Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosás után poshadt, savanyú szaga van a ruháknak. Mit tegyek? fórum

Mosás után poshadt, savanyú szaga van a ruháknak. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. Kriszta0930 (válaszként erre: 30. - BollerKrisz)
2010. júl. 20. 09:58
Hát igen,nekem is indesit felültöltősöm van és nem lehet normálisan kitakaritani az adagolóját!:(Én beszoktam áztatni és úgy nagyjából kiázik a maradék mosószer belőle!
34. homokóra (válaszként erre: 32. - Leny)
2010. júl. 20. 09:40

Ez igaz!-:)

Én olyan lökött vagyok..minden fajta öblítőt megveszek...jó lenne már egyszer egynél maradni-:)

Egyébként kéthetente takarítom az adagolótartályt, és én a mosóport a dobba teszem...persze, ha folyékonnyal mosok, azt nem:)

33. manul
2010. júl. 20. 07:48

Nálunk akkor volt büdös a ruha,amikor nem tudott rendesen megszáradni.Párás lakás,kis légtér,kevés levegő.Ilyenkor bepunnyad a ruha és többszöri mosás után megy csak el a szag pedig jó minőségű mosószert és öblítőt használtam.Mióta új házban lakunk nincs ilyen gond.

Próbálj egyszerre kevesebbet mosni,jól kicentrizni és szellős helyre teregetni.Pár mosás után nem lesznek büdösek a ruhák.

32. Leny (válaszként erre: 31. - Homokóra)
2010. júl. 19. 22:37

Naugye?:)

Én mondtam, imádom én is:)

Ha szobában szárad a ruha még erősebb is, mint a levegőn, pedig ott se kutya:)

2010. júl. 19. 10:06

Mivel öblítőmániás vagyok, ezért ma leugrottam egy rózsaszín Qvantóért...és láss csodát..valóban isteni illata van.már ki is próbáltam-:):)

Köszönöm:)

30. BollerKrisz (válaszként erre: 29. - Mylady15)
2010. júl. 19. 00:17
Nálam is a tartálytól büdi a mosógép, de az indesit felültöltősnek olyan a tartálya, hogy nincs az az ember, aki ki tudja tisztítani. Sajna még a tömény ecet sem használt.
2010. júl. 18. 23:33
Én is tapasztaltam hasonlót, a nagy hőségben nem voltunk itthon 1 hétig. Kezdtem volna mosni és ahogy öntöm be a mosószert, öblítőt, valami iszonyú poshadt szagot érzek. kKiderült, hogya mosószer, illetve öblítőtartályban víz maradt sé onnan a "kellemes" illat. Az én gépemből ezt mint egy tálcát ki lehet húzni és alaposan átmostam, átpucoltam. Semmi gond nem volt utána. Hasonlóra mások is panaszkodnak, úgyhogy ezt a tartályrészt nem árt időnként átfertőtleníteni.
28. daroki (válaszként erre: 26. - Titánia83)
2010. júl. 18. 22:20
Köszi a tippet!:)
2010. júl. 18. 22:20

Titánia, ezt én is hallottam, hogy az ecet jó, ha a ruha engedi a színét.


daroki, nekem is a színes ruhákkal van gond :)ezek szerint egy cipőben járunk.

26. Titánia83 (válaszként erre: 25. - Daroki)
2010. júl. 18. 22:18

Nekem van mosószeradagoló hengerem, én abba teszem.


De az is jó, ha a mosóporhoz a gépben.

25. daroki (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2010. júl. 18. 22:15
Ja!Hova öntsem az ecetet a mosások alkalmával?
24. Titánia83 (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2010. júl. 18. 22:14

Én is érzésre öntöm az ecetet. :) Azért írtam, hogy kb. fél deci.


A mosóporomat szépen felhabosítja egyébként.


Az ecet még szépen felfrissíti a színeket is. Nekem van egy rakat piros ruhám, de mind szuperül néznek ki,pedig már elégszer mostam őket.


És anyukámtól tanultam, ha egy ruha engedi a színét, ecetet kell önteni hozzá.

23. daroki (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2010. júl. 18. 22:14
Én a sötét ruhákkal vagyok gondban,azokon nem érzem igazán az öblítő illatát,de akkor kipróbálom én is ezt a minden mosásnál ecetes dolgot,hátha használ:)
2010. júl. 18. 22:08

Magdi, titánia, köszi ezt az ecetes tippet. Jövőhéten kipróbálom, rakok a mosásba ecetet. Hátha ez segít.

Sünciné, nekem a Silan-nal is ugyan ez volt, mint a Quanto-val. Nem érzett az illata. Szóval nem az öblítővel van gond. Na de hátha az ecetes megoldás segíteni fog.

21. Liat20 (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2010. júl. 18. 22:06
Akkor bizony anyóst kell lecserélni :)
20. emagdi (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2010. júl. 18. 21:15

így van:))


én is azt javasolnám, hogy először mosd át 1 liter ecettel legmagasabb hőfokú programmal a géped (ruha ne legyen benne). ez jól leviszi a vízkövet is, fertőtlenít, stb.


utána minden mosáshoz önts egy kis ecetet (nem kell kimérni, tényleg egy kevés is elég, csak úgy érzésre), s egyrészt nagyon puhák lesznek a ruhák, másrészt nem lesz semmi kellemetlen szaguk.

2010. júl. 18. 21:10

Az öblítővel meg úgy vagyok, hogy öblítse ki a ruhából a mosószert. A legtöbbnek elég émelyítő a szaga.


Az meg röhejes lenne, ha a páromnak is virágillata lenne. :D Úgyhogy én csak lájtos illatút vásárolok, ami tökéletesen öblít, ahogy a nevéből is adódik.

18. Titánia83 (válaszként erre: 10. - Nanaki)
2010. júl. 18. 21:08
Nem tudom, hogy a calgon az e, de azt jobb ha kerülitek. Vagy a mosógépet is sűrűn lehet cserélni. A reklám csak egy nagy kamu.
17. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2010. júl. 18. 21:07

Én kb. egy fél decit szoktam hozzáönteni minden mosáshoz.


Oldja a vízkövet és fertőtlenít. Na meg természetes.

16. Leny
2010. júl. 18. 20:46
A többi illat nekem sem tetszik, de ez a Hawai rózsaszín brutálisan jó! (nálunk ráadásul van 290-ftos bolt(EURO 1), és ott annyiba kerülnek az öblítők)
2010. júl. 18. 20:24
Lehet, hogy egy rossz széria volt!
2010. júl. 18. 20:24
Mondjuk mi akkor a kéket használtuk!
13. Leny
2010. júl. 18. 20:22

Quanto őblítővel semmi gond!!

Én 3 éve csak a rózsaszín quantoval mosok, és mindenki el van ájulva az illatától!

Ha nem a rózsaszínnel mosol, próbáld ki azt, Hawai a neve, brutál erős illata van, de mosott ruhán nagyon nagyon finom, garantáltan elveszi (férjem benzinkúton dolgozik, a büdös benzines ruhák szagát elvette)!!

2010. júl. 18. 20:11

Az öblítő a gond! Én is és a lányom is így jártunk a quanto öblítővel! Kimostam a ruhát és olyan büdös volt! Meséltem a lányomnak és mondta, hogy ő ugyanígy járt! Ugyanazt a fajta öblítőt használtuk a quanto-t! Azóta csak silan vagy lenor!

Vagy nekeda Silannal is gond van?

Bocsi az előbb a férjem oldalán voltam!

11. Sünci
2010. júl. 18. 20:09
Az öblítő a gond! Én is és a lányom is így jártunk a quanto öblítővel! Kimostam a ruhát és olyan büdös volt! Meséltem a lányomnak és mondta, hogy ő ugyanígy járt! Ugyanazt a fajta öblítőt használtuk a quant-t! Azóta csak silan vagy lenor!
10. Nanaki
2010. júl. 18. 20:07

Vízkőoldót rakj a gépbe és legnagyobb fokon mosd át. Ruha ne legyen benne. Ezt szoktam csinálni, mert ez az oldalára és alkatrészeire rátapadt mosószert is lehozza és a vízkővel sincs gondom. Kb: háromhavonta csinálom, ha el nem felejtem.

Az ecet is jó, ha nem szeretnéd a környezetedet szennyezni, csak nem olyan hatásos.

2010. júl. 18. 20:05

Liat, Bottyán, nem a mosógéppel van a gond. Azt most vettük 3 hónapja és más ruhák (amik anno nem lettek ezen szag áldozatai anyósomnál) azokkal semmi gond. Illatosak, mint a virágos rét... Csak ezekkel a ruhákkal van gond és nem a géppel. A meleg levegőn szárítva is megmarad a többi ruhának az illata, de ezeknek nincs.


Ágnes, 60 fokban nem mertem mosni, mert nyomott mintás pólókról vagyon szó, félek, hogy lejönne a minta. Silan öblítőről most váltottam át, coccolino-ra meg allergiás vagyok.

2010. júl. 18. 20:00
Sziasztok!Én nem régen olvastam hogy a mosópor mellé 2-3 sütőport kell önteni.Állítólag az is elveszi a mosógép szagot.
7. agnes1219 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2010. júl. 18. 19:56
lehet,hógy a 60 fók,segit,és még valami.}öblitésnél, használj,illatós jó,minőséget.szilán vagy cócólinót,de.a kóncentrátumót,higitás nélkül./a mósógépet, sima vizkő,oldós vizben,asztasd,és csinálj,mósóprógramót./mielőt mósól.ágnes1219.
2010. júl. 18. 19:55

Szerintem jó minőségű mosóport és öblítőt kell használni én személy szerint nem szeretem még melegben sem szaba levegőn szárítania ruhákat, mert az illatuk elmegy...főleg ha füstölnek a közelben:)

Vagy kézzel mossátok a ruhákat és utána csak centrizni teszitek be a gépbe majd a szobában terigetitek ki NYITOTT ablakkal vagy lecserélitek a gépet:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook