Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit teszel meg annak érdekében, hogy megőrizd vagy visszanyerd az egészséged? fórum

Mit teszel meg annak érdekében, hogy megőrizd vagy visszanyerd az egészséged? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
18. d1e807c461 (válaszként erre: 13. - Gracielita)
2014. júl. 26. 11:22
de nem sós mogyoróra gondolsz, v igen?
2014. júl. 26. 11:20
Miért tartanék mértéket az egészséges ételeből? Annyit eszek amennyi jól esik, amit kívánok. Az nagy fontos! Ha valamit nem kívánsz, utálsz, úgy eszed meg, hogy rád erőltetik például semmit nem ér, hiszen minden az agyban dől el.
2014. júl. 26. 11:19
Pszichés alapon micsoda? Én azért étkezem így, mert daganatom volt és merőben megváltoztatta a gondolkodásomat. 19 éves vagyok, és még legalább 40 évig akarnék élni, de sajnos a sok vegyszer meg előre elkészített kaja mind a halálhoz vezető úgy kövei. Több könyvet elolvastam már az egészséges életmódról, többek között egy olyat amit egy agysebész írt, akiről kiderült hogy agydaganata volt. Így orvosként és betegként egyszerre írta le tapasztalatait a különböző fűszerekről, ételekről. Pszichés alapon is lehet fejlődni, a nyugalom, a kiegyensúlyozottság fontos, amit például jógával lehet erősíteni. :) Hihetetlen egyébként hogy az ember mennyi mérget összeeszik egy átlagos napon miközben azzal a tudattal él hogy ő egyészségesen étkezik.
2014. júl. 26. 11:16
Gyomorfájós vagyok szedek probiotikumot is rá. Mondjuk nem minden nap, de msot kicsit beteg voltam és ráment a gyomromra szóval most még pluszba rossz.
2014. júl. 26. 11:15
Kurkuma én úgy tudom rákmegelőzésben nagyon jó. :) Japánok, kínaiak mindenhez ezt használják.
2014. júl. 26. 11:14

Hát például imádom a görögsalit, amiben van paradicsom, paprika, uborka, és hagyma, ezenkívül eszek fokhagymát szinte minden étkezésnél kivétel ha megyek valahova. Salátát kétfélét eszek. Répa, zöldség, zeller, karalábé, petrezselyemzöld, karfiol, brokkoli. Imádom a padlizsánt, de csak krémesítve piritóssal. :D

Gyümölcs görögdinnye, sárgadinnye, többféle barack, málna, ribizli többféle, minden gyümi ami szezonális az jöhet.

Ja és nagyon sok magot! Mindenfélét, mert nagyon egészséges. Ma pl kesudiót ettem, kétféle mogyorót, pisztáciát. Amúgy nem olyan nagyszám csak addig amíg át nem áll az ember erre az életmódra. Ha megszokod akkor már ez lesz a napi rutin és fel sem tűnik. :)

2014. júl. 26. 10:59
Próbálok több gyümölcsöt, zöldséget enni, minden nap mozogni, kerülni a sok mesterséges anyagot, nem dohányzom.
11. life14 (válaszként erre: 10. - Life14)
2014. júl. 26. 10:57
Szoktál úgy megenni valamit, hogy nem kívánod igazán?
10. life14 (válaszként erre: 5. - Gracielita)
2014. júl. 26. 10:57

Nem lehet pszichés alapon?

Vagy esetleg túleszed magad, nem tartasz mértéket?

Vagy lehet, hogy valamelyik étel nem jó a szervezetednek?

9. life14 (válaszként erre: 7. - Bibity)
2014. júl. 26. 10:53

Állítólag sok problémára jó:


[link]

8. Mazsinka (válaszként erre: 5. - Gracielita)
2014. júl. 26. 10:53
Mitől fáj a gyomrod? Mert ezektől a kajcsiktól tuti nem.
7. bibity (válaszként erre: 5. - Gracielita)
2014. júl. 26. 10:48

Hű, te ráálltál erre rendesen! Milyen 10 féle zöldséget-gyümölcsöt eszel? Kellene ötlet nekem is:) nekem paprika, pari, retek, ebédre 1 féle pl. Sóska, gyümölcs 1-2 féle jön mostanában naponta, de ez csak 5- max 6 féle.

Ezt a kurkumát annyian mondják most, mire is jó pontosan?

2014. júl. 26. 10:42
Koszonom az eddigi válaszokat.
2014. júl. 26. 10:31

Az immunrednszeremet béres cseppel és napi 250 mg C vitaminnal próbálom erősíteni. Emellett szedek gyógynövényes kapszulát, búzafüveset, mert az nagyon egészséges. Naponta körülbelül 10 féle zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok, ugyanis a tévhitek ellenére nem a mennyiség, hanem a minőség és a sokféleség a lényeg. Csak barna kenyeret, barna rizst eszek. Zöldtea kúrákat szoktam tartani, amikor minden nap 2-3 csészével iszok, persze cukor nélkül. 100%os gyümölcsleveket iszok csak, de azt is ritkábban, inkább vizet, hogy minél kevesebb cukor kerüljön a szervezetembe. Vörösbort iszok étcsokoládéval ami 80%-os hetente legalább egyszer de inkább kétszer. 100%os paradicsomlevet iszok, bár azt ritkábban, de muszáj a sok likopin miatt. Ja meg 100%os gránátalmalevet iszok. Néha almaecetet is vizzel mikor a gyomrom fáj. Az mindent helyretesz.

Hetente körülbelül 3-4 alkalommal eszek zabot és búzacsírát. A fűszerezéshez kurkumát használok. Cukor helyett édesítésre stevia levelet vagy agave szirupot. Nem alkoholizálok a pár kis pohár vörösbor kivételével, nem cigizek, és aktív sportot ugyan nem folytatok de nagyon sokat járok sétálni, szinte napi rendszerességgel 1-2 órát.

2014. júl. 26. 10:30
semmit
2014. júl. 26. 10:16

Megőrzés: minden nap friss és nyers gyümölcs (természetesen nem étkezés után a teljes felszívódás miatt) + ha van rá mód nyers zöldség.

..és persze elég gyakran C vitamin.

A dohányzás teljes mellőzésével :)

2014. júl. 26. 10:05
Milyen módszerekkel erosíted az immunrendszered?
2014. júl. 26. 10:05
Mit teszel meg annak érdekében, hogy megorizd vagy visszanyerd az egszséged
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook