Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérlek segitsetek! Halvány rózsaszín lett minden a gépben mosás közben.Van valamilyen tuti módszer, hogy eredeti szinük legyen a ruháknak? fórum

Kérlek segitsetek! Halvány rózsaszín lett minden a gépben mosás közben.Van valamilyen tuti módszer, hogy eredeti szinük legyen a ruháknak? (tudásbázis kérdés)

11. gne2
2009. nov. 20. 11:57
Én egy éjszakára szoktam beáztatni ilyenkor a balesetet szenvedett ruhákat. A kádba teszek egy kevés domestost és meleg vizet. Bele a ruhák, reggel nagyjából kicsavargatom, és újra kimosom. Ez nekem eddig szinte minden ruhánál bevált. Persze az anyaguk sokat számít, nem biztos, hogy mindegyikből ki fog jönni. :(
2009. máj. 27. 10:56
Vettem egy sárga kötényt, pirossal volt beszegve. Máskor válogatok, de most nem gondoltam rá, hogy a törlők, törölkozők között vérfürdőt rendez ez a szegőszalag. Minden törlőm alapszíne rózsaszín, azóta sokat mostam őket, de színük nem változik. Avatlan szem talán észre sem veszi,de én belelátom a régi hófehéret. Jártam már régen így , akkor a rózsaszín fiúgátyókákat eldobtam.:)
2008. okt. 28. 21:57
Mosásmentőt kell venni, és újra kimosni!
2008. okt. 28. 20:59
Dr Beck-nek vanegyolyan terméke, hogy szín visszanyerő ezzel az eredeti színek vissza jönnek.
2008. okt. 28. 15:08

A venisht ki lehet próbálni vagy a Clorox hypót.

A műszálas ruhákon nem nagyon lehet segíteni. Nekem drapp meltartóim lettek, Lehetetlen kiferíteni, de nem látszik rajta, hogy nem igazi festés.

2008. okt. 28. 14:53
Nekünk a domestos sajnos nem segített!
2008. okt. 28. 14:53

persze. színes ruhát színessel mos, fehéret fehérrel. gyapjút gyapjúval, fehérneműt fehérneművel:D gondolom bekerúlt az adagba valami ruha ami esetleg újabb volt, talán picit magasabb hőfokot kapott mint ami rá van írva és engedett a színéből és megosztotta a többi ruhával:D

Ha már mindent megszínezett a régi színek vissza

llítása nem nagyon fog menni. Lehet pár mosás után kijön valamennyi belőle de eredetire egyik sem fog visszaállni. Tegyél a gépbe fehérítőt vagy festéket és mindent tolj le egy színűre:D

2008. okt. 28. 14:52
Ez nagyon ismerős eset!!!!!! Én is jártam már így!!!! Nekem a fehérek közé került egy új piros zokni, bioponnal párszor kimostam a ruhákat. Nekem ez bevált! De, biztos kapsz egy-két ötletet még.
3. ejmi
2008. okt. 28. 14:52
Ha fehér ruhákról van szó, áztasd be domestosba.
2008. okt. 28. 14:51
Jaj, te szegény! Én is így jártam! Beáztattam wanish oxy-ba,1 éjszakát, (estig töbször cseréltem a vizet,mert az is rózsaszín lett)másnap kiöblítettem,be a gépbe 60 fokra és 1 ing kivételével fehér lett minden.
2008. okt. 28. 14:47
Kérlek segitsetek! Halvány rózsaszín lett minden a gépben mosás közben.Van valamilyen tuti módszer, hogy eredeti szinük legyen a ruháknak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook