Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » MIt szólsz a holnapi BKV és MÁV sztrájkhoz? fórum

MIt szólsz a holnapi BKV és MÁV sztrájkhoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
127. 5464505f6a (válaszként erre: 126. - Anyaka)
2008. ápr. 8. 19:18
Azt szeretnék elérni,h ne legyen rosszabb nekik és neked, meg nekem, meg sok-sok embernek.
126. anyaka
2008. ápr. 8. 17:48

Mi lenne, ha mindenki sztrájkkal oldaná meg, ha valamit el akarna érni!?

Sztrájkoljunk mi is! Sztrájkoljon az egész ország!

De könyörgöm, akkor ki dolgozik? Ez nem megoldás!

2008. ápr. 8. 13:40
Örültem neki! Jó, hogy van akik tesznek is valamit, nem csak a szájuk jár és fenyegetőznek vagy sírnak! Hajrá!
2008. ápr. 8. 13:35

Remélem lesz vmi eredménye a sztrájknak, mert ha bevezetik az új menetrendet, akkor sokkal többen és sokkal jobban fognak szivni,mint a tnapi napon.

Az én cégemnél maguk a vezetők! ajánlották fel,h beviszik azt ,aki nem tudja megoldani a bejutást, a taxit pedig,kifizetik. Ha vkit ezért kirúgnk, ott elég nagy gondok lehetnek.

És ha tegyük fel, tényleg csak magukért sztrájkoltak a bkv-sok, akkor is,az épp a mi érdekünkkel is egybeesett.Ez olyan nagy baj?

Különben felajánlották a szakszervezetek az un. elégséges szolgáltatást, de a BKV-vezetés nem fogadta el.

2008. ápr. 8. 08:38
szerintem ezt az egymással való személyeskedést abba lehetne hagyni és próbáljatok meg észérveket felsorakoztatni.pro és kontra...ahogy két felnőtt embertől elvárható. :)
2008. ápr. 8. 08:32
Na és, mi lenne, ha mindenki Bp-re költözne. Vagy ezt úgy gondoltad, hogy a gyerekek,nyugdíjjasok és egyéb nem dolgozó maradjon vidéken? Erre nem gondoltál?
121. norberto405 (válaszként erre: 119. - Genlips)
2008. ápr. 8. 08:17

Majd megérted ha nem tudsz majd tömegközlekedéssel bemenni a munkahelyedre.De akkor már ne sírj!!

A sötétség felőled áramlik,de talán már látni a fény.

Hajrá

120. genlips (válaszként erre: 117. - Norberto405)
2008. ápr. 8. 07:26
tavasz!
119. genlips (válaszként erre: 117. - Norberto405)
2008. ápr. 8. 07:26

ahogy már kifejtettem, nem értek veled egyet, kampányhang :D

a sötétséget mindenki érzi, honnan áramlik...

118. norberto405 (válaszként erre: 115. - Diagonalt)
2008. ápr. 7. 23:14

"Eléggé utálom az ilyet...csak az a baj,hogy 10 évente egyszer fut be egy jó állás ajánlat vidéken,míg Bp-n sokkal nagyobb az esélye,hogy találjunk valami munkát"

Na látod ezért élek én itt a fővárosban.Mégiscsak van ebben az általad gyülölt városban valami pozítív.És nem mellékesen gyönyörű ez a város szerintem.

Egyébként Dunakeszi az azért nem olyan rossz,mondjuk mint Ócsa.

117. norberto405 (válaszként erre: 110. - Genlips)
2008. ápr. 7. 23:10

Idefigyelj te észkombájn!

Értünk volt utasokért nem érted meg????????

Ha megszüntetik a járatokat járhatsz örökké gyalog vagy ahogy akarsz.

De sötét vagy ha ezt nem érted meg.

Szevasz

116. diagonalt (válaszként erre: 113. - Fcf0c655e6)
2008. ápr. 7. 18:11

Korábban már írtam valahol:

A munkaszerződése elméletileg úgy szólt,hogy ha ő mond fel,akkor nincs végkielégítés,ha közös megegyezéssel,akkor kap néhány millát,és ha kirúgják,akkor sok millát kap.Én mondjuk annyi év börtönt adtam volna neki,hogy rárohadjon a gumilakat,de sajna ezt nem tudom megtenni.Az egész abból indult ki,hogy kiderült egy kis csalás házon belül...amúgy sem ez volt a BKVnál az első.A volvo buszokat sem a két szép szemünkért vették,hanem "Ön és kedves családja érdekében a volvo nyeri a pályázatot." Lehet egy ilyen nyomós érvre nemmel felelni?No de ez már rég volt.Aztán a bácsi azt mondta,hogy sajna neki egy év felsővezetői munkában megromlott az egészsége...minek iszik, aki nem bírja...és ezért nem lemond,hanem kirúgják,de nem azért mert egy rohadt tróger,hanem mert megromlott az egészsége.Az ilyen tetves hivatali mellébeszéléstől hányni tudnék.

Amúgy a sztrájknak vége,lassan talán a közlekedés is helyreáll.A vasutasok már 10kor befejezték,ami miatt megint kinyílt a bicska.Itt szenvednek,hisztiznek,hogy mennyire szar nekik és mennyire sztrájkolniuk kell a 10%os béremelésért...de tudom őket sajnálni,mi örülünk,ha a férjemnek az 5,4%ot megadják...aztán meg mikor már tényleg káosz van mindenhol,akkor jajj most mégsen sztrájkolunk.Nah több mint egy év vasuti ingázás után ezért váltottam Volánra.Csak mi van azzal,aki ezt nem teheti meg?Mert az egy dolog,hogy nálunk reggel 10-15 percenként járnak a volnatok és szintén ilyen gyakorisággal a buszok,de nem mindenki ennyire szerencsés.

115. diagonalt (válaszként erre: 106. - Norberto405)
2008. ápr. 7. 17:59
Dunakeszin lakom,és ha lett volna rá lehetőségem elfogadtam volna za AUDI ajánlatát és takarodtam volna el innen Bp környékéről is,annyira rühellem ezt az egész helyet.Az egyik oka pont a magadfajata emberek,akik azt hiszik,hogy Bp a világ közepe,és hogy Bp nélkül létezni sem lehet.Eléggé utálom az ilyet...csak az a baj,hogy 10 évente egyszer fut be egy jó állás ajánlat vidéken,míg Bp-n sokkal nagyobb az esélye,hogy találjunk valami munkát,és nem mindegy,hogy tudunk-e majd mit adni a gyerek szájába,vagy nem.
114. genlips (válaszként erre: 113. - Fcf0c655e6)
2008. ápr. 7. 15:49

ma egykor vége lett, már járnak a buszok

holnaptól már nem lesz!


tény, hogy sokat kapott...

2008. ápr. 7. 15:45

Es meddig fog tartani ez a sztrajk?

Vagy csak egy napos?


Es miert kapott az a hogyishivjak olyan sok penzt, amikor menesztettek,vagyis kirugtak?

Nem ertem en ezt...

112. genlips (válaszként erre: 83. - D8908b786a)
2008. ápr. 7. 15:37
nekem is van negatív tapasztalatom... nem annyi mint semleges, de az annyira durva visszaélés volt az ellenőr részéről (és természetes jogtalan :) ), hogy sosem fogom elfelejteni
111. genlips (válaszként erre: 89. - Norberto405)
2008. ápr. 7. 15:31

látok egy bunkó fajankót, aki egy kicsit fiatal (persze értelmileg), hogy felfogjon dolgokat

még egy kicsit hallgass a felnőttekre, ok? ezt mint korosztály társad mondom, mert látom, van mit tanulnod. de nem csak a felsőoktatásra gondolok, kedves, hanem a modorodra is


hihetetlen vagy, egyszerűen nem értem, hogy írhatsz le ilyet és nem férfinek szólt

pls gondolkodj már, mert így nem működik

110. genlips (válaszként erre: 91. - Norberto405)
2008. ápr. 7. 15:25

tudnád nekem mennyi bajom van az ellenőrökkel persze természetesen amellett, hogy mindenem tökéletesen feddhetetlen


mi vagy te??? bkv mellett kampányolsz? jesszusom, vehetnél egy kis agyat a rendőröktől, segítene rajtad asszem

109. genlips (válaszként erre: 81. - Norberto405)
2008. ápr. 7. 15:22
ez baromság! értünk? semmit! :DDD naiv vagy
108. genlips (válaszként erre: 101. - Norberto405)
2008. ápr. 7. 15:20
véleményem szerint indokolatlanul nagy arányú akadályt okozott a sztrájk, nem volt jogos
107. genlips (válaszként erre: 67. - Norberto405)
2008. ápr. 7. 15:19
igyekszem nem ezt tenni... a nálunk közlekedő busz nincs benne a listában, még jó, mert normál időszakban reggel sem férek fel mindig, a buszok maxon felüli kihasználtsággal közlekednek. talán nem kell félnem, de köszi az aggódást előre is, tündér vagy
106. norberto405 (válaszként erre: 105. - Diagonalt)
2008. ápr. 7. 09:45

Ha ennyire rossz vidéken lakni költözz fel Pestre.

Üdv kedves topiktárs.

105. diagonalt (válaszként erre: 89. - Norberto405)
2008. ápr. 7. 06:16

lá€tszik,hogy típikus bp-i vagy.Azt hiszed,hogy a világ közepe Bp. éd te meg mindenkit a seggdből rángattál ki.Legalábis a hozzászólásaid alapján eléggé arogánsnak tűnsz.

De te biztos jó állással rendelkezel,olyannal,ahol ezért nem rúgják ki az embert.Miért nem keres a közelben munkát?Tudod,hogy lényegesen kevesebb a fizetés vidéken,mint Bp-n,ha egyáltalán kapsz a szakmádban állást.

A férjem tegnap és ma is éjszakás lenne,de mivel BKV nélkül nem jut el a blaháról újpest városkapuig,hogy hazabuszozzon,a vonat meg vagy jön vagy nem,mert álítólag lesz valami elégséges szolgáltatás.De egy átvirrasztott éjszaka után,több mint 24 órája talpon,biztos neked is az lenne a kedvenc foglalatosságod,hogy várod,hátha szerencséd lesz,és haza tudsz jönni.És hiába van kocsink,ki fizetné ki az a több ezer forintot,amibe kerül dugóban átkocsikázni Herceghalomra Dunakesziről???Senki...Így marad a szabi.

2008. ápr. 6. 23:40
Én megértem!
103. ritus23 (válaszként erre: 102. - Ffc9d89fcb)
2008. ápr. 6. 23:35

Igen,ez egy érdekes paradoxon.Járatot akarnak ritkitani,fizető utasokat autókba ültetni ezzel még jobban szennyezni a környezetet,és mindeközben a környezetvédelem,és a tömegközlekedés fontosságáról beszélnek.

Szerintem már nem sokáig "garázdálkodik" itt ez a városvezetés.

Ahogy megmutattuk minden gombocot azért nem lehet lenyomni a torkunkon.

Megértem a BKV-s sztrájkot,és egyetértek annak céljaival.

Nem ritkítani,megszüntetni, hanem fejleszteni kell!!!!!!

2008. ápr. 6. 23:05
Ez a járatritkítás valahogy bűzlik egy kicsit.Azt akarják elvileg elérni, hogy kevesebb legyen a gépjármű forgalom, és több ember válassza inkább a tömegközlekedést.Ehhez képest némelyik járat elviselhetetlen a tömeg miatt,és még csökkenteni akarják a járatok számát.Gondolom azt, ami még nincs zsúfolásig tömve. Engem személy szerint nem különösebben étint sem a MÁV, sem a BKV, mert vidéki vagyok, de ha Budapestre kell utaznom, akkor eszembe sem jutna vonattal, és tömegközlekedéssel menni, mert autóval olcsóbb, és kényelmesebb.
101. norberto405 (válaszként erre: 86. - Biti.15)
2008. ápr. 6. 22:51

És én sem részletezném hogy a mi kerületünkben mennyi járatot szüntetnének,rövidítenének meg.

Szemétség,és érthető ezért van a sztrájk.

2008. ápr. 6. 22:46

Ami sokkal bosszantóbb hogy a vezérigazgató végkielégítése 35 millió!!

Mit csinált? Semmit!!! Csak megszüntetni mindent ami bevált már.

Ezért meg mi utasok lázadjunk fel!

99. norberto405 (válaszként erre: 95. - C299b9bcdc)
2008. ápr. 6. 22:45
Mondjuk a politika nem érdekel.Te kezted hogy miért féltem a te munkahelyedet.Akkor nem féltem már ez is baj.Na látod te is itt lázadozol.be vagy szarva hogy kirugnak.Hidd el ezért nem fognak.Lehet h a fönököd sem tud majd bejönni így senki sem fogja tudni hogy te sem mentél be.
2008. ápr. 6. 22:42
Én egyetértek a BKV-s sztrájkal mert az értünk szól,és elutasítom a MÁV sztrájkot mert az mag róluk szól.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook