Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek, ha felmondás után nem akar a munkahely elengedni, csak a 30 napos felmondási idő letöltése után? fórum

Mit tegyek, ha felmondás után nem akar a munkahely elengedni, csak a 30 napos felmondási idő letöltése után? (tudásbázis kérdés)

5. agis
2013. szept. 26. 11:42

A mtv 30 nap felmondasi idot hataroz meg alapesetben.

Ha te mondtal fel, es meg van szabadsagod, attol a munkaviszonyod nem fog hamarabb megszunni, csupan nem kell bejarnod.

Ha a munkavallalo mond fel a munkaltato nem koteles a felmondasi ido feletol de minimum 2 het munkavegzestol eltekinteni.

2013. szept. 24. 19:06
Sokan mondanak sok mindent de nem értünk hozzá, nem tudjuk a jelenlegi szabályokat mert mi nem értünk hozzá, én úgy tudtam, 2 héttel a munkáltató 2-vel pedig a munkavállaló rendelkezik és a jelenlegi munkahely azt nézi neki mi az érdek, bár 30-napra ők sem vennének fel embert, és érdekes, hogy ők akár azonnali hatállyal is kirúghatnak ha akarnak.....:(
2013. szept. 24. 18:54

Megteheted, hogy az új munkahelyeddel egyeztetve kikérnek a jelenlegi helyedről. Egy próbát megér.

Esetleg kérheted a ki nem vett szabadságod terhére a hátralévő felmondási időt elszámolni.

csak ötletelek, mert ilyenben régen voltam és akkor az új főnök írt kikérőt, a régi pedig köteles volt elendni. De azóta változtak a szbályok. Biztos van, aki okosabbat tud!:)

2013. szept. 24. 18:41
Ja és a munkaszerződésemben nem tér ki külön a felmondási időre, hanem a munka törvénykönyve a mérvadó.
2013. szept. 24. 18:40

Sziasztok!

Tud nekem segíteni valaki??

Felmondtam a munkahelyemen 09.16-án mert találtam egy másikat. 10.01-én kellene kezdenem de nem akarnak elengedni csak 30-nap felmondási idő után. A másik munkahely nem biztos, hogy megvárja a 30, napot. Mit tudok ilyenkor csinálni. Mit tudok tenni ha nem engednek el ezért nem lesz munkám, mert ahová mennék felvesznek valakit....?????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook