, mint nekünk. :) Ne ez legyen számára a minta! Igenis akarjon boldog lenni! :)
2013. dec. 20. 17:58
Az embereket ma már nem tartja együtt sem az otthon, sem a gyermek, sem a hitel. Semmi.
51. c114183a1c (válaszként erre: 49. - Mézes-Krémes)
2013. dec. 20. 12:55
Meg egyébként is... Szép az a gyűrű! :)
50. f6390e6b9b (válaszként erre: 49. - Mézes-Krémes)
2013. dec. 20. 12:41
Igazad van! :)
49. Mézes-Krémes (válaszként erre: 47. - F6390e6b9b)
2013. dec. 20. 12:08
Szerintem 16 évesen tökéletes a barbi gyűrű, mégis mire, miből vennének jobbat, mást?! Ha örökké együtt lesznek, az nagyon jó lesz, ha pedig nem, akkor volt egy gyűrű, számukra fontos volt, és ennyi. Tini szerelem, szép és jó... :)
2013. dec. 20. 11:57

Ha már valaki eljegyzésre készül 16 évesen, több határozottságra lenne szükség!

Egy gyûrű kiválasztásához másokat megkérdezni??

Tanulni ajánlatosabb lenne!

Emlékezetem szerint iskolába jegygyûrûvel nem ajánlatos menni.

Értelmetlen felvágás.

2-3 év múlva híre-hamva sem lesz az ifjú vôlegénynek!

Erre nagy esély van mindkettô részérôl.

2013. dec. 20. 11:01
Szép is a tiniszerelem,főleg ha már fehér ruháról álmodozik a leányka....De ha témánál akarok maradni,én is azt mondom,ha igazi eljegyzést akarsz akkor ne ilyen barbi gyűrűvel hanem adjátok meg a módját,mert ebből nekem személy szerint az jön le,hogy nem fektetek annyi pénz mondjuk aranyba,hisz úgysem lesz holtomiglan.....Ami ráadásul igaz is!!Még a rózsaszín köd ott van a szemed előtt,de az szépen fel is fog szállni!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook