Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam ma reggel fél5-kor indult a focicsapattal Kazincbarcikára. Este 10 körül érnek haza. Igazoljam a holnapi napot az iskolában? fórum

Kisfiam ma reggel fél5-kor indult a focicsapattal Kazincbarcikára. Este 10 körül érnek haza. Igazoljam a holnapi napot az iskolában? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. rinike
2009. jún. 7. 20:27

Az én fiam 16 éves élsportoló (focikapus). Ha későn is értek haza, iskolába mennie kellett, és ha szükséges volt készülnie, akkor azt megtette akár 1-2 nappal előre. Az ő szemlélete is profi szerencsére. Általános iskolás korában összesen két kivétel akadt, hogy engedményt kapott. Az egyik alkalommal a többi gyerek szülője kért meg, hogy tegyünk kivételt, mégiscsak furcsán jönne ki, ha a csapat egyetlenegy tagja el tud menni másnap suliba, a többi meg nem. Hosszasan beszélgettem erről a többi szülővel és a saját gyerekemmel is, hogy mindenkiben a megfelelő helyre kerüljön ez a dolog, mert nem értettem vele egyet, és gyakorlatilag kiközösítettek volna, ha nem teszek eleget a kérésüknek. Tudtukra adtam, hogy mivel ez már náluk eldöntött dolog, most beleegyezek, de számoljanak vele, hogy a fiam legközelebb elmegy az iskolába. Egy másik alkalommal pedig igazolást adtam neki, hogy nem csinált házi feladatot. Egy tantárgyból szerdán és csütörtökön is volt óra, a szerdai napon adták fel a házit, és az egyesület az utolsó két óráról kikérte e fiúkat, éjjel értek haza, és reggel újra volt óra. Nem volt mikor házit csinálni.

Azóta más a helyzet. A többiek már nem fociznak, a fiam pedig máshol focizik profi szerződéssel, és bentlakásos akadémián, így már az edzők döntik el, hogy mikor nem engedik őket suliba. Hát elég sűrűn, de ezt is megértem. Most azzal tudok ráhatni, hogy bármennyiszer is nincs iskola, a jó eredményt ebben is elvárom. Megjegyzem teljesen feleslegesen támasztok már elvárásokat, mert a gyerek magáért is megteszi ezeket. Szerintem megérte magas követelményeket támasztani, de az igaz, hogy minden gyerek más és más, egyedileg kell dönteni. Nálunk nem én akartam sportolót a gyerekből, ő akart az lenni, és a tanulás és sport mellett nem járattam még zenélni, szakkörre, különórára stb. Most amikor sok társa szidást kap a hozzáállása miatt, a fiam könnyebb helyzetben van, mert neki már belülről fakad az igénye a kemény munkára a sportban és a tanulásban is, de kiégve sincs, mert azért agyonhajszolva sem volt.

2009. márc. 16. 09:43
A profit a hozzáállásra írtam,amúgy :)))
2009. márc. 16. 09:43
Akkor komolyan gondolja a sportot valószinüleg.Ergo vállalta,hogy néha bizony fáradtan megy iskolába.Nálunk szinte hetente verseny van,de ha véletlenül nincs,akkor is ott a hajnali edzés,stb.Mellette egyéb elfoglaltságot.Neked kell tudnod,mennyit bír a gyereked!Ez csak egyre több és több lesz,meg kell szoknia,hogy bármit csinál,az iskola a legfontosabb,minden más utána jön!Addig csinálja a sportot egy gyerek,amíg mindkettőt bírja és sport nem veti vissza a tanulásban.
2009. márc. 16. 09:33
Biztos igazatok van, eddig nem is volt ilyen,mert minden meccs szombatra esett,ha meg vasárnap volt meccsük később indultak,még ha későn is értek haza.A leckével nem lesz gond,sőt az igazolást is a szakosztály adja.Mi úgy látjuk, hogy annak nincs értelme,hogy félálomban üljön az iskolában.A fiam is elég rég sportol.Nem tudom mi számít profi szintnek, de ők Hódmezővásárhelyen az utánpótlás válogatott.NBI-es csapatban.
43. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 42. - 6ee0ffb012)
2009. márc. 16. 08:48

Igazat adok,főleg egy nagy gyereknél ha sportol és egész napot hiányzik utánna szerintem nem követendő....Nálunk most másodikos a gyerek, tanárnénik max azt engedik hogy reggel tovább szunyáljanak ha nagyon hullafáradtak néha,de akkor is illik beérni 9fél 10re suliba...

Néha elfogadható,de ha sportszezon van akkorgondolom nem hiányozhat minden verseny után egy napot....

2009. márc. 16. 08:07
Na,ez megint egy butaság! Az én fiam is sportol,tegnap is vidéken volt,hajnalban ment és ő is késő este jött haza.DE MA ELMENT ISKOLÁBA!!! NEM FOGOM LÓGÁSRA NEVELNI!!! Aludt 8 órát,ennyi.Nem is kérte,hogy itthon maradjon.Ja,ő 10 évesen már profi....ez a titok.
2009. márc. 15. 22:11

Minden kedves segítő szándékú Barátnak!

Most értünk nem rég haza a gyerekkel, és a többi szülővel közösen döntöttünk úgy, hogy egyik gyerek sem megy holnap iskolába.Már a buszról szinte úgy kellett ölben lehozni őket.A fürdőszoba előtt fél percenkét szóltam be, hogy " ugye nem alszol még?" Nem is vacsorázott,már alszik.

40. 2d5a00656a (válaszként erre: 39. - Cikicakk)
2009. márc. 15. 20:30
:)
2009. márc. 15. 20:29
Köszönöm mindenkinek a segítséget.Még nem tudom mit fogok tenni, sok múlik azon, hogy ér haza,mennyire lesz fáradt.Mindenesetre nem ajánlom fel neki, hogy igazolom a holnapi napot,majd reggel ha úgy látom, hogy nagyon kimerült, akkor mondom meg neki.Akkor viszont az egész napot,mert felesleges az utolsó két órára már bemennie.Most néztem, hogy testnevelés és ének az utolsó két óra.
2009. márc. 15. 20:22
En igazolnam, ha reggel ugy latom, hogy nem tud felkelni. Inkabb pihenjen egy napot, mint az egesz heten ettol legyen faradt, mert igy tuti mas napokon sem tudja majd kipihenni.
37. 2d5a00656a (válaszként erre: 36. - Cikicakk)
2009. márc. 15. 20:19
Ezért majd te megítéled mit kell tenned:)
36. cikicakk (válaszként erre: 34. - 2d5a00656a)
2009. márc. 15. 20:16
Hidd el tudom milyen sportolni.9 évig versenyszerűen szertornáztam.Mi reggel kezdtünk fél 7-kor a sportuszodába,fél 8-tól suli, délután 4-7-ig edzés volt.Épp ezért tudom, sőt gondolom, hogy a fiam nagyon fáradt lesz.Emlékszem nekem is volt olyan, hogy vasárnap este későn értünk haza egy versenyről, és elaludtam a suliban.Természetesen jó nagy karókat kaptam érte.
35. 2d5a00656a (válaszként erre: 33. - Cikicakk)
2009. márc. 15. 20:14

Persze:)Hagyd aludni 9-ig és küld el:)

Örülj hogy sportol,és szereti,mert akortársai nagytöbbsége puhány túlsúlyos és fáradékony.Ne aggodj,bár ez az anyukák feladata:)

34. 2d5a00656a (válaszként erre: 32. - Dorka29)
2009. márc. 15. 20:12

A gyerekek sokkal de sokkal jobban terhelhetőek mint a mostani szülők azt csak feltételeznék is róluk:)Sőtnem gondolnak bele a saját gyerekkorukba amikor egész nap kint játszottak a grundon és nem fáradták azért halálra magukat.

Most sikk és divat azt gondolni jónak a gyerekeknek,ha minél kisebb területen,ami minél jobban látható a szülő számára,minél kevesebbet és veszélytelenebbet mozogjon a gyerek.

Nem csinál bajt:)

33. cikicakk (válaszként erre: 29. - 584e02e271)
2009. márc. 15. 20:10
Elég edzett,mert minden nap van edzésük,4-6-ig Eddig még nem volt gond az erőnléttel.Lehet,hogy igazatok van, és csak én aggódom túl a dolgot.Az is lehet, hogy fürgén, és frissen állít be,csak reggel lesz félálomban mikor a suliba kell menni
32. Dorka29 (válaszként erre: 28. - 2d5a00656a)
2009. márc. 15. 20:06

Szerintem csak előrelátó.

Ha a szombati meccsektől úgy kifárad, hogy vasárnap délig alszig, akkor valószínű most sem les másképp csa azért, mert holnap hétfő.

31. cikicakk (válaszként erre: 24. - Syria)
2009. márc. 15. 20:06
Nem ő akar kibúvót!!! Még nem is beszéltem vele erről.Mi itthon az apjával beszélgettünk,hogy mennyire ki lesz fáradva.Mire megfürdik,megvacsorázik,addigra majdnem éjfél lesz.Még tegnap bepakolt,és megtanulta a hétfői leckét.
2009. márc. 15. 20:06
Ja és még mindig azt gondolom ,hogyreggel nenyolcra ,de hosszabb alvás után megbeszélhetitek vele:)És a papák mindig keménycsávók,ha sportról van szó:)
2009. márc. 15. 20:06

Vigyáznod kell, mert ebben a korban könnyen túlterheli magát és az a teljesítmény rovására megy, és észre sem veszi...tudom, mert a fiam is ezt csinálta és aztán vihettem az orvoshoz, aki megállapitotta, hogy túl van a gyerek terhelve, edzés, tanulás stb., és persze, hogy órán olyan fáradt volt, hogy szeme előtt csillagokat látott táncolni, hiába aludt jól....akkor álltunk egy picit végre meg...érettségi előtt abba is hagyta a kajakozást (versenyszerűen kajakozott).

És ma már felnőttként nagyon hálás érte, hogy nem bántottuk...

28. 2d5a00656a (válaszként erre: 26. - Cikicakk)
2009. márc. 15. 20:04
Akkor lehet hogy ez most is inkább a te problémád??
27. Dorka29 (válaszként erre: 14. - Cikicakk)
2009. márc. 15. 20:04

Beszéljétek meg, ha úgy látod és Ő is azt mondja, hogy nagyon fáradt, akkor maradjon inkább otthon.


De ha Apuka nagyon ragaszkodik a sulihoz, akkor talán vele éredemes lenne úgy megbeszélni, hogy ha reggel látjátok, hogy fáradt, nem vagy csak nehezen lehet felébreszteni, stb. akkor maradjon otthon.

26. cikicakk (válaszként erre: 19. - 2d5a00656a)
2009. márc. 15. 20:03
Nem, még soha nem igazoltam meccs miatt napot neki,meg semmi miatt sem.Nagyon is lelkiismeretes,mert néha betegen is ment suliba,pedig orvoshoz akartam vinni.
2009. márc. 15. 20:03
Mondtam,te vagy az anyja látod rajta mennyire KO.és haúgy ítéledmegnyugodtan igazold be ezt a napját.De ha úgylátodengedd aludni,ésküldd le a harmadik órára/lehet hogy neki is jó ha elmesélheti a nagy eseményt a haverjainak./Esetlegne hagydőtbenn sokáigha napközis pl.hanem hamar vidd haza ,és korán dugd ágyba ,hogy egyensúlyba kerüljön,én ezt tenném:)
24. syria (válaszként erre: 3. - Cikicakk)
2009. márc. 15. 20:03

Nem adnék igazolást.

Aki sportember, az legyen kemény.

Ne akarjon kibúvót a hobbija miatt a kötelességei elől.

23. Dorka29 (válaszként erre: 19. - 2d5a00656a)
2009. márc. 15. 20:02
Én is erre igyekeztem célozni.:)
22. cikicakk (válaszként erre: 17. - Kisfelhő20)
2009. márc. 15. 20:02
Na látod ez az, hogy amikor szombaton volt ilyen hosszú meccsük, vasárnap majdnem délig aludt.
21. cikicakk (válaszként erre: 16. - 2d5a00656a)
2009. márc. 15. 20:00
Már 4 éve focizik, és eddig még nem volt ilyen, hogy ennyire korán kezdjenek, és ilyen későn érjenek haza.Tudom, hogy most kezdődik a tavaszi szezon.Nincs is vele gond, csak félek, hogy nagyon ki lesz merülve.Majd este ha megyünk érte megkérdezem a többi szülőt, ki mit fog tenni.Természetesen neked is igazad van,de nem akarom, hogy ott kómázzon az iskolában.
2009. márc. 15. 19:59
Csakhogy a foci mint sportágmár a kicsiknél is őszi és tavaszi szezonból áll sok meccsel...:)
2009. márc. 15. 19:58
Egyébként ,alkalmanként ,ha te mint anya úgy ítéled meg,hogy nagyon sokat kivett belőle egy verseny,persze hogy igazolhatod neki azt a napot.csak ne éreztesd vele hogy verseny=pihenőnap.
2009. márc. 15. 19:57
egyébként meg kérdezd meg tőle, mennyire fáradt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook