Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudok tenni a dohosodó ruhák ellen? fórum

Mit tudok tenni a dohosodó ruhák ellen? (beszélgetős fórum)

17. BESTia ☺ (válaszként erre: 14. - Hot couture)
2015. márc. 13. 23:00

Michael Balík: Nedves falak kiszárítása


Ha kell át tudom küldeni neked, illetve antikváriumban és könyvesboltban is kapható (ha van éppen raktáron).


Mi a társasház szélén lakunk, így a négy oldalból csak az egyik fűtött szomszéd által.

16. Katinkaboszi (válaszként erre: 15. - Hot couture)
2015. márc. 13. 20:47

A barátnőmék lakása is ilyen, és ne legyen ennyire hideg, a sarokrészt beépítették faltól-falig szekrénnyel.


Nah, ott is olyan büdi lett még a szoba levegője is és amikor kivették a szekrényet, borzalmas volt, amit láttak.


Van valami festék, azzal bekenték, majd lehet kapni olyat, mint a szigetelő, de téglalap alakú és felragasztották rá, az nem engedi be a hideget sem és már teljesen más a szoba is :D

15. hot couture (válaszként erre: 7. - Ec7efbffe4)
2015. márc. 13. 19:19

sajnos nem én határozom meg.

panel, de legszélső lakás nálunk van 19 fok a szomszédba, már 22. :(

14. hot couture (válaszként erre: 11. - BESTia ☺)
2015. márc. 13. 19:18
köszi, sarok lakás, nagyon hideg, szeles, egy egész falt telibe kap.
2015. márc. 13. 19:17

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM Mindenkinek a tanácsát!



*********

12. hot couture (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 13. 19:17
Értem. hát még ilyen lakásban nem voltam, nagyon rossz. akkor még 1 plusz napot hagyom mielőtt elteszem. amit meg hordok azt meg elől hagyom.
2015. márc. 13. 17:47
Van egy könyv a nedves falak kiszárításáról. KÉsőbb leírom a pontos címét is, hasznos lehet.
2015. márc. 13. 16:46
Biztos, hogy penészes a fal a szekrény mögött. Nekem is penészedtek a falak. Tavasszal elhúztam a szekrényeket és egész nyáron száradtak a falak. Csemperagasztós glettelés, majd ráfestés használ ha már kiszáradt. Az enyém bontott szeletelt téglával lett burkolva mennyezetig. Nehéz a penésztől szabadulni mindíg felüti a fejét valahol. Gyakori szellőztetés!
9. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Hot couture)
2015. márc. 13. 16:38

Szia :)


Először nézd meg a szekrények mögött a falat, mert a kevés fűtéstől bizony bepenészedhet.


Másodszor, vegyél Ceresit pára stop-ot, mert az a fölös vizet a szobában, összeszedi.

Időnként ki kell önteni, ami az aljában összegyűlt.


Szellőztess óránként.

8. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - Ec7efbffe4)
2015. márc. 13. 15:21
Sajnos igen, ez van nálunk is. Fűnteni és szellőztetni... Más megoldás nincs. Ja, meg irtani a penészt, ha van, de nálunk az látható formában nincs. Én egy ideje nem is pakolom be a szekrénybe azokat a ruhákat, amiket gyakran horok, egyszerűen felstócolom egy nem használt ágyra, így legalább elöl van, szellőzik. Ettől elég rendetlennek tűnik a szoba, de lesz@rom. Úgysem jön hozzám senki.
7. ec7efbffe4 (válaszként erre: 6. - Ec7efbffe4)
2015. márc. 13. 15:06
Ja és fűteni kell,legalább 20-22 fok.
6. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Hot couture)
2015. márc. 13. 15:04
Az igazi okot kell megkeresni,mert véleményem szerint ott már a falakkal,szigeteléssel is baj lehet és onnan a doh szag,ami mindent átvesz.
5. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Hot couture)
2015. márc. 13. 14:26

Lehet akár a szekrénnyel is gond, de valószínűbbnek tartom, hogy a 18-19 fokon nem szárad ki a ruha rendesen...


A melegebb levegő - ami szekrényben van, pláne középen - sokkal több nedvességet tud tárolni...


Tehát a fűtőtest, konvektor közelébe kellene teregetni, és csontszárazra szárítani a ruhát. Mert az történik, hogy a hidegecske lakásban nem szárad ki rendesen, és a maradék nedvesség meg bepenészedik a kicsit melegebb szekrényben..


Ezen nem segít a szappan sajna..

2015. márc. 13. 14:23
A szekrénnyel van a gond. Valahol, valami penész-gomba telepedett meg akár benne, belülről, vagy kívülről... célszerű lenne alaposan átnézni, kikapni a helyéből, megnézni a hátulját, és még az alját is. A ruhák azért dohosodnak benne, mert a szekrény is dohosodik-penészesedik valahol, valamitől.
3. selena78 (válaszként erre: 1. - Hot couture)
2015. márc. 13. 14:22

Ha a szekrényedben dohszag van, nézd meg mögötte a falat.


Tutti penészes.

2015. márc. 13. 14:17

lakáscsere


gyakori szellőztetés


fűtés


a ruhák átpakolása néhány naponta


a szekrény hátlapjának kifúrása pár helyen

2015. márc. 13. 14:15

Sziasztok!

Sajnos olyan lakást fogtunk ki, ahol télen nagyon hideg van. 18-19 C.

A szekrénybe hiába teszem el a mosott, száraz-illatos ruhát egy idő után ami alul vagy középen van az büdös, dohos szagú. Az ágynemű is nagyon büdös volt mikor elővettem. Mit tudok ez ellen tenni. Sosem volt ilyen panaszom, ruháim közé mindig tettem 1-2 illatos szappant is, de ennek ellenére ez így van. Hagyjam nyitva mindig résnyire a szekrényajtókat?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook