Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudok tenni? Rossz az új szemüveg! fórum

Mit tudok tenni? Rossz az új szemüveg! (beszélgetős fórum)

1 2
23. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2013. okt. 9. 13:27

Egyfelől profi optikust kell keresni, aki az évente esedékes szemvizsgálatokat is végzi. Csodálkozom, hogy neked nincs ilyened, pedig szemüveges vagy. hol ellenőriztetted akkor a szemed évente?


Másfelől miért kellene azonnal "kiverni a balhét"? Az nem elintézési mód, azon felül egy szemvizsgálatnál ez előfordul.

22. trapiti (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2013. okt. 9. 13:25
Pedig azt, hogy melyik lencsével látsz jobban, azt a te dolgod megmondani, ti. más nem tudja helyetted.
21. Pasionella (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2013. okt. 9. 13:22
Még midnig úgy gondolom nem az én dolgom megmondani neki mekkora cilinder kell.
20. trapiti (válaszként erre: 19. - Pasionella)
2013. okt. 9. 13:15
Nem mindenhol van gép egyrészt, másrészt a gép által mért adatokat nem lehet egy az egyben alkalmazni, a betegvizsgálat eredményével együttesen kell. A legfontosabb a beteg visszajelzése. Az orvos semmit nem tud tenni, szemüveget vásárolni biztosan nem fog neked. Az optikus pedig szintén nem köteles cserélni a lencsét - és elbukni egy pár lencse árát - ha azt készítette el ami fel volt írva.
19. Pasionella (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2013. okt. 9. 13:11
A másik helyen a cilindert géppel is mérték...
18. trapiti (válaszként erre: 11. - Pasionella)
2013. okt. 9. 12:52
A szemészeti vizsgálat sikere nagyban múlik a beteg együttműködésén is. Amikor vizsgáltak, kérdezgették hogy melyik lencsével jobb. Valószínű, hogy ott azt a lencsét jelezted jobbnak amelyiken nagyobb a cilinder... Az orvos nem fogja máshonnét tudni, csak a te visszajelzéseidből.
17. Pasionella (válaszként erre: 16. - Sacarnes)
2013. okt. 9. 12:48
Nagyon remélem!
2013. okt. 9. 12:47

Nekem olyan helyen csinálták,ahol megvizsgálták a szemem is. De így se lett jó :D Erősebb kellett, mint ami volt. 3 hónapig hordtam, végig fájt iszonyatosan a fejem (stresszes időszak volt,nem hittem,hogy a szemüveg a gond), gyógyszer se segített...a háziorvos mondta,hogy lehet,hogy a szemüveg. Visszamentem,elmondtam,hogy a doki mit mondott, 2 hét alatt,de csináltak új szemcsit,, 3 nap múlva nyoma sem volt a fejfájásnak. :) És nem kellett fizetnem semmit.


Remélem, Neked is csinálnak újat!

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Pasionella)
2013. okt. 9. 12:44
A cilinder állításban igazad van.
14. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2013. okt. 9. 12:40

A cilindert nehez megszokni!


Nekem nem dioptriaim vannak (azok 1 alatt vannak, szoval azok miatt nem lett volna szemuvegre szuksegem), hanem cilinderem, de rosszul voltam egy hetig, volt, hogy szedultem, hullamzott a vilag, vegul felretettem, mert mire a szemuveg jo lett volna, zavarni kezdett a keret.

13. Pasionella (válaszként erre: 9. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 9. 12:37
Megmondta az orvos, hogy nem fog rá állni...nem tudja elviselni és nem megszokásról van szó...a betűket se látom rendesen elolvasni, tehát nem jó.
12. 9ad44cf752 (válaszként erre: 10. - Pasionella)
2013. okt. 9. 12:37
nem is kell. Nekem ingyen cserélték, mert nem volt jó. Ennyi. :) Ha nem jó, arról meg nem te tehetsz.
11. Pasionella (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 9. 12:36
Ott nem próbálhattam ki utcán... de gyanítom az orvosnak tudnia kellett volna, hogy cilindert mekkora állítson be, nem az én feladatom...
10. Pasionella (válaszként erre: 6. - 9ad44cf752)
2013. okt. 9. 12:34
Azzal nem is lenne gond de én nem vagyok hajlandó még egyszer kifizetni.
9. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2013. okt. 9. 12:33
Nekem kellett 1-2 hónap mire beállt a szemem az új lencsére....
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2013. okt. 9. 12:28
A balhézás sosem vezet jóra, Te írtad nem ellenkeztél, mert amikor vizsgáltak jónak tűnt. Akkor nem reklamáltál, hogy nem jó, akkor nem igazán tudsz mit tenni, hiszen ha akkor ott azt mondod, ez erős gondolom nem erőltette volna az orvos.
2013. okt. 9. 12:27

Ahol csináltattad, semmit nem fognak valószínűleg tenni, mivel ők a vitt recept alapján dolgoztak.

Egyszer én is csináltattam szemüveget úgy (visiexpr), hogy egy másik helyen voltam előtte látásvizsgálaton. Rögtön mondták, hogy megcsinálják az alapján, ha nem kérem az ottani vizsgálatot, de semmilyen felelősséget nem vállalnak érte. Szerintem ez máshol is így van...


Amúgy látásvizsgálaton voltál, vagy kifejezetten szemüveghez kértél vizsgálatot? Azért kérdezem, mert mikor én munkahely miatt voltam szemészeten, más értékeket állapítottak meg, mint amikor az optikus vizsgált meg rá egy hónapra szemüveg-készítés miatt. Utóbbi alapján csináltattam szemüveget, tökéletes lett.


A baj az, hogy ha ott készülsz "balhézni", ahol a vizsgálatot csinálták, valószínűleg ők se fognak sokat tenni, mivel nem náluk csináltattad meg a szemüveget...

2013. okt. 9. 12:27
Nekem erősebb szemüveg kellene, mint amit el bír viselni az agyam. Hiába próbáltam megszokni a szemüveget nem ment. Visszavittem, így lejjebb vették a dioptriát. Van ez így. :)
2013. okt. 9. 12:26
Oké de nem így történt, azok akik csinálták azok recept alapján csinálták, ők nem hibáztak.
4. Pasionella (válaszként erre: 2. - Babeck)
2013. okt. 9. 12:26
Sajnos nem csak érzem hanem egy másik orvos is megmondta, hogy túl erős...
3. Pasionella (válaszként erre: 2. - Babeck)
2013. okt. 9. 12:24
Jó, nyilván nem akartam kapásból leordítani a fejét de nem vagyok hajlandó ezt benyelni.
2013. okt. 9. 12:23

A férjemnek az optikus rontotta el a szemüvegét, valahogy félrecsiszolódott...

Nem ment vissza balhézni, inkább megműttette :)


De szerintem első körben nem balhézz a szemésszel, inkább kérdezz rá, hogy mi lehet az oka annak, hogy... Mert Te úgy érzed, hogy túl erős, stb.


Remélem sikerrel jársz!

2013. okt. 9. 12:21

Egy helyen csináltattam és egy másik helyen voltam vizsgálaton.

A hely ahol csináltattam nem hibás, ők recept alapján dolgoztak...

Évek óta vagyok szemüveges de nem nagyon hordtam, viszont már teljesen szétment a régi keretem, hát gondoltam én, félre teszek pénzt és megcsináltatom...

Sikerült...

Éreztem amikor felvettem, hogy túl erős lesz az előzőhöz képest, messzire nem látok jól, hát ezzel sem. túl éles, túl erős, a betűk még mindig nem tiszták pedig az előzővel azok voltak. Szóval nem arról van szó, hogy nem tudom megszokni...


A cég minden évben elküld minket látás vizsgálatra... nos az ottani orvos azt mondta jó, hogy nem jó... mert mindkét szememre 0.75-el nagyobb cilindert írtak fel...ami még akár jó is lehetne ha a szemem egyáltalán megtudná szokni...


Nos amikor vizsgáltak jónak tűnt, hát bent voltam az üzletben...nyilván nem nekem kellene tudnom mekkora cilinder kell.


Ma visszamegyek az orvoshoz de mégis mit tudok tenni? Így viszont nem tudom viselni...

Készülök kiverni a balhét csak attól tartok semmit sem fogok elérni :-(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook