Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vissza kell fizetnem a szocpolt, ha a gyermekemet, akire igénybe vettem, máshol, esetleg az apánál helyezik el? fórum

Vissza kell fizetnem a szocpolt, ha a gyermekemet, akire igénybe vettem, máshol, esetleg az apánál helyezik el? (tudásbázis kérdés)

2009. okt. 28. 19:14
nem kell
7. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 28. 19:07
Hogy ez mekkora köcsögség! Empátiáról még nem hallottak? Az okés, hogy vissza kell fizetni, na de hogy kamatos kamat??? Süllyedjen a pokolra, aki ezt kitalálta.
2009. okt. 28. 09:18
Köszike az infókat!
2009. okt. 28. 05:54
Úgy tudom csak az előre igényelt és mégse született meg gyerek után kell visszafízetni a szocpolt. A költözéshez nem hiszem, hogy köze lenne.
2009. okt. 27. 18:27

Persze, csak ha a gyerekre lenne írva és elköltözne az apjához, akkor az apja lenne a gyámja és ő rendelkezne a gyermek vagyonával.

Azt nem tudom költözésnél vissza kell-e fizetni, vagy egyáltalán vizsgálja-e azt valaki, hogy már nem veletek él. Viszont volt egy kolléganőm, aki úgy vett fel szocpolt, hogy beígérték a babát, de a pici pár naposan meghalt. Ők bevitték a papírokat és kamatos kamatot kértek tőlük. Ez kb. 14 éve volt. Most nem tudom mi a helyzet.

2009. okt. 27. 18:24

Szia:)

Én nem tudom, csak tippelek, hogy nem kell visszafizetni. Kérdés: a ház kinek a nevén van? Ha a gyerekre lenne iratva, megoldódna minden baj, idővel, úgyis ő örökölne, nem?!

2009. okt. 27. 18:10
Ne értsetek félre, nem az anyagiak miatt izgulunk a legjobban, csak ez a kérdés is felmerült bennünk ma, ha esteleg a kislny döntene úgy, hogy szeretne inkább a nagyszülőknél, vagy az apjánál lakni, bár nem hiszem, mert nekem azt mondta, hogy velünk akar élni és lakni, és nem vágyik máshova.
2009. okt. 27. 18:05
Sajnos olyan vitákba keveredtünk a volt férjemmel, és a saját szüleimmel, hogy a fülünkbe jutott, el akarják venni tőlünk őt. Ma a GYámhatóság előtt vádolt meg az exem, hogy verejük a jelenlegi férjemmel a kislányt. Nem rég vettünk lakást, és a félszocpolt is igénybe vettük. Ha esetleg máshova költözne a gyerek, akkor az utánna igénybe vett támogatást vissza kell fizetnünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook