Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél, ha egy barátod nem fizetné vissza a neki adott kölcsönt? fórum

Mit tennél, ha egy barátod nem fizetné vissza a neki adott kölcsönt? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2008. júl. 21. 18:38
Annyira izgulok, mintha vizsgáznom kéne. Tiszta hülye vagyok. Adnátok tippeket, hogy hogyan kérdezzek rá úgy, hogy ne sértődjön meg, de érezze is úgy, hogy most azonnal lépnie kell? Vagy hivatkozzam valami sürgős kiadásra?
28. iminimi (válaszként erre: 27. - Tücsimücsi)
2008. júl. 21. 18:32
Holnap délelőtt kezdem ;) Csak még nem dolgoztam ki a hangnemet.
27. tücsimücsi (válaszként erre: 23. - Iminimi)
2008. júl. 21. 18:30

Helloka!

Én megértelek, mert mi is voltunk már ilyen helyzetben. És elég szar érzés volt, hogy a saját pénzünkért NEKÜNK kellett "cigánykodni".


Járj csak a "nyakára" míg meg nem unja...

26. iminimi (válaszként erre: 25. - 1a50c86bb0)
2008. júl. 21. 18:30
Nos, igen, épp ez az. Volt egy elég nehéz időszakom, amikor ő mellém állt. Sokat segített. Mikor felszusszantam, akkor fordult hozzám ezzel a problémával. Nem tehettem mást, mint hogy odaadtam a pénzt, ráadásul sajnáltatta is magát rendesen. De úgy érzem, hogy magával a gesztussal, hogy 3 hónapig lemondtam kamatmentesen erről a pénzről, már kifejeztem a hálámat a támogatásáért, segítségéért. Meg egyáltalán: a bizalommal, amit neki megszavaztam. A mai világban. :)
25. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 23. - Iminimi)
2008. júl. 21. 18:25
Ha neked fontos, miert nem mersz rakerdezni?
2008. júl. 21. 18:24
Ez már több, mint pofátlanság! Kicsit meg kellene szorongatni. Ráadásul meg, hogy luxusdologra kellett neki a pénz... Vannak ilyen emberek, sajnos.
2008. júl. 21. 18:15
Képzeljétek, még mindig sehol semmi. Nagyon szégyellek rákérdezni, mert 100 %-os, hogy én lennék beállítva kispályás anyagiasnak... De most már több mint egy hete lejárt a meghosszabbított határidő is, és egyre jobban bűzlik a dolog...
2008. júl. 20. 02:10
Én rákérdeznék és ha újabb időpont kitűzésére kerül a sor, azt már írásba foglalnám.Barát ide, barát oda.Régi, igaz mondás: pénzben, üzletben nincs barátság, nincs rokonság.Kemény lecke, de az ember egy-két eset után megtanulja.Ha igaz barát, akkor ezen meg sem sértődik.
21. fb919dc887 (válaszként erre: 15. - Iminimi)
2008. júl. 19. 21:09
..:S..Ez a tipikus "nem is érdekel"hozzáállás.Igenis,hogy nézze,és adja is meg!Ha tartozásom van(havonta átutalandó közüzemi számlák),hiába tudom,hogy kb mikor kapok fizetést,idegesen nézegetem két nappal előtte,hogy van-e már valami változás a számlámon.Szóval..ha igazán fontos lenne neki,és tényleg aggódna a barátságod elvesztése miatt,plusz (ha van neki ilyen)az esetleges szégyenérzet(hogy tartozik)nem zavarja,és leráz a dumával,hogy "ha" megnézi...első gondolatom nem ide illő,a második pedig,hogy most már csak azért se hagyd..Mindenesetre sok sikert!
20. 8565183eb5 (válaszként erre: 15. - Iminimi)
2008. júl. 19. 15:47

Sikerült visszakapni a pénzt?

Nekem egyik ismerősöm adott pnézt egy másik volt oszt társának kb 3-5ezer forintot. Feltöltő kártyára kelett a csajnak. Több mint egy év múlva adta vissza a pénzt és még ő volt felháborodva hogy visszakérték a pénzt. Mert hogy akitől kérte hogy annak úgyis van stb...

2008. júl. 19. 15:41

Ha kölcsönt adunk minden esetben papírt kell róla írni.

Még a rokonoknak is.

Akkor aztán behajthatóbb.

2008. júl. 19. 15:36

nekem az a véleményem hogy se barátnak se rokonnak nem szabad se kölcsönadni se eladni semmit sem...

Mi pár éve a férjem unokahugáéknak ,pontosabban annak a férjének eladtuk a digitális fényképezőgépet...mondta hogy majd havonta törleszti , mondtuk hogy oké....küldte az első részletet , aztán jó sokáig semmi, már nekünk volt kínos szólni, ő meg sose mondta hogy majd később fizet....a lényeg hogy 30 ezer ft-ot másfél évig fizett, jó nem kenyérre kellett de akkor is sok volt az idő.

Ebből kifolyólag én biztos nem adnék senkinek semmit, max úgy hogy írunk egy szerződést

2008. júl. 19. 15:11
Ha jó és igaz barátod lenne, nem hozna ilyen helyzetbe, de ő is kerülhetett bajba és lehet, hogy azért nem adja meg időben a pénzed.Ha jó barát vagy nem habozol és kommunikálsz vele.És ha megsértődik, csak egy balek voltál akit kihasználtak.:(
16. s.irma
2008. júl. 18. 09:25

Rászállnék és addig nem hagynék neki nyugtot még nem adja vissza.

Minél tovább halogatod annál nehezebb lesz visszaszerezni a pénzt.

2008. júl. 18. 09:21
Most jelezte, hogy nem nézte eddig a kártyáját, hogy kapott-e pénzt... De ha megnézi, megadja... Hm?
14. iminimi (válaszként erre: 11. - Gerna)
2008. júl. 18. 07:25
Ebben igazad van, az alapelvben. De ekkora összeget nem adhattam örökbe :(
2008. júl. 18. 05:51
szolnék neki az biztos. nem lenne kellemes beszélgetés az igaz. Nem kell félni hogy megharagszik, mivel egyenlőre még te tettél szivességet, és csak hálás lehet. csatlakosom gernához, szerintem is a pénzügyek megrontják a barátságot.
12. gerna
2008. júl. 18. 05:40
Az elején természetesen: Nekem egy ... (úgy látszik, még alszom)
11. gerna
2008. júl. 18. 05:37
Nem egy barátom azt mondta, hogy barátnak nem szabad "kölcsön" adni, csak örökbe adni. A kölcsön elviszi a barátságot.
2008. júl. 18. 00:50
Megsértődik, nem sértődik meg...szóvá tenném. Itt már nem a barátságról van szó. Az üzletben nincsen barátásg, rokonság.
2008. júl. 17. 22:45
Én a helyedben biztosan szólnék neki.Azért nem kis pénzről van szó....
8. iminimi (válaszként erre: 6. - Fb919dc887)
2008. júl. 17. 22:26
Igen, teljesen igazad van. Meg fogom gondolni. Eddig sem szerettem a műfajt, de ezentúl biztos többet nem adok neki, ezt megfogadtam. Ráadásul valami luxus dologra kellett neki. Én meg tök nehezen tettem félre.
2008. júl. 17. 22:23
Az a gond, hogy megmondtam neki, hogy csak mostanig tudom adni legtovább, mert nekem is szükségem van rá. Fogadkozott mindenre, hogy nagyon fontos, és meglesz. Ő is segített nekem, igaz nem pénzzel, mikor egy nehezebb időszakom volt, s akkor az jól esett. Nem tudom, hogy vegyem rá, hogy adja meg, de meg se sértődjön.
2008. júl. 17. 22:21

Háát..az biztos,hogy rákérdeznék,mégis mi a helyzet azzal a bizonyos határidővel,és a pénzzel.Vajon emlékszik-e rá,hogy kötelessége(adóssága)van?..Bár ha neked nincs égető szükséged a pénzedre,várd meg,hogy jelentkezzen.(Hátha csak napok kérdése..)

Mindenesetre elgondolkodnék azon,hogy tényleg a barátom-e az illető,ha arra nem veszi a fáradtságot,hogy legalább jelezze az újbóli csúszást..

Egy biztos:okosabb lettél annyival,hogy legközelebb kétszer is meggondolod,hogy kinek is adsz,illetve adsz-e egyáltalán kölcsön..

2008. júl. 17. 22:19
Ha jó barát, megkérném mondja el az őszíntét mert te meg tudod érteni. Így legalább nem maradsz bizonytalanságban.
2008. júl. 17. 22:18
Sajnos én igy jártam de szerencsére nem ekkora összeget,és a felét vissza is kaptam ,csak a másikfeléről hallgat,de nagyon mélyen és nem is áll velem szóba.Ő van megsértődve és mindenkinek azt mondja hogy megadta,pedig esze ágában sincs.Nemtudok ellene tenni semmit mert nem készült papir róla.Megfizetem a tanuló pénzt:(((((
3. lufi
2008. júl. 17. 22:18
Hívd fel.
2008. júl. 17. 22:15
Ha jó barát, még várnék.
2008. júl. 17. 22:14
Kölcsönt adtál egy barátodnak (120 ezer forintot). Kért egy hosszabbitást, de az is napok óta lejárt. Hallgat. Mit tennél?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook