Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tanított neked a Szulejmán című sorozat? fórum

Mit tanított neked a Szulejmán című sorozat? (beszélgetős fórum)

18. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
okt. 24. 17:57

Én nem láttam az egészet, de amit igen, azt is azért, mert érdekelt, hogy ők hogyan tálalják a saját hódításaikat, és kegyetlenkedéseiket a saját népük felé. Alkalmasint utánanéztem egy két szereplő valódi történetének, mert - 1. Tanulság - ez a sorozat történelmi fikció, tehát nem teljesen igaz.

2.Tanulság: a katonai sikereik mögött gyakran frissen áttért keresztények álltak (ld. Ibrahím pasa v. Hajredin kapudan pasa), szóval nem is annyira maguknak köszönhetik a sikereiket.

3. Tanulság: a törökök teljes mértékben megbízhatatlan társaság. ld. Ibrahím pasa újfen

4,Tanulság: bár nem ettek disznót, disznókhoz hasonlóan ők is hajlamosak voltak, hogy kinyírják a saját utódaikat. ld. milyen véget ért Musztafa és Bayezid

5. Tanulság: hazudnak sokat. ld. minket orgyilkosnak állítottak be, pedig csak a hazánkat védtük.

Összességében ettől a sorozattól sem lettek szimpatikusabbak számomra.

okt. 24. 09:55
Én szerettem nézni,de hogy tanított-e valamire,hát nem:)
okt. 24. 09:40
Én sem néztem.
15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
okt. 24. 09:34
Nem néztem.
okt. 24. 09:29
Bátran használjam az egyéb tv csatornákat.
okt. 24. 09:15
Most már tudom honnan ered a nagyfokú testvérviszály.
12. birebora (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
okt. 24. 08:29
Neked mit tanitott?:)
okt. 24. 08:27
Sok szakállas pasi volt abban a korban
okt. 24. 08:07
Nem volt része az életemnek.
9. *Szöszke* (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
okt. 24. 07:16
😆😆😆😆😆🙈
okt. 24. 07:07

Én végignéztem a lányommal, szerettük. A tv-ben lehetetlen volt, mert vagy nagyon késn adták, vagy összevissza-újrakezdve, így végül on-line éztük, a vége már csak törökül volt fenn, angol felirattal, ezért pl. tanultunk egy csomó szót, kifejezést törökól. :-) Azután kutakodtam a török-magyar nyelvrokonság irányában, mert sok érdekes egyezést találtam, pl. ugyanúgy használják a birtokos személyjelt és birtokos többesítő jelt, mint miés a felszólító mód használata is hasonló.

Nekem nagyon érdekes volt a másik nézőpontjából látni egy jól ismert történelmi korszakot, más szemmel láttam sok mindent, pl. kiderült, hogy a más vallásúakkal szemben milyen toleráns volt a szultánság, ezért pl. oda menekültek az üldözött zsidók. (A befogadó jellget egyébként mi is tapasztalhattuk, pl. Mikes Kelemen). Keveset tudtam annak idején a hárem világáról, hogy ott milyen visznyok uralkodtak, hogyan éltek ott a nők, érdekes volt.

A Hüremet játszó színésznő szerintem nagyszerű volt, imádtam a grimaszait, arckifejezéseit. A mási véglet Szulejmán, aki nagyon egysíkú volt hozzá képest, csak bosszúsan nézett mindig a szakálla alól. :-)

okt. 23. 22:40
Xarkeverő, erőszakos banda volt. Nagyon keveset láttam belőle épp ezért.
okt. 23. 20:59
Hogy gazdag, de szar èletük volt, irtották egymást oda-vissza.
5. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
okt. 23. 20:59
Égvilágon semmit nem tanított.
okt. 23. 20:40
Abszolúte semmit. Nem is néztem végig.
okt. 23. 19:41

Elég sokáig, az " uj Hürremig" birtam nézni, aztán már nem. Kedvencem természetesen Bali bég és Nigar voltak, Szulejmánt - mivel ellenségünk volt - utáltam.

Nekem nem tanitott semmit sem a sorozat.

okt. 23. 19:36

Nem tanitott semmit, nem is néztem csak pár hónapot mert mindig változtatták az adót és az időpontot.

Kedvencem természetesen Hürrem volt. Egyszer megnézném egybe az egész filmet.

okt. 23. 19:30
Közvélemény, kutatást tartok, hogy kinek mit tanított a Szulejmán sorozat. Illetve kinek ki és miért volt a kedvenc szereplője..🍀🍀☺️

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook