Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek? Túl szőrős vagyok!! fórum

Mit tegyek? Túl szőrős vagyok!! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 3. 09:37

Én is hozzászólok: el kell menni valami normális helyre endokrinológushoz, ott egy vérvétellel megvizsgálják a hormonképét az embernek. Én is voltam, meg is állapították, hogy nem egészséges a hormonképem (én is szőrösödés miatt mentem). Csak aztán itt el is akadt a dolog, mert hormontartalmú gyógyszerrel akartak kezelni, és mondtam, hogy AZT NEM! Úgyhogy azóta maradtam a csipesznél... Nem valami kellemes, bár nem nagyon vészes, de ki szereti a rossz helyen növő szőrszálakat?

Szóval, a fórumkiírónak az endokrinológust ajánlom, ott elvileg kiderül, hormonprobléma van-e, vagy valami ártalmatlan dologról van-e szó.

2011. jún. 2. 19:40
Elnézést, eddig elmulasztottam, de most köszi szépen a válaszodat! :-)
2011. máj. 26. 21:30

Ez egy szindróma, amiben van jó pár tünet, közülük az egyik a szőrösödés, de nem feltétlen kell jelen lennie. Egyetlen-egy darab tünet van ami stabilan megvan mindenkinél az pedig az IR vagyis az inzulinrezisztencia. Ezt úgy tudod ellenőrizni,hogy csináltatsz egy belgyógyásszal egy terheléses inzulin vizsgálatot, nem elég a terheléses cukor,mert a cukrod lehet jó akkor is ha az inzulinod már nagyon rossz.

Meggyógyulni nem lehet , csak kezelni és kordában tartani.

Nem egy világtól elzárt állapot ez, a nők, sőt a férfiak nagyon nagy százalékát érinti. És ennek a nagy százaléknak gyakorlatilag a háromnegyede nem is tud róla,mivel,mint írtad, az orvosok is hamarabb tömnek egy embert fogamzásgátlóval, egy meddő nőt hormonokkal,minthogy eszükbe jusson ez mezei vérvétel. Sajnos ez van.

45. bucimami (válaszként erre: 44. - Titamilla86)
2011. máj. 26. 19:38

Na, ez most már engem is érdekel!:-)

Mi ez az IR?

Milyen gyógyszerrel kezelik?

Meggyógyultál és kevesebb lett a szőröd?

A túlzott szőrösödésen kívül van más tünete is?


Ha van kedved, megoszthatnád velünk a tapasztalataidat.

2011. máj. 26. 14:35
24 évesen mondták ki rám,hogy IR-em van, világ életemben szőrösebb voltam, gyakorlatilag,már a pubertás előtt is. Fogalmam nem volt erről a betegségről, de mikor visszanéztem életem első terhel cukorleletét már ott vannak IR-es tünetek. Ja, pedig évekig minden orvos közölte velem,hogy GENETIKA.
2011. máj. 26. 07:46
Megy a vita, hogy normális e a szőrösség vagy sem. De azt például nem tudjuk még, hogy a topik indító mindig is ilyen volt vagy mostanában alakult ki a dolog. Vagy épp hol erősebb a szőre? Kar,láb esetleg egy kis bajuszka sajnos nem sajnos valóban genetika, főleg ha gyakorlatilag mindig fenn állt. De ha a has, mellkas, arc vagy egyéb részeken is van érdemes lenne megvizsgáltatni.
2011. máj. 26. 01:00
Elméletileg nekem nincs bajom,fal fehér hipóreklám vagyok de annyira hogy se a napon nem barnulok, a szolit sem bírom,kipattogok tőle,de a szőröm mégis fekete,a karomon szőkítem sztem nagyon sokat segít:)
41. mandy (válaszként erre: 40. - Titamilla86)
2011. máj. 25. 21:09
A szőrösséget (erről és nem a PCOS-ről beszélek, hiszen a fórum témája nem az) viszont igenis szokás sajnos hormonokkal 'kezelni'.
2011. máj. 25. 16:37
A betegséget amiről beszélünk,nem hormonokkal kezelik.
39. mandy (válaszként erre: 37. - Titamilla86)
2011. máj. 25. 14:10

És végleges szőrtelenítés tényleg nincs.

7 év alatt regenerálódik a szőrtüsző, tehát újra nő belőle a szőr. De még mindig jobb, mint a gyanta, amit 5-6 hetente csinálhatsz újra.

Persze nem mindenki engedheti meg magának :-/

38. mandy (válaszként erre: 37. - Titamilla86)
2011. máj. 25. 14:09

Ezt mondom én is. Van ilyen nőtípus (mediterrán), aki igenis szőrösebb. Görögországban nem egy olyan nőt láttam, akinek durva szakálla volt - biztos több is van, csak azért az igényesebbje szedte/gyantázta.

A lányom is szőrösebb mint én. Az apja és az apai nagynénje is ilyen volt, úgyhogy szegénynek ezzel kell élnie. Ha eljutunk odáig, hogy zavarja, akkor elviszem kozmetikushoz, és leszedetjük. Hormonnal NEM tömném, ez tuti!


Az meg hogy a szőke szőr se jobb....uhh.

Igenis minél sötétebb egy szőr, annál látványosabb, hiszen dúsabbnak, sűrűbbnek látszik, gondolj már a szempillaspirálra!!!

2011. máj. 24. 15:26

De itt nem a kar,meg a láb szőrtelenítéséről beszéltünk,hanem az arc, a has, a mell körüli szőrszálakról. Ha ott megjelenik akkor tuti , biztos, 100%, nem tudom máshogy írni,hogy értsétek, HORMONZAVAR. Akkor is ha a nagy sikerű orvos doktor bácsid nem látja. Nem megyek bele ennek ecsetelésébe, de bizony sok mindent nem látnak. Nem az én életem,nem az én testem, őszintén szólva nekem tök mindegy,hogy elmegy-e orvoshoz, végig járja-e azt az utat amit kell vagy nem. Nem is azért írom,hogy tegyen így vagy úgy , ez az Ő teste, az Ő élete, az Ő döntése.

A mediterrán országokban pedig nem azért virágoznak a kozmetikusok,mert sok a szőrös nő,hanem mert alkatukból adódóan sötétebb a bőrük, a szemük színe, a hajuk, és a szőrük is. Így az ami nekünk gyakorlatilag láthatatlan piheszőr, nekik bizony látszik, ezért tüntetik el.

A végleges szőrtelenítés pedig úgy végleges,ha az első kezelés után (legalább 5 alkalom ugye), évente egyszer megismételteted a kezelést. Így elvileg végleges marad, de persze,hogy mennyire azt majd 40 év múlva meglátjuk.

36. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - 937a2a883a)
2011. máj. 24. 12:41

Ezt így gondolom én is.

Én pl. a hónaljamat havonta epilálom és ha hagynám sem lenne sok rajta, valamint a lábamon is elég havonta, de sosem nőt szőr a combomon, hasamon, hátamon, mellemen, államon, stb. A karomon is alig látszik épp, hogy pihés.

És nem vagyok világos típus.

35. 937a2a883a (válaszként erre: 34. - 937a2a883a)
2011. máj. 24. 11:52
És ugye ez gyanta...ami tövestől kitépi és nem borotva.Mert attól persze,hogy hamarabb kinő,de a gyantától nem szabadna.A környezetemben mindenki másfél 2 havonta jár gyantára én meg havonta,de 2 hetente mehetnék,csak nincs rá pénzem....
34. 937a2a883a (válaszként erre: 30. - Makkmarcsi)
2011. máj. 24. 11:50
Senki nem mondta biztosra,hogy beteg,de jobb félni,mint megijedni.Ezért javasolták az orvost.Amúgy persze,vannak nők akik jobban szőrösödnek az átlagosnál,mint olyanok is vannak,akiken alig van szőr.De az tuti,hogy egy nőn se normális,hogy férfikat lekörözne szőrösödésben.Ez az egyik különbség férfi és nő között....mert szerintem az nem normális,hogy valaki állandóan gyantáztat.Pl én a hónaljamat hetente gyantáztathatnám,sőt van amikor kétszer is,míg egy átlagos nőnek elég havonta egyszer max kétszer kell.
2011. máj. 24. 11:45
Én is szőrős vagyok, szőrösebb, mint a barátom, pl. a karomon hosszú, sűrű, sötétbarna szőr van. Ezenkívül, nagyon hamar nő a szőröm, az intim részeken már másnap, a lábamon kb 1 hét... szóval ez alkatfüggő is. Vannak fitoösztogének, amikkel ezeken lehet segíteni, amennyiben, nem komoly gondról van szó, csak kissé több a férfihormon, mint kéne.
2011. máj. 24. 10:55

A spanyoloknal viragoznak a szortelenito szalonok, bajusz, mellbimbo korul, pajesz, hat lent, fent... Ugyhogy vannak nok, akiken normalis a fokozottabb szorosodes, de ha a kiironal nem allhat fenn, hogy esetkeg o is iyen tipusu, jobb, ha utanajar.


En csak azt javaslom, ne erje be legyintessel az orvos reszerol vagy fogamzasgatlo tablettaval.

31. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Makkmarcsi)
2011. máj. 24. 10:34

Attól, hogy már láttál ilyet, vagy te ilyen vagy még nem normális.

A nők szőrösödésének oka van és nem elfogadni, hogy van, majd később meg sokkal nagyobb gondok lesznek. Gondolok a meddőségre, férfias hízásra, stb.

Ezt ki kell vizsgáltatni! El kell menni dokihoz.


Mennyivel szebb egyébként a szőke szőr egy nőn? semmivel, ugyaúgy látszik és ugyanúgy nem normális.

2011. máj. 24. 09:04
Szegény kislány (bocsáss meg a jelző miatt, nem gonoszkodásból írtam), kapja rendesen. Ha eddig nem, most biztos jól megijedt. Üzenem sok nagytudású fórum-társamnak, hogy igenis van, hogy egy nő szőrös - adott esetben mindenhol. És ezenkívül makk egészséges! Van ilyen!!! A megoldás: szőkítés adott helyeken, amúgy epilátor, gyanta, ahol lehet. És örökös harc a rohadék szőrszálak ellen - a sírig.. Ha nincs semmi betegséged - persze ezt nem árt kizárni - akkor jó, ha tudod: van ilyen, és jobb ha elfogadod, próbálsz vele együtt élni, és kihozni a helyzetből a legtöbbet. Mondjuk ha megteheted elmehetsz tartós szőrtelenítésre (végleges nem létezik), akkor némileg könnyít ez a helyzeteden. Ettől függetlenül lehetsz csúcs-nő, totál szexi-woman:-) Csak kicsit több odafigyeléssel, de hidd el ettől még nem vagy értéktelenebb! Fel a fejjel, és hajrá!
29. 937a2a883a (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2011. máj. 23. 22:25
Így van....nekem a PCOS-nek minden tünete megvan,ami létezik...kivéve a ciszta
2011. máj. 23. 18:27
A homeopátiához nem értek, a PCOS-nak viszont nem feltétele a ciszta.
27. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Encifinci)
2011. máj. 23. 17:01

Igen, de a PCOS nem feltétlenül jár cisztával.


A többihez nem értek.

26. encifinci (válaszként erre: 22. - 4545d89949)
2011. máj. 23. 16:38

Pcos egyik tünete a ciszta igaz?

Nekem pont azt írték akinek cisztája van nem igyon cickafarfüvet!

Akkor most mi az igaz?

25. Pumi:) (válaszként erre: 17. - Mandy)
2011. máj. 23. 16:12
Anyunak egyáltalán nincsen szőre... :(( és ha van tiszta ritka neki..:(
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - 937a2a883a)
2011. máj. 23. 12:23

Ezt csinálják a dokik is:)

Magas a tesztoszteron, adnak rá gyógyszert, de az már nem érdekli őket, hogy mitől magas.


Lehet, hogy nem PCOS, de biztos valamelyik hormon okozza ezt a gondot és jó lenne tudni, hogy mi okozza annak a bizonyos hormonnak a megemelkedését. Lehet PCOS?

23. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Pumi:))
2011. máj. 23. 12:14
Szerintem is menj endokrinológushoz!Amúgy nem feltétlen vagy PCO-s,ha csak a szőrösödés a gond.Lehet,hogy csak magas a tesztoszteronod és ennyi.
2011. máj. 23. 08:33

1 teáskanál cickafarkfüvet leforrázunk 2-3 dl forró vízzel, 1-2 percig állni hagyjuk, leszűrjük és koryolgatva fogyasztjuk.

Napi adagja: 2-3 csésze

2011. máj. 23. 08:19

Genetikailag senki nem szőrös, pláne nem ha nő és az arcán van. A megnövekedett tesztoszterontól van, azt kell kezelni. De hogy mitől nőt meg a teszto-szint ki kéne deríteni, nem hormonokkal sokkolni a szervezetét, vagy fogamzásgátlóval elnyomni illetve végleges szőrtelenítéssel ideig-óráig eltüntetni a tüneteket. A megnövekedett teszto-szint ugyanis jelzi a többi hormon zavarát is, ami gyakorlatilag egyenlő a meddőséggel, ha van menstruáció (valszeg csak anovuláció van),ha nincs.

Nem megijesztés, nem okoskodás, hanem ez csak ettől lehet. A tüneten túl kell látni néha.

2011. máj. 23. 06:51

Én nem nagyon hiszem, hogy létezik genetikusan szőrős nő. Ez hülyeség. A nőknek bizonyos testrészein van szőr. Ha az arcán, hasán, mellén szőrös egy nő, akkor az beteg.

Pont a genetika miatt nincs ezeken a testrészein a nőknek szőr. A szokványos helyeken lehet sűrűbb, erősebb a szőr természetesen, hiszen a szőrünk minősége valóban családi genetikától függ.

Én is azt gondolom, hogy PCOS betegséged lehet.

Háziorvos ad beutalót endokrinológushoz, majd ő kivizsgál.

2011. máj. 22. 22:16

:( Sajnálom, tényleg menj el dokihoz(háziorvos tud beutalót írni endo-ra is, és ha jó szakorvos és jófej megfogja mondani, elfog irányítani a megfelelő helyre/helyekre)...az a biztos...a nőgyászod meg ha kiröhögött nyugodtan mondd meg neki, hogy köszönöd szépen az eddigi segítségét a viszontnemlátásra...válts...ennyit a jó orvos-beteg kapcsolatról.


Én meg egyáltalán nem vagyok szőrős...mármint pl. a hónaljam havonta egyszer epilálom és kész..alig nő ki pár szál...anyukám is ilyen és mindkét nagymamám... de azért az intim gyantánál néha én is sírvafakadok:)...fel a fejjel, bizti nincs nagy gond és találtok megoldást!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook