Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennétek, ha az anyós állandóan beleszólna az életetekbe? fórum

Mit tennétek, ha az anyós állandóan beleszólna az életetekbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. febr. 5. 23:25
Hosszú távon az a megoldás a célravezető,ha különköltöztök anyóstól.
31. lkmariann (válaszként erre: 29. - B53f0326e2)
2013. febr. 5. 23:22
Igen:((eggyutt lakunk
30. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - Lkmariann)
2013. febr. 5. 23:20
Akkor játsszad csendben a mártírt, ne rinyálj!
29. b53f0326e2 (válaszként erre: 1. - Lkmariann)
2013. febr. 5. 23:19

Együtt laksz vele?

Lehet, hogy már kiderült, de nem olvastam vissza.

28. Muffinlány (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2013. febr. 5. 23:19

Nagyon egyetértek ezzel...az anya érdeme is az,hogy a férfi olyan,amilyen:)) Nem kell magad hagyni, de egy bizonyos fokú tiszteletet megérdemel, már azért is, amiért tényleg olyannak nevelte a fiát, mint amilyen :)


Katinkának teljesen igaza van!

2013. febr. 5. 23:18
Bun az ha utalom az anyosom??? pedig az elejen ugy gondoltam nekem van a legjobb anyosom a vilagon ma mar maskepp latom
26. lkmariann (válaszként erre: 24. - Szafaripók)
2013. febr. 5. 23:14
Hat nekunk is o akart nevet valasztani a gyereknek nem is tetszett neki hogy nem az lett a neve.
25. lkmariann (válaszként erre: 23. - Bd55e3f068)
2013. febr. 5. 23:12
A parom itt nott fel szeret itt elni nem akarom elszakitani attol amit szeret megha nekem nem is jo igy.:(((
24. szafaripók (válaszként erre: 20. - Lkmariann)
2013. febr. 5. 23:09

Hát, szépet nem szólnék.

Bár én neki szépet egyébként se nagyon szoktam.

Amikor ő AKARTA eldönteni, hogy mi legyen a gyerekünk neve, megmondtam neki, hogy a saját gyerekét úgy nevezte el, ahogy akarta, a miénket meg mi fogjuk.

Persze nem is tetszett neki, amit mi adtunk a gyereknek - pedig mindenki szerint gyönyörű, és különleges neve van. Ő meg jött a barom ötleteivel...

23. bd55e3f068 (válaszként erre: 20. - Lkmariann)
2013. febr. 5. 23:08
Mi tart vissza attól, hogy eladjátok a házat, és mindenki menjen a maga útjára?
2013. febr. 5. 23:05
Ja es persze mindezt a hatad mogott!!
21. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 20. - Lkmariann)
2013. febr. 5. 23:04
Azt mondanám neki, inkább azt döntse el, hogy most hagyja el a házunkat, vagy azonnal:))
2013. febr. 5. 23:03
Mit szolnatok ahozz ha az anyos azt mondana hogy ha apa dolgozik akkor o donti el a mi kozos gyerekunk dolgait?!
2013. febr. 5. 23:01
Engem leginkább nem is az érdekelne, hogy beleszól (beleszólhat, mert vannak jó tanácsai, meg mond baromságokat is) - hanem az, hogy hátulról támad, meg alaptalanul vádaskodik, megmásítja, amit én mondok neki. Ettől a falra mászok... Az, hogy elmondja a véleményét valamiről, az különösebben nem zavar.
18. f1e23b97ee (válaszként erre: 10. - Lkmariann)
2013. febr. 5. 22:52

Én leülnék a párommal és megbeszélném vele a dolgokat.


Bár talán megbeszélést sem igényelne. Az lenne a feladata, hogy melletted álljon.

2013. febr. 5. 22:52

Hát, nálunk az lett a vége, hogy úgy beszéltem vele, mint egy óvodással (pontosabban nem, mert az óvodás fiamnak nem kell így magyarázni, hogy megértse). Persze ezen is megsértődött, de türelmesen, nem kiabálva, kioktatva el lett mondva neki, hogy milyen ALAPVETő viselkedésbeli problémák vannak, mibe ne szóljon bele, mit ne csináljon. Mert ezek szükségesek részünkről ahhoz, hogy normális lehessen vele a kapcsolat. Aztán ő is elmondta, mit szeretne, most próbálunk közös nevezőre jutni és átültetni a gyakorlatba.

Csak közben kapom hátulról az ívet, hogy hogy alattomoskodik...

Ha érdekel, küldj egy üzit, meghívlak a naplómba!:)

16. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Lkmariann)
2013. febr. 5. 22:49
Dolgoznék a költözésen.
2013. febr. 5. 22:47
Hat ha mondom hogy ne szoljon az eletunkbe megsertodik ugy kezeli a parom mint egy kamaszt pedig a parom is kerte hogy ne tegy .Raadasul meg akarja mondani hova mehetek kivel mikor es hova bar elengedjuk a fulunk melett nekem megis zavaro ez
2013. febr. 5. 22:45

Üljetek le 3asban, beszéljétek meg a helyzetet.

Persze előtte tisztázd a dolgokat a pároddal, hogy ketten legalább egységesen legyetek. Ha anyós megérzi, hogy köztetek sincs egyetértés a dologban, folytatni fogja.

Nálunk 10 év után 1 hónapja történt meg a beszélgetés, igaz, mi nem lakunk együtt.

Anyósnak hatalmas pofon volt, hogy a párom MINDENBEN velem értett egyet, és helyre akarta rakni az anyját.

Szomorú konklúzió, hogy azóta anyuka átment alattomosba, és már hátulról fúrkálódik. De (bár fáj a páromnak), így nincs lelkiismeret-furdalása, mert az esélyt anyuka megkapta, csak épp nem jól használta...

2013. febr. 5. 22:44

Nekem is sokszor beleszólt az életünkbe anyósom, egy házban laktunk. Nehéz volt.... de most mar másképp látom a dolgokat.

Mostanra a párom lelket ápolgatom, mert szüksége van rá. Nincs 40 eves és mar nem el egyik szülője sem. A konfliktusokat addig meg van lehetőség megoldani, amíg van kivel megbeszélni a dolgokat... Egy elhunyttal mar nem lehet... Az előző helyzetre volt megoldás, a mostanira sajnos nincs.

2013. febr. 5. 22:43
Marha gyorsan el kell költözni, vagy behódolni és meghunyászkodni.
11. pink sunrise (válaszként erre: 6. - Ee1dc9ba06)
2013. febr. 5. 22:35
Igen,sokszor rosszabb az ha a páruknat kérjük meg hogy simitsa el a dolgokat.Az én páromat hidegen hagyta a vitánk anyósommal,mindig azt mondta hogy mi kezdtük el a vitát,mi is fejezzük be...Igaza is volt,minek álljon bármelyikünk pártjára,abból csak további viták lettek volna vagy kettőnk között,vagy közte és az anyja közt.Igy is tettünk,kihagytuk őt belőle,annak ellenére hogy egy hipersértődékeny anyóssal vagyok"megáldva"akivel egy értelmes mondatot alig tudtam váltani...Mióta majdnem 1000 km-re költöztünk,a mienknél jobb anyós-meny kapcsolat nem lézetik a földön:D
2013. febr. 5. 22:31
De nem csak az o haza a parome is raadasul a paromat is uszitja ellenem .Mert altalaban jol elvagyunk de neha elofordul a veszekedes es olyankor olyanokkal tomi a parom fejet hogy el sem hiszem
2013. febr. 5. 22:27
Sajnos egy hazban lakunk es szornyu igy elni
2013. febr. 5. 22:27
Attól függ hol élsz, ha nála akkor muszáj visszafognod magad, hiszen az ő otthona, ha különéltek próbálnék a helyedben vele beszélni normálisan, ha nem megy hát kerüld a találkozásokat vele.
2013. febr. 5. 22:26
A parom mar ezerszer elmondta neki es en is de tudomast sem vesz rola.
6. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 3. - Dinuss)
2013. febr. 5. 22:25

Dehogynem tehet. Legalábbis én el szoktam anyósomnak mondani, amit gondolok.

Régebben a párom el se hitte, hogy az anyukája kekeckedik velem, meg sokat hazudik a hátam mögött, muszáj voltam kiállni magamért. És még csak nem is ez fájt a legjobban, hanem hogy olyan családtagokat is próbált ellenem uszítani, akikkel soha egy rossz szót nem szóltunk egymáshoz.

Azóta visszavett a lendületből, és a férjem is rájött, hogy mi újság.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Lkmariann)
2013. febr. 5. 22:23
Szólj a párodnak, hogy beszélgessen el az anyukájával. Ha viszont az ő pártján áll, az ügy eleve kudarcra van ítélve.
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Lkmariann)
2013. febr. 5. 22:21

vagy semmit, egyiken be, másikon ki,

vagy beleszólnék az övébe :)


de azt ne felejtsd el, a párodat Ő nevelte ilyennek, amilyennek megszeretted :)

2013. febr. 5. 22:20
Hasonlo cipoben jarok.Te nem tehetsz semmit csak a parod.Ha o nem tesz semmit akkor gaz van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook