Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől alakulhat ki sok pattanás az arcon? fórum

Mitől alakulhat ki sok pattanás az arcon? (beszélgetős fórum)


2020. márc. 4. 12:25

Szia.

Rengeteg mindentől lehet, egy bőrgyógyászati vizsgálat azért jót tenne.

Használj natúr kozmetikumokat. Pl a Magistert jó szívvel tudom ajánlani.

Nekem a tejtől, cukros dolgoktól pattog ki az arcom.

19. Csalános (válaszként erre: 1. - Frufru26)
2020. márc. 4. 10:41
Zsírosabb étel, erősebb fűszerek okozhatják. Ha netán alkoholt iszik a likőr, vagy bor is okozhatja. Figyeld meg, vagy gondolj vissza miket eszel. A legjobb, leszárítani. Patikában 96%-os alkohol kapható és naponta azzal töröld át az arcod.
2020. márc. 4. 09:41

Amennyiben gyulladt pattanásaid vannak akkor a bőrgyógyász a megoldás. Igaz,hogy bőrgyógyászhoz nehéz bejutni,sokat kell az időpontra várni.

A 15 éves lányomnak is sajnos ilyen problémái vannak. Mi magánrendelésre mentünk és nagyon sokat javult a bőre. Krémeket írt fel és fokozottan tisztítani kell az arcát. Az édesség,csoki és az olajosmagvak tiltólistán vannak. Alapozót,korrektort csak gyógyszertárit lehet használni,nálunk az arclemosó gel is az.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Pteri)
2020. márc. 4. 07:19

Mert nálam azzal kezdte, hogy biztosan valami olyan kaját ettem, ami nem esett jól. Mondtam neki, nálam olyan kaja nincs, akármi van, én megeszem. Akkor, mondja, valamiből tisztességgel bekajáltam. Gondolkoztam, és eszembe jutott, hogy újabban esténként 1-1 csomag sós mogyi... no hát az éppen elég, egyrészt a benne levő olajtartalom, másrészt a sok só...

Azért érdemes kiszedni a dokiból, hogy mire gyanakszik, hogy legközelebb jobban odafigyelni, és ha valóban attól a kajától jön elő, azok után azt lehetőleg kiiktatni az étrendből.

16. Frufru26 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2020. márc. 3. 23:38
elkezdtem használni arc maszkot gondoltam attól is lehet tisztitó arc masz végülis a neve mégis lehet inkább csak pattanásos lett a bőröm mint hogy tisztítana.:(
2020. márc. 3. 19:00
Egy fogamzásgátlótól meg olyan lett az arcom, hogy a kozmetikus nem is mert hozzányúlni.
14. Guruljka (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2020. márc. 3. 18:58

De meg ám, kétszer írt tetrán-kúrát, másodjára azzal, hogy de most tényleg szedjem.

Hogy valamelyik kozmetikum-adalék volt nekem gyanús, arra az volt a válasz, hogy használjak mosószappant, de csak este, mert akkor reggelre rendbe jön a bőröm savköpenye.

Igaz, ez már régen volt, amikor szenvedtem a pattanások miatt. Ma már nem szenvedek, úgy valamikor évekkel a második gyerek után kezdtek eltűnni. Most, 62 évesen már nincsenek pattanásaim, legfeljebb nagy ritkán jön elő egy-egy.

13. 1c0f052a51 (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2020. márc. 3. 18:56
Szerencsés vagy. :)
12. Bless the child (válaszként erre: 11. - 1c0f052a51)
2020. márc. 3. 18:55
Velem csak jót tett:)
11. 1c0f052a51 (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2020. márc. 3. 18:53
Az se garancia. Nekem a kolbásztól olyan ragyáim lettek, hogy ihaj.
2020. márc. 3. 18:51
Ketózz! Nekem olyan lett a bőröm, mint baba koromban
9. pteri (válaszként erre: 7. - Bozsu55)
2020. márc. 3. 16:42
Remélem a 6.-os kisfiam nemi élete még csak nem is alkalomszerű. -:))) De komolyan, nekem az első házasságom se oldotta meg a problémát. A fogamzásgátló kicsit javított rajta.
8. pteri (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2020. márc. 3. 16:39
Nekem sose mondta meg. Pedig sok évig tartott. Most pedig kezdjük újra a serdülő kisfiammal. Őt el se viszem, csak kozmetikushoz.
2020. márc. 3. 15:57
Szokták mondani,rendszertelen némi élet miatt.
2020. márc. 3. 15:54

Van akinek a szervezete a tejtermékekre reagál így, a másik ember az állati eredetű zsírokra, van aki bizonyos kozmetikumokra... nagyon sok mindenre (egy alkalommal sós mogyoróból zabáltam sokat)...

Menj el bőrgyógyászhoz, seperc alatt megmondja a tutit. :)

5. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Frufru26)
2020. márc. 3. 15:34

Mitől alakulhat ki: hormonok, betegség, helytelen táplálkozás, kevés folyadék, nem megfelelő higiénia, nem megfelelő tisztálkodószerek, régi sminkek, nem elegendő friss levegő, allergiás reakció, sokat piszkálod az arcod, koszos párnahuzat


Mi segíthet: orvosi vizsgálat/gyógyszerek, egészséges táplálkozás, sok folyadék, megfelelő higiénia, megfelelő tisztálkodószerek, több friss levegőn való tartózkodás, allergének elkerülése, arc piszkálásának elkerülése, párnahuzat gyakoribb cseréje

2020. márc. 3. 15:32

Egy csomó mindentől!

Menj el bőrgyógyászhoz,vagy kozmetikushoz.


Ennyi

2020. márc. 3. 15:30
Azt nem tudom mi segíthet. Attól függ mitől van.
2. 745dbbcbc4 (válaszként erre: 1. - Frufru26)
2020. márc. 3. 15:29
Por, allergia, rossz emésztés....
2020. márc. 3. 15:23
És mi az ami segíthet az eltüntetésükben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook