Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek ha egy amúgy jó házasságban magányosnak érzem magam, de a férjem erröl nem akar tudomást venni azt mondja nálunk minden rendben! fórum

Mit tegyek ha egy amúgy jó házasságban magányosnak érzem magam, de a férjem erröl nem akar tudomást venni azt mondja nálunk minden rendben! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. okt. 11. 11:41

Én is hasonló cipőben jártam!Magányos voltam.Nálunk az volt a különbség,hogy a férjem még csak nem is dolgozott.Sosem volt otthon,csak a haverok voltak,meg a bulizás számára,na meg a pia.Sokszor leültem vele megbeszélni a dolgokat,volt,hogy külső segítséget is kértem,hátha más szavára jobban ad,olyanokéra akiknek több a tapasztalatuk házasság,család terén.De semmi nem történt.Minden csoda 1 napig,vagy még addig se tartott.Én sok esély,beszélgetések,mérlegelések,és idő után döntöttem.Eljöttem az akkor még 7 hónapos kisfiunkkal.Most zajlik a válás.Nem bántam meg,azóta nyugodtabb,kiegyensúlyozottabb vagyok.

De mindenkinek saját maga kell,hogy eldöntse,hogy hogyan akar élni,és persze sokat számít,hogy tudtok-e megfelelő kompromisszumokat kötni,hogy mindenkinek jó legyen.Nálunk ez nem jött létre,mert kevés,ha az egyik ember képes változni,a másiknál csak a folytonos ígérgetések maradnak,és nem történik semmi.

33. 274c9996b8 (válaszként erre: 22. - Ddc112532c)
2009. okt. 11. 11:19

Nagyon sok asszonytasad akik lelkessen arra buzditabnak hogy , hagyd ott ezt az embert , kapva,kapnanak az alkalmon hogy pont ilyen embert kaparintsanak meg !

A ferjed erted es csaladodert dolgozik , azert hogy , nektek jo legyen ! Termeszetes hogy , amikor hazaert kiszeretne kapcsolodni a munkahelyi stresszböl,perlekedesböl stb...

Az ember mint olyan , mindeg egyedul van, nincs olyan kapcsolat,hazassag ahol a felek teljessen feloldodnak egymasban ! Es hat nem is az a cel egy kapcsolatban hogy,teljessen kiszolgaltatott allapotba keruljunk , vagy hogy teljessen kisajatitsuk a parunkat !

2009. okt. 10. 21:38

Jo hazassagnak nevezed a hazassagotokat,es meg sem talalod annak,tehat akkor megsem az.

A penz az tenyleg eltudja venni az emberek eszet,foleg akkor,ha elotte nem volt igazan.OK,rendben,hogy a ferjed,amikor hazamegy eloszor a penzt mutatja,es meg puszit sem ad neked,de te hogyan varod haza a ferjedet,amikor megerkezik?Itt most nem teged akarlak megbantani,csak probalok tisztan latni.Szerintem az sem mindegy,hogy mi hogyan fogadjuk oket,egybol panaszkodunk vagy megkerdezzuk,hogy milyen volt a napod.Penzt sem konnyu megkeresni,abban is el lehet faradni.

Nagyon sokan itt arra buzditanak,hogy lepjel,en egy puszi hianya,vagy kevesebb szeretet miatt nem bontanam fel a hazassagomat,es meg raadasul jo embernek is nevezed.

Probald meg kihuzni belole,hogy miert igy viselkedik veled szemben,abban biztos lehetsz,ha visszamesz dolgozni,teljesen maskeppen fogod ertekelni a helyzetedet.

En csak annyit mondok,hogy ne add fel a hazassagodat egy ilyen pitianer dolog miatt,ido kell hozza,hogy ujra egymasra talaljatok,talan a ferjedet egy kicsit a penz eltantoritotta es majd ujra eszhez ter.



Sok boldogsagot nektek es fel fejjel!

2009. okt. 10. 20:59
demedinának igaza van,sajnos cselédek vagyunk,és nekik ez természetes.
30. xti_
2009. okt. 10. 19:45

a nővérem is így élt. figyelmeztette a férjét, hogy ha nem változtat a hozzáállásán,a házasságuk végképp tönkremegy. így is lett, mára teljesen kiszeretett a férjéből.

de tudjátok mit? igazából ő sem változtatott semmin. mindketten meg voltak győződve arról, hogy ők mindent jól csinálnak.

talán ha ő megpróbálkozott volna valamivel... bár ötletem, az nekem sincs. de állítólag, mi nők, érzelmileg intelligensebbek, empatikusabbak vagyunk. akinek még nem késő, az próbálja meg!

29. de48e78bc5 (válaszként erre: 23. - Ddc112532c)
2009. okt. 10. 19:37
szia.egy cipőben járunk.nekem is ugyanez a problémám.én is nagyon magányos vagyok a férjem mellett.
2009. okt. 10. 18:37

Szerintem, ahogy tudsz menj vissza dolgozni, ne veszítsd el az önállóságod, ne légy a "cselédje".


Azt gondolom, hogy egy család nem egy emberes. Azért vannak az "anya"-"apa" szerepek, hogy egyrészt megnyilvánuljanak és pozitiv példát mutassanak a gyerekeknek, másrészt megossza a munkát.Tanulj, dolgozz, építsd a karriered, legyen önbecsülésed, legyél büszke magadra, légy határozott és céltudatos. Ezeket az életben nagyon is fontos dolgokat nem zárja ki a gyerek / gyerekek.

Az óviba majd' iskolába miért nem tud elmenni a gyerekeiért a férjed??!!! Én még ilyet nem is hallottam, nem fontos számára??!!!

Ennek jelzésértéke van, vigyázz!!!

Le kell ülni és megbeszélni. Tudasd vele, hogy neked ez így nem megfelelő és számodra ez így nem elfogadható, addig változtasson amíg nem késő.

Túl ezen te a társa vagy mellérendelt szerepben, és nem a cselédje alárendelt szerepben.

Kívánok neked sok boldogságot!

2009. okt. 10. 18:08

Kedves Zsuzsa, gratulálok!!

Egy szép,hosszú, kiegyensúlyozott, nyugodt és elképesztően semmitmondó házasságnak nézel elébe.

Most még csak-csak döcögnek a dolgok a maguk útján, de később az egész katasztrofálisra fordulhat.

2009. okt. 10. 17:57
kedves bzsuzsa! ha vígasztal nem vagy egyedül. Mi 21 éve vagyunk együtt.Mindig én voltam az aki mindenben mellette álltam. már gyermekünk nem kis gyerek. a megélhetésünkért rengeteget dolgozunk. reggel korán megyek el otthonró este későn haza. Amikor haza érünk ő rendszerint rohan otthonról kocsma,haverok,stb. -minden rám marad amit a ház körül el kell végezni este+vacsora,mosogatás,gyerek. Ha ő szabadnapos akkor mire haza megyek már vagy spicces vagy részeg. Ha esetleg a kolléganőimmel van közös programom akkor vége a világnak.Iszonyú féltékeny.tulajdon képpen csak egy szükséges,de nem fontos tárgy vagyok.próbáltam már beszélni vele eről,de meg sem hallgat,válásról hallani sem akar. Olynkor mindig azt kérdezni,hogy mi van új pasi van látahtáron? Ha a válaszom nem akkor téma lezárva. Ha igen akkor aztán minden vagyok! Bevallom nincs még senkim,de nagyon jó lenne valaki akinek fontos vagyok!
25. kobagabi (válaszként erre: 20. - 31bc25d879)
2009. okt. 10. 14:43

Az arculcsapás az volt, hogy a férjem megismerkedett a neten valakivel, és én szerelmes levelek, sms-ek, hívások tömkelegére találtam rá egy este. Akkor hirtelen sokkot kaptam, mintha egy hatalmas pofont kaptam volna. Ez térített észhez.

Ennek 3 hónapja. Ettől annyira megijedtem, mármint, hogy elveszíthetem, hogy tudtam változni:)

És ennek 3 hónapja. Azóta minden happy köztünk:)


Gabi

24. kobagabi (válaszként erre: 17. - Supin)
2009. okt. 10. 14:40

Most miért kell bántani. Nem unatkozik ő, egyszerűen a férje túl sokat dolgozik a pénzért, és nincs ideje rá:( Ezért ő magányos. Ez érthető.

Ha legalább egy-egy puszit, szeretleket, ölelést kapna, akkor már másképp alakul a napja. Nem világmegváltást kért a párjától, csak kicsit több figyelmet.

Én tudom, mert hasonló cipőben jártam, jártunk a férjemmel, csak ott én viselkedtem vele úgy, mint vele a férje.

23. ddc112532c (válaszként erre: 17. - Supin)
2009. okt. 10. 14:37
Ja még annyi,hogy a sport a tanulás a hobbi nem zárja ki a szeretetet.Vagy Te így gondolod?Mert ezeket mind csinálom,mégis vágyom egy-egy puszira.
22. ddc112532c (válaszként erre: 18. - 31bc25d879)
2009. okt. 10. 14:33
Igen ezen már én is gondolkodtam ,hogy ha más megkörnyékezne ,harcolna -e értem.Szerintem annyival elintézné,hogy az én döntésem ,menjek.Nagyon nehéz fafejü ember a férjem,csak az elfogadható amit ö mond senki véleményére nem hallgat.Mellesleg kijelentette,ha dolgozni akarok olyan helyet keressek amelyik mellett tudom hozni vinni a gyerekeket az oviba,nincs délutános müszak.De Ö azt szeretné ha nem mennék vissza dolgozni,mert neki így kényelmes.Ezt hívják aranykalitkának???
21. ddc112532c (válaszként erre: 17. - Supin)
2009. okt. 10. 14:16
Nem haragszom,lehet,hogy én is így gondolnám ha nem rólam lenne szó.Valóban nem dolgozom ,most kezdte a kicsi az ovit.Most tanulok de 1 év múlva tervezem a munkába állást.Amúgy sem vagyok az a fajta nö aki bírja,hogy eltartják,de a két gyerek miatt 6 éve itthon vagyok.Soha nem unatkozom,mindig van mit csinálni egy házban,és sportolok is.Azt gondolom néhány jó szót ölelést megérdemelnék ,ez nem jó dolog kérdése.A férjem hétvégén is itthon van és 17-után is.Csak fejben nincs itthon.Nézi a tv-t,fekszik.Kikapcsol.Reggel már 6.30-kor megy a kondiba.Akkor azért neki sincs olyan rossz dolga.Itthon várja a vacsi,a gyerekekkel én foglalkozom este 10 néha úgy ér ,hogy még vasalok,mint sok más anya.A pénz nem minden,attól boldogságot ne várjatok.De jó ha van persze.
2009. okt. 10. 13:30
Meg lehet kérdezni, hogy mi volt az a "hatalmas arcul csapás" - csak, hogy tanuljunk a szituból:-)
19. kobagabi (válaszként erre: 6. - Ddc112532c)
2009. okt. 10. 13:03

Nálunk is nagyjából ez volt. Mindenképp le kell ülni, és tudatosítani benne, ha nem változik végérvényesen jó irányba, előbb-utóbb vége lesz a házasságotoknak.

Nálunk én voltam a fafejűbb, és dolgokat nem akartam észrevenni. Közben meg mindketten csak éltünk egymás mellett és magányosak voltunk:(

Aztán kaptam egy hatalmas arculcsapást:( Most nem részletezem milyet, de felébredtem tőle.

Ez volt 3 hónapja, és teljesen megváltozott minden! Úgy szeretjük egymást, mintha csak ma találkoztunk volna.

2009. okt. 10. 12:51

bzsuzsa, te egyébként a két gyerek mellett dogozol vagy otthon vagy?

Egy idő után elmúlik a szerelem és mint írod a párod sokat dolgozik. Sajnos nincs minden együtt az életben legalábbis hosszútávon nincs.

Én azt tanácsolom Neked, hogy találd fel magad, tanulj, játsz sokat a gyerekeiddel, menj a szüleidhez, menj a barátokkal, barátnőkkel, olvass, sportolj, stb. Aztán ha megismerkedsz mással, akinek "fontos" vagy, majd váltasz ha te is úgy érzed. Csak azért elválni mert "magányos" vagy, (persze ha minden más rendben van) szerintem felőletlenség, de persze ezt mindenki maga érzi.

17. supin (válaszként erre: 15. - Ddc112532c)
2009. okt. 10. 12:41

Bocs! Előre is..Nem kötekedni akarok..

De nem "jó dolgodban" unatkozol???

16. 7fb8501abf (válaszként erre: 12. - Ddc112532c)
2009. okt. 10. 12:21

Két lehetőséged van!

Vagy meg maradsz mindened megvan,anyagiakban...

De boldogságod nincs....

Vagy ezt választod...vagy megpróbálsz lépni....de azt látom te nem akarod ezt a szürke házasságot...

De félsz, mert a férjed lehet nem ad lelki törődést, de viszont biztonságban vagy.

Nekem van egy elvem ha valami elromlott...lépni kell tovább még akkor is ha van gyerek és egyebek...mert minden embernek joga van boldogsághoz....és az anyagiak ezt sajnos pótolni nem tudják..

15. ddc112532c (válaszként erre: 13. - 274c9996b8)
2009. okt. 10. 12:17
Mennem kell,itt a család de majd jövök ne hagyjatok cserben..
14. ddc112532c (válaszként erre: 11. - 7fb8501abf)
2009. okt. 10. 12:15
Már annyi mindent megpróbáltam....Sok ismerös nö van ilyen helyzetben,mindenki bele van törődve,mert amúgy jó ember-mondják ök is,de az Istenért ha én így nem tudok létezni??De válni se mert lehetne rosszabb is???Sakk-Matt?????
2009. okt. 10. 12:12

Az ember nem tud megvaltoztatni senkit , csak sajat magat ! Gondolkodj el miert erzed magad maganyosnak ? Mi az amit ezert tudsz ill akarsz tenni ? Nem-e tul sokat varsz az amugy rendes partnerodtol ! ? Van-e erdeklödesi köröd , hobbyd amit szeretsz csinalni es örömödet leled benne ?

Az olyan anbiciok amik a partner megvaltoztasara iranyulnak csak ellenszenvet valtanak ki es ha sokaig tart , egyenes ut az elhideguleshez , valashoz !

12. ddc112532c (válaszként erre: 10. - 7fb8501abf)
2009. okt. 10. 12:11
Hát igen.Most azon agyaltam elküldöm Csenus dokihoz.De nagyon önfejü makacs nehéz ember,lehet nem lenne jó vége.Amellett pedig egy jó szívü pacák.3 éve jól megy a szekér azóta nincs ideje rám fókuszálni.mindig mondja,hogy változtat aztán semmi.Amíg nem volt pénz minden sokkal jobb.Elöbb mutogatja mennyit keresett,mint adna egy nagy puszit ha hazajön.Én meg iszonyú szeretethiányban szenvedek.A gyerekektöl kapott szeretet nem ua.Más férfiaktól több bókt kapok,ö sosem dícsér,pedig 2 gyerek után is "jó bör" vagyok.Ezt nem én mondtam ,mások!
11. 7fb8501abf (válaszként erre: 8. - Ddc112532c)
2009. okt. 10. 12:07
az a baj a pasik néha megőrülnek, akkor veszik észre magukat amikor már késő.Vagy próbálj meg élni, ne szólj hozzá légy közömbös hátha azt hiszi van valakid...de szerintem ez sem segít de próba szerencse!
10. 7fb8501abf (válaszként erre: 7. - Ddc112532c)
2009. okt. 10. 12:04

2 éve éltem egy sráccal,kezdetben sokat viccelődtünk, beszélgettünk.Aztán később mikor már eltelt pár hónap, magányosnak éreztem magam, nem szólt hozzám, és én is abban reménykedtem megváltozik, de sajnos egyre durvább lett hozzám, ha meg kérdeztem mi a probléma nem válaszolt, és picit rá mentem lelkileg...Én is szerettem de annyit őrlődtem ebbe az egészbe, hogy többször elhagytam.

Jó a te eseted más hisz vannak gyerekek, és közös múlt...de szerintem lépj...mert ő nem fog megváltozni,megértelek, hogy nem tudod hogyan tovább de te fogsz rá menni ha maradsz ebben a szituban.

Nem is tudom mit kéne tenned..hogy rendbe jöjjenek a dolgok köztetek...

2009. okt. 10. 12:03

Szerintem a válás is csak egyfajta menekülés lenne, persze van, amikor nincs más megoldás, de ez szerintem nem az...

Fásult a dolog, élet kell bele és ébresztő az emberednek, hogy mit veszíthet...

8. ddc112532c (válaszként erre: 4. - 54840f0fce)
2009. okt. 10. 12:03
Ezt már más is mondta,de nálunk ez sem jött be,nem féltékeny.2 kicsi mellett meg nehéz eljárkálni.
7. ddc112532c (válaszként erre: 5. - 7fb8501abf)
2009. okt. 10. 12:00
Pont ez van amit írtál,de a válásnagyon nagy döntés.3 és 6 évesek a gyerekek.Szeretem Őt azt szeretném ha változna egy kicsit kimutatná,hogy szeret,mert szeret,de nem megy neki!!!
6. ddc112532c (válaszként erre: 2. - 16d1dd6891)
2009. okt. 10. 11:57
Nem lehet vele!Elmondom a gondomat 2 napig változik aztán vissza minden.14 éve vagyunk együtt,mindenki irigyel milyen szép házasság.De....
2009. okt. 10. 11:57
Sokan inkább így élnek le egy életet,mert vagyon van, gyerekek vnnak de szerintem lehet a vállás a helyes út.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook