Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől romolhatott meg a savanyúság? fórum

Mitől romolhatott meg a savanyúság? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 13. 15:25
Nekem is tavaly felforrt a vödrös amit akkor csináltam elöször,mindent úgy ahogy a receptben van.Lehet hogy meleg volt neki,dehát nyáron hol talál az ember hideg helyet egy vödörnek ha nincs pincéje?Idén már csak a szokásos 2x forrázott uborkát csinálom az be vált.
2012. aug. 13. 10:34

Nálunk a családban évekig kedvenc volt egy balkáni savanyúság, elég drága hozzávalókkal (karfiol, paradicsompaprika stb.), és nem volt vele semmi gond. Reméltük, hogy nem is lesz, hiszen a tetejére egy centi olívaolajat is kell önteni, reméltük, az jól zárja az anyagot.

Aztán egyik évben elkezdett nagyon hamar megbarnulni az üvegben a zöldség, a sok pénzbe kerülő savanyúság ment a szemétbe. Még a rákövetkező évben is próbálkoztunk ennek ellenére, de akkor is megromlott.

Nekünk egy magyarázat volt, amit kigondoltunk: közben nagyon klóros lett a városban a vezetékes ivóvíz, és talán ez okozta a savanyúság romlását.

2012. aug. 13. 09:59
Azt elfelejtettem írni, hoyg természetesen mosószer nélkül:)
6. d71ef05a8e (válaszként erre: 4. - Ficánka5)
2012. aug. 13. 09:58
Az uborkamosásról jut eszembe: szabolcsi ismerősömtől hallottam, hogy arrafelé sokan úgy mossák az uborkát, hogy műanyag hálóba teszik, olyanba, amin a kisebb uborkák sem eshetnek ki, és egy rövidebb hideg vizes programon, nem túl magas fordulatszámú centrifugával (vagy centrifuga nélkül) a mosógépben mossák. Bizarrul hangzik, de ahogy surlódnak egymáson az uborkák, állítólag tökéletesen lejön róluk minden, ami nem oda való. Nagy mennyiségnél érdemes lehet kipróbálni egészséges, keméyn uborkákkal.
2012. aug. 13. 09:33
Más topikban már leírtam, de itt is megteszem, hátha némi vigaszt nyújt, de magyarázatot nem. Fiatal koromban olyan finom vizes uborkát (a kovászos uborka téli változata, tehát az ami nem cukros-ecetes) tudtam elrakni, h gyakorlott, idősebb háziasszony kolleganőim is megkértek, tegyek el nekik. Ez éveken át ment, mindig ugyanúgy csináltam, mígnem egyszer csak felforrt, meglágyult, nem volt jó. Onnantól kezdve éveken át ez lett, igy nem is tettem el. Kerestem az okát, nem találtam. Voltak, akik mondták, h uborkát csak kútvízzel lehet eltenni, régen is úgy csinálták. Adtam még egy esélyt, következő évben úgy tettem el, az is megromlott. Azóta nem tettem el sehogy mert cukros-ecetesen nem szerettük. Aztán mivel a fiam szereti, tettem el, semmi baja nem lett. Utóbbi években próbálgatok rendes nyári kovászos uborkát eltenni télire, volt év amikor meglágyult, volt amikor nem. Tehát én még nem találtam magyarázatot, viszont amikor nekem megromlott, sokan mondták, h nekik is.
2012. aug. 13. 09:00

A nagy meleg is közrejátszhatott, ha nem elég szellőzős a kamrád,meg ha nem elég alaposan mostad meg az uborkát pl.Én minden egyes uborkát egy erre a célra "befogott" új körömkefével szoktam átdörzsölni, mert egyedül ő az a zöldség, aminek a szőrős felülete közül nem biztos, hogy a sima mosás kihoz minden koszt.

Feltételezem, hogy a levet a recept szerint készítetted szokásosan, tehát én abban nem keresném a hibát.

3. rekuczy (válaszként erre: 1. - E1062eaeab)
2012. aug. 13. 08:53
en is jartam igy nem tettem hozza eleg ecetet vagy eppen sot
2012. aug. 13. 08:38
ja..én is jártam így..vegyszeres az uborka.
2012. aug. 13. 08:28

Sziasztok!


Nem először raktam már el vödörben savanyúságot, de így még nem jártam.

Már a második vödör forrott fel és kellett az egészet kiönteni. Három-négy hete készíthettel el, és most egymás után pezseg fel a leve.


Járt már valaki így? Mi lehet az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook