Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek, hogy a környék ezer macskája ne jelölje össze az ajtómat? fórum

Mit tegyek, hogy a környék ezer macskája ne jelölje össze az ajtómat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. jan. 10. 22:57

Tegnap citrommal, citromhéjjal raktam tele az ajtónkat. Frissen -gondolom érezhette a macsek az illatát-, elkerülte az ajtónkat. Ma, mire hazajöttünk biza éreztük a látogatást.

Még nem volt módom beszerezni teafaolajat.

A párom viszont elkezdte faragni nekem a csúzlit :)

13. d@nu
2008. jan. 9. 15:49
Amikor beköltöztünk a házunkba, ideszokott néhány lány cica. Velük nem volt gond, a probléma akkor kezdődött, amikor jöttek a kandúrok is (ők jelölnek) - csajozni. Irgalmatlanul büdöset tudtak csinálni, az egész terasz, a bejárati ajtó, sőt még a konyhám is macskapisi-szagban úszott néha. :S Nálunk a megoldás egy saját bejáratú kandúr lett. Már majdnem 1 éve működik az ügy. Elzárt helyen etetjük, ahova más macskát nem engedünk be, így lassan a lány cicák elszoktak. A kandúrok pedig nem jönnek, legalábbis oda nem, ahol a saját cicánk általában tartózkodik - így a "kritikus" helyeken nem jelölnek. A saját macsek sem. Gondolom az neki nem számít terület határnak (?) vagy nem is tudom, de a lényeg, hogy egy ideje már nem büdi a bejárat. Remélem, így is marad. :)
12. mácsonya (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2008. jan. 9. 09:09
A teafa olajat megpróbálom!
2008. jan. 9. 09:07

Köszönöm az ajánlatokat. Eddig az elijesztéssel próbálkoztam, de hatástalan volt. Tegnap citromlével és héjjal szórtam be az ajó előtti teret. Hátha...

Eszembe jutott nekem is sok durva megoldás, mikor az újjonnann vásárolt jó minőségű, nagyméretű lábtörlőimen megjelentek a foltok. No meg mikor -még az ősszel fejeztük be az építkezést- a vakoláshoz használt homokból dőlt a bűz. A munkásokat leállítva tizen... kupac ürüléket szedtem össze. A pici veteményesemet sem kímélték. akkor jöttem rá. mikor egyelni kellett a répát. pfújjj. szentségeltem nagyon.

Azóta mindent takarok, amit védek a macskáktól. Utálatos dolog, minden becsomagolva, lefóliázva.....

Azt mondják, a macskák nagyon tiszták. A lakókörnyezetüktől távol végzik a dolgukat. Egen, ezek a szomszéd macskái, náluk tisztaság van :(

2008. jan. 9. 07:49

Meg kell őket ijeszteni, mikor végzik a dolgukat odalopozni egy nagy könyvvel a kezedben és elejteni hogy a hangtól megijedjen :-D, drasztikusab ha petárdát, légpuskát vagy egyébb tiltott eszközt használsz úgy hogy a macska ne lássa kárát:-P

sok sikert /nekem be vált/

9. Hoxa
2008. jan. 9. 00:24

Nekünk van macskánk és macskariasztó sprayk is. Bizonyos bútoroktól való távoltartásra használtuk. Háromfélét kipróbáltunk, a harmadik bevált, de nem tart sokáig a hatása, szerintem odakint még annyira sem.

A nővérem hasonló cípőben járt, mint te, neki a teraszára mászkált nagyon sok macska, néha a lakásba is beosontak és ott is jelölgettek, nagyon ideges volt. Ő két dolgot használt: ha meglátta őket, rohant a locsolócsőhöz és lespriccelte őket, valamint teafa olajos vízzel mosott fel és a teraszon is elhintette. Valamennyire használt mindkettő, egyik sem káros és a macsekoknak sem okoz semmilyen gondot, maximum tényleg elkerülnek. Egy próbát esetleg megér.

2008. jan. 8. 23:42
Aramot vezetni az ajtoba :D na jo, ez csak egy anti-macska futo otlet volt.
2008. jan. 8. 23:15

Nekem kandúrka és Victory04 ötlete egyáltalán nem tetszik.

Szerintem igazi megoldás nincs. Mint ahogy bnedora is írta, ez hozzá tartozik a macskák szokásához. Muszáj megjelölniük a területüket. Talán tényleg egy olyan kutya kellene, ami elijeszti őket. A mi kutyáink sem engednek be idegen macskát, a sajátunkkal viszont jól megvannak szerencsére. :)

2008. jan. 8. 22:52
Én tiszta szívemből utálom a macskákat, kandúrka ötlete tetszik:) Bocsi, de hasznos tanáccsal ln sem szolgálhatok
2008. jan. 8. 22:40
Vagy egy légpuska.:)
4. bnedora (válaszként erre: 3. - Roni24)
2008. jan. 8. 22:39

Sziasztok!

Ezzel a véleménnyel nem értek egyet, mert bármilyen hamis a kutya, a macska akkor is átmegy, legfeljebb kevesebbszer. Én nemrég narancslével hallottam az elíjesztést, de még nem próbáltam ki. Sajnos a macskafélék természetéhez tartozik, hogy területüket megjelölik. Nekem is több cicám van, mégis sok idegen macska jön ide, többek között területjelzés miatt. Beismerem, iszonyú bűzt tudnak árasztani. Állítólag lehet kapni spray formában macskariasztót, de én ebben sem bíznék. A helyzetet én sem tudom megoldani.

2008. jan. 8. 22:25

Hát, szerintem a legjobb megoldás egy másik kutya, aki nem kedveli a macskákat! :)) Tuti, hogy elkerülnék a házat!

Ahol kaját kapnak, és nincs akitől féljenek, oda vissza fognak járni!

2008. jan. 8. 21:42

Nincs macskánk, csak egy öreg kutyusunk, aki minden környékbeli macskával megosztja az ebédjét. A macskák hálából mindennap megjelölik a bejárati és a terasz ajtómat. Nem tudom hányan, vagy csak egy macska, de több helyen, és különösen nagy adaggal.

Mit lehet ez ellen tenni? Valaki mondta, tegyek egy cserép citromfüvet az ajtóba, és elkerülik a macskák. De ilyen fagyos időben a citromfű meg fagy. A macsak pedig dorbézol.

2008. jan. 8. 21:39
Mit tegyek, hogy a környék ezer macskája ne jelölje össze az ajómat?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook