Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől lesz a házi sütésű kenyér fényes, repedezett és ropogós külsejű? fórum

Mitől lesz a házi sütésű kenyér fényes, repedezett és ropogós külsejű? (tudásbázis kérdés)


2015. aug. 7. 21:05
Én a sütő aljába szoktam egy kis tálba vizet tenni. Így nem kell kenegetnem, és nagyon finom kéreg alakul ki rajta.
2015. aug. 7. 19:34
Ha sutese kozben is egy vizes kefevel jol meg simogatod a tetejet, de ne csak egyszer... Es gyorsan vissza a sutobe! :D
2015. aug. 7. 19:31
Sütés előtt vízzel kenegesd meg! Ha a felforrósodott sütő aljában hagysz egy tepsit, abba egy pohár hideg vizet öntesz és gyorsan rácsukod az ajtót, több ideig marad gőz a sütőtérben, ez által nagyobb lesz a térfogata a kenyérnek.
2015. aug. 7. 17:56
Én vízzel kenem át. gyönyörű kérges kenyér lesz
3. Hunny (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2015. aug. 7. 17:46
Kalács sütésből kiindulva mondom azt, hogy mielőtt beteszed sülni tojással kell megkenni, és akkor lesz olyan szép.
2015. aug. 7. 17:39

Van a Face oldalán egy oldal, "Akik szeretnek kenyeret sütni" ott mindenféle jó tanáccsal eltudnak látni.

Én mielőtt kiveszem a sütőből beszoktam vízzel kenni a tetejét, ha kenyérsütőgéppel készítem, az sosem lesz olyan, mint a sütőben sütött,


Limara pékségénél is sok okosságot találsz.


Süss finom kenyeret! :)

2015. aug. 7. 17:27
Mitől lesz a házi sütésű kenyér fényes, repedezett és ropogós külsejű?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook