Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha gyermekem nem eszi a húst? fórum

Mit tegyek, ha gyermekem nem eszi a húst? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. direne
2008. febr. 29. 16:32
Semmit.Kinövi.
2008. febr. 1. 11:21
A kislányom imádta kétévesen a húst, most négy éves és nem eszi meg- egyelőre semmit nem csinálok,szerintem majd változik és kérni fogja újra
2007. okt. 8. 08:31
Az én fiam hat éves és ő sem eszi meg a húst egyedül a darált húst a milánoiba.De én nem is erőltetem szerintem annál rosszab.Ennyi idösen én se ettem meg a húst.
14. LoLiNa (válaszként erre: 10. - Cdc6d6d4be)
2007. okt. 7. 21:29
Detto, karaj és csirke :)) 5 éves fiam, pár hónapja kapott rá a hús ízére, végre :) pedig picinek adtam neki mindent kitartóan.. de mindegy, a lényeg, hogy végre eszik!!:)) türelem kell, rengeteg!:)
2007. okt. 7. 09:12
AZ ÉN LÁNYOM SE HÚSEVŐ,PEDIG KICSIKÉNT MEGETTE.A HÚSGOMBÓCOT BÁRMILYEN FŐZELÉKBE TÖRVE MEGESZI.ÉN IS AGGÓDTAM EGY CSOMÓT,DE HA NEM KELL AKKOR NEM ERŐLTETEM.ÉHEN NEM HAL CSAK REFORMÍZLÉSE VAN.
2007. okt. 4. 08:56
Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat.Az a helyzet hogy kissebb korában ő is ette a húst,ezt hogy most nem eszi kb 2-3 hónapja csinálja.
2007. okt. 3. 20:35

én nagyon szerencsés voltam akkor,amikor el lehetett kezdeni a hozzátáplálást akkor probálkoztam ugy adni neki hogy főztem répát,krumplit és májat és ezt mind összeturmixoltam.most 2éves és imádja a husit,főleg a májat és szinte minden zöldséget is megeszik.

ha még nem késő akkor szerintem érdemes igy megprobálkozni.

2007. okt. 3. 20:23
Hát én is csak úgyanazt mondhatom mint a többiek.A kislányom kb 6-7 éves koráig nem ette meg a húst,csak amikor pici volt és főzibe turmixoltam.De most az egyik kedvence a rántott karaj,meg a csirke husi.Én is kétségbe voltam esve,de nem kell,majd úgyis enni fog ha kívánja.Az én kislányom viszont nagyon szereti a mai napig a főzelékeket,és a leveseket.De most már a hús sem gond,most 10 éves.Csak kitartás,és ne erőltesd!
2007. okt. 3. 20:10

Soha semmi hiánybetegsége nem volt,szépen fejlődött

testileg,szellemileg.Aztán 13-14 éves korában azt is bepótolta,amit addig nem evett meg.Most a legkisebb

semmi tejterméket nem eszik,és neki sincs semmi baja.Nyugi,így is felnőnek!

2007. okt. 3. 20:07
Szerintem se erőltesd!A legnagyobb gyerekem kb.6 éves koráig semmi húst nem evett.
2007. okt. 3. 20:03

szerintem semmi képpen ne erőltesd.

nálunk is így volt,csak a nagymama volt kétségbe esve : hogy jaj mi lesz mert nem eszik húst .Mi lesz semmi , majd ha kell neki meg fogja enni

6. emagdi (válaszként erre: 2. - 03755e6896)
2007. okt. 3. 19:59

ez azért van, mert a gyerekek még ösztönösen megérzik, hogy mi az ami jó nekik.


adj neki más forrásból fehérjét, illetve egyen sok zöldséget, gyümölcsöt, abból baj nem lehet:)))


idővel úgyis belekopik majd az ő ízlése is a mai modern társadalom ízlésébe, akkor az lesz a bajod, hogy halom számra kell majd neki venned a hamburgert meg a sült krumplit...


szóval addig örülj, amíg egészséges ételeket akar enni a kisfiad:))

5. Mágika75 (válaszként erre: 2. - 03755e6896)
2007. okt. 3. 19:11

Szia Doryka!

Először is ne idegeskedj ezen! Tudom, könnyű ezt mondani... :-)))

Adj a kisfiadnak több babot, lencsét, amarántot, sajtot, tojást.

Esetleg próbáld meg a szóját... (Bár arról hallottam olyanokat, hogy gyerekeknek nem feltétlenül jó...)


A virslit sem eszi meg?


A hugomnak volt egy időszaka, amikor csak vajas kenyeret evett, reggel, délben, este. A vajas kenyéren kívül semmit nem evett. Se húsok, se zöldségek, se gyümölcs, még édesség sem. Aztán egyik pillanatról a másikra mégis csatlakozott a családi étkezésekhez. Ő is 2-3 éves lehetett akkor...


És főleg! Ne erőltesd! Ne csinálj látványos problémát abból, hogy nem eszi a husit... tedd csak a tányérjára nyugodtan, és ha hozzá sem nyúl, akkor se szólj egy szót sem. Ne lássa, hogy ez probléma.

Sok sikert és kitartást!

Mágika

2007. okt. 3. 19:01
Szerintem ne erőltesd majd idővel megszereti az én keresztlányom most lesz 12 éves és csak mostanában kezte el enni a húst.A kisfiam másfél éves és van hogy megeszi van hogy kiköpi de a virslit és a szalámikat megeszi :)
2007. okt. 3. 18:56

Hallal próbálkoztál már?

Majd megszereti idővel, addig meg oda kell figyelni és másképp pótolni a fehérjebevitelt.Az én majdnem 1 éves kisfiam sem rajong a húsért, a párizsit és a virslit eszi meg jobban csak.

2007. okt. 3. 18:39
Sziasztok! A fiam 2 éves,és nemhajlandó megenni a húst,semmilyen formában.Se főzve,se sütve,se párolva,se rántva. A felvágottakat sem eszi meg.Mit tegyek?
2007. okt. 3. 18:38
Mit tegyek, ha gyermekem nem eszi a húst?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook