Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tehetsz, ha megtudod, hogy felnött gyermeked füvezik? fórum

Mit tehetsz, ha megtudod, hogy felnött gyermeked füvezik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
29. 9bc47feccc (válaszként erre: 28. - 14775640c4)
2008. máj. 6. 08:13
Azért ne becsüljük le a fű erejét,nem hiába keresik,kutatják,és büntetik is igen keményen a terjesztést,ez is a drogok közé tartozik,míg a sör azért még nincs besorolva egyetlen drog csoportba sem.Ez az első lépcső a keményebb drogok felé,én ugyan olyan veszélyesnek tartom,mint a heroint,vagy a társait,ez tiltva van,szerencsére,és remélem nem is engedik sose,még ha vannak csoportok,akik szeretnék.Inkább sörözzön,azért nem verik vasba,ha rajta kapják,és talán az még használ is a szervezetnek,míg emez csak árt,szerintem.
28. 14775640c4 (válaszként erre: 25. - E.e.)
2008. máj. 6. 07:17

szerintem nem lesz gond. a fű meg amúgy sem olyan kemény mint egy vénás drog

igy szerintem majd előbb utóbb leteszi.mivel könnyű drog ezért akár úgy is felfoghatod, mintha meló uán a barátaival rendszeresen meginnának 1-2 üveg sört.

akkor is aggódnál?

vagy csak attól tartasz hogy a fűre könnyebben rá tud szokni?pedig nem. mondom ez olyan mintha sörözne

talán csak tényleg kikapcsolódásra vágyik. nem nagy dolog.

27. e.e. (válaszként erre: 26. - Böbe83)
2008. máj. 5. 21:36
Aggódom érte, keresem az okokat már egy jó ideje, de nem találom.Beszélek vele az okokról de nem nyilatkozik.Dolgozik, jól keres de nem halad. A báttya jobban halad.Vannak nem füves barátai is, de jelenleg nincs barátnője. Bevallása szerint kikapcsolodásra használja, de én akkor is aggódom. Jobb szeretném ha leszokna.
26. böbe83 (válaszként erre: 25. - E.e.)
2008. máj. 5. 20:36

Én megértelek , aggódnék. főleg, mert legtöbbször motiválatlan lesz. Fel kéne deríteni az okokat. Lehet ok, hogy nem volt kiterjedt baráti köre. Kicsit szorongó. Vannak kapcsolatai füves barátokon kívül?

Szóval beszélj vele erről. 23 éves fiú még nem túl idős. Én több rendszeres füvest ismertem, de mind alig csinált valamit, topogott az egyetemen, alig haladt valamerre, otthon ültek, vagy ilyes. De ha a fiad aktív kevesebb félnivalód van. Lehet kikapcsolásra használja. Én aggódnék, de úgy látom itt sokkal elfogadóbbak.

25. e.e. (válaszként erre: 24. - Diagonalt)
2008. máj. 5. 20:25
Valóban nem tegnap óta csinálja, de engem mint szülőt nagyon bánt, fáj, hogy rászokott. Magamat is okolom, talán nem figyeltem elégé rá. Amugy dolgozik saját kis válalkozása van.
2008. máj. 5. 19:30

Egy olyan társadalom,mint a mienk,amelyik nem érett még az alkoholra sem,az nincs felkészülve a könnyűdrogok legalizálására sem.(No meg a bolti lopás sem egy nagy bűncselekmény,mégis bűntetik..)

A férjem elég sokat drogozott fiatalon,de szerencsére már több mint 7 éve tiszta.Én soha,még csak egy szippantást sem vettem a füvescigiből,pedig volt,hogy a kezembe adták,és megtehettem volna,ha meg akarom.Dohányoztam,és fogyasztottam alkoholt.Miért nem szívtam bele?Mert ellenkezett az elveimmel,az egész lényemmel.Ha megtudnám,hogy a gyermekem füvezik,leültetném az apjával szemben,hogy beszéljék meg.

Aki azt mondja,hogy kérne tőle,annak üzenem,hogy ne vállaljon még egy darabig gyereket.Nem neki való az.Ilyen mentalitással nem lehet felnevelni egy gyereket.

Amúgy nem nehéz leszoktatni valakit a fűről,csak meg kell mutatni neki,hogy van más sokkal szebb a világban.HA talál valami ilyet,és azt elveszti,és a fű miatt veszti el,akkor egyből rá fog jönni,hogy ez nem élet így.(Ez is tapasztalat...)Ugyanakkor,ha csak néha csinálja,akkor nem érdemes nagyon felfújni a dolgot,ha szinte naponta akkor viszont érdemes elgondolkodni rajta.

A zárkózottsága,nem akarok beszélni róla,arra enged következtetni,hogy a "gyermek" nem tegnap óta csinálja,és hogy már túl van a kezdeti stádiumon,hogy csak néha a buli kedvéért...

23. spinneli (válaszként erre: 18. - Herengtimea)
2008. máj. 5. 18:54

nem nem mondanám hogy normális, de túlparázni sem érdemes.

a fű jóval kevesebb agysejtet rombol mint az alkohol, más kérdés, hogy magzatának egyiket sem kívánja az ember, viszont nagyobb faksznit sem érdemes csinálni belőle, mint az első lerészegedésből.

22. e.e. (válaszként erre: 21. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 5. 16:36
Nagyon szeretem, ő ezt nagyon jól tudja.
21. ec63a7fc29 (válaszként erre: 13. - E.e.)
2008. máj. 4. 22:54

Teljesen várható első reakció.


Szeresd, s ezt ő is érezze!

( Persze gondolom nagyon szereted, hiszen nem véletlenül aggódsz érte.)

20. 14775640c4 (válaszként erre: 18. - Herengtimea)
2008. máj. 4. 13:19

láttál már alkoholistát?

mikor részegen összehány meg összehugyoz mindent?

hát nem tudom...

a fűtől ilyet nem csinálsz

mint ahogy én fiatalon kipróbáltam a piát, igy a füvet is. és szerintem a gyerekem is átesik rajta

nagy dolog,és akkor mi lesz?

én sem lettem alkoholista és nem lettem drogos sem

ha kipróbálja majd akkor ez van

miért lenne másabb mint én ?

2008. máj. 4. 11:06
A füvezés semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint ha seggrészegre issza magát az ember. Csak azt már megszoktuk:)))Nem kell ahhoz alkoholistának lenni, hogy valaki lerészegedjen, és az, ha valaki alkalomadtán elszív egy joe-t, még nem jelenti azt, hogy drogfüggő.A lényeg a függőség - ha már az anyag uralkodik -, az már gáz, legyen az bármilyen tudatmódosító szer.
2008. máj. 4. 10:26

ezek szerint ha vannak alkoholisták akkor legyenek már fuvesek is

végig olvastam a forumot,és úgy tunik egyeseknek nagyon normális dolognak tunik a fuvezés

azért arra kíváncsi lennék ha az o gyerekuk szívná ugyanezt mondanák-e?

mindesetre valamibe belenyugodni az beleeggyezést is jelent

17. e.e. (válaszként erre: 16. - 6c4fb2f974)
2008. máj. 4. 07:32
Remélem csak füvezik, amit leírtál mintha a fiam szavait hallanám. Egy idő után legális lesz, hogy keressen rajta az állam.A legtöbb bevétele az államnak a cigi és alkoholból van.
2008. máj. 4. 00:48

Nem kell ezen parázni. Azon senki sem akad ki ha egy alkeszt lát az út mellett fetrengeni, mert az legális, meghát annyi van belőle, hogy fel sem tűnik:)))

Itt nálunk csak azért van ekkora balhé, mert ez kábszer.(Ja, az alkohol meg szomjoltó:)))

Én is barátkoztam Joe-val, de nem volt semmi extra -csak az ára- így gyorsan megszűnt a barátság.

Rászokni meg annyira lehet, mint a piára. Ha meg valaki akkora orbitális barom, hogy a fű után megy a keményebb szerekre, az nem a fű bűne, hanem a jellemgyenge balféké :)

Azt nézzük már meg hogy hányan halnak bele az alkoholfogyasztásba és hányan a füvezésbe? Ja, hogy a spanglin nem keres az állam...

15. 5cb4354c81 (válaszként erre: 14. - 5cb4354c81)
2008. máj. 3. 22:35
Ja, bocs, most olvastam vissza, hogy 23 éves. Én is annyi voltam, amikor szívtam.
14. 5cb4354c81 (válaszként erre: 10. - E.e.)
2008. máj. 3. 22:33

Én szívtam, de semmi jó nincs benne! Aludtam, vagy hánytam tőle! Egyetlen egyszer fordult elő, hogy órákon keresztül(nekem úgy tűnt)nevettem.

Nekem valahogy nem jött be, és akkor meg minek szívni?

Mennyi idős a gyereked? Fiú vagy lány? Sokat szív?

Amúgy azt jó tudni, hogy nem káros annyira mint az alkohol!!!

13. e.e. (válaszként erre: 12. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 3. 21:53
Többször beszélgettem vele egyelőre semmire sem jutottam. Álló vízbe toporgok, kérdéseire nem válaszol...
2008. máj. 3. 20:22

Ha az én gyerekem füvezne felnőttként, egy mély beszélgetést kezdeményeznék:

Hogyan adódott rá lehetősége, mennyibe került, mit érzett, akarja-e máskor is kipróbálni.

Ezek a haverjai, vagy netán egy másik csapatba cseppent?


...s utána közösen keresnénk a választ.

11. 14775640c4 (válaszként erre: 10. - E.e.)
2008. máj. 3. 20:18

próbáld ki:))

én is szívtam párszor fiatalon

10. e.e. (válaszként erre: 8. - 5cb4354c81)
2008. máj. 3. 19:52
bizom benne, hogy jól neveltem még sem értem miért kell szívni, mi a jó benne?
9. e.e. (válaszként erre: 7. - 9778ca1817)
2008. máj. 3. 19:49
23 éves
2008. máj. 3. 18:30
Semmit! Ha olyan, akkor úgyis tudja, hogy hol a határ. Én is füveztem, elmondtam anyámnak is, nem akadt ki, nem görcsölt rajta..... Nem is szoktam rá!!! Bízz abban, hogy jól nevelted, és tudja, hogy meddig mehet el!
2008. máj. 3. 16:37
Mennyire "felnőtt" az a gyerek??? Vagyis hány éves? Mert, ha kb 30, akkor szerintem is próbáld ki Te is a jointot.
6. e.e.
2008. máj. 3. 09:29
hát ez a legnehezebb...
2008. máj. 2. 20:01
akkor ezt viszont a férjeddel beszéld meg:)
4. e.e. (válaszként erre: 3. - 14775640c4)
2008. máj. 2. 19:10
Kérjek tőle és probáljam ki? Kitenni, nem jó nagy lakás van elfér. Jó magam probálom elfogadni, tudom Európa más országaiba legális. Ezt is lehet kulturáltan fogyasztani, de sok pénzbe kerül. A férjem nehezen viseli, mindenféle megjegyzést tesz.....
2008. máj. 2. 18:43

miért?

mit kéne tenni?

ha felnőtt ember azt tesz amit akar.


ui .:én is kérnék tőle :))))

2008. máj. 2. 18:20
Kérek tőle!:)
1. e.e.
2008. máj. 2. 18:14
mit tennél, ha megtudnád, hogy felnött gyermeked füvezik?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook