Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudok tenni? Rossz az új szemüveg! fórum

Mit tudok tenni? Rossz az új szemüveg! (beszélgetős fórum)

1 2
53. atlass
2022. júl. 18. 17:39
20 éve van multifokális szemüvegem. Jelenleg a harmadikat cserélem épp negyedikre. Az optometrista kiváló szakember, megbízom benne. A szemüveg készítőben is. Mégis néhány hete elkészült az új szemüvegem és nem jó. Ahogy felvettem a szalonban mondtam is, hogy ez nem lesz jó, mert egy bizonyos szakaszon az egyik szememnél egyszerűen homályos. Megegyeztünk, hogy megpróbálom megszokni az új szemüveget. Sokat kisérleteztem vele, de sajnos egy szakaszon a két látómező nem találkozik, így megszokhatatlan.Visszavittem, felajánlották, hogy vissza adják a pénzt. Végül abban maradtunk, hogy megcsinálják újra. Kiváncsian várom, hogy az jó lesz-e. Sokakkal beszélgettem azóta és többeknek az a véleménye, hogy a multifokális lencsékkel sok a probléma. Nem az optometrista vagy szemész a hunyó feltétlenül aki megállapítja a dioptriát a cilindert. A mostani lencséket komputerrel csinálják. Legtöbb esetben NEM mérnek csak távolra fokuszt a közelit a számítógép számolja ki. Na ez a baj. Ezért nem jó sokaknak az új szemüveg.
2022. ápr. 21. 08:39
Hát remélem nem. Tegnap a férjem volt bent, ma bemegyek én is. Ha nem csinálják meg, elmegyek a fogyasztovedelmehez, talán ők csinálnak vmit. Nincs felesleges 70.e ismét,mert hülyék dolgoznak a boltban. Hmmm!
51. 55Judit (válaszként erre: 49. - Geralde)
2022. ápr. 21. 07:50

Kuka.

Azért mondja ki könnyen hogy nem ott vetted, mert nem tudod bizonyítani hogy de.

2022. ápr. 21. 07:46
Jah és 7 hónapos a szemüveg
2022. ápr. 21. 07:45
Sziasztok. Szerintetek mi van olyankor, amikor vettünk egy szemüvegkeret + lencsét egy boltban. Most elengedte a ragasztó az egyik szárát, a boltban azt mondták nem ott vettük a keretet mert se nyugtat, se számlát nem kaptunk, csak jótállási jegyet a lencsekre és kíván húzva a keret. Megmagyarazzak h nem ott lett véve, mikor igen. Nem fogok másikat venni. Ilyenkor mi a teendő szerintetek?
2016. jan. 20. 18:34

Ugyanígy jártam én is anno. Rosszul mérték be.

Inkább számítógépes mérésre érdemes menni, megvan a tanulópénzem.

47. andi6020 (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2013. okt. 9. 22:41
Ahh, mindegy. Inkább hagyjuk.
46. trapiti (válaszként erre: 44. - Simple)
2013. okt. 9. 22:40

Bemérni (számítógéppel) akkor tudja, ha van gép - sok helyen nincsen.

Azt megállapítani, hogy milyen lencse jó, csak a páciens együttműködésével lehet.

De ha jól értem, elismerte a hibát és kifizeti az új lencsét. Szerintem itt vége is a történetnek...

45. simple
2013. okt. 9. 22:39

Hasonló sztori volt ez is.


[link]

44. simple (válaszként erre: 30. - Pasionella)
2013. okt. 9. 22:36
Meg kell szokni?! Ilyen nincs értse már meg mindenki. Vagy jó egy szemüveg, vagy nem. Mellesleg a vizsgáló orvos feladata lett volna bemérni a szemed, és megállapítani mire van szükséged. Nem értem az egészet....
43. michelle.r (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2013. okt. 9. 22:05
Mégis mi a francokat csináljon egy becsiszolt lencsével? szép napsütésben jó lesz az avart meggyújtani ;)
42. trapiti (válaszként erre: 41. - Pasionella)
2013. okt. 9. 22:05
Akkor az optikussal mi a bajod??? A szemész kifizeti neked az új lencsét?
2013. okt. 9. 22:02
Ha nem válik be egyik sem kapni fogok újat egyébként, saját költségére, feketén, csak ezt itt nem akartam leírni...elismerte, hogy hibázott...Ő mint szemész, ennyit erről.
40. trapiti (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2013. okt. 9. 21:59
Olvastam... de nem is értem, miért elvárás, hogy gavallér legyen. Ez nem olyasmi amit el tud adni másnak ha visszaveszi...
39. andi6020 (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2013. okt. 9. 21:52
34 hsz. Olvass vissza kérlek.
38. trapiti (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2013. okt. 9. 21:48
Szerinted mit kellene tennie az optikusnak??? Odavittek hozzá egy receptet, ő megrendelte és kifizette az azon szereplő lencséket, becsiszolta a keretbe. Az hogy a vevőnek nem felel meg amit felíratott magának, az nem az optikus hibája... még ha ott végezték volna a szemvizsgálatot esetleg, de így semmi köze hozzá, semmi nem indokolja hogy új lencsét adjon.
37. Pasionella (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2013. okt. 9. 21:46
Nem teljesen hülye Ő sem...de azért kapja be.
36. andi6020 (válaszként erre: 34. - Pasionella)
2013. okt. 9. 21:35

Jah, hogy a régire? Az más. Akkor nem is annyira gavallér.

Na még jó, hogy az újakat megtarthatod.

35. andi6020 (válaszként erre: 34. - Pasionella)
2013. okt. 9. 21:33
Milyen rendes. Ritka szerencséd van.
2013. okt. 9. 19:27

Erre jutottunk...

Ha nem tudom sehogy sem megszokni, adok neki kb 1-2 hetet akkor ingyen és bérmentve kicseréli a régi lencsémre és megtarthatom az új lencséket is bármilyen eshetőségre.

33. andi6020 (válaszként erre: 26. - Pasionella)
2013. okt. 9. 18:32
Nem fogja neked senki az új lencsét kifizetni, erre készülj fel.
32. michelle.r (válaszként erre: 26. - Pasionella)
2013. okt. 9. 16:54

Kérheted a panaszkönyvet, de ha a receptre azt írta, amit a vizsgálati lapra, akkor nem fogják kicserélni.

Azt nyilván nem kell tudnod, hogy milyen cylindered van, de a receptre nyilván az került, amelyikre azt mondtad, hogy azzal látsz tökéletesen.

2013. okt. 9. 14:03
Szerintem ne a fogyasztóvédelemhez menj hanem aki felirta annak a feletteséhez vagy az optika vezetöjéhez ha nem cserélik ki a lencsét.
30. Pasionella (válaszként erre: 28. - 7a3a05277b)
2013. okt. 9. 14:00
Én akkor jeleztem neki, hogy szerintem ez borzasztóan erős. Legyintett egyet és annyit mondott ezt meg kell szokni...
2013. okt. 9. 13:59
Szia!Szerintem eddig nem volt cylinder az szemüvegeden és most irták fel ezért olyan szokatlan. A cylinder bizonyos kor után nehéz vagy nem is lehet megszokni.Olyan érzése van az embernek mintha gödörbe lépne stb.(12 évig irtam fel a szemüvegeket)Menj vissza az orvoshoz aki felirta!
28. 7a3a05277b (válaszként erre: 26. - Pasionella)
2013. okt. 9. 13:53
Tekintve, hogy a te visszajelzésed alapján lett beállítva a lencse erőssége és te azt jelezted, hogy ez megfelelő... igen. Ha balhézol, ha nem. Kérdezd meg a fogyasztóvédelmet, ugyanezt fogják mondani.
2013. okt. 9. 13:39
És nem szándékoztam kapásból kiverni a balhét, csak ha egyértelműen nem akar semmiben sem segíteni. Nem vagyok hajlandó újra kifizetni az egészet.
26. Pasionella (válaszként erre: 23. - 7a3a05277b)
2013. okt. 9. 13:36

Egyértelmű, hogy kérni fogom a panaszkönyvet ha nem akar együttműködni...

Előfordul? Ennyi? És akkor több tízezer ft-om bánja? na persze...

2013. okt. 9. 13:28
hahó, én is nehezen szoktam meg az új szemüvegem, hónapokba telt, igaz, nem viseltem napi szinten. most jutottam el oda, h 'ráállt" a szemem és már nem fáj tőle a fejem, sőt ma már szinte folyamatosan használom. de ha neked a másik orvos is azt javasolta, akkor mindenképp cseréltesd! remélem összejön :)
24. szafaripók (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2013. okt. 9. 13:27
Azt nem is, hogy számszerűleg mekkora kell, de amikor vizsgálaton vagy, és pakolgatják a lencséket, csak te látod/érzed, hogy melyik a megfelelő!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook