Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógép karbantartás fórum

Mosogatógép karbantartás (beszélgetős fórum)


2018. aug. 21. 19:18
Én is mindig szenvedtem, aztán egyszer olyan sok zsíros edény volt, hogy mielőtt beindítottam a gépet befújtam a bepakolt edényeket pumpás konyhai tísztító spray-vel. Gyönyörű lett minden, azóta rendszeresen így használjuk, a gép mindig tiszta és zsírtalan, csak a szűrőt kell külön tisztítani. Nálunk ez vált be leginkább, a legegyszerűbb olcsó mosogatótablettát használjuk hozzá és kiváló.
12. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Kockásfűlű Kisvakond)
2018. aug. 21. 15:18

Én a Müller sajátmárkását (Blink) használom, több az egyben, amihez elvileg nem kell külön só és öblítő. Sót viszont mindig teszek bele, mert nálunk elég kemény a víz.


Zsírlerakódás lesz a csövekben akkor is, ha nem látható, ezért 3-4 havonta tisztító mosogatást. Ehhez a Lidl-ben veszem a szert 2 flakon kb 500 FT

11. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2018. aug. 21. 15:14
Mosogatógépről beszélünk.
2018. aug. 21. 15:01

Gratula a géphez :)


Én is sok mindent kipróbáltam már, az öko-bio cuccoktól, az elit mindenféle biszbaszig :D, így két éves géphasználóként már érdemben tudok nyilatkozni :)


Én nagyon trutyisan, és akár egészen rászáradva is rakok bele cuccot, esetleg enyhén lekozmált edényt is. Erre a Finish vált be a legjobban.

Mindent leszed, gyönyörűen tisztít. Nem a kapszula tartóba rakom, hanem bedobom a gép aljába.

Öblítőnek az ecet vált be, ettől nincs lerakódás, szagtalanít, és nem lesznek foltosak az edények, poharak.

Sót mindig kell tölteni bele, amikor kéri, lágyítja a vizet, a gép is tovább fogja bírni, nem lesz vízköves minden alkatrésze.

A szűrőt én is hetente, 10 naponta kikapom, és kb egy perc alatt elmosom, így sosem dugul el, mindig tiszta.


Illatosítót nem használok, mert éreztem az ízét a dolgokon, pfffujjj.

Így is szagtalan a gép, nem kell plusz kemikália, amit meg is eszünk.


Külön nem indítok tisztító mosást rajta, mint mondjuk a mosógépen.

Csak néha egy egy mosogatáshoz rakok citromsavat, vagy szódabikarbónát, azt ennyi :)


Imádom, hogy van, el se tudom képzelni az életem nélküle :D

9. lapbarna (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2018. aug. 18. 06:05
Nekem nincs fekete trutyi.
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kockásfűlű Kisvakond)
2018. aug. 18. 01:01

Trisós mosás zsír ellen.

Öblítő felesleges, attól lesz az a fekete kitakaríthatatlan trutyi a mosószerrekeszben.

2018. aug. 17. 18:53

Nekünk a Finish kifejezetten nem jött be. (trutyis piros cucc gyűlt fel a szűrőben) Az aldis Tandil viszont igen. Ár/érték arányban nagyon jó. Próbáltam ezeken kívül a dm-est, és somatot is. Elmegy-kategória.

Öblítőt, sót használok, szűrőt tisztítom néha. Gép tisztítót évente 1-2-szer.

2018. aug. 17. 16:01

Érdemes öblítőt használni, mert megkönnyíti a száradást és nem lesz cseppminta a poharakon.

Van olyan mindent egyben tudó kapszula, amihez nem kell. A dobozról kell tájékozódni, milyen funkciókat tud a tabi (só, mosogatás, öblítés)

Én folyékony mosogatószert használok, mert a tabletták egy csomószor fennakadtak már, vagy volt, hogy nem olvadtak el rendesen.



Én szoktam havonta egy tisztítást rányomni. A boltokban lehet kapni ehhez speckó szert, fejjel lefelé kell beleállítani a gépbe és üresen, magas hőfokon elindítani.


Emellett a szűrőt rendszeresen át kell mosni, amit általában az alján tudsz kitekerni. Ezen a szűrőn fennmarad, ha valami nagyobb darab került a gépbe és a zsír is lerakódhat rajta, szóval rendszeresen kivenni, szépen elmosni és vissza.


Sok örömet hozzá és az ég áldja, aki feltalálta a mosogatógépet! :D

2018. aug. 17. 14:03
Mi Finish-t használunk és megvagyunk vele elègedve. Tisztítani külön a gépet nem szoktuk.
4. Smirnoff (válaszként erre: 2. - Simple)
2018. aug. 17. 13:35
Mi is Aldisat használunk, öblíteni csak a prezlit, mákot szoktuk. A szűrőt akkor tisztítjuk ki, ha észrevesszük, hogy eldugult (ami ritka). Nem szoktuk gép tisztítóval mosni, se illatosítót rakni bele, így is tiszta.
2018. aug. 17. 10:21

Szia!

Először is gratulálok a géphez, teljen benne sok sok örömöd, szolgáljon jó sokáig!

öblítőt érdemes használni, szép, csillogóak lesznek a poharak pl. Viszont helyettesíthető ecettel, sokan használják.

Én az ALDI-s sima,(azt hiszem Tandil a neve) legolcsóbb tablettát használom, teljesen bevált. Az elején végigpróbáltam szinte az összeset, semmivel nem rosszabb drága társainál.

A gépet tisztítani évente kb. 2x szoktam, amikor akciós a géptisztító akkor veszek, vagy 2 van egybe csomagolva vagy 2 db-ot. Ettől függetlenül a szűrőt hetente-10 naponta kitakarítom.

Regeneráló só is mindig van tartalékba, na meg egyébként sem drága, ne akkor kelljen szaladgálnom ha "kiabál" a gép érte :)

Remélem tudtam segíteni.

2. simple (válaszként erre: 1. - Kockásfűlű Kisvakond)
2018. aug. 17. 10:09
Én sok az 1-ben tablettát, így öblítő nem kell külön, bár nekem is kijelzi, de a tablettában minden benne van. Csak sót szoktam pluszban beletölteni, de elvileg azt sem kéne. Tisztítani sosem szoktam külön a gépet, de patyolat belülről, bár én leöblítek bepakoláskor mindent, nem szoktam beletenni a fél disznót. Szerintem az Aldi saját márkás tablettája például nagyon nagyon jó. DM-es tabletta is jó volt régen, de az egy idő után megváltozott és nekem már nem volt jó.
2018. aug. 17. 09:35

Sziasztok!


Lett egy mosogatógépem. Használtan vettük, így nincs hozzá használati utasításom és a neten sem találok pont ehhez a típushoz, csak hasonlóhoz, így eddig nagyjából értettem a kezelését, most viszont meglepett, mert öblítőszert kért. Nem is tudtam, hogy ilyesmi is kell bele!


Közben felmerült bennem a kérdés: létezik-e valamilyen mosogatógéptisztító-szer, amivel időnként érdemes lenne átjáratni, hogy az esetleg zsír-lerakódást kitakarítsam belőle?

A másik: ti milyen tablettát használtok, javasoltok ami ár-érték arányban nagyon jó? Szeretném minél gazdaságosabban használni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook