Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehet egy anya? fórum

Mit tehet egy anya? (beszélgetős fórum)

20. anyucika3 (válaszként erre: 3. - Sunny59)
2011. szept. 18. 15:59
Ülj le vele egy komolyabb elbeszélgetésre.Mondd el neki a véleményed,hogy mit hogyan látsz.A döntést pedig bízd rá,hogy mit fog tenni.Nem tarthatod vissza,ha menni akar.Tudom,hogy egy szülőnek fájdalmas ezt látni,hogy nem igazán boldog a gyereke,mert a választottja nem tűnik egy szerető társnak,nem becsüli meg,rosszul bánik vele,de sajnos akkor sem avatkozhatsz bele.Ha úgy dönt a lányod vele marad,akkor a legtöbb amit tehetsz,hogy biztosítod arról,hogy Te és a család mindig mellette álltok,mindig van hova hazajönni,és van kinek elsírni a bánatát.A testvér kedvéért pedig nem szabad semmitől visszatartani.Két önálló lény,önálló életük lesz.Inkább a kis tesónak kell ezt elmagyarázni,hogy felnőtt a nagy,és önálló életet kezd.Arra tanítsd,hogy örüljenek egymás sikereinek,boldogságának,és ne maguk mellett akarják tartani a másikat önös érdekből.
2011. szept. 18. 15:30
Szia sunny59! Végig olvastam minden bejegyzést és azt látom, hogy elveszítetted a lányod abban a percben, amikor odaköltözött a fiúékhoz. Azóta egy másik világban él, más normákat fogadott el és úgy látom ez neki megfelel. Most. Ha egyetemista, ahogy írod, akkor már felnőtt és nem lehet túl sok beleszólásod az életébe. Már az is nagy szó lesz, ha arra rá tudod venni, hogy ne hagyja félbe, hanem fejezze be az iskolát. Ez most a legfontosabb. Úgy látom semmiféle érzelmi megközelítés nem hat rá. Akkor próbáld meg a racionális megközelítést. Hol fog lakni, miből fog megélni? Ahogy látom, a fiútól kitelik, hogy kiállítja a sarokra, ha nem lesz pénze. Ezt is vállalná érte? Ha pedig teljesen elhatárolódik tőled,akkor sajnos el kell engedned.Annyit tehetsz, hogy biztosítod a szeretetedről és arról, hogy bármikor hazamehet. Kell, hogy érezze, te szereted és számíthat rád! Az Élet szigorú tanítómester. Őt is megtanítja. Te megtetted, amit tehettél.
18. nana06 (válaszként erre: 1. - Sunny59)
2011. szept. 18. 14:58
Nem tudom mennyi idős a lányod, de úgy látom, nagyon szerelmes ebbe a fiúba. Nem látja azokat a dolgokat, amiket te viszont nagyon jól :) Lehet hogy fél meglátni ezeket a dolgokat, mert nem tudja hogyan tudna rajta változtatni. De egyszer úgyis eljön az az idő, amikor felnyílik a szeme, és el se hiszi hogy mennyi időt volt képes elpazarolni rá. De ezt csak a saját bőrén tudja megtapasztalni....az hogy te elmondod neki, azzal nem segítesz, csak még jobban ki fog zárni az életéből. Tudom hogy meg szeretnéd őt óvni a rossztól, de én meg úgy gondolom, hogy ha már felnőtt a lányod, akkor nem te vagy a felelős érte, hanem saját maga. Szerintem át kell élni a rosszat, hogy később tudja hogy mire is van szüksége. Most én is hasonlókon megyek keresztül, bár nekem a szüleim nem sokmindent mondogattak, én magamtól jöttem rá mindenre, de legalább rájöttem...szóval fontos az hogy érezze hogy mellette vagy, de ne szólj bele az életébe. Tudja ha valami baj van hozzád bármikor mehet :)
17. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Sunny59)
2011. szept. 18. 14:46
Szerintem is engedd el, de mindig tudja, hogy nálad nyitva van az ajtó és előtted nem kell szégyellnie magát, ha később arra jut, hogy tévedett.
2011. szept. 18. 12:56

Én egy lány vagyok, akit anno figyelmeztettek a szülei egy ilyen rossz fiú miatt.Rám sem lehetett semmivel sem hatni, sőt, ha rosszat mondtak róla még nekem esett rosszul.

Így évekkel később jöttem rá, milyen igazuk is volt, de már nem tudom visszacsinálni a dolgokat, rá ment 10 évem és van tőle egy tündéri gyerekem, akit imádok.De a kapcsolat a mai napig nem jó, nem tudok kiszálni.

Erre sajnos nincs megoldás, amíg nem lát a rózsaszín felhőtől,nincs mit tenni.Erre neki kell rájönni, és talán mondani hogy gondolkodjon el, neki jó e ebben a kapcsolatban, mert ha nem ne hagyjon maga mögött mindent.Egy új életet kezdeni külföldön elég nehéz, nemhogy egy rossz kapcsolatban.Szerintem hagyd elmenni, ha tényleg rossz a pasi, a honvágya fog segíteni neki,hogy megszabaduljon tőle.Sajnos neki is meg kell élni a hibáit...

15. 9536810fa1 (válaszként erre: 14. - Sunny59)
2011. szept. 18. 12:10
... amikor én elkeseredem a kislányom miatt, anyukám mindig azt mondja: "ne félj, ezt a kislányt Te nevelted, amit beletettél, benne van, kitörölhetetlenül.... csak várj türelemmel." :)
2011. szept. 18. 11:21

A lányomék gyakorlatilag együtt élnek már három éve, de csak úgy, hogy a fiú szüleinek a házában, ahol igazából nem kell semmire sem költeniük, házimunkát is csak akkor csinálnak, ha kedvük van. Ez persze nem ugyanolyan, mintha majd nekik saját maguknak kell megállni a lábukon. Még tanulnak mind a ketten, egyetemisták.

Egyébként úgy gondolom, hogy én nem voltam ellenséges a fiúval, sőt. Nagyon sok mindent elnéztem, megengedtem a srácnak, hogy nálunk aludjon, mert úgyis tudtam, mi a dörgés, hát akkor már inkább rendes körülmények között legyenek. Meg 16 éves korában én magam mentem el a lányommal felíratni a fogamzásgátlót, gondolván, inkább az, mint egy abortusz. A mai napig hazajárnak hozzám enni, sokszor főzöm a srác kedvenceit. És mit kaptam cserébe? Lekezelést, hazudozást...

Igen, néha elmondom a véleményemet a fiúnak, nem durván, csak mégis. Ő is mondja az övét, akkor én miért ne? Nem veszekedések ezek, de olyan messze esik az ő világa az enyémtől és attól, ahogy én neveltem (vagy szerettem volna nevelni) a gyerekeimet, mint Makó Jeruzsálemtől. És sajnos, már a lányom is sokat változott a fiú hatására, pl. önzőbb lett, és neki is első a pénz és pénz és pénz. Én nem tudom a fiú körülményeivel felvenni a versenyt, ők kimondottan jómódúak. De pl. dolgozni már nem annyira szeret a srác... Meg, ha beteg is a lányom, ha bármi más gondja van, akkor is menni kell a sráccal szórakozni, bulizni, mert különben félő, hogy becsajozik. A világért otthon nem maradna a lányommal ilyenkor, mert neki a buli az jár, mint ahogy minden egyéb születési jogon. Hát ezért féltem. És attól is félek, hogy a lányom túl büszke lesz ahhoz, hogy beismerje: tévedett. Inkább szenved.

2011. szept. 18. 10:31

Teljes mértékben megértelek. Az elmúlt 10 év folyamán nagyon sokat kellett nekem is nyelnem a leányom kapcsolata miatt. A párjával mint a kutya-macska a viszonyuk. Gyakran fajul még tettlegességbe is a vita. A dolgot nehezíti, hogy ott már van egy 3 éves unokám is. Évente átlag 2-3 alakalommal költözött haza a lányom, de sehogy se tud elszakadni a párjától. Sőt mindig mikor visszaköltözött, akkor minket kezelt ellenségként, mert szerinte mi akarjuk elszakítani a szerelmétől. Pedig az eszével tudja, hogy semmi jóra nem fog vezetni ez a kapcsolat, s tisztában van azzal is, hogy a gyerekének sem tesz jót, ha ilyen körülmények között nő fel.

Mára amit megtanultam: az a fontos, hogy tudja, hozzánk bármikor jöhet, segítek amiben csak tudok. Persze ide már nem költözhet többé. Ameddig ő saját magában nem dönti el, hogy szeretné alakítani az ő és gyermeke életét, amíg nem hoz végleges döntést, addig mi hiába is mondunk bármit, nem fog számítani.

2011. szept. 18. 10:06

Kedves Sunny59!

Mint anya én egyetértek veled én nekem is van két felnőtt lányom mindkettőjüknek van barátja eddig el ne kiabáljam rendeseket fogtak ki. Természetes mindnyájan aggódunk és a legjobbakat akarjuk nekik az életben, hogy jobban tudjanak boldogulni és egyenesbe jussanak. Tudom én is néha így vagyok ezzel szeretném, ha mellettem lennének, de egyszer mikor eljön az idő el kell engedni a kezüket bármennyire is fáj neked. Reméljük majd magától rájön és megtapasztal dolgokat és tudja önmagát írányítani. Üdv.Ágnes

11. Ági05
2011. szept. 18. 09:15

Biztatni szeretnélek :) Nem lesz könnyű,de engedd el!Az egyik barátnőm ment így el a barátjával 20 évesen,már 3 éve együtt voltak.Sem a szülei,sem mi,barátnők nem tudtunk rá hatni.1 hónap múlva hazament,lakva ismerni meg a másikat:)

Azóta férjhez ment (máshoz),van 2 szép gyereke.

2011. szept. 18. 07:35

Hmm, igen...valóban nem tehetek semmit. Csak sajnálom, ha elcseszi az életét, mint én is elcsesztem annó, mert nem hallgattam az anyámra...Később, amikor elváltam, már azt mondtam, inkább zártak volna be egy cellába az esküvőm napján, hogy ne tudjak kijönni...

De persze, tudom, hogy neki a saját útját kell járnia, csak olyan szívesen megkímélném a rossztól.

9. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Sunny59)
2011. szept. 18. 07:24
Nézd, én elveszítettem a lányom hasonló dolog miatt, mondjuk nekem esélyem se volt úgy tenni, mintha elfogadnám, mert átvágtak keményen... és bele lehet dögleni, hidd el... szóval mosolyogj, és támogasd, és mondd meg, hogy bármi lesz, bárhogy alakul, a legjobbat kívánod neki, és mindig ott leszel, ha szüksége lesz rád.
2011. szept. 18. 07:21
Szerintem nem tehetsz mást, mint azt, hogy mindig nyitva hagyod a házad és a szíved kapuját a számára. Csak a saját feje után menve a saját bőrén megtapasztalva fogja elfogadni, hogy ez nem jó szerelem- ha tényleg nem jó, és ha majd ezt el is fogadja. A fiúval való "ellenséges" hozzáállásod eltávolítja tőled, mert az ő szemszögéből nézve te nem ismerheted úgy, ahogy ő, illetve majd ő megmutatja / a világnak és magának is/ hogy igenis jó ember, akivel együtt van.
7. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Sunny59)
2011. szept. 18. 07:19
Nem tudsz mit tenni... az ifjak mindig okosabbak mint mi. :( Saját hibájából, baklövéseiből tud majd tanulni... és fog is. Anyukák csendben sírdogálnak éjszaka, ezt tudjuk tenni. (Ahogy a mi anyukáink is ezt tették. :))
6. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Sunny59)
2011. szept. 18. 07:17

sajnos nem győzheted meg sehogy!!!

hagyni kell.....az a lényeg, ha szüksége lesz rád...OTT legyél....saját kárán tanul az ember....

2011. szept. 18. 07:14
Bocsi, ez volt a véleményem, mert egy szülő-gyerek kapcsolatnak is 2 oldala van. Megyek, dolgom van...szia
4. Miss Jane (válaszként erre: 1. - Sunny59)
2011. szept. 18. 07:13

Ha pedig azzal próbálod rávenni a lányod, hogy maradjon, hogy a kishúga "összezuhan"... hát az zsarolás. Neked az lenne a feladatod egy ilyen helyzetben, hogy támogasd, segítsd a lányodat, és ne kötelezd olyan dolgokra, amiket magától nem tenne meg. (Pl. hogy marad.)


Mit szeretnél, Te választasz Neki egy srácot, akivel majd leéli az életét???

Ha Anyukám/szüleim így viselkednének velem,(mint amilyen gondolatokat most leírtál nekem) én is menekülnék otthonról.

2011. szept. 18. 07:11
Az a baj, hogy a lányom is érzi valahol, hogy ez nem tökéletes kapcsolat. Jött már haza sírva, mert a srác rendszeresen magára hagyja, ha szórakozni mennek valahová, és más lányoknak csapja a szelet. De a lányom túlságosan szereti.
2. Miss Jane (válaszként erre: 1. - Sunny59)
2011. szept. 18. 07:01
Szia! Az, hogy a srác milyen valójában az lányoddal való belső kapcsolatában azt Te nem tudod megítélni! Előfordul olyan, bár tényleg ritka, hogy a fiú egyedül a lánnyal való viszonyában meri megmutatni az igazi, érzékeny énjét, míg mindenki más felé ellenséges. Ráadásul Te nem kedveled, leírtad a kezdetektől fogva, ezt a srác is érzi, ezért ellenséges. Ha lányod elmúlt már 18, és igazán fontos Neked, akkor nem keseríted meg az életét, nem teszed szomorúbbá, nem beszélsz Neki állandóan arról, hogy milyen rossz a barátja... persze elmondhatod Neki a véleményed, tanácsokat adhatsz, de ha túlzásba viszed, csak ellenkező hatást éred el, és a lányod eltávolodik Tőled. Az Ő élete, azt csinál amit szeretne!
2011. szept. 18. 06:54

Nem tudom, hogyan győzhetném meg a lányomat, hogy az út, amit választott, nem a helyes irány? Már évek óta van egy barátja, akit soha nem kedveltem, de ne higgyétek, hogy én vagyok valami hárpia, hanem ő állt úgy a dolgokhoz. ( A menyem-jelöltet, a fiam választottját szeretem pl.)Mindig is fensőbbségesen, félvállról kezelt, de sajnos a lányommal is ilyen: beképzelt és önző. Egy dolog érdekli: a könnyű élet és a szórakozás. A lányom nem lát a rózsaszín ködtől, én hiába beszélek neki, csak még rosszabb, mert engem tart ellenségének. Jó, mondhatja bárki, hogy biztos öreg és begyepesedett vagyok, de az a helyzet, hogy a lányom barátnői is ugyanazt gondolják a srácról amit én, csak nem mondják el a lányomnak a véleményüket, mert nem akarnak konfliktust. Meg végül is nekik mindegy.

A lányom most külföldre készül ezzel a sráccal: a fiú mindenképpen külföldön akar élni. Egyrészt féltem a lányomat, mi lesz vele ott, ahol egymásra lesznek utalva és senki barát vagy rokon nincs a közelben, akihez adott esetben elmehet legalább kisírni magát (ilyenre volt már példa...). Ez a srác vajmi keveset foglalkozik az ő lelkével, sőt nem áll tőle távol az sem, hogy megcsalja (ilyenre is volt már példa...)

A másik meg az, hogy van egy húga, aki imádja őt (mármint a lányomat a kisebb tesója), és tuti összezuhan, ha a nővére itthagyja. Volt már rövidebb időszakokra távol a lányom, és a kisebb csak siratja olyankor naphosszat, meg engem nyaggat, hogy ne hagyjam elmenni. De mégis, mi a fészkes fenét csináljak? Van valakinek valami jó ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook