Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit vegyek elsőáldozó 11 éves lánynak ajándékba? fórum

Mit vegyek elsőáldozó 11 éves lánynak ajándékba? (tudásbázis kérdés)

1 2
22. virgilius (válaszként erre: 21. - Halacska87)
2009. ápr. 27. 10:46
Nagyon nem, de persze kérdés, milyen bicaj. A 11 éveseknek valók már kész vagyonokba kerülhetnek.
21. halacska87 (válaszként erre: 16. - Virgilius)
2009. ápr. 27. 10:44
Bevallom eltúloztam a biciklit,mert ha jól belegondolok mostanában azok sem olyan olcsok!
20. loch ness (válaszként erre: 17. - Ildiko0914)
2009. ápr. 27. 10:41
Oké, beleszólni nem akarok. De akkor megtehetnéd, hogy viszel neki valami témába váró apróságot, és mondasz neki néhány szót a lényegről, mikor átadod. Pl. én vittem egy csokor gyöngyvirágot annak idején az egyik unokatestvéremnek (sokkal kisebb nálam), és úgy adtam oda, hogy "most a te szíved is ilyen hófehér, mert hozzád költözött az Úr Jézus". Lehet, hogy elfelejti, de lehet, hogy nem. Gyerekkoromban én is olyan apró mondatokat jegyeztem meg, amiket szerintem nem is álmodott a kimondójuk, és nagy hatással voltak az életemre. És akkor is mondhatsz ilyet, ha a gyerek szerinted nem fogékony ilyenekre, mert soha nem lehet tudni.
19. halacska87 (válaszként erre: 15. - Ildiko0914)
2009. ápr. 27. 10:40
szerintem az tul sok amennyit Te szeretnél adni!
2009. ápr. 27. 10:39
Nekem a fiam lesz most elsőáldozó, és eszembe sem jutott eddig, hogy bárkitől is kapna majd bármit. Még tőlünk sem, csak egy könyvet.
17. ildiko0914 (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2009. ápr. 27. 10:37
hidd el szivem szerint ezt tenném, de nem vagyok bátor, még akkor sem kellene pénzt adnom, ha a férjem testvérének gyerekéről van szó, de mivel a pénz körül forog minden, és tőlük egyebet sem hallok, csak pénz és pénz, igy én nem merek másként tenni, mert leharapják a fejem. Egyszóval tudom hog kiakadnának és én lennék a leghitványabb
16. virgilius (válaszként erre: 2. - Halacska87)
2009. ápr. 27. 10:36
Ja hogy ezek a kis dolgok, pl bicikli? Akkor mi a nagy? :P
15. ildiko0914 (válaszként erre: 13. - S.irma)
2009. ápr. 27. 10:33
200-350 között
14. loch ness (válaszként erre: 11. - Ildiko0914)
2009. ápr. 27. 10:33

Az a baj, hogy mindenki gerjeszti tovább ezt, és azért lesz végén üzlet belőle, mert senki nem meri azt mondani, hogy "én nem!". Neked kid az, akinek az elsőáldozására mész? Mert ha nem vagy vele közelebbi kapcsolatban, nem hiszem, hogy egy apróságon kívül mást adni kellene. Ha meg igen, akkor valami olyat, ami kiemeli és nem elfedi az ünnepet. Ilyenkor az az elkeserítő, hogy az ajándékok kerülnek középpontba, és a gyerek is erre figyel, nem pedig arra az óriási dologra, ami vele történik, de ami nem olyan látványos, mint az ajándékok, mert a lélek mélyében zajlik. A felnőtteknek ebben kellene segíteniük őt, hogy ebből minél többet felfogjon, és nem azt csinálniuk, hogy görcsösen és gyerekesen egymás elvárásainak feleljenek meg. És így a gyerek is sokszor arra koncentrál, mit fog kapni, nem pedig arra, amire (illetve Akire) kellene.

Szóval, szerintem nyugodtan ne tedd azt, ami az elvárás, hanem azt, ami szerinted a gyereknek a legjobb. Nem kis dologról van szó, nyugodtan legyél bátor.

13. s.irma
2009. ápr. 27. 10:32
Arany fülbevalót. Esetleg gyűrűt.Képes Bibliát. Fényképezőgépet.
12. halacska87 (válaszként erre: 11. - Ildiko0914)
2009. ápr. 27. 10:26
Lejben mennyi pénzre gondoltál?
2009. ápr. 27. 10:23

Nagyon sok szép ötletet adtatok ezzel kapcsolatban, de nem tudom mi felénk az efféle ajándékoknak mennyire örülnének, a szülő lehet h kiakadna, mivel én is megyek hétvégén elsőáldozásra, igy én pénzt adok, mert tudom, hogy az kell 20-25000 ftnak megfelelő lejben gondolkodom.

Annak idején én is rózsafüzért,imakönyvet kaptam, vagyis alkalomhoz illő ajándékot, de ma már ez hova fajult?Már üzlet lett mindenből, elsőáldozás, bérmálás, csakis a jövedelmet lássa benne mindenki , sajnos

10. halacska87 (válaszként erre: 3. - Kattyus)
2009. ápr. 27. 10:18

Nagyon szép ajándékok amiket irtál!Igen azt is lehet nyugodtan venni!


Én nagydologra pl mobiltelefonra gondoltam.

2009. ápr. 27. 10:18
Jó, hogy írjátok a rózsafüzért. Azt is akartam neki venni, és majdnem elfelejtettem. Kösz!
8. sztolyka (válaszként erre: 5. - Loch ness)
2009. ápr. 27. 10:17
A paptól kapják ezeket a könyveket.Azért köszi!
7. sztolyka (válaszként erre: 2. - Halacska87)
2009. ápr. 27. 10:16

Aranyat nem akarok neki,mert úgysem használja,csak esetleg alkalmakkor.Azt majd ballagásra.Nagyon szeretne egy görkorit és gondoltam egy rózsafüzérre.

Köszi a tippet!

6. kattyus (válaszként erre: 4. - Eperlevél)
2009. ápr. 27. 10:15
Tényleg! Kapott ezüstláncot pici kereszttel is.
2009. ápr. 27. 10:15
Van neki Bibliája? Lehet kapni Újszövetséget + zsoltárokat egyben, az jó. Az Isten gyermeke vagyok c. imakönyv is nagyon jó. A keresztlányom is most lesz elsőáldozó, én ezeket adom neki. Plusz valami olyat, amit még nagyon szeretne (vmi kistáskát, stb.), mert neki még ez érthető módon fontosabb lesz, mint az imakönyv. De szerintem az a legeslegfontosabb, hogy beszélgess vele arról, mi történik, és hogy az a legfontosabb az egészben, hogy először találkozik személyesen az őt annyira szerető Istennel. Minden más csak azért van, hogy érezze, mekkora dolog ez.
2009. ápr. 27. 10:14

ha már elsőáldozás, akkor szerintem "témába vágó":) legyen

ezüstlánc kereszttel, kis imakönyv, vagy pici biblia, esetleg nézz be egy egyházi boltba

3. kattyus (válaszként erre: 2. - Halacska87)
2009. ápr. 27. 10:14
Kinek mi a nagy dolog. Én imakönyvet kaptam, a lányomnak is azt vettem. Díszes rózsafüzér is volt az ajándékok közt. Egy dologra ügyeltem: semmi esetre ne kapjon erre az alkalomra pénzt.
2009. ápr. 27. 10:11

Szerintem ne nagy dolgot!Én annak idején arany gyürüt,hálózsákot,imakönyvet kaptam!


Vehetsz görkörcsolyát,biciklit,egy kis karkötöt,vagy valami olyan tárgyat amit fel tud használni!Szerintem nem érdemes nagy ajándékot venni!

2009. ápr. 27. 10:08
Mit vegyek elsőáldozó 11 éves lánynak ajándékba?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook