Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől zsibbadhat a lábam? fórum

Mitől zsibbadhat a lábam? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 10. 20:45

Akkor keress olyan orvost aki nem gyógyszerekkel akar tömni!

Keress egy jó ortopéd dokit,vagy egy jó neurológust,és ne halogasd!

Találkoztam én már 21 éves sráccal akinek annyira zsibbadt és fájt a lába h alig bírt felfeküdni a kezelőágyra,mert nem akart dokihoz menni és beletelt vagy 3 hónapba mire rendbehoztuk.

Ne így legyen veled úgyh vizsgáltasd ki!!!

2012. aug. 9. 15:08

Köszönöm a hozzászólásokat!


Ha nem múlik, mindenképpen elmegyek dokihoz, csak gondoltam ha valakinek van hasonló problémája, akkor mondhatom azt a dokinak, hogy talán ez lehet velem is.


De nem túl biztató amit írtál Adri. :( Ettől félek, hogy nekem is ezt mondják majd, hogy "van ez így, majd biztos elmúlik". . . Vagy(mert a dokim mindent gyógyszerrel akar elintézni) egyszerűen csak fel ír egy gyógyszert, meg még egyet, ami az előző mellékhatásait enyhíti, és így tovább, mert volt már így sajnos. :(

2012. aug. 9. 12:54
Szia! Sok mindentől zsibbadhat a lábad, irány az orvos! Tessék kivizsgáltatni magad! Lehet gerinc probléma, auto-immun betegség, egy csomó minden. Azt azért elmondom, hogy nekem is hasonló problémáim vannak, változó zsibbadások a végtagokon- millió helyen voltam és egyenlőre nem derült ki még semmi. Úgyhogy nem egyszerű. :(
2012. aug. 9. 12:28
Ó, egy ilyen tortúrán én már túl vagyok... 23 éves vagyok, és fél éve nagyon sokat zsibbadtam, bal lábammal kezdődött, majd bal kar, végül a bal lábamon nem mozgott rendesen a nagylábujjam... Eleinte mikor elmentem ügyeletre, akkor komolyan vettek, stroke gyanúval, majd mivel az nem volt, tekintve hogy ott helyben nem haláloztam el, ezért hazaküldtek, háziorvoshoz mentem, aki elküldött, hogy vitamin hiány meg stressz, de sehogy se múlt el. Így elmentem a neurológiára, ahol beutaltak MRI vizsgálatra sclerosis multiplex gyanúval... Életem legborzalmasabb szakasza volt az MRI-re várakozás, de szerencsére negatív lett. Most már jobb egyébként, sokkal kevéssé zsibbad, csak nagyon ritkán, de azért érdekelt volna mi a bajom, mert a jelenlegi diagnózis: hát van ez így, majd biztos elmúlik...
7. ILI.
2012. aug. 9. 12:22
Apámnak is zsibbad a lába a gerince miatt. Nem tudom, hogy ez nálad aktuális-e? Neki gerinc ferdülése van, és nekem is. Pont 21 éves voltam amikor derék fájással elmentem dokihoz, és megállapították, hogy borda porc meszesedés, és gerinc ferdülésem van. Ha nem lesz változás akkor menj el orvoshoz, az is lehet, hogy egy idegszálad csípődött be. Sok minden lehetséges...
6. githaj (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. aug. 9. 12:13
Menj orvoshoz, túl fiatal vagy ahhoz hogy ilyen gondjaid legyenek.
2012. aug. 9. 12:10
Ja most látom csak 21 éves vagy.Akkor azért nem nagyon valószínű a gerinc probléma.Marad a túleröltetés v magnézium hiány v orvos?
2012. aug. 9. 12:07
A lábzsibbadás általában gerinccel kapcsolatos problémákra vezethető vissza.Nekem is zsibbad a bal lábam néha, de nekem sok bajom van a derekammal (mindig becsípődik, "húzza" a lábam).Esetleg lehet megerőltetéstől is.Futsz? Mert attól is lehet, ha nem jó cipőben, vagy túlerőltetted.Én azért a helyedben mindenképpen elmennék orvoshoz, legalább kideríteni, h mi ennek a zsibbadásnak az oka.Aztán még mindig eldöntheted, h beszeded e a felírt gyógyszert, vagy más alternatívát választasz.
2012. aug. 9. 12:03
Próbáltad már a vadgesztenye krémet? Patikában, bioboltban kapható. Lehet, hogy valami ér, de az is lehet, hogy csak egy kis Magnézium hiányod van. Mindenképpen szednék valami Magnézium készítményt, esetleg keserűsós (Magnézium-szulfát)fürdőt ajánlok még esténként.
2012. aug. 9. 12:01
Magnézium hiány? Bár az az esetek nagy többségében inkább hangyás.
2012. aug. 9. 11:56

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, valakinek volt/van-e hasonló panasza, s hogy mitől lehet ez:

Pár hete, akár pár perc állás után elkezd zsibbadni a bal lábam, s le kell ilyenkor ülnöm, mert elviselhetetlen az érzés. Nem hangyázik, s nem is az a "megszokott" zsibbadás, hanem mintha lüktetne az egész lábam.


Dokihoz nem akarok rohangálni, mert tudom, úgyis csak erős gyógyszereket írna fel, vagy krémeket, amit 21 évesen nem nagyon szeretnék használni.


(Google barátunk nem adott ki semmi használható információt, ezért kérdezek itt, még mielőtt a sok okos ezzel jönne.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook