Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosógép tisztítás fórum

Mosógép tisztítás (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 7. 13:21
20%-os ecet (valaki nekem 2 litert ajánlott, de lehet 1 liter is elég lenne), 90 fokos mosás
2009. szept. 7. 13:20
Ecetesen ti milyen programot indítotok? Már én gondoltam rá, hogy át kéne mosni a gépem, de nem tudom, hogy milyen ecettel, milyen hőfokon és milyen programmal. Az enyém elöl töltős, így az öblítő tartóval nincs bajom, csak a gép belsejét kéne kicsit átmosni néha.
2009. szept. 7. 13:20

Lehet, hogy penész...

mikor öntöttem a perem részre ecetet, és úgy hagytam ázni egy kicsit akkor elkezdte feloldani, de nem jött le sok. Még rajta jócskán.

Nincs valami penész irtó cucc, amit a mosógépben a perem gumira is lehet használni?

16. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - 40163fd81d)
2009. szept. 7. 13:18

A lányom egyik ruhját most nyírta ki nagyanyám nem tisztított mosógépe... Ráesett valami mosószer- vagy öblítőcsomósodás és foltokban kiszedte a színét...

Ezen kívül, valamilye még el van trutyisodva, mert a dobnyitónál megállás után maradó ruhán kimosható barna folt figyel...

Hát ezért érdekel minket. :(

15. mmacus (válaszként erre: 1. - 4ece112af0)
2009. szept. 7. 13:16
A fekete dzsuva, amire gondolsz, nem penész? A perem alatti gumitömítés hajlamos bepenészedni. Azt majdnem lehetetlen leszedni. A W....l mosógépemet utáltam nagyon, nehéz volt a mosószer és öblítőadagolót tisztítani. A mostani, E....lux szuper, egy mozdulat az egész. De tudatos választás volt, direkt néztem az áruházban, melyik könnyebben kezelhető ebből a szempontból (is).
2009. szept. 7. 13:15
Zéró stornózva!!!! Most néztem, csak a WCkagylóban használható... :(
2009. szept. 7. 13:15
Az zavar, hogy teljesen eldugul.
2009. szept. 7. 13:14

Őszintén csajok?!

Titeket komolyan idegesít,hogy öblítő maradvány van az öblítő tartóban?

Ki a szentszar nézegeti rajtatok kívül a mosógépeteket?:DDDDD

11. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - 4ece112af0)
2009. szept. 7. 13:14
Esetleg valami sűrű tisztítószert odakenhetsz. De mit? Ami megtapadna, az a Dom. Zéró, de lehet azt mosógépbe tenni?
2009. szept. 7. 13:14
De leszedhető, de tovább nem tudom szétszedni, már minden lehetséges eszközzel próbálkoztam, de most akkor kipóbálpm a forró ecetes vizet. Nem lehet új adagolót venni?
9. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - 4ece112af0)
2009. szept. 7. 13:12
Az a gáz azzal a résszel, hogy csak akkor oldaná fel akármi is az ottani mocskot, ha jól beáztatnád. De nem szabad csordultig tölteni a mosógépet vízzel. 22-es csapdája... :(
2009. szept. 7. 13:11
Az öblítő-adagolót nem lehet leszedni valahogy? Én úgy tudtam, minden típusét le lehet... Elvileg jó erős "patentzár" tartja a helyén...
2009. szept. 7. 13:10

A mosószer, és öblítő adagolót, és ecetes forró vízbe áztattam, és szépen kitisztult..

viszont a dob és a mosógép oldalánál lévő peremnél...fú...:S

2009. szept. 7. 13:09

Sziasztok!

Én a Dr.Beckmann-féle mosogép tisztítószert használom, de csak kb. 3-6 havonta. Magyarul, mikor eszembe jut. :S

2009. szept. 7. 13:09

Nekem az ecet nem hozta le..

A c...-t, nem próbáltam.

2009. szept. 7. 13:08

Szia, én Polly mosógép tisztítót használok félévente. A flakonon rajta van minden a használatról.

Én az öblítőadagolót nem tudom kitisztítani. Erre van-e valami ötletetek?

3. Marjann (válaszként erre: 1. - 4ece112af0)
2009. szept. 7. 13:06
Én is ecetezni szoktam, de ez a belsejét tisztítja és vízkőteleníti. Sajnos a mienknek össze vissza van törve a teteje, így elég nehéz pucolni, de kis szivaccsal szoktam ledörzsölni róla a mosószermaradványokat meg a szöszöket.
2. MFPI
2009. szept. 7. 13:05
Szia,mi 3havonta ecettek mossuk ki,szerintem jobb,mint a c...on.Nekünk bevált...
2009. szept. 7. 13:03

Ki hogyan takarítja ki a mosógépét(leginkább a felültöltős érdekel)???

Próbáltam már az ecet+90 fokos mosást, de nem tűnt el a "fekete dzsuva" a perem alól...fogkefével is próbálkoztam, de semmi...

Tippek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook