Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek? Túl szőrős vagyok!! fórum

Mit tegyek? Túl szőrős vagyok!! (beszélgetős fórum)


1 2
18. aeswen
2011. máj. 22. 21:21

Nem belebeszéljük. csak leírtuk, hogy nekünk mi lett a vizsgálat eredménye..

De mindannyian azt tanácsoltuk, hogy menjen orvoshoz.. bár szerintem ezt magától is tudta.. inkább ötleteket várt, hogy felkészüljön..

17. mandy
2011. máj. 22. 20:40

Szegény Pumi azért írta ki a fórumkérdést, mert 'csak' szőrös. Ti meg belebeszélitek a PCOS-t, meg mindenféle hormon-bajt.


Pumi, szerintem is mindenképpen járj utána.

Én is a genetikára tippelek, de megnyugtatóbb, ha ezt egy orvos mondja ;-)

Anyukád, és - ha van - lánytesód is szőrösebb?

16. bared
2011. máj. 22. 20:34

engem az első nődoki, és endós 20 hónapig szívatott...

az eredmény: plusz 50 kg, és egy halom szőr... most járok IPL-re:(

15. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Pumi:))
2011. máj. 22. 20:24

elsősorban vérvétel, abbl kimutatnak bizonyos hormonokat, egyebeket, s kiderül, mitől van ez


lehet hormonzavar, petefészekciszta, okozhatja túlsúly is


menj először nőgyógyászhoz, ő majd továbbutal endokrinológiára

2011. máj. 22. 20:16
Endokrinológushoz menj, addig verd az asztalt míg nem csináltat neked egy terheléses INZULIN (nem cukor) vizsgálatot.
13. aeswen
2011. máj. 22. 20:16

Nekem az endokrinológus nem csinált semmit.. megmért mérlegen, közölte h vagy egy kis fölöslegem.. lemérte a nyakam körméretét..stb.. elküldött hormonvizsgálatos vérvételre..és nekem is kiderült h PCOS..

de nekem már 12évesen volt egy cisztám.. azóta lett 20-20 a két petefészkemben.. :)

Van, aki matricát,bélyeget..én cisztát gyűjtök..

De a túlzott szőrösödés neve hirsutismus, és több okból lehet..

Szerintem is endokrinológián kezdj, és majd onnan irányítanak tovább..

Átérzem, hogy milyen rossz.. nekem 23éves létemre ha nem szdegetném csipesszel, olyan kecskeszakállam lenne, hogy sok tinédzserfiú megirigyelné.. ugyanez a köldököm alatt..

Nekem a ciszták miatt.. azt mondta a dokibá, hogy a cisztákban levő folyadékban van az, ami felborítja az én hormonháztartásom.. kaptam rá antiandrogén gyógyszert, és így a 4.hónapban..talán-talán jobb.. de nem sokkal..

De egyáltalán nem biztos, hogy neked is emiatt van.. lehet sokféle eredete.. majd megmondják :)

Sok sikert!

12. 1d1983f461 (válaszként erre: 5. - Levra006)
2011. máj. 22. 20:12
Ne hogy hagyd magad! Nekem is ezt mondta erre az endokrinológus! Nem hagytam annyiban, olyan nincs, hogy évekig semmi gond, majd egyszer csak elkezdek bundásodni, ezt nem lehet genetikára fogni. Hamar kiderült, hogy bizony vannak gondok, a hipofízisemmel, ami a hormonháztartásért fele. Nálam nehéz kimutatni az eltérést, mert hol működik az agyalapi mirigy, hol nem. De ha anno hiszek annak a dokinak, akkor ez sose derült volna ki! Szóval kérd ki más orvos véleményét, jogod van hozzá!
11. Pumi:)
2011. máj. 22. 20:05
endokrinológus-nál mit csinálnak???
2011. máj. 22. 20:01

És mi van akkor ha semmit sem tudsz használni mert mindentől kipattogsz begyullad a bőröd...

Örülj neki ha csak gyantázni kell...


nézesd meg a hormonháztartásod...

2011. máj. 22. 20:01
Sajnos minden testrészem..:( Még ott is ahol nem kéne bajusz...:( Nagyon elkeserítő..
8. Skittles (válaszként erre: 5. - Levra006)
2011. máj. 22. 20:00
a nőgyógyász nekem is vmi hasonlót mondott, viszont az endokrinológus nem
7. 8ef78160df (válaszként erre: 6. - Mrs_soprano)
2011. máj. 22. 19:59
Szerintem nem kellene diagnózist felállítani!!! Mi jogon teszed?
2011. máj. 22. 19:57
endokrinológus-diabetológus aki neked kell...PCO szindróma...nekem is ez volt, csak a szőrösödés nem volt, hanem pattanások meg mensis zavarok, cysták
2011. máj. 22. 19:56
de én már voltam vele nőgyógynál. Konkrétan kiröhögött. Azt mondta sajnos ez genetika
2011. máj. 22. 19:55
Mi az hogy túl szőrös? Én is olyan vagyok. A gyantázás meg kész rémálom, mert erős is a szőrőm, úgyhogy fáj mint az állat:D
3. Skittles (válaszként erre: 1. - Pumi:))
2011. máj. 22. 19:54
Szio! nőgyógyász és endokrinológus. Én most fogok újra menni vérvételre, aztán az endokrinológus kideríti, hogy miért sűrübb a szőr egyes testrészeken.
2. a56fa55821 (válaszként erre: 1. - Pumi:))
2011. máj. 22. 19:54
Melyik tesrészed szőrös? Kezed lábad, vagy esetleg az arcod is?
2011. máj. 22. 19:52
17 éves lány vagyok,és annyira elvagyok keseredve nem győzőm gyantázni magam.. nem borotválom magam.. mert még rosszabb lenne a helyzetem.. Orvoshoz akarnék menni, de azt sem tudom honnan induljak el..:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook