Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tanított neked a Szulejmán című sorozat? fórum

Mit tanított neked a Szulejmán című sorozat? (beszélgetős fórum)


18. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. okt. 24. 17:57

Én nem láttam az egészet, de amit igen, azt is azért, mert érdekelt, hogy ők hogyan tálalják a saját hódításaikat, és kegyetlenkedéseiket a saját népük felé. Alkalmasint utánanéztem egy két szereplő valódi történetének, mert - 1. Tanulság - ez a sorozat történelmi fikció, tehát nem teljesen igaz.

2.Tanulság: a katonai sikereik mögött gyakran frissen áttért keresztények álltak (ld. Ibrahím pasa v. Hajredin kapudan pasa), szóval nem is annyira maguknak köszönhetik a sikereiket.

3. Tanulság: a törökök teljes mértékben megbízhatatlan társaság. ld. Ibrahím pasa újfen

4,Tanulság: bár nem ettek disznót, disznókhoz hasonlóan ők is hajlamosak voltak, hogy kinyírják a saját utódaikat. ld. milyen véget ért Musztafa és Bayezid

5. Tanulság: hazudnak sokat. ld. minket orgyilkosnak állítottak be, pedig csak a hazánkat védtük.

Összességében ettől a sorozattól sem lettek szimpatikusabbak számomra.

2021. okt. 24. 09:55
Én szerettem nézni,de hogy tanított-e valamire,hát nem:)
2021. okt. 24. 09:40
Én sem néztem.
15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. okt. 24. 09:34
Nem néztem.
2021. okt. 24. 09:29
Bátran használjam az egyéb tv csatornákat.
2021. okt. 24. 09:15
Most már tudom honnan ered a nagyfokú testvérviszály.
12. birebora (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. okt. 24. 08:29
Neked mit tanitott?:)
2021. okt. 24. 08:27
Sok szakállas pasi volt abban a korban
2021. okt. 24. 08:07
Nem volt része az életemnek.
9. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. okt. 24. 07:16
😆😆😆😆😆🙈
2021. okt. 24. 07:07

Én végignéztem a lányommal, szerettük. A tv-ben lehetetlen volt, mert vagy nagyon késn adták, vagy összevissza-újrakezdve, így végül on-line éztük, a vége már csak törökül volt fenn, angol felirattal, ezért pl. tanultunk egy csomó szót, kifejezést törökól. :-) Azután kutakodtam a török-magyar nyelvrokonság irányában, mert sok érdekes egyezést találtam, pl. ugyanúgy használják a birtokos személyjelt és birtokos többesítő jelt, mint miés a felszólító mód használata is hasonló.

Nekem nagyon érdekes volt a másik nézőpontjából látni egy jól ismert történelmi korszakot, más szemmel láttam sok mindent, pl. kiderült, hogy a más vallásúakkal szemben milyen toleráns volt a szultánság, ezért pl. oda menekültek az üldözött zsidók. (A befogadó jellget egyébként mi is tapasztalhattuk, pl. Mikes Kelemen). Keveset tudtam annak idején a hárem világáról, hogy ott milyen visznyok uralkodtak, hogyan éltek ott a nők, érdekes volt.

A Hüremet játszó színésznő szerintem nagyszerű volt, imádtam a grimaszait, arckifejezéseit. A mási véglet Szulejmán, aki nagyon egysíkú volt hozzá képest, csak bosszúsan nézett mindig a szakálla alól. :-)

2021. okt. 23. 22:40
Xarkeverő, erőszakos banda volt. Nagyon keveset láttam belőle épp ezért.
2021. okt. 23. 20:59
Hogy gazdag, de szar èletük volt, irtották egymást oda-vissza.
5. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. okt. 23. 20:59
Égvilágon semmit nem tanított.
2021. okt. 23. 20:40
Abszolúte semmit. Nem is néztem végig.
2021. okt. 23. 19:41

Elég sokáig, az " uj Hürremig" birtam nézni, aztán már nem. Kedvencem természetesen Bali bég és Nigar voltak, Szulejmánt - mivel ellenségünk volt - utáltam.

Nekem nem tanitott semmit sem a sorozat.

2021. okt. 23. 19:36

Nem tanitott semmit, nem is néztem csak pár hónapot mert mindig változtatták az adót és az időpontot.

Kedvencem természetesen Hürrem volt. Egyszer megnézném egybe az egész filmet.

2021. okt. 23. 19:30
Közvélemény, kutatást tartok, hogy kinek mit tanított a Szulejmán sorozat. Illetve kinek ki és miért volt a kedvenc szereplője..🍀🍀☺️

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook