Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni, ha a szomszéd macskája mindig átjön? fórum

Mit lehet tenni, ha a szomszéd macskája mindig átjön? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. máj. 28. 21:12
vidéken általában "kivannak csapva a macskák",ha van egy gazdaságod,ahol kellenek a cicák,nem kötheted láncra őket.Hiába eteted simogatod őket,akkor is elmennek,főleg a kandúrok.Mit lehet tenni?Semmit! Zavard el,vagy,ha tudod simogasd meg. Az én macskáim is elmennek,hiába vannak jól tartva és bizony nagyon sokszor soha nem jönnek haza.....?!
42. pteri
2010. jan. 5. 15:53
Mióta kutyánk van egy cicanyomot sem láttam!
2010. jan. 5. 13:00
:D Adj neki meleg tejcsit és simogasd meg azt a szegény párát...
2010. jan. 5. 12:56

Kapd el ha kell csapdaval es vidd a sintertelepre - menhelyre. Vagy ha nem talalsz felelos gazdat akkor vidd elaltatni allatorvoshoz.


En is talaltam mar vedett es macska altal kihanyt madarat a teraszomon. Es nalunk is vedekeznie kell a kisgyermekes csaladnak hogy letakarja a homokozot.


Edes egy cicus, de sokan nem gondolnak bele hogy ezek az allatok tenyesztettkent nem tartoznak a termeszetes kornyezetbe es karositjak azt. Akar egy kobor kutya. Amit hozzateszem a vadorok szabadon kilohetnek.

Ha az aranyhalam termeszetes vizekbe engedem az faunahamisitas - de a macsek mehet barhova?! Ha veletlenul elutom mert elemrohan es komoly kart tesz a kocsimban akkor pereljem a gazdajat? Vagy ha esetleg annyira gondatlan a gazdaja hogy parazitakat is terjeszt az allat akkor a kornyeken lako megbetegedett gyermek anyukaja perelje?! Akinek a gyereke bele is vakulhat?


Ez nem felelos allattartas. Foleg hogy mondjuk utana meg beengedi a kitudja milyen szrban hempergett allatot a kanapejara...


Nem vagyok macskaellenes es nem ertek egyet az allatok bezarasaval, de lehet ezt maskepp is csinalni, minthogy kicsapni az allatot, este meg nyitva hagyni az ajtot hogy hazakullogjon.

2010. jan. 5. 12:17

tarts kutyát..

nekem 2 vadászkutyám van..:)

messziről elkerülnek a macskák minket.

38. Gine (válaszként erre: 37. - Maszatt)
2009. máj. 21. 20:27
...és az embereket sem kíméli:)))
2009. máj. 21. 20:20

Én egy édes kis stafford terriert vennék!!! :))))

Az olyan macskaűző kis kutyuka!!!!:)))

2009. máj. 21. 17:22
Vágd hozzá a papucsodat! :DD
35. SzZs (válaszként erre: 34. - Dike83)
2009. máj. 21. 13:55
Hogy milyen tipusú azt sajnos nem tudom neked megmondani,de nálunk teljesen bevált.Miután élesítettük a szerkezetet, kétszer még átjött a cica, de vonyítva menekült. (mondjuk hajnal kettőkor nem volt kellemes élmény, mivel a terasz és a hálószoba egy vonalban van.) De utána felénk sem nézett. Azóta macsek mentes a garnitúránk. A neten érdemes körbenézni, van több is.
34. Dike83 (válaszként erre: 31. - SzZs)
2009. máj. 21. 12:11
Milyen típusú ez a készülék és mi az ára?Annak idején nálam is felmerült ez a lehetőség ,de mindenkitől azt hallottam semmit sem ér!
2009. máj. 21. 12:11
Meg kell fogni a macskát és odaajándékozni valami TÁVOLI ismerősnek. A szomszéd meg csak keresgesse a macskáját... :-P
32. Dike83
2009. máj. 21. 12:10

Sziasztok!Nekem is volt evvel gondom,a kertem állandóan összesz@rták ,a virágaimat kikaparták,letörték,a sziklakertet tönkretették, ezenkívül azt sem szerettem volna ,hogy a fiam bármit összeszedjen miattuk!Miután egy éves könyörgésre sem tett semmit a szomszéd,még azt sem ,hogy esetleg ivartalanítsa ,hogy az állomány ne szaporodjon évi 1-2 alommal, megnéztem a neten ,hogy milyen önkormányzati rendelet van rá!Ez persze mindenhol más lehet és én spec társasházban lakom, de nálunk a rendelet előírja ,hogy csak a házban, a lakásában tarthatja!Ha nem ezt teszi 30-100ezerig a bírság,illetve a macska ellszállítása melynek költsége szintén a gazdát terheli!Ez kb. még egy 100 ezer!Ennek tudatában már motiváltabb lett a szomszédom ,hogy lépjen az ügyben!

Hozzáteszem imádom az állatokat anyukámnál nekünk is van kutya is ,macska is, de úgy vannak tartva ,hogy másoknak ne csináljanak kárt,ne zavarjanak másokat!

31. SzZs
2009. máj. 21. 12:09

Sziasztok!


Én ultrahangos macskarisztót vettem, mert éjszaka a szomszéd macskái (cca. 15 db) a mi terasz -ülőgarnitúránkon hédereztek. Mióta éjszakára bekapcsolom a készüléket egy darab macska sem közeliti meg a teraszunkat. (nappal a kutyám örködik).

30. Gine (válaszként erre: 20. - Ymanie)
2009. máj. 20. 21:20
Gyilkos!
29. Gine
2009. máj. 20. 21:17

Sziasztok!:)


Miért zavar az a kicsi állat?

2009. máj. 20. 21:13
Nekünk kutyánk van, nem mernek bejönni az udvarba.
27. khugi
2009. febr. 21. 21:03
Nekem nőstény cicám van 2 éve, azóta a szomszéd kan macskája folyamatosan átjön hozzánk és összespriccel mindent. Mit tegyek ellene?
2009. jan. 15. 12:39

locsolás,ugyanis a cica nem szereti a vizes homokot

füvet

2009. jan. 14. 23:42
szeretgesd meg!! :-))
24. winny
2009. jan. 14. 18:43

Csak a kandur macska hagyja ott a kakiját.

Vegyél egy nöstény cicát és csak egy alkalommal jönnek a fiuk:D

2008. nov. 11. 16:25

Ha komoly a kérdés, akkor komolyan is kell venni, hogy pld. a szomszéd macsája(i) rendszeresen a gyerekek homokozójába piszkít, mióta betakarjuk, azóta a fűben itt-ott találni macska ürüléket.


Kissé költséges (és macerás) megoldás az eukaliptusz olajjal való fűkezelés vagy ahol átjön a macska (kerítés, háztető) odacsepegtetni az olajból. Ismételgetni is kell sajnos, mert idővel veszít a hatékonyságából.

22. macs77
2008. nov. 11. 16:09
szerezz be te is egy macskát, és remélhetőleg védeni fogja a területét és nem enged oda mást... vagy éppen fordítva, szal bocs ha hülye ötlet :)
21. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 20. - Ymanie)
2008. nov. 11. 16:06
És mit teszel a tetemével? Átdobod? :))))
20. Ymanie
2008. nov. 11. 15:13
agyon kell csapni azt a macskát
2008. nov. 11. 14:25
Szólj a szomszédnak
2008. nov. 11. 13:53
Egyébként nem rossz az a macska, ha pl. konyhai maradékot takaríttatsz el vele!
2008. nov. 4. 19:17
Hatalmas macskaevő kutyát kell venni. :-D
2008. nov. 4. 16:15

Ha van valami jó ötlet én is szívesen fogadom, mert hozzánk is átjárnak a szomszéd macskái és a füvünkön végzi el a nagydolgukat rendszeresen.



Én sem bánnám ha sétálni jönnének át, de ez így elég gáz. Pláne hogy nekem kell összetakarítani ha nem akarom fűnyíráskor feldarálni és hogy tönkremenjen a fű.

2008. nov. 4. 15:51
sicc kacc
14. niko76
2008. nov. 4. 15:16
ezt nekem irtad?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook