Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit vizsgál a gyermekneurológus? fórum

Mit vizsgál a gyermekneurológus? (beszélgetős fórum)


16. Ágio8405 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 8. 11:10
Játékos formában próbáld rávenni hogy elmondja az érzéseit.vannak erre specko társasjátékok. Érdemes lenne kineziologust is kipróbálni ha bele fér anyagilag.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Ágio8405)
2023. márc. 8. 06:46
Pedagógiai szakszolgálat vizsgálta,meg pszichiáter.kosárlabda edzésre jár.Iskolába nem mindig szeret menni,de nem beszél a konfliktusokról,magába zárkózik.Nagyon csendes,idegenekkel egyáltalán nem kommunikál.Itthon minden rendben van,én már elengedtem a dolgokat,sokat dolgozom hogy meg tudjunk élni. Egyszer nagyon beszédes,folyamatosan mondja a magáét,máskor meg még hozzám is alig szól.nagyon bánt :(
2023. márc. 7. 20:28
Ja és érdemes lenne sportolnia ha nem sportol.
2023. márc. 7. 20:27

Ez nagyon durva 😞 Remélem találtok megfelelő segítséget. Volt már valami kezelésen? Különböző techinkákat is lehetne tanulnia stb. Te hogy vagy? Milyen vagy? Milyen a környezet otthon? Hogy voltál amikor apuka lelépett?

Nem is tartja a gyerekkel a kapcsolatot? Suliban mi a helyzet vele? Nem közösitik ki? Nem bántják? Nem molesztálta valaki?

2023. márc. 7. 18:23
iskolapszichológustól is kérhetsz segítséget (már ha van persze)
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2023. márc. 7. 15:09
Nagyon szépen köszönöm :) SNI a kislány,és három kódja van pszichiátriai betegségre,inkább az állandó fejfájás miatt meg a nagyon nagy pulzusszáma miatt aggódok.sajnos nincs a közelben pszichológus meg nem is engedhetjük meg anyagilag.
2023. márc. 7. 14:18

akkor inkább magánban keress egy jó gyerekpszichológust, mert a gyógyszerek ezeket a problémákat nem oldja meg.

A diszkalkuliát ez nem befolyásolja. 2 diszlexiás gyerek szülőjeként mondom :)

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2023. márc. 7. 14:04
Diszkalkulia zavaros a kislányom,amióta elhagyott bennünket az apja azóta lelki beteg. nagyon szorongó,alvászavara van,mindentől fél 13 éves egyébként. gyógyszert nem adok neki csak ha nagyon rosszul van.
8. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 7. 14:02

Nagyjából leírják itt:

[link]

Fejfájás, hányás miatt küldi tovább, nem vészes vizsgálatok, egyszerű utasításokat hajtson végre: tedd ide, tedd oda. Nyugtasd meg, ne féljen.

2023. márc. 7. 14:00
egyébként nem írt ki neki semmit, direkt óvatos választ adtam. Amikor észrevettem, mire megy ki a játék, örültem neki, hogy már nagy gyerek (15 volt akkor) részben, másrészt csak pofavizit volt, mert erőlködtek az SNI-s papír miatt, hogy de-de legyen, mert 2évesen, meg óvodásként az átlagtól eltérően viselkedett
6. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - Hanka101)
2023. márc. 7. 13:56
kedves tőled, de nem én várok segítséget. A fórumindító névtelen, de sok mindent nem tudunk. A gyerek korát, miért/mire kapott antidepresszánst a gyerek, amolyan nesze semmi, fogd meg jól
2023. márc. 7. 13:16

Szia Józsi!!


Ne várj semmi segítséget.

Ha komoly bajok vannak és vannak, akkor csakis egy magán pszichológus , aki a gyerek ideg és elmeállapotát pontosan kivizsgálja.

2023. márc. 7. 12:34

másik orvos esetleg, aki nem ír neki automatikusan gyógyszert?

Hány éves? Jó úton halad így a gyógyszerfüggés felé szerintem. Miért írtak ki neki antidepresszánst?

Én tavaly vittem a nagyfiamat egy neurológushoz, de esküszöm, hogy úgy irányította a kérdéseket, hogy bármire, mindegy mire, csak írhasson valami vackot.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 3272f5ad6f)
2023. márc. 7. 12:20
Igen,sajnos ezért is vagyok kétségbe esve,hogy mi állhat emögött?
2. 3272f5ad6f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 7. 11:59
Gyereknek antidepresszáns? 😱
2023. márc. 7. 11:54
Kislányom sajnos közepesen súlyos pszichés beteg kétféle antidepresszánst szed szorongásos és pszichés zavarai miatt. Mostanában nagyon sokat fáj a feje,néha hányni is szokott,sokat fáj a gyomra. A pszichiáter vizsgálatot javasol,mit néznek ilyenkor a gyermeknél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook