Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosás után poshadt, savanyú szaga van a ruháknak. Mit tegyek? fórum

Mosás után poshadt, savanyú szaga van a ruháknak. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. life14
2017. jún. 9. 11:11

Sziasztok!


Szerintetek okozhatja a torolkozok allott szagat (nem durvan eros szag, de erezni kozelrol), ha mosasas utan benn maradtak a ruhak ket es fel oraig a mosogepben teregetes elott?

Bepeneszedtek?

2011. okt. 31. 20:40

ugyan ez a helyzet nálam is!

De érdekes módon csak a sötét ruháknál.De ma kipróbáltam az ecetes megoldást és tényleg bevált:-)

63. étyikee (válaszként erre: 62. - Cézé)
2011. okt. 31. 17:21
valószínű a mosógéped penészes,ha tudod vedd ki a mososzeres tartályt belőle és forró vizzel sikáld le.Azután tegyél bele 1/2l ecetet és 3 evőkanál sót és 90%-ban indits el egy mosást de ruha nélkül)))
62. cézé
2011. aug. 1. 05:57

Kedves Háziasszonyok!

A nem túl régi mosógépem tegnap egy pár hetes szünet újra működésbe lépett, (még sosem pihent eddig), nyaralni voltunk. Fura volt, hogy a kiengedett vízzel együtt sok apró szöszmösz szerűség távozik a gépből. Mintha penész lenne. És aztán a ruhák szaga! Na az kegyetlen volt. Főleg a pólók, de leginkább a törölközők. Mit tegyek? Ariel gélt és sárga lenort használtam, mint már régóta, eddig nem volt baj. Vártam, hogyha szárad, majd jobb lesz, de nem. A párom két pólója volt a legrosszabb, azok most mosóporos vízben áznak, mert sajnos nem otthon vagyok, nincs lehetőségem gépben mosni, de nem is szívesen raknám bele őket abba a rémségbe. Ajánlottátok az ectet. Szóval először ecettel egy üres mosás, majd később is, a mosószerhez kevés ecet? Nem lesz utána ecetszag a lakásban, a ruhákon?

Még valami. Én 40 fokon mosok általában, 60 perces programon. Lehet emelni a hőfokot, annak ellenére, hogy a ruhacimke szerint nem lehetne, vagy elég a 40 fok? Köszönöm a válaszokat.

61. moncsicsi83 (válaszként erre: 60. - Boygay)
2010. szept. 13. 23:50
én is gyanakodtam már a gélre. Majd ki próbálok valami por megoldást, csak attól félek, hogy nem oldódik fel. Régen sajna jártam így, porpöttyesek voltak a ruhák...
60. boygay
2010. szept. 13. 19:38

Sziasztok


Nem a mosogépem büdös ha nem mosás után kb 5-10 perc mulva a ruhának van szaga.Folyékony mosószernél Ariel, Weiser rise

Gép takarítva Ecet és Dr. Beckmann

Ariel port vettem és jo illatu a ruha

Én nagy valószínűséggel a állitom hogy a gél csinál vmit mert a portol soha nem éreztük hogy büdös a ruha ugy hogy vissza álok a porra.

2010. szept. 11. 13:37
2 liter 20 %-os ecettel előmosás nélkül maximális hőfokon mosd át a gépet, megfog szűnni a kellemetlen szag. A programot nem szabad megszakítani!
2010. szept. 11. 13:24
Az ecet használt :)
2010. szept. 11. 08:10
Sziasztok,én minden mosásnál használok ecetet,a ruhán is jobban érződik az illat,a mosógépnek is jó,meg fertőtlenít is.
56. Yulcsy (válaszként erre: 55. - Boygay)
2010. szept. 11. 07:31

Szia!


Én Ariellel mostam és mégis büdi lett rövid programon.De az extra öblítés mindent megoldott.

55. boygay
2010. szept. 10. 23:32

Sziasztok.

Akinél fordult már ilyen elő hogy büdös a ruha irja már mivel mosott és hol vette?Köszike

54. moncsicsi83 (válaszként erre: 52. - Fruit79)
2010. aug. 4. 23:01

A mosószeradagolót minden mosás után kimosom. 3 hetente ecetes vízzel magas hőfokon át is mosatom a gépet, ajtó folyamatosan nyitva van, az adagolót is kihúzva szárítom, szóval ezért is nem lehet gond. Na meg csak az a pár ruha volt olyan. A többivel nincs gond, pedig mosok mindent :)

Azért köszi, aranyos vagy, hogy megírtad a tipped.

2010. aug. 4. 18:18
Takarítsd ki a mosógéped, mert penészes belülről, tegyél bele fehérítőt (Domestost például) és csinálj vele egy 90 fokos mosást. Az adagolót is vedd ki és alaposan takarítsd meg. Ezután pedig úgy mosd a ruhákat, hogy soha ne tömd tele a gépet, lazán legyenek benne a ruhák. Ennyi a titka.
52. fruit79 (válaszként erre: 51. - Moncsicsi83)
2010. aug. 4. 14:08
Csak azért gondoltam, hogy a mosószeradagoló a gond, mert én is így jártam az alig 1 hónapos új gépemmel. De úgy is jártam már, hogy egyszer bent felejtettem egy adago ruhát sok sok órára, és utána többszöri mosással sem sikerült eltüntetni belőlük a poshadt szagot.
2010. aug. 4. 09:31

Köszönöm a hozzászólásokat, még mindig nem a mosógéppel van a gond, mert az ÚJ és a ruháknak már előtte is ilyen szaga volt.

Kipróbáltam az ecetes megoldást, most már így mosok és úgy néz ki tényleg segít a problémán, köszi a tippet!


norville, szerintem nekünk nincs a gépen ilyen öblítőstopp, de majd megnézem. Lehet ezt is kipróbálom.

Mindent a cél érdekében :)

2010. aug. 3. 23:52
Ki kell tisztítani a mosógép mosószer adagoló fiókját, mert egy idő után eltömődik és csak áterszti magán a mosószert is és az öblítőt is.
2010. aug. 3. 20:25
Mosásután 24 órára nyitva kell a mósógép ajtaját hagyni!
48. norville (válaszként erre: 41. - Moncsicsi83)
2010. aug. 3. 19:49

Moncsi!

Lehet, hogy azoknál a kritikus ruháknál érdemes lenne kipróbálni, hogy öblítőstoppon hagyod néhány óráig és csak utána folytatod a mosást. Hátha...

47. norville (válaszként erre: 44. - Erithrea)
2010. aug. 3. 19:48
Szerintem a mi orrunk kezd immunis lenni az öblítőre. :-) Ismerős a probléma, ezért én is váltogatok. :-D
46. db4f1eff6b (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2010. júl. 20. 20:56
Vegyen igazi szódát, és abból adagoljon a mosóporhoz. Nálunk a mosóporokat nem tesszük a gép adagolójába, hanem rászórjuk a ruhára, így nem ragad bele az adagolóba. Sőt! Melegvizet szoktunk hozzá engedni a tusolóból, egyedül az öblítőt tesszük az adagolóba.
2010. júl. 20. 20:27
A sárga és kék Lenor-nak is hosszan megmarad az illata és nagyon jó!!!Én ezeket használom,vagy még szoktam a coccolino sárgát is!
44. erithrea (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2010. júl. 20. 20:10
Én is ezt akartam javasolni,plusz,ha már nem olyan illatosak a ruhák,akkor öblítőt váltok.Egy idő után mintha immunisak lennének a ruhák az adott öblítőre...Ez nálam bevált:))
43. mbobe
2010. júl. 20. 16:56
Én mind a folyékony,mind a por mosószert a folyékony mosószer adagolópoharába teszem a ruha közé.Söt a poroz kevés vizet is rakok és összekavarom, mert így biztosan feloldódik.Felültöltös gépem adagolóját így könnyü tisztán tartani.
42. Yulcsy
2010. júl. 20. 16:23

Sziasztok!

Visszatérve a ruha szagára.Nekem rövid programon lesznek büdösek a ruhák,Így amikor azon mosok, mert kevés van, akkor extra öblítést állítok be és így jó illatúak lesznek.

Egyébként pont elfogyott az öblítőm, így kipróbálom a rózsaszínt én is :)))

2010. júl. 20. 15:13
A silan nekem sem jött be, főleg ez az újabb fajta. Régen használtam quantot és most vissza álltam arra. Most kéket vettem, de azt hiszem akciós tesco-ba most, megyek és veszek rózsaszínt és kipróbálom :) Ha ennyien mondjátok, hogy jó, akkor csak nem kacsa ;)
40. homokóra (válaszként erre: 38. - Moncsicsi83)
2010. júl. 20. 14:50

Teszteltem...sem a kék, sem a fehér, sem a lila nem jött be...de ez a rózsaszín..ezt még a férjem is megkérdezte, mikor hazajött, hogy melyik öblítő ez?:)

Mondtam neki...új-:):) Azt kérdezte: Megint-:)

Tudja, hogy minden fajta van itthon....

Azt hiszem, most sokáig maradok ennél-:)

Csak van haszna ennek a hoxának..mindig tanulok alamit-:)

39. Leny (válaszként erre: 38. - Moncsicsi83)
2010. júl. 20. 13:31

Én 3 éve használom, és egyszerüen imádjuk!

A férjem "letojja" mivel mosok, valahogy sosem érdekelte, de szeretem a fincsi illatú polóját!

Megvettem a drágábbnál drágább Silan sensation parfume pearl nemtudomtovábbragozni öblítőket, és semmi!

Imádom ha egy ruhának megmarad az illata!

Nézd, az hogy neked bejön e az illat, azt csak te tudod!

Emberek vagyunk, nekem tetszik, homokórának tetszik, de lehet hogy téged sírba tesz...

38. moncsicsi83 (válaszként erre: 37. - Homokóra)
2010. júl. 20. 13:08
Na jó, oké, de pl egy kék azért semlegesebb illatú..
37. homokóra (válaszként erre: 36. - Moncsicsi83)
2010. júl. 20. 12:26
szerintem a legtöbb illatosító csajos-:)
2010. júl. 20. 11:56
Nekem az adagolóval semmi gond. Főleg, hogy csak pár hónapja vettük és minden mosás után kiveszem és kitakarítom. Csak az a pár ruha. De az ecetes megoldást kipróbálom, illetve kérdés, hogy az a rózsaszín quanto nem nagyon csajos illat?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook