Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tennétek, ha az albérletről kiderülne, hogy rejtett hibái vannak? fórum

Mit tennétek, ha az albérletről kiderülne, hogy rejtett hibái vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. cinny
2011. jún. 5. 02:14
hát azzal meg aztán pláne megszegi, mert elvileg azt Neki meg kellene tartania addig amíg el nem költözünk és visszaadni ha lejárt a bérleti szerződésünk (ezt írtuk alá) vagy ha valamit ki kell itt fizetni mert eltörjük egyebek akkor abból rendeződik....szóval még reménykedünk de már nagyon belefáradtunk a témába....de jól esett, hogy válaszoltatok, köszi;)
39. 9cf0020815 (válaszként erre: 38. - Cinny)
2011. jún. 4. 16:27
A kauciót szerintem nem fogja visszaadni azzal már betömött egy két lyukat...
38. cinny
2011. jún. 4. 15:12
köszönöm szépen a válaszokat;) még azt nem tudjuk, hogy ráfoghatjuk-e, hogy szerződésszegés áll fenn és visszakérhetjük-e a kauciót vagy legalább lelakhatjuk. Nem igazán lenne igazságos, hogy nem tartotta magát a szerződéshez több ponton és mégis megtartja a kauciót, mert mi hamarabb elmegyünk, mint ahogy a szerződésben megkötöttük (persze azt is úgy, hogy akkor ha mindkét fél tartja magát a szerződéshez)
37. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - Cinny)
2011. jún. 3. 10:08

Szia!

Annak idején mikor én is kibéreltem egy apartman szerű lakást,tök jól nézett ki,barack színű falak,rendesen szerelmes lettem bele,gondoltam 25+rezsiért nem sok.Aztán mikor beindult a fűtés szezon,a gerendák vonalában és a sarkak elkezdtek penészedni.Szóltam a főbérlőnek,aki készségesen hozta a penészölő szereket,és elengedett a bérleti díjból 5 ezret a kellemetlenségért.tettünk a padlásra szigetelő anyagot,mert mint kiderült ez hiányzott,hőhíd alakult ki valahogyan,de nekem ezt is kifizette.


Elvileg a főbérlő feladata az adódó hibák megjavíttatása,vagy esetleg ha ti megcsináltatjátok,le kellene vonnia a bérleti díjból.Bár ahogy olvasom nem korrekt a tulaj.....

Érdemes lenne vele uj szerződést kötni,nehogy rátok verje a kialakult rejtett hibákat.

36. 9cf0020815 (válaszként erre: 35. - Cinny)
2011. jún. 3. 03:16
Hu!Hát korrektnek nem nevezném a főbérlőt! Nekem is volt lakásom albérletben kiadó,nekem is felhalmoztak a lakók százezres nagyságrendű tartozást.Nagyon nehéz már követni,hogy kinek a számlája amit fizetni kell.Fizessétek a tárgyhavit,gyűjtsétek,vagy nagyon tegyétek el,és szerintem minél előbb keressetek másik albérletet.Ilyen körülmények között nem érdemes hadakozni,csat vita van belőle.A penész mindig visszajön,ha nincs rendesen lekezelve.Azt is nehezen tudjátok bizonyítani,hogy már rossz volt a WC...,szo,szo csomagoljatok...
35. cinny
2011. jún. 2. 22:50

Igazság szerint nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de egy próbát megér....ha nagyon rossz helyen érdeklődöm, légyszi nézzétek el nekem;)

Szóval nálunk is van ilyen baki, penészes a lakás egy része, konkrétan a wc-ben, a kagyló melletti fal tiszta feketepenész vagy nem tudom milyen fajta, de mióta itt lakunk (november közepe) már a derekamig felkúszott a falon. Amikor beköltöztünk frissen volt festve az a rész is, főbérlőnk utólag említette, mikor kb egy hónap után rákérdeztünk (akkor jelent meg az első folt) szóval akkor említette a főbérlő, hogy "jah ez így szokott lenni mindig, lefestik, akármit csinálnak vele pár hónapon belül bepenészedik". Rendben van, hogy nekünk kell a karbantartást intézni meg minden, de ha ennyire tisztában van vele, hogy mi van ott akkor ezt nem kellett volna előre mondania?

Másik pedig, hogy beköltözésünkkor folyt a wc-tartály, egy éjszaka alatt fél köbméter víz elfolyt, kicseréltük a régi csavarót a tartályba vezető csőnél ideiglenesen, hogy legalább ne folyton tekergetni kelljen, hanem egyszerűen csak elzárni/megnyitni. A főbérlő szabadkozott, hogy pár napon belül küldi a szerelő ismerősét, akkor fel is hívta, meg is ígérték, hogy jön, nem jött....a wc azóta is folyik, többször szóltunk neki, hogy most már meg kellene javíttatni, mert eléggé kényelmetlen, hogy az alacsonyabb lányok a lakásban mindig csak kissámliról tudják megnyitni a tartályba vezető vízcsövet. Ez azóta is úgy működik, hogy megnyitjuk, megvárjuk míg feltöltődik a tartály és lehúzható lesz, aztán elzárjuk, mindezt persze sámlizva. Persze, hogy csak kényelmi szempont, de nem azért fizet az ember, hogy tornázzon a wc-ben. Szóval ez elvileg szerződésszegésnek minősül, nem? Mármint arra értem, hogy beköltözéskor az átadáskor vettük észre, még ott helyben meg is beszéltük, hogy kijavítja mivel még beköltözésünk előttről volt olyan és azóta sem tette még ezt meg. Ezen felül még egyszer jártunk úgy, hogy teljesen eldugult a wc, nem tudtuk lehúzni, semmi nem használt, sem pumpa sem lefolyótisztító....hívtuk, hogy nagy gáz van, persze majd félórán belül visszahív, hogy mikor jön a szerelő, ez volt egy hónapja kb, azóta sem hívott....nem jön a bérleti díjért három hónapja....volt egy időszak amikor nem vette fel nekünk a telefont, vissza sem hívott, négyünk közül egyikünket sem és senkinek sem vette fel, kb két hétig elérhetetlen volt, közben meg kaptuk a beköltözésünk előttről fennmaradt kiegyenlítetlen számlákat meg a fenyegetéseket, hogy kikapcsolják ezt meg azt. Ezért is akartuk elérni, hogy intézze már azt el (ráadásul a legelső havi rezsit még Neki adtuk oda és az is kb két hónappal később derült ki, hogy "jah még azt nem fizettem be"). Mi hiába mentünk be a közművekhez, nem adtak ki információt, szóval kénytelenek voltunk rászorulni, hogy a főbérlőnk intézze. Vele se voltak sokkal segítőkészebbek végülis mikor nagy nehezen eljutott oda, de ez már másik tészta. Viszont azóta is folyamatosan kapjuk, hogy x ezer elmaradás van, amiből legutóbb mikor itt járt még kb három hónapja azt mondta, hogy még mindig van Neki is olyan elmaradása, ami még előttünk keletkezett az előző albérlőtől (de hogy azt nem nagyon akarja kifizetni, mert gyanúsan nagy az összeg ahhoz képest, hogy alig lakott itt az előző lakó egy hetet kb) Igazából ez csak azért fontos információ jelen esetben, mert így mi sem tudunk rendesen fizetni, mert egyben küldik ki a mi számlánkhoz hozzátéve az ő tartozását is, szóval csak a résszámlákat fizetgetjük meg azt, aminél múltkoriban végre sikerült elérni, hogy kérje ki csak külön a ránk eső részt. De Ő maga is elismerte, hogy a kikapcsolási fenyegetés az Ő még tavaly őszi tartozásának szól. Ez is szerződésszegés végülis, nem? Meg például télen szóltunk Neki, hogy a kisszobákban tizenöt fok van, mert nem melegszik a cserépkályha, de a gázt meg zabálja és hogy lehet meg kéne nézetni, "perszepersze" aztán semmi. Most már belefáradtunk, hogy nem lehet elérni, tudjuk, hogy nem szemétkedésből csinálja, hanem tényleg ennyire elfoglalt, viszont nekünk ez így már tarthatatlan állapot, viszont határozott idejű szerződésünk van és ha hamarabb mondunk fel akkor a kaució úszik, kivéve persze ha szerződésszegés van. Ezért kérdezném, hogy mi a véleményetek, ebben az esetben jogosan kérhetjük, hogy ha nem is adja vissza a kauciót akkor legalább az utolsó két hónap bérleti díjába számítsa bele? Amiket itt felsoroltam az még nem minden, de már nem akartalak Titeket tovább olvastatni, csak nagyjából vázoltam a helyzetet. Még egyszer elnézést ha nagyon rossz helyen kérdezősködöm, de még új topikot nem tudtam indítani mert túlságosan is új felhasználó vagyok és ezt találtam a témának legmegfelelőbbnek tűnő fórumnak;) Előre is ezer köszi minden tippet és segítséget, nem erre akarjuk alapozni a további lépéseket, csak jó lenne független véleményeket is hallani;) Jah és a szerződés ingatlanirodánál köttetett, de még nem akartuk a nyakára küldeni őket, először inkább egyezkednénk vele privátban

(mert amúgy rendes és kompromisszumképesnek tűnik meg korrektnek csak tényleg ennyire szétszórt és már meguntuk, hogy nem haladunk vele egyről a kettőre). Tegnap megígérte, hogy még délután felhív, hogy még aznap vagy ma átjön de nem hívott, nem jött....ez már kb a harmadik ilyen eset, hogy se szó se semmi nem jön az ígéret ellenére és nem is szól. Köszi a figyelmeteket!

2010. dec. 17. 18:31
A mi albinkban borzalmas a parketta, az egészet ki kellene cserélni, recseg-ropog, kopott, régi. A párom burkoló, egy nap alatt felszedné és megcsinálná, de a tulaj nem engedi. (persze, mert annyival kevesebb lakbért fizetnénk):p
33. Dorka29 (válaszként erre: 32. - 9df60c3431)
2008. okt. 5. 20:46
Szívesen.:)
32. 9df60c3431 (válaszként erre: 31. - Dorka29)
2008. okt. 5. 20:39

Igen, csak egy, konkrétan a mellékhelyiség.


Köszi, megnyugodtam. A kaucióból levonhatja, de még meg se mondtam neki. És mire megjön a számla, már rég leléptem. :)

De leszek annyira korrekt, hogy bejelentem előre milyen plusz költséget okoztam, és ki is fizetem. Csak az a baki, amig nincs számla nem tudom mennyit fizessek.

De mondtál egy körülbelüli összeget szerintem azzal kalkulálok majd .

Köszönöm szépen! :)

31. Dorka29 (válaszként erre: 29. - 9df60c3431)
2008. okt. 5. 20:31

Ha energiatakarésko izzó, akkor olyan 200Ft, ha nem akkor, kb. 1000-1200 Ft. Ez csak sacc, gondolom, hogy nem az egész lakásban minden villany, hanem egy szoba, ahol égvemaradt a lámpa.


Szóval, nem fog anyagi csődbe jutni miattad, de oda is tudod neki ezt a pénzt.:)

2008. okt. 5. 19:17
Amúgy én ilyen helyzetben elgondolkodnék, hogy másikat keressek-e persze csak ha nem tudnánk megoldani valahogy a főbérlővel a problémát. Ha továbbra is zavar, és az egészégre is ártalmas (a penészgomba sajnos az!) akkor mindenképp a költözés, persze tudom ez egy család esetében nem olyan egyszerű mint nekem egyetemistaként egy berendezett szobából.
2008. okt. 5. 19:14
Én is albérletben élek, és sajnos most sikerült 5 napra égve felejtenem a villanyt. Most készülök kiköltözni. Szerintetek mekkora anyagi kár okoztam ezzel a főrérlőmnek?
28. Missygirl.e (válaszként erre: 25. - E71af41436)
2008. okt. 5. 14:50
Igen, mindez pofon egyszerű lenne, ha nem lenne egy picike bibi. Ugyan sárga a fal, de van rajta minta is, ugyan olyat pedig nehezen tudnék kreálni.....
27. e71af41436 (válaszként erre: 26. - Dorka29)
2008. okt. 4. 21:14
mi a düfa-t használtuk és bevált szerencsére.
26. Dorka29 (válaszként erre: 25. - E71af41436)
2008. okt. 4. 21:12

szeirntem sem venné észre.


Viszont a penészgátlókkal kapcsolatban nincsenek jó tapasztalataim... Sajnos ez sem megoldás.


Amikor albérletben laktunk, csak úgy tudtuk eltüntetni, hogy azt a falat egyszerűen lebontottuk (gipszkarton volt) és új zöld (vízálló, a fürdőkbe is ezt szokták) gipszkartont tettünk a helyére és csak utána festettük le. Így hatásos volt, de nálunk nem volt gond a főbérlővel.


Penészgátlás: A mostani lakásban, ahol vagyunk, a sz@r szigetelés (kivülről nikecellel bevonták a házat, egyáltalán nem lélegzik a fal) és a műanyag nyílászárók miatt van penészesedés, de csak az ajtók, ablakok felett a hőhíd miatt.

Az egész tavalyi fűtési szezon ráment, mindent kipróbáltunk, köztük jó drágákat is, de semmi nem használt. Végül úgy tudtuk eltüntetni (magam is alig hittem, hogy tartósan sikerült), hogy egy szórófejes ablaktisztító dobozába domestost tettünk, és azzal fújtuk be az érintett területet! kb. egy, másfél hónapig bírja így, és olcsó.

25. e71af41436 (válaszként erre: 24. - Missygirl.e)
2008. okt. 4. 21:03
veszel sárga festéket,lekezeled penészgátlóval és átfested ugyanolyanra.akár egy éjjel kész szoba és hidd el a tulaj észre sem veszi.azt kell neki mondani,hogy lemostad domesztosszal...
24. Missygirl.e (válaszként erre: 20. - E71af41436)
2008. okt. 4. 19:51
Világos sárga. Amikor megkértük rá a tulajt, hogy engedje meg, hogy a saját költségünkön újra kifessük, egyszerűen nemet mondott. Azt mondta, hogy majd akkor festhetünk, ha legalább már négy éve itt lakunk. Addig meg ragasszunk oda valamit....Szóval mi nem sza..juk le a lakás állagát, csak a tulaj. Attól, hogy nem az enyém, még ugyan úgy vigyázok rá és rendben tartom!!! Sőt, talán még jobban....
23. 53e9630651 (válaszként erre: 22. - E71af41436)
2008. okt. 4. 14:37

Igazad van, kívülről is meg kell szüntetni az ázást kiváltó okot.

A tulaj meg nem egyezkedő típus, és szerintünk nem is először jelentkezik ez a probléma itt. De nem érdekel már, mert költözünk. Oldja meg maga a saját sz..ját. Mi a férjemmel így is többet csináltunk rövid ittlakásunk alatt a lakáson, mint akinek kellene.

22. e71af41436 (válaszként erre: 21. - 53e9630651)
2008. okt. 4. 14:30
na ez az amit rosszul tudtok.azért mert béreltek egy lakást,nem azt jelenti hogy le kell szarni az állagát.általában ha jó a hozzáállás és nem csak a tulajé.akkor megoldható a javítás és lelakható az ára.de ezt csak megbeszélés alapján lehet.egyébként ha levered tégláig a vakolatot és újracsinálod is ázni fog a fal,mert az okot ami miatt ázik nem szüntetted meg....
2008. okt. 4. 10:26
Csak az a baj, hogy ha ázik a fal, akkor hiába fest ki, ideig-óráig jó, de utána megint átüt a penész.És a tapéta sem megoldás, a gipszkartonozás sem. Mind issza a vizet. Nem lehet kiírtani, csak ha levered tégláig a vakolatot,és újra csinálod. Nem egyszerű, és ha csak albérlet, minek csinálja meg bárki. A tulaj dolga!
20. e71af41436 (válaszként erre: 19. - Missygirl.e)
2008. okt. 3. 20:38
milyen színű a fal?
19. Missygirl.e (válaszként erre: 18. - E71af41436)
2008. okt. 3. 20:22
Amikor kivettük akkor lett kifestve. Pár hét múlva kezdett penészedni. Újra akartuk festeni, de nem engedi meg!
18. e71af41436 (válaszként erre: 16. - Missygirl.e)
2008. okt. 3. 20:18
végül is,mit tehetne?fessen ki,vagy mi?kivettétek így,az állagmegőrzést ti is elvégezhetitek,a saját komfortérzetetek miatt...
17. e71af41436 (válaszként erre: 15. - 53e9630651)
2008. okt. 3. 20:16
akkor nem értem miért kell titokban elmenni...hiszen azzal meg nem károsítod.fel kell hívni,meg kell mondani,hogy akkor én most elköltözök,nézzük össze a számlákat az óraállással és kész...
2008. okt. 3. 20:14
Nálam is penészedik a fal + még az ablakok sem záródnak tökéletesen, de mindez a tulajt nem érdekli. Azt mondja oldjam meg. Hát köszönöm....
15. 53e9630651 (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2008. okt. 3. 20:08
Sajnos igen
2008. okt. 3. 17:52
egyébként kellett kauciót fizetnetek?
13. e71af41436 (válaszként erre: 3. - 53e9630651)
2008. okt. 3. 17:51
Még ha úgy érezném,hogy engem becsaptak,akkor is kifizetném a számlákat,mert a becsületem többet ér mindennél....
2008. okt. 3. 16:39

Pesten lakunk, kisebb az esélye, hogy találkozzunk később. De a gyerekem érdekéért mindent megteszek!

Csak kiakasztó, hogy vannak ennyire lelkiismeret nélkül élő emberek! Nem gondolnak bele, hogy milyen egészségügyi bajokat is okozhatnak, meg az ideg, mikor észrevettük a dolgokat. Gondolhatjátok.

11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Ce8b002a07)
2008. okt. 3. 16:05

Sejtettem, hogy ilyesmire gondolsz, de szerintem nem éri meg a fáradságot..


Persze azért az is döntő ebből a szempontból, hogy egy kis településen vagy egy nagyvárosban élnek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook