Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehet a szülő az óvodával szemben? fórum

Mit tehet a szülő az óvodával szemben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. e676663877 (válaszként erre: 18. - Pmjudit)
2012. ápr. 21. 09:52

Teljesen mindegy, hogy dolgozik-e vagy sem, ma óvoda van, mert munkanap van. Dolgozó nem dolgozó szülő gyereke egyaránt óvodában van -tv. szerint is köteles ilyenkor fogadni az óvoda a gyermeket, minden gyermeket.

Azt lehet csak, hogy Te nem dolgozóként dönthetsz arról, hogy egy ilyen napon megy-e a gyerek vagy sem oviba, de egyetlen tanintézmény sem kötelezhet arra, hogy ilyen munkanapon ne vidd a gyereket oviba.

2012. ápr. 21. 09:52
Nálunk ki sem nyitott az ovi ma.
19. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Nina74)
2012. ápr. 21. 09:50

az óvodák ki szokták írni, hogy ki kér a szombati napra étkeztetést, tehát felmérik, ki viszi szombaton be a gyereket.


Ha nem iratkoztál fel, akkor nyilván nem rendeltek ebédet, vagy nem jól gondolom?

18. pmjudit (válaszként erre: 5. - Nina74)
2012. ápr. 21. 09:48
Te dolgozol ma? Lehet, onnan ered a félreértés, hogy arra gondoltak otthon vagy.
17. Nina74 (válaszként erre: 15. - E676663877)
2012. ápr. 21. 09:47

Pont ezt mondta a férjemnek,hogy az ott dolgozók felénk áradó rosszindulata döbbenetes. Nem is értem.


Pedig mindent megteszek. Ha valamit be kell fizetni én vagyok az első, mindent viszek volt,hogy idetelefonáltak,hogy a férjem Pestről nem tudna-e valamit elhozni az ovinak. Munkaidőben megoldottuk.


Ma reggel hallottál volna kiabálni az oviban!! Huhhh jött ami kifért!!!

16. e676663877 (válaszként erre: 13. - Nina74)
2012. ápr. 21. 09:45
Muszáj mindenképpen kiállnod magadért. Esetleg más anyukáknak hasonló probléma?
15. e676663877 (válaszként erre: 11. - Nina74)
2012. ápr. 21. 09:44

Tényleg nem egyszerű az óvodai helyzet. Én azért mégicsak azt választanám, hogy kerek-perec, kendőzetlenül megmondanám a véleményem. Komolyan. A törvény szerint a gyermekedet kötelesek felvenni, főleg isi előtt, úgyhogy még csak el sem tanácsolhatnak. És ha nem megy máshogy, rendőrség személyiségi jogos sértése miatt. Én simán bevállalnám. Én 1-1,5 évnyi önmarcangolás után, hasonlóakat kaptam mint te, sőt, úgy döntöttem nem érdekel és nagyon megmondtam a magamét. Utálnak, persze van aki megért, a gyerekkel nem bánnak máshogy, merjék megtenni. Szóval hozzáállás kérdése az egész. Visszaélnek a helyzettel, de ha Téged látnak erősebbnek, hidd el nem fognak kekeckedni.

Persze más kérdé, hogy egyes embereket ez a fajta gonoszság éltet. :(

14. geridina (válaszként erre: 13. - Nina74)
2012. ápr. 21. 09:40
akkor halott ügy szerintem. Ha az ovival van gond, akkor önkormányzat, mint fenntartó. Ha az óvónővel van gondod, akkor hiába mész az önkormányzathoz, inkább az óvónő szakmai felettesével kellene beszélni.
13. Nina74 (válaszként erre: 10. - B81fcd1219)
2012. ápr. 21. 09:40
A vezető óvónő az óvónő barátnője.
12. Nina74 (válaszként erre: 10. - B81fcd1219)
2012. ápr. 21. 09:38

A gyerekkel való viselkedésük is rossz volt. Ugy éreztem a probléma megoldódott mert mindent megtettem amit csak kívántak! Vadaskert?? Vittem oda.. feleslegesen! Kiröhögtek ott és az óvónőnek ajánlottak tanfolyamot!


Most nagyon akarták,hogy a fiam sulis legyen. A pszihológus és a logopédus és még vagy 620 szakember véleménye alapján 1 évet maradnia kell!! Na ez fáj nekik!

11. Nina74 (válaszként erre: 8. - E676663877)
2012. ápr. 21. 09:36

Ugyanezt csinálják. A kisfiam nehezen illeszkedett be. Oda rohantam vele ahová csak akarták. Ahhoz a nevelési tanácsadóhoz akit Ők mondtak oda ahová Ők mondták. Válogattak kit fogadnak el!

Régebben volt,hogy a kisfiam balhézott és megtudtam a gyerekeket a fiatalabb óvónő videóra vette!! Az utcán elkaptam ..szemembe hazudott. Pedig több gyerek az oviból ezzel az infóval fogadott..

10. b81fcd1219 (válaszként erre: 9. - Nina74)
2012. ápr. 21. 09:36

Akkor sem kerülheted meg a vezetőt.Először nála kell panaszt tenni,utána mehetsz az önkormányzathoz.Vagy kérd át a gyereket másik csoportba.Bürökrata ország vagyunk,ne feledd!


A gyerekkel milyenek?

9. Nina74 (válaszként erre: 7. - B81fcd1219)
2012. ápr. 21. 09:32

Tudod óvoda=óvónők. Helyi szülők tapasztalatai alapján itt baráti szövevények vannak. Óvónő kontra vezető óvónő. Más ügyben voltam már a vezető óvónőnél de úgy érzem nincs értelme. Sunnyognak és nagy a csend.


Pl. az ajtóra kiírva anyák napi képek. A dadus kérdezi tőlem,hogy az megnézi az én kisfiamnak megjöttek-e már. Átsuhan a fiatalabbik óvónő mellette,hogy " Ádinak nincs ilyen!" és huss.. Az én fiamnak miért nincs Anyák napi képe??

8. e676663877 (válaszként erre: 5. - Nina74)
2012. ápr. 21. 09:28

Miért mennyi idős a kisfiú?


Beszélj a vezetővel, ha a vezető hozzáállása korrekt.


Nálunk is azt hiszik az itteni óvónők, hogy ők csinálják a spanyolviaszt és az óvodai dolgokon kívül semmi fontosabb nincs a világon és csak az a jó, amit az óvodai dolgozók csinálnak. Lobbiznak mindig, hogy kevesebb ideig kelljen nyitva lenniük, hiába vannak fél 6-ig, ha 34/5-kor mész a gyerekért, mert fél5-ig dolgozol már csúnyán néznek Rád.

Különben én biztos kiverném a dilit. Szemtelen népség. Meg azt sem nézik semmibe, aki nem dolgozik, na nem azért, mert nem akar...

2012. ápr. 21. 09:27

Akkor pontosíts,nem az óvodával van gondod,hanem az óvónénikkel.Azért baromira nem mindegy.


Tehetsz panaszt az óvódavezetőnél.


A gyerekkel hogyan viselkednek?

2012. ápr. 21. 09:26
az önkormányzathoz fordulj, írj levelet esetleg a képviselő testületnek. Az önkormányzat a fenntartó.
2012. ápr. 21. 09:23

Konkérat úgy érzem azért mert a fiam nem megy suliba idén pedig az óvónők szerették volna ..úgymond szívatóra állítottak.


Ma pl. Szombat munkanap és ez nagy betűkkel ki is írták az óvoda ajtajára. Viszem a gyerekem kiderül nincs kajája mert az óvónők önkényesen az szülő megkérdezése nélkül nem rendeltek neki. Senki nem beszélt velem, senki nem kérdezett meg.

Mikor számon kérem Őket mi a válasz?? " Ha akarom itt hagyhatom a fiam majdcsak akad neki egy szelet kenyér!" Micsoda???

Mondtam a vezető óvónővel fogok beszélni. A válasz egy mosoly és egy jó volt.

2012. ápr. 21. 09:22
írd le a konkrét helyzetet, akkor tudunk gondolkodni!
3. e676663877 (válaszként erre: 1. - Nina74)
2012. ápr. 21. 09:22

A helyzet nem egyszerű, hiszen az óvodák helyzete is botrányos manapság.

Így látatlanban nem tudom mi lenne a helyes, hiszen nem tudom bántják a gyereket vagy mi történik? A nevelőnő nem kompetens vagy a csoporttársak? Vagy egyszerűen az egész óvoda viselkedik "rosszul"?

2012. ápr. 21. 09:20
Szia! Mi a konkrét gond?
2012. ápr. 21. 09:18
Elsősorban olyan szülőkkel szereznék beszélgetni akiknek rossz óvodai tapasztalatai vannak. Milyen irányban mozdulhatunk, hová fordulhatunk? Mit lehet tenni ha a szülőnek problémája van az óvodával, meddig mehet el az óvónő és a szülő jogai meddig terjednek? Mer-e lépni a szülő azért mert félti a gyerekét?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook