Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosógép probléma fórum

Mosógép probléma (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. szept. 16. 18:37
Aha. Megnéztem, nekünk a kádba vezeti be.. Ott lehetne akkor letekerni
27. kisnyuszi24 (válaszként erre: 25. - Bowie)
2012. szept. 16. 18:34
Lehetek őszinte???? Annyira nem vágom az egész témát hogy nagyon :)
26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Kisnyuszi24)
2012. szept. 16. 18:33
Nem e befelé jövő csőnél, hanem ahol kifele megy a víz a gépből.
25. bowie (válaszként erre: 24. - Kisnyuszi24)
2012. szept. 16. 18:30
Nem, hanem ahol a fali lefolyóval találkozik, ahol kimegy a koszos víz..a csapból még a tiszta vizet szívja, onnan nem jöhet büdi.
24. kisnyuszi24 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2012. szept. 16. 18:25
Ott, ahol van a tekerő (csap)?
23. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Kisnyuszi24)
2012. szept. 16. 18:22
A gépből kivezető cső végén, ahol kinyomja a vizet, és találkozik a csővel, amin kimegy a lefolyóhoz. Nálam abban volt egy golyó. Ha nincs benne, lehet, hogy azt kell visszatenni.
22. moonlight13 (válaszként erre: 13. - 26092879c1)
2012. szept. 16. 18:21
Én nem jártam így, de nekem is azt mondta a szerelő, ha érzem, hogy büdös, akkor a kifolyó csőnél eldugult,és most kivette belőle a golyót, de ha büdös lesz, vissza kell raknom. Az zárja el a bűzt elvileg.
21. bowie
2012. szept. 16. 18:19

Hát, az a kis idő már nem számít. Elvileg simán vissza lehet tenni, én is csavartam már ki meg vissza, egyszer mikor zörgést hallottam, az egyik csatomat gondoltam, hogy ott távozott, és megnéztem, hogy nem e maradt benne.

Remélem megtaláljátok a baj forrását.:)

20. kisnyuszi24 (válaszként erre: 18. - Bowie)
2012. szept. 16. 18:11
Párom attól fél, hogy nem tudja rendesen visszacsavarni a tömítéssel együtt és akkor sz.r helyzet lesz, így az apját akarja megkérni...
19. bowie
2012. szept. 16. 18:01
f
18. bowie
2012. szept. 16. 18:00
Nem is kell a csövet szétszedni..csak csavarjátok ki ahol csatlakozik a falba a cső. Onnan fog jönni a büdi.:) Arról az izéről beszélek én is, amiről Alahím.:))
17. kisnyuszi24 (válaszként erre: 13. - 26092879c1)
2012. szept. 16. 17:57
Bűzzáró golyó? Ez pontosan hol is van? (konyhanyelven légyszi) :)
16. kisnyuszi24 (válaszként erre: 12. - 26092879c1)
2012. szept. 16. 17:56
A szűrőt kitisztítottuk, a szivattyú nem tudom hol van :)
15. kisnyuszi24 (válaszként erre: 9. - Bowie)
2012. szept. 16. 17:54
Azt már kitakarítottuk, a mosószer adagolót szintén, egyedül a csövet nem szedtük még szét..
14. kisnyuszi24 (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2012. szept. 16. 17:53
Nem néztük még meg, de mi annyira nem értünk hozzá, hogy nagyon :) Szétszedni szétszereljük de nem biztos, h jól is visszaszereljük :) Majd megkérünk egy családtagot aki ért hozzá :)
13. 26092879c1 (válaszként erre: 10. - Bowie)
2012. szept. 16. 17:52
Igen, lehet hogy a fali szifon bűzzáró golyója akadt fenn, vagy hiányzik.
12. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2012. szept. 16. 17:51
Valószínűleg benne marad a lé. Tisztítsd ki a szivattyút, szűrőt alul!
11. kisnyuszi24 (válaszként erre: 6. - 9c8432d068)
2012. szept. 16. 17:50

Hát én mindig betartom a flakonon feltüntetett mosószer adagot. Az ecetes átmosásoktól már olyan makulátlanul tiszta a gépem hogy csak na...

Viszont az is tény, hogy amikor a fehér ruhákat mosom a fehér por állagú mosószerrel, mindig illatos. De pár hónappal ezelőttig nem volt probléma a folyékonnyal sem... a franc se érti. Lehet hogy tényleg a csöveknél lesz a gond. Erre esetleg valami szerelési javaslat van? Aki tudja hogyan kell otthon (magának) csinálni szerelő nélkül?

10. bowie
2012. szept. 16. 17:50
De ez a rothadt poshadt szag mindig a fali csövekből jön. Ha költöztetek már, akkor biztos emlékeztek, hogy mindig szoktak rongyot vagy újságpapírt dugni ezekbe a csövekbe, hogy ne jöjjön vissza belőle a szag..ezért gondolom, hogy valahol ott lehet a gond. De nem vagyok szakember, se a párom nem az..csak tipp.:)
2012. szept. 16. 17:48
Én is folyékony mosószert használok, már 8 vagy 9 éves a gépem..soha nem volt büdös..szerintem valahol dugul a cső..vagy alul az a szöszgyűjtő vagy mi a neve, esetleg azt nézzétek meg, ha még eddig nem tettétek. Azt én azért félévente kinyitogatom, és kiszedem ami odagyűlik.
2012. szept. 16. 17:47

A fiamnak vannak gyapjú pulóverei és fehérneműi, na, azok büdösek még, ha 30 foknál melegebb vízzel mosom.

Állítólag a gyapjúnak van ilyen szaga.


Megnézted már, hogy a gép gumitömítése nem feketedett el?

Mert akkor azt kell megtisztítani először.

Nekem egy nyaralás alatt maradt zárva a gép és akkor lett olyan és a ruha is büdös.

7. kisnyuszi24 (válaszként erre: 4. - Xfaktor)
2012. szept. 16. 17:43
Ezt ki tudom zárni, nekem is kivehető, többször szoktam pucolni, így pl 1 hete is, azóta most mosok másodszorra, de érezni, lehet hogy ez se lesz illatos :(
2012. szept. 16. 17:43

Büdös a mosógépem!


"Nem véletlenül folyékony mosószert használ, vagy használt? Most elmondom Önnek amit első hallásra nehezen fog elhinni.


A folyékony mosószer tapasztalatom szerint nehezebben oldódik fel a vízben, mint por alakú társai, így amikor a gépe beveszi a vízzel együtt a mosószert és elkezdi forgatni a dobot, a fel nem oldott tisztítószer a gép üstjének falára dobódik fel. A zselés állagú mosószert aztán a sima víz már nem képes leoldani, így az ott szépen bepenészedik, ami aztán a kellemetlen szagokat okozza.


Ki kell, hogy hangsúlyozzam azt is, hogy ez leginkább csak akkor fordul elő, ha nem az előírt mennyiségű mosószert tesszük a gépbe, hanem jóval többet. Azt pedig, hogy mennyi kell a gépbe, mindig a mosószer dobozán olvasható tájékoztatóból tudhatjuk meg. A mosógépen látható jelzések (pl. min., max.) csak tájékoztató jellegűek, esetenként megtévesztőek is lehetnek!


Ha már büdös, akkor először is csinálni kell egy tisztító programot, olyat ami minimum 60 oC-os. Tegyen bele mosogató géphez való géptisztítót (2 dl-es flakonban van, szinte minden nagyobb üzletben kapható)!


Mikor az lejárt, csináljon ismét egy tisztító programot, csak most egy fél literes 100%-os citromlét öntsön a mosógépbe mosószer helyett, majd hagyd lejárni a programot.


A mosogatógép géptisztítója, leoldja az elzsírosodott mosószert, a citromlé pedig elveszi a kellemetlen szagokat."

5. kisnyuszi24 (válaszként erre: 3. - Bowie)
2012. szept. 16. 17:41
Igen, a falba megy.
2012. szept. 16. 17:40
Nekem,kilehet venni a mosószer adagolót,azt szoktam elmosni.Nagyon rondán bele van ragadva,az öblítő+a mosópor.Én se tudtam,valaki megmutatta.Íszonyatos mocskos tud lenni.Hátha..
2012. szept. 16. 17:39

Falba megy a kivezetése a víznek? Ha igen, esetleg ott lehet dugulás, ami miatt az elhasználódott víz vissza kerülhet a rendszerbe..(csak gondolom).

Vagy van alul a kinyitható rész, bár gondolom ott már biztos megnéztétek, hogy nem e került bele valami.

2. b830f7d751 (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2012. szept. 16. 17:38
A falban lévő lefolyócsőd eldugulhatott és hiába öblitesz, visszanyomódik a koszos lé.Nálunk a vizes csinálta meg, és nem kellett mosógépszerelő.
2012. szept. 16. 17:35

Az a gondunk, hogy a kimosott ruhák büdösek lesznek, eléggé állott, poshadt szaguk lesz. (ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor napokig nem cseréled a vázában a vizet). Az elmúlt két alkalommal már majdnem hogy szennyvíz szagot áraszt magából a gép (felül töltős), már akkor amikor elindítom a programot. Ezt az öblítő-mosószer adagolórésznél érezni, a gép ajtajának az aljánál. Csináltam az ecetes átmosást 90 fokon 2-szer is, az azt követő mosásnál mindig illatosak lettek a ruhák, de utána megint büdösek lettek. Váltottam már öblítőt, és mosószert is, de semmi változás.

Valakinek van ötlete hogy mitől lehet ez? Esetleg volt már valakinek hasonló tapasztalata?

Bármilyen megoldás érdekel, mert már kezd elegünk lenni. Amúgy ez egy 3 és fél éves Zanussi.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook