Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most 3, 5 hónapos kisfiamnak milyen babakocsit vegyek? fórum

Most 3, 5 hónapos kisfiamnak milyen babakocsit vegyek? (beszélgetős fórum)


26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Tubfish)
2010. márc. 23. 16:48

Szai!

Azt gondolom nem okoz majd csalódást.:)

Használjátok egészséggel!

2010. márc. 23. 14:49
Köszönöm és a segítséget is!!! :)
2010. márc. 23. 14:12

akkor éljen a befutó:-)

Jó egészséget nektek:-)

23. tubfish (válaszként erre: 22. - Violamama)
2010. márc. 23. 09:41

az én fiam is jobb szeret üldögélni, vzszintesben lenni. néha nekitámasztom a hátát a szopipárnának és úgy szeret nézelődni, csak lecsúszik még. azt hiszem, végül a Pliko P3 lesz a megoldás, azt sokan ajánlották, egyetlen hátránya hogy nem dönthető teljesen vízszintesre. De az az igazság, hogy annyit nem babakocsizunk, hogy ez számítson még erre a 1-2 hónapra. van hordozónk is, ha sietni kell valahova a közelbe és nem kell sok cucc, úgyis abban viszem. Ha meg mondjuk napi több órát sétálgatunk, akkor amíg nem ül magától, kipárnázom az alját.

szóval lányok, szerintem döntöttem, köszönöm a segítséget!!! :) azért persze ha valakinek nagyon rossz tapasztalata volt a pliko P3-mal, figyelmeztessetek :)

22. violamama (válaszként erre: 18. - Tubfish)
2010. márc. 22. 08:18
A gyerek súlya is lejebb nyomja, de egyébként nagyon minimális hogy nem lehet vízszintesre dönteni, legalábbis szerintem nem észre vehető, de lehet már csak azért gondolom így mert már nagyobbak vagyunk, bár mi is egy ideig mind kettőt használtuk, ha a közelbe mentünk a nehéz kocsit használtam ha a városba mentük a könnyűt, csak másfél hónapot kell áthidalni legalábbi azt írtad.De természetesen mindenkinek a saját igényeit kell figyelebe venni, nekünk már 5 hónaposan ült a lányunk így már annyira nem szeretett feküdni. Alapban az ülés se olyan mitnha karót nyelt volna, mert puhább a hátsó támlája és az se derékszögben van.
21. bf5264a5b9 (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 21. 11:46

Igen. Az én kisfiam is nagyon bukós volt. Mindig mondta a doktornéni is, hogy etetés után hurciba tegyük, és egy kicsit emeljük meg a babakocsit. Nekünk a nagy kocsi vízszintesig dönthető, de az is kicsit meg volt emelve emiatt. Erik alatt volt egy pléd, az kiegyenlítette a "bukkanót" a kocsiban. Vígan elvolt benne, semmi baja nem lett :)


Aztán vettük a hurcolós kocsikat sorra, mindegyik ilyen 150 fokig volt dönthető, csak mindegyikkel volt valami bajom. Nem volt elég nagy a kosár, nem lehetett felcsukni a lábtartót vízszintesig, nem volt hozzá napernyőrögzítő. A mostaninak a lábtámaszát is lehet emelni vízszintesig, a kapaszkodója hajlékony és mosható rajta a huzat. Levehető a napfénytető, és van rajta egy plusz karika, ami a napernyőt pluszba rögzíti a gyárin kívül. Kényelmes a fogója is.


Sztem ezt a 6 hósat valahol azért írják rá, hogy a szülőre terheljék a felelősséget, ha nem engedi le teljesen a hátulját.


Egyébként a kisfiam szülegése óta refluxpárnán aludt, ami nem vízszintes. Most 14 hós, szalad mint a szélvész. Nem hiszem hogy baja lett tőle, hogy nem 100% vízszintesben fektettük kicsinek.


Egyébként a hurciban ha megnézitek majdnemhogy ül a gyerek, csak kicsavart pózban... ezt se értem teljesen, mert ok, hogy otthon nem tartod benne egész nap, de ha egy 1,5-2 órás autóútra megy az ember (és jó esetben haza is megy...) akkor azért napi 4 óra elég masszív benne. A kisfiam pl mikor már mozgékonyabb volt feszegette magát benne, és kimondottan utálta...

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Tubfish)
2010. márc. 21. 11:14
Igazából nem értem ezeket 6 hónapos kortól ajánlottakat. Nekünk volt Perego Atlantico amit a nagykönyv szerint hathónapos kortól ajánlanak. Szinte vízszintesig dönthető alig látszik az emelkedése,és ha beleveszem a pelus nagyságát akkor a baba már teljesen vízszintesen fekszik, mert ugye akárhogy is ha megfigyelitek a pelenka valamennyire megemeli a baba popóját. Ami néhány csecsemőnél nem is jó a visszabukosókra gondoltam, mert azoknak jobb, ha enyhén emelve van a fekecskéjük. A másik hány babát tesznek a bébihordozóba és az elég messze van a vízszintestől. Szerintem ez inkább üzletifogás, és most nem a lóti-futi bevásárló esernyő kocsikra gondolok.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Tubfish)
2010. márc. 21. 11:02
Nem sokkal nagyobbak. Érdemes megnézni az üzletben. Esetleg a neten keress bemutató videót.
18. tubfish (válaszként erre: 17. - Violamama)
2010. márc. 20. 21:00
sajnos az espiro-k nem vízszintesig dönthetőek, csak 6 hós kortól ajánlott.
2010. márc. 20. 20:40
Én ajánlom az espiro márkájúakat a magic 3 v 4 jó kicsire összecsukható és strapabíró, mi már másfél éve nyúzzuk, nagyon könnyű. Én is a bkv közlekedés miatt vettem, de ez olyan könnyű hogy a több mint 10kg-os gyereket plussz a babakocsit egyedül simán felviszem a hév lépcsőn és utána fel a hévre.
16. tubfish (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 20. 15:29
Enissa, akkor amiket ajánlottál, azok kisebbek, mint a Bergon, ugye? azt írtad, a lapra csukhatókat ajánlod, de ezek nagyobbak összecsukva, mint az esernyősök, vagy nem jól tudom?
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 20. 13:57
Az olyan nagy,mint a bergon. :) Azzal egy közértbe sem tudsz bemenni szerintem :( Az elöző felsorolásomból még kimaradt a Lola az is szuper kis kocsi. Tágas, jól rugózik,elég magas. És ezeket bőven lehet 3 éves korig használni, a háttámlájuk is jó magas, nem fog a fejük sem lelógni róluk. A huzat mindegyiknél mosható, ami nem elhanyagolandó szerintem :)
14. bf5264a5b9 (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 20. 10:55
Nekünk Tako Drifter volt. Annak állítható a tolókarja, meg mindene, össze is lehet csukni, van hozzá mózes is... egyetlen egy baj van vele: túl nagy. A lakásba se fér be, úgyhogy az ajtó előtt van, ott meg elfoglalja az egész ajtót :(
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 20. 10:03
Igen ezért jó amelyiknek a tolókarja is állítható, mem kell a kerekeket szerelgetni, elég a tolókart alacsonyabbra venni :)
2010. márc. 20. 09:59
hát igen, nekünk sem fér be a bergon a focusba :( vagyis de, csak elég nyögvenyelősen és nem marad semmi hely mellette, ami gyerekkel való utazásnál nem annyira jó....
2010. márc. 20. 09:47
Ja.. és esernyőre csukható, és összecsukás után van rajta egy fül, aminél fogva lehet vinni. Nekünk Astránk van, és ez simán belefér. Sajna a nagy kocsink, ami lapra csukható, nem fér el a csomagtartóban, csak ha leszereljük a kerekét :(
10. bf5264a5b9 (válaszként erre: 7. - Tubfish)
2010. márc. 20. 09:46
Igen, teljesen le lehet dönteni a háttámláját. Mi is ezért vettük, mert bár az én kisfiam már nagyobb, azért mikor alszik, mindig hátrafektetjük.
2010. márc. 20. 09:45

Szia, én a lapracsukhatóakat tudnám ajánlani Neked.

Ilyen a Cam, Neonato,Peg-Perego,Iglesiana Chicco stb.

Én mindig abból indultam ki. Magas legyen ne a kipufogóknál legyen a fejmagassága a babáknak,liftnélküli lakásba is "könnyen" feltudjam vinni. Az ülő és fekvő felülete legyen hosszú és aránylag széles, ne lógjon a lábacskája a levegőben már 3-4 hónapos korában. Kupola legyen rajta ami óvja az esetleges hideg széltől is, vagy esőtől. Kocsiban is férjen el, és tömegközlekedési eszközre könnyen tudjam feltenni. Ezeket nem feltétlenül kapod meg drágán . A Sokroksári úti kifutótermékek boltjában van amikor féláron megkaphatóak. Ez csak egy tipp, hiszen nem vagyunk egyformák, azért van annyiféle babakocsi. :)

2010. márc. 20. 09:29
Nekem is esernyőre csukható sportbabakocsim volt, nagyon szerettem, ujszülött korától azt használtuk. Majdnem teljesen lefektethető, amig pici volt a háttámlára fektettem, így olyan mint ha vizszintbe feküdt volna. Nekem pierre cardin volt-imádtam, mi már kinőttünk belőle 3 éves elmúlt, már a saját lábán közlekedik. CSak dícsérni tudom. :D
7. tubfish (válaszként erre: 6. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 20. 09:08
És a Hauck dönthető vízszintesig? én szeretném teljesen kiváltani vele a mostani mélykocsinkat. Az a baj, hogy kicsi a lakás, nincs tároló, emiatt két kocsi biztos nem fér el :(
2010. márc. 20. 09:00

Szia!


Nekünk Hauck Speed Sun babakocsink van második kocsinak. Mellette van egy mózeskosaras nagy kocsink is, de az BKV-hoz, utazáshoz nagyon nagy. Ez a Hauck ez kicsire összecsukható, van hurcifüle, hátra lehet dönteni. Én szeretem nagyon (ez a harmadik kocsink amit ilyen második kocsinak vettünk, és ez most be is vált). Vettünk hozzá egy lábzsákot is, azt télen beleraktuk, és nagyon jó volt. Elég jól variálható is, és az ára sem egetrengető :)

2010. márc. 20. 08:56
Vagyis gyorsak voltATOK :) Köszi Neked is Barbika ;)
2010. márc. 20. 08:54
Hú, de gyors voltál :) Nagyon köszi a választ, akkor megúsztunk egy mózesnyi kiadást ;)
3. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - Tubfish)
2010. márc. 20. 08:54
Nem kell mózes én a 6 hónapos bébimet annó kis sportkocsiban toltam már nekem is Bergon King van:-)Imádom de ne vegyél másik kocsit kibírod már azt a pár hónapot addig ez az erős Bergon jó lesz!!!Utána úgyis nézelődni fog mikor már tud ülni sőt ezeket lehet állítani hogy ne legyen mindig vizszintbe a gyerek!!
2010. márc. 20. 08:51

Szerintem nem kell mózes, ha teljesen lefektethető a háttámla.

Nekünk olyan esernyőre csukható kocsink van, ami 150fok alá, majdnem vízszintesig dönthető, azt használtuk, fektetve, míg nem tudott ülni a fiam. A védőnő is rábólintott anno.

2010. márc. 20. 08:49
Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy elég-e, ha vízszintesre fektethető sportkocsit veszünk lábzsákkal, vagy kell neki a mózeskosár is. Még nem tud ülni, emiatt úgy tudom, a vízszintesre fektethető mindenképp kell, de azt nem tudom eldönteni, hogy olyan kell-e, amibe mózes is belefér... Most egy nagyon nagy bergonunk van, amivel nehéz közlekedni, ezért mindenképp kisebbet szeretnénk venni. De ugye az árnál nem mindegy, veszünk-e hozzá mózest, feleslegesen nem szeretném megvenni. Most jön a tavasz, elvileg arra már nem kell, hogy még melegebbje legyen. A következő őszre-télre meg már biztosan ülni fog, vagyis addigra elég neki a lábzsákos sportkocsi. Mi a véleményetek? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook