Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehet a szülő az óvodával szemben? fórum

Mit tehet a szülő az óvodával szemben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
81. 0662c09cef (válaszként erre: 73. - Nina74)
2012. ápr. 24. 15:11
ITT A PONT!!!!! :D
80. 0662c09cef (válaszként erre: 63. - M.norcy89)
2012. ápr. 24. 15:05

Már meg ne haragudj, de egy óvónőnek nem lehetnek gondjai és rossz napjai!!!!!!

Az oviban nem!!!!! Utána igen.

Nálunk ez annyira ment, hogy az óvónéni akit imádott a csoport, az én kisfiam is és a gyerekek elmondása szerint az enyém volt a kedvence a kicsik között (vegyes csoport), tavaly április körül rákos lett, idén januárban temettük. SENKI NEM TUDOTT SEMMIT!!!!! Sajnos! Állítólag még a férje sem, de az már másik történet lehetne amihez nekünk nincs közünk.

79. 474687f420 (válaszként erre: 77. - Nina74)
2012. ápr. 23. 14:53
Örülök, ez már haladás, remélem így is marad, és nem lesz hátulütője a dolognak.Dukkolok! :)
78. e676663877 (válaszként erre: 77. - Nina74)
2012. ápr. 23. 09:05
Ennek örülök. :)
77. Nina74
2012. ápr. 23. 08:57
Ma beszéltem a fiatalabbik óvónővel. Korrekt volt és elismerte a hibáját.
76. Nina74
2012. ápr. 22. 20:16
Szóval azt akartam írni,hogy nagyon várom a sulit mert látom mennyire klassz de egy arra még éretlen gyereket nem viszek az óvónők kényelme miatt.
75. Nina74 (válaszként erre: 74. - 474687f420)
2012. ápr. 22. 20:14

Köszönöm szavaidat.


Örülök,hogy megértetted miről szeretem volna írni.


Tudod nálunk is változó a benti alvás. Vagy amkor nem alszik csak szépen pihen. Néha alszik mint a bunda.

Ált. rohanok és hozom haza azonnal alvás után vagyis még ébredeznek amikor ott vagyok.


Az a másik dolog,hogy kell a gyereknek a közösség. Kell az itthonlét is de van amikor érzem szívesebben maradna a kis haverjaival még, legfőképp ha jó az idő és kint homokozhatnak pl.


Az óvodaváltáson már tavaly gondolkodtunk mert a fiatalabb óvónő erősen gyúrt arra,hogy ez bekövetkezzen. Az idősebb óvónő Ő rendes vele semmi gond sőt segítőkész. A fiatalabb itt a baj.


Nagyon várom én is

2012. ápr. 22. 19:06
Nina, igazad van, nem szakíthatod ki a gyereket, nekünk is nehéz volt, én azt mondtam megvárom, amíg a gyerek reggelente sírva nem akar menni oviba, szerencsére erre nem került sor, de költöztünk és muszáj volt.Olyan is volt, hogy mivel a gyerekem nem alszik délben, kirakták a folyosóra az ágyát, megkérdeztem, hogy ha otthon sem alszik, rakjam ki a lépcsőházba?Az orvos erre azt mondta, miért nem adnak könyvet neki vagy valamit amivel csöndben elvan, és már nem az volt a baj, hogy zavarja a többit, esetleg beszélne, hanem hogy forgolódik és nem alszik, persze ők nem tudtak kávézni, stb. Én próbáltam szépen, hogy ne a gyereken csapódjon le, nem szóltam mert nem voltam egyedül azzal hogy a gyerekem nem olyan aki reggel leül és délután felkel a játszásból, de nem volt kezelhetetlen, sőt jobban szót fogadott mint itthon.De sajnos nem tudsz velük mit csinálni, ha kifogtak.Én is itthon dolgozom, kb ahogy te, jön a főnök hozzánk, céges telefonok, könyvelővel egyeztetni, munkások hívnak és nekem is könnyebbe lenne, ha nem kellene vinni és érte menni, mert az egy-egy háromnegyed óra naponta, de sajnos ha itthon van, nem tudok dolgozni.És igen az óvónők vállalják, hogy 20 vagy annál több gyerek van, azokra is vigyáznak, nem mi tehetünk a jelenlegi helyzetről, főleg nem a gyerekek.Állami óvodában így van, de még a magánban is gyakran 16 a minimum gyerek sok helyen.Le a kalappal az olyan drága óvónénik előtt, akik tényleg szeretik csinálni, imádják a gyerekeket.De sajnos egyre gyakrabban van, hogy azért mennek, mert könnyű munkának tartják.Valóban nem kis dolog más gyerekére főleg ennyi apró gyerekre vigyázni, főleg ha van közte kezelhetetlen, de gyakran úgy látják, ha a gyerek már mozgékonyabb, vagy nem ül egész nap, akkor egy kaptafára veszik.És amikor beadod a pici gyereked, egyébként is nehezen, utána meg ezt látod, akkor járjon minden nap azon az eszed, hogy most vajon milyen neki, vajon vele is éreztetik?Nem könnyű...
73. Nina74 (válaszként erre: 68. - Fgh4)
2012. ápr. 22. 18:33

Még valami. Igenis elvárom,hogy 20 gyerek mellett vigyázzon az enyémre mert ez a szakmája. Én sem válogatom meg melyik könyvelővel dolgozom és nem verhetem a fejét a monitorba vagy hagyhatom ott ha hisztizik.

Erre adta el a bőrét, ez a szakmája ha 20 gyereket akkor annyit kezeljen. Ezért kapja a fizetését!! Nem lehet minden gyerek kis csendes , leteszem ottmarad típus.

Az óvónő van a családokért a gyerekért és nem fordítva !! Nem mi vagyunk az óvónőért!!

72. Nina74 (válaszként erre: 68. - Fgh4)
2012. ápr. 22. 18:29
Másik dolog,hogy más GYES-en lenni vagy úgy vigyázni a gyerekedre,hogy dolgozol itthon, szól a telefonod, a számítógépen segítséget nyújtassz könyvelőknek. Oda kell figyelni, közben nem focizhatok pl. Ha szól a főnököm nem rakhatom zsebre a gyerekem és vihetem be magammal egy céghez a pénzügyi osztályra.
71. Nina74 (válaszként erre: 69. - 474687f420)
2012. ápr. 22. 18:26
Pedig nem váltok hisz itt már barátai vannak, kialakult kis csapat. Nem szakíthatom ki a gyereket a barátai közül a testület miatt. Jobban megsínylené.
70. Nina74 (válaszként erre: 68. - Fgh4)
2012. ápr. 22. 18:24

Butaságot írtál már bocsi. Ki az aki nem szeret a gyerekével lenni? Tudsz arról,hogy 5 év felett 20 napot igazolhatsz ennyit hiányozhat oviból a gyerek a szülő által? Légyszi előbb tájékozódj azután írj ilyen sértő dolgokat. Ki az aki ezért viszi a gyereket mert nem akar vele lenni??

ITT MOST NEM ERRŐL VAN SZÓ!

Nem ismersz nem tudod mennyit van itthon velem " titokban" a gyerek amikor ügyis vagyok. Olyan könnyű ítélkezni.

2012. ápr. 22. 15:39
Én volt, hogy tudtam volna hamar menni a gyerekért, az elején mentem is, de mondta, hogy később menjek érte, mert még játszik.Egyedüli gyerek, ott meg ott a sok gyerek, panelban laktunk, ők folyton kint voltak, így később mentem érte.Persze, ha összevont csoportok voltak, pl munkaszüneti nap, ilyesmi miatt, akkor nem vittem be.Nekünk is volt tapasztalatunk rossz ovival, de másik oviba mentünk költözés miatt és így oldódott meg.Sztem egyébként is váltottunk volna, amikor eljöttünk a fele csoport átment máshová, mert nem csak nekem volt problémám.Itt tündériek és igazi óvónőnek valók az óvónénik.Kár hogy jövőre másik csoportba kerülünk, mert nem megyünk még isibe.De itt pl szóltam hogy a doki szerint a folyékony szappan miatt lett ekcémás és megengedték, hogy külön vigyünk neki, nem vergődtek, folyton kirándulnak és azt a szemükből lehet látni hogy szeretik a gyerekeket.Épp nemrég volt egy eset, amikor egy kezelhetetlen gyerek, valószínű, hogy van baja az agyának, látszik :(szóval valamelyik nap a székeket dobálta a társai és az óvónéni felé.Még jó hogy senkinek nem lett baja.Vannak kezelhetetlen gyerekek is, és vannak rossz óvónénik is, akik tényleg nem odavalók.Én biztos váltanék, mert ha most még elkezdtek 1 évet, abban sztem nem lesz köszönet :(
68. fgh4
2012. ápr. 22. 00:02
Nekem eszembe sem jutna oviba vinni a gyerekem, ha otthon vagyok! Mikor ovis volt a gyerekem, volt két anyuka, aki gyesen volt, mégis mindig 5 után mebt az oviba a nagyobb gyerekéért. nem tudom, miért akar gyereket, aki nem szeret a gyerkével lenni?!Az iskolában is volt olyan szülő, aki a picivel otthon volt,a nagyobbik pedig benn töltötte a délutánjait a napköziben. Én nem is emlékszem, hogy lettem volna otthon úgy, hogy nem volt ott agyerekem, csak olyankor, ha 8már iskolásként)több órája volt , mint nekem, s én előbb értem haza. Mikor szabadnapom volt, be se vittem az oviba. Aki nem bír otthon a saját gyerekével, az miért várja el, hogy más bírjon vele másik 20 gyerek mellett? Persze ezt a véleményemet sosem éreztettem a gyerekkel, sőt még kedvesebb voltam azokkal a szegény kis gyerekekkel, akiket igyekezett "lerázni" az anyjuk.
67. Nina74 (válaszként erre: 65. - Zebracsikó)
2012. ápr. 21. 19:15
zebracsikó! Megmondtad a tutit! :-)Így van.
66. Nina74 (válaszként erre: 63. - M.norcy89)
2012. ápr. 21. 19:15

Köszönöm,hogy írtál és segíteni szeretnél mint óvónő. Igen, nem szeretnek és igen mi sem szeretjük Őket. Elhiszem,hogy nehéz a dolguk az óvónőknek de az is igaz,hogy úgy érzem az óvónők szakmailag nem állnak mindig a csúcson. Nem lehet minden gyerek olyan, hogy leül és csak mosolyog. Ha már kezelni kell egy helyzetet csak hápognak.


2 db olyan óvónő került oda aki előtt elismerésem. Kedvesek voltak, jól kezelték a gyerekeket, a szülők és a gyerekek is imádták Őket. A testület 1 év alatt kiutálta Őket:-( Az egyiket meg is sirattam.


Összehasonlítva a sulival egészen más. Ott olyan idősebb tanítónő van akit láttam a nehezen kezelhető srácot és kemény incidenst kezelni. Le a kalappal. Ez igen, ez pedagógus!


Az óvodába és kérlek ne sértődj meg úgy látom sok óvónő csak kényszerből óvónő és nem oda való.


Reggel viszem a fiam ált. kávézgatnak és arra nem méltatnak,hogy visszaköszönjenek nekem sem nemhogy a gyereknek! Vagy esetleg a fiam óvónője csak ül mint egy világfájdalom.


Hol vannak azok azok az igazi vérbeli óvónők akikre gyermekkoromból emlékszem??


Tudod nem csak óvónőnek de szülőnek is nehéz lenni olyan esetben ha nem megfelelő óvodai közegbe, nem a szakmáját kedvelő óvónőhöz kerül a gyereked. Rájuk vagy utalva, rájuk bízod a gyermeked. Ezért tehetetlen az ember.


Igen, az óvónők is emberek viszont mi is azok vagyunk mi szülők.

65. zebracsikó (válaszként erre: 63. - M.norcy89)
2012. ápr. 21. 17:20
sok mindenben igazad van, de azt nem vitathatod, hogy egy szülőnek minimnális elvárása az, hogy a fényképezkedést előre bejelentsék és a szombati munkanap ebédbefizetésére is felhívják a szülő figyelmét.
2012. ápr. 21. 17:05

Ezzel nem értek egyet. Ne veszekedjen, ne tegyen panaszt, ne vigye másik oviba. Mert akkor nem fogják kedvelni a gyereket.

Már így sem kedvelik, és az anyukát sem kedvelik. Nem értek egyet azzal, hogy a bunkó viselkedést tátott szájjal tűrje. Az óvónők az nem hatóság, nehogy már be kelljen tojni tőlük (szerintem.)

2012. ápr. 21. 16:30
Én mint óvónő úgy látom a helyzetet,hogy mindenek előtt nem veszekedéssel de meg kell beszélni az óvónővel a problémát!Valószínűnek tartom, hogy az óvónők nem akarnak semmi rosszat a gyereknek, de őket is meg kell érteni, hisz ők is emberek,sok a dolguk, és nekik is lehetnek problémáik,nehéz napjaik........!!!!!Azt nem lehet,hogy pikkeljenek a gyerekedre, mivel említetted,hogy a viselkedésére panaszkodtak valószínű ezzel kapcsolatba van a probléma!Azzal nem érsz el semmit ha veszekedsz,panaszt teszel,mert akkor csak azt éred el vele,hogy nem fogják kedvelni a gyerekedet és ha rá néznek az fog eszükbe jutni amit tettél!!!!Sőt ha községben éltek és átviszed másik óvodába addigra ott is fogják tudni miért vitted át és ott is rossz kezdéssel indulsz nem úgy fognak veled bánni ahogy kéne...!Elég nehéz a mai világban óvónőnek lenni,mert egyes szülők elég érdekesen fogják fel a dolgokat, olyan kéréseik vannak amiket nem biztos,hogy tudnak teljesíteni az óvodában,gyermekneveléssel kapcsolatos problémák is előfordulhatnak(nézeteltérések) stb. jah és lassan már ott tartunk, hogy rá se lehet nézni a gyerekre mert fenyegetőzik a gyerek, hogy ezt meg ezt fogja mondani!Akkor minek vagyunk? Gyerekmegőrzőnek?!Szerintem nevelnünk is kellene csak nem nagyon hagyják!!!!Remélem tudtam segíteni?!
62. Nina74 (válaszként erre: 60. - Pmjudit)
2012. ápr. 21. 10:51
Nálunk én épp felmondási idő alatt állok így dolgozom a férjem dolgozik Ő kevésbé tud szabit kivenni.
61. Nina74 (válaszként erre: 58. - E676663877)
2012. ápr. 21. 10:48
ok:-)
60. pmjudit (válaszként erre: 32. - E676663877)
2012. ápr. 21. 10:40
Nálunk a férjem vett ki szabadságot - én dolgozom.
2012. ápr. 21. 10:19
jaj és még tölem egy bele vau vau postán ajánlva add fel a panaszt mert akkor marad nálad is bizonyiték hogy prolémádat irásban leirtad.
58. e676663877 (válaszként erre: 55. - Nina74)
2012. ápr. 21. 10:18

:D


És úgy írd, ahogy zebracsikó mondja, én elragadtattam már magam és indulatos vagyok - régi emlékek... :D

57. Nina74 (válaszként erre: 56. - Zebracsikó)
2012. ápr. 21. 10:16
Ó erre már volt példa. Tavaly. Hüllőkiállítás és láttam a lányomnak lesz ugyanabban az oviban Ádinak nem. Rákérdezte és kiderült,hogy nem akarják vinni az állítólagos nehezen kezelhetősége miatt. Beszéltem a nevelési tanácsadóval aki kiakadt ezen és kivertem a balhét. Napokig tartó veszekedés után elvitték és lásd csodát szépen viselkedett.
56. zebracsikó (válaszként erre: 54. - Nina74)
2012. ápr. 21. 10:12

Indulatoktól mentesen, szárazon írd le a tényállást a fényképezéssel és az ebéddel kapcsolatban.

Kérj állásfoglalást a vezetőtől, miért nincs arra bevett szokásuk hogy hogy gyűjtik be az igényeket pl. fényképész vagy más esetekben.


Legközelebb ha állatkertbe megy a csoport, azt se fogják említeni Neked, és a gyereked szépen ott marad az oviban egyedül??

55. Nina74 (válaszként erre: 53. - E676663877)
2012. ápr. 21. 10:12

Azért egy partizán akcióm volt! Az ajtóra ki volt írva,hogy " SZOMBAT MUNKANAP ÉS MINDEN ÓVODA MŰKÖDIK" Ennyi..Nagy nyomtatott betűkkel. Ebből gondoltam,ok és meg sem kérdeztem az óvónőt,hogy jelenthezni kell-e. természetesnek vettem az ovit hisz kiírták,hogy van.


Odaírtam tollal a felirat alá,hogy " Kár,hogy nem lett kommunikálva a szülőkkel,hogy erre jelentkezni kell!" Név aláírással.

54. Nina74 (válaszként erre: 50. - E676663877)
2012. ápr. 21. 10:10
4 ovi van vagyis 4 tagóvoda. Van a tagóvoda vezetője .. vele már beszéltem anno és van az egész 4 tagóvoda vezetője. Neki az írásbeli elérhetősége van meg.
53. e676663877 (válaszként erre: 51. - Nina74)
2012. ápr. 21. 10:09
Na, ne kilátásba helyezd, hanem írd meg, és hétfőn vidd be. Ha ők így, te is tudsz máshogyan.
52. e676663877 (válaszként erre: 47. - Nina74)
2012. ápr. 21. 10:09
Ilyen nincs. :) Természetesen veszik, hogy előre nem látható okok miatt a gyerek nem megy oviba, vagy nem kér fényképet.... Na, ne vicceljünk már. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook