Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szólnál, ha a fiad olyan lánnyal jönne össze, aki se tanulni se dolgozni nem akar? fórum

Mit szólnál, ha a fiad olyan lánnyal jönne össze, aki se tanulni se dolgozni nem akar? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. okt. 22. 12:13
hat ez gaz.
162. forrest2010 (válaszként erre: 22. - Málnafagyi)
2014. júl. 6. 06:33
....ahogy a barátnők se mind angyalok !!!!
2014. jún. 26. 20:45
...kár,hogy a kedves mama" elveszett időközben...
160. a0c1361e44 (válaszként erre: 156. - Kattyus)
2014. jún. 25. 21:28

Én sem takarítanék másnál, akár mennyi időt is töltsek nála.

Ha nem ott lakok, akkor nem takarítok, én sem várom el a fiam barátnőjétől, hogy takarítson vagy segítsen bármit. Ő vendég.

És ennek ellenére tudom, hogy nem lust

159. gribedli*** (válaszként erre: 147. - Kilimcs)
2014. jún. 25. 10:43

Koszi! Folytassam?:)))


Mikor szultem, mindig jott elmaradhatatlanul az otthonrol hozott amerikai teritovel a korhazban es evoeszkozt, poharat hozott be. Pedig biztos fertotlenitve volt minden a korhazban is, de pl ezt kedves gesztusnak tartottam tole. Es vitte/hozta a tiszta haloingeket, torulkozot, pedig vittem eleget, de mondta, nem baj, annyival kevesebb cuccot kell majd otthon kimosni. De pl sok nezetelteresunk volt mindig a terhessegek alatt, nem ertett egyet semmiben, 2 generacioval idosebb nalam, logikus. De aztan a vegen mar normalisabb, elozekenyebb volt mindig.


Unnepekkor nalunk osszegyulik az egesz csalad es mi el szoktuk osztani egymas kozott a menut, vagy hozzajuk megy mindenki, vagy hozzank, es beosztjuk, hogy melyik fogast ki csinalja, ezert soha nem volt ebbol vita, hogy valaki huzza a szajat, ezt vagy azt nem eszik, mert ugye mindent elotte kozosen dontunk el ugy, hogy senki ne maradjon a kedvence nelkul. Pl az egyik sogornom nem eszik hust, de halat igen, meg allergias egy csomo mindenre, ezert mindig van nekivalo is, figyelembe vesszuk. De latod, ez mar anyoson is mulik, hogy benne van a dolgokban, hogy nem kotelezo csak az o foztjet enni, vagy nem kotelezo csak nala unnepelni a karacsonyt, tesz egy lepest a menyei fele o is, mindegy, hogy kinel, de mindenki egyutt. 2 fia van es 1 lanya.

2014. jún. 25. 09:50

Egyébként szerintem olyan ember nincs, aki semmit sem akar. Ha meg mégis, akkor valami nagy baja van, beteg, fáradt, elkeseredett. Segítségre szorul. Pl pont egy egyetemen nagyon is érezheti ezt az ember, államvizsga felé, kicsit kiégve. Ezt csak az nem tudja, aki nem csinálta. Gondolom valahogy, hogy a fórumindító nem csinálta. Akkor meg ha a rosszindulatát inkább segítségbe fordítaná az ember, akkor mindenkinek jobb lenne.


Igen, nehéz lehet elfogadni, hogy a gyerekek felnőttek. Az udvarlómat 5 évig utálták, jószerével be se engedték, nagyon sokat szenvedtünk emiatt. Pedig én takarítottam, tanultam, stb.. Aztán még terhes is lettem tőle.. Akkor már a sarkunkra álltunk, összeházasodtunk. Ma anyám azt se tudja, hogy kedvezzen a férjemnek, segít neki, eteti, ha éppen van ideje, stb.. Ráadásul házasságunk első 5 évében otthon laktunk náluk, nagyobb összezördülések nélkül. A csoda abban volt, hogy amint beengedték, megismerték.


Anyámék is bevallották, hogy igen, így utólag nézve mi csináltuk jól, csak nem vették észre, hogy felnőttünk, és már másként kell "babázni" velünk, nem úgy, mint 10 évesen. Azóta 4 unokának örülhetnek, és hallagatják a kortársaik, volt osztálytársaik sirámait, hogy jaj, nekem már sose lesz unokám...


Sőt, azóta kiderült, hogy a férjem tényleges furcsaságait az autizmus okozza, tehát van neve, oka a dolgoknak.

157. 4c1a787e8f (válaszként erre: 155. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 25. 09:43

A fiatalok azt csinálnak, úgy élnek, annyira koszosak, amennyire akarnak.


De az már más tészta, ha mindezt az anyuka lakásában, és költségére teszik. Ott már lehet szólni, lehetnek elvárások. De az viszont úgy, hogy előre tisztázva legyenek a keretek, és nem az élet folyamán kell kötekedni minden nap, mert az csak keserűséget szül.


Azt meg tudomásul kell venni, hogy ahány ház, annyi szokás. Van, ahol naponta kétszer mosnak fel, van, ahol meg kéthetente. Valószínűleg így is, úgy is lehet szép, tartalmas életet élni.

156. kattyus (válaszként erre: 155. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 25. 09:38
Igen: A beszélgetés roppant sok dologra megoldás lehet. A fórumindító is beszélhetne a fiatalokkal. Lehet a beszélgetés után nem jött volna létre ez a fórum...Egyébként a fórumindító írta a lány takarítani sem takarít.
155. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 143. - Gribedli***)
2014. jún. 24. 21:34
Jó értem én. Nem azt mondtam,hogy koszos vagy nem takarit vagy mit tudom én. Csak általánosságban irtam amit irtam. Ill. egy ismerős nő kikapott egy ilyen menyet(vagyis még nem az,de az lesz),de szerencsére csak egy pár hónapig lakott náluk. De ő szólt is neki és jól tette.
154. mmacus (válaszként erre: 135. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 24. 14:17
A fórumindító sem a rendetlenség és a kosz miatt aggódik elsősorban, szerintem egyszerűen nem tudja még elfogadni, hogy a gyerekek felnőnek.
153. kattyus (válaszként erre: 152. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 24. 14:06

Minde szóval egyetértek. A lányom évközben tanul,nyáron gyakorlat, munka. Ősztől újra eltartott....De pl. vizsgaidőszakban nem szokott sem takarítani, sem semmi extrát csinálni. Igaz ő is hozzájárul a költségvetéshez: Igyekszik jól tanulni, ösztöndíjra hajt stb. A szegedi egyetem komoly egyetem:)

De a fórumindító eltűnt mint szürke szamár a ködben......

152. 4c1a787e8f (válaszként erre: 141. - Kattyus)
2014. jún. 24. 13:27

Egy tisztességes egyetemen marha sokat kell tanulni. Aki emellett dolgozik, nem jár be, az nem hallja az előadásokat, nem tanul rendesen. Szóval a mai magyar komoly egyetemek tananyaga olyan, hogy az tudja normálisan elvégezni, úgy, hogy még tud is valamit, aki "eltartott". Ez nem ciki, hanem nagyon is szép dolog, és igenis a felsőbb rétegek sajátja. Kell hozzá sokminden mind a két oldalról, a szülőéről, és a diákéról egyaránt. Kell szorgalom, kitartás, visszafogttság és akarat. De pont azért éri ez meg, mert mindenki reményei szerint később jobb életet biztosít.


Igen, sokan végeznek munka mellett is sokféle képzést, de azért azok általában mások, mint mondjuk egy orvosi, építész, vagy ilyen nehézségű éjjel-nappali szak. Arról nem beszélve, hogy ott katalógus van, sokszor még előadáson is, elvárás, hogy ott legyél. Oszt kész.


Szóval szerintem először ponthogy végezzen az ember tisztességesen, odafigyelve, utána meg neki lehet a mukának látni. A másoddiplomát már tényleg csinálja mindenki munka mellett. De az elsővel jó esetben 24 éves korára végez, addig a mai világban nem ciki eltartottnak lenni, pláne, ha tanulás miatt az valaki.


Aki meg épp nyakig van egy gyógyítási tervben, vagy épp egy tartó méretezésében, az meg nemigen fog ehelyett takarítani. Kivéve, akit pont a mozgás ezen formája pihentet..

151. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 145. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 24. 11:56
Most mit teszeL? Hangos a porszívó. Vagy rosszul hallok? DDD
150. 82d45dcd14 (válaszként erre: 145. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 24. 11:54
Hát őőőőő izé,itt vagyok:))
149. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 137. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 24. 11:54
Már koszos is? ! Jól haladunk DDD
148. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 146. - Kilimcs)
2014. jún. 24. 11:26

Úgy, ahogy mondod , tenni kell rájuk, lásd 122. h.sz.-at!

Borzalmas emberek vannak.:((

147. Kilimcs (válaszként erre: 143. - Gribedli***)
2014. jún. 24. 10:54
ez de jó történet:) ügyes vagy!!
146. Kilimcs (válaszként erre: 145. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 24. 10:53

Én nem parázok, van segítségem :) Csak ugye van akinek ez gond.. azért írtam lenn a példám :D hogy én is világlustája vagyok, emrt itthoni a melóm, és nem nagytakarítok:) (sima takarítást meg mutassatok már embert aki ki bírja kerülni, ha nem egy krőzus...)


Hja, meg mivel merészeltem egyszer 6 egyszer 4 hetet kihagyni szülésekkor a melóból, még eltartott is vagyok :D :D


vannak mindenkinek "kedves" jólinformált mindenttudó ismerősei :D :D szarni kell rájuk magasról. ő bajuk, hogy nem a saját életükkel foglalkoznak. A ti meg.. szomszéddal vitatja meg a fia barátnőjét.. az no komment... gondolom hogy örülhet ennek a fia:)

145. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 142. - Kilimcs)
2014. jún. 24. 10:42
Más is van, aki nem szeret takarítani, ne parázz! DDD
2014. jún. 24. 10:06
nalunk ez kizart .
143. gribedli*** (válaszként erre: 138. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 24. 10:00

Mi ez ellen probaltuk irni, hogy nem biztos, hpgy tenyleg nem takarit vagy lusta vagy mittudomen, ezt nem lehet eldonteni, amig nem latod.


En pl azon voltam kiakadva, amikor osszekoltoztunk a ferjemmel, hogy az elso heten elvitte a koszos ruhait anyoshoz meg minden este beallitott az ethordoval, amit anyuka adott neki. Szoltam is azonnal, hogy miert ne mosnam ki neki, vagy miert ne foznek ra. Anyos csak vendegszeretetbol es aggodasbol tette nyilvan. De ha en meg udvariassagbol hagyom, hogy tovabbra is tegye, biztos az lett volna a vege, hogy azt hiszi, hogy en lusta vagyok es nem pedig azt, hogy udvariassagbol hagyom, hogy fozzon, mosson tovabbra is a fiacskajara. En fogtam magam es elkertem anyos szakacskonyvet meg az osszes receptet, amiket a ferjem szeretett. Pontosan ugy csinaltam, ahogy az anyja, mindent megkerdeztem pontosan, hogy o hogy csinalja. Azota is ugy fozok, nekem is izlik igy. O meg megnyugodott, hogy a fia hazon kivul sem hal ehen:)))) En meg tanultam egy csomo uj receptet!

142. Kilimcs
2014. jún. 24. 09:25

szerintem a takarítást én írtam hogy utálom :D De nem én vagyok a TI fiának a barátnője :)


Amúgy meg ellentmondásosokat írt TI... aztán nem nagyon válaszolgat.. De a szomszéd lány aztán mindent tudhat... hjjaaaaajjjaaaajj... gondolom a TI ről is mindent de mindent tud a szomszédja :P

141. kattyus (válaszként erre: 139. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 24. 06:51
A szomszéd mindent jobban tud! De úgy érzem a fórumindító nem egy közlékeny fajta:( Azon kívül hogy a szomszéd mindent tud, semmi konkrét infót nem kapunk. Mellesleg az én lányom is nappalis és úgymond "eltertott". Oszt? Ezért nem lehet megszólni. Küzd az egyetemmel, nehéz. Oszt? Meg renyhe is a lelkem. Oszt? A barátja édesanyja meg imádja, mert állandóan pörög,határozott, céljai vannak. Ja! Rühelli a takarítást! Ettől még kiváló ember lehet belőle. 21 éves!
140. Kilimcs (válaszként erre: 136. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 23. 22:20
én úgygondolom odáig nem jutnánk el :) mert akkora ellenkező mentalitást eleve nem hozna seki haza. ahogy én se cipeltem haza anyámnak, vagy a nagyszüleimnek ahol otthon voltam. meg nálunk senki. Remélhetőleg a gyerekek is beszívják ezt a mentalitást, hogy azt mutatjuk be akiért tűzbe megyünk. az viszont ha nekem nem tetszik, az én bajom lesz, ők kell egymásnak megfeleljenek. nekem kutya kötelességem lesz elfogadni, viszont együttélni vele az nem kutyakötelesség, ha nagyon üti egymást mondjuk a praktikumról és a háztartásról alkotott fogalmunk. :) de mivel az én ygerekem a fiam, elsősorban neki szólok, hogy kisfiam, itthon nyugit akarok, nem másoknak megfelelni :) Én nem mondom hogy ez nem fordulhat elő, mert bármi előfordulhat. a ygerekeinkre nem csak mi szülők vagyunk ám hatással .
139. 3da8f53e4a (válaszként erre: 138. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 23. 21:03

Valóban ez.

De a fórum indító volt szíves a szomszédok által előadottakra adni... - olvass vissza.

138. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 137. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 23. 20:59
Nem veszem sehonnan :) Ez a fórum cime. És hát nyilván elöbb megismerem a lányt. Amig nem ismerem honnan tudom,hogy milyen?
137. 3da8f53e4a (válaszként erre: 125. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 23. 20:57

...és ezt te honnan veszed, hogy "lusta koszfészek" a lány?

Nem tán te vagy az egyik szomszédja - a mindent tudó?? :D :D


Lehet ennyi jogod, ha így akarod megszerettetni magad a menyecskével, akkor sértsd meg egy életre! De előtte azt is ajánlom, hogy ismerd meg, mielőtt levéleményezed a leendődet...

136. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 133. - Kilimcs)
2014. jún. 23. 20:56
Na én meg nem az vagyok aki befogja :DDD Én a leányzónak is elmondanám.
135. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 132. - Mmacus)
2014. jún. 23. 20:56
Egy beszólással azért csak nem marom el magamtól azt akit én neveltem,én szerettem stb. De ez nálunk tényleg nem fog megtörténni. Tudja jól fiam,hogy allergiás vagyok a koszra a kupira. Nincs is nálunk sosem kosz és kupi. Ő maga mondjuk rendetlenke még,de javulni fog. De igényes is és éppen ezért nem aggódom.
2014. jún. 23. 20:55
Az én férjem negyven felé közeledik, nem olyan régen végzett az egyetemen, ugyanis harminc felé közeledve iratkozott be. Nem lusta, nem buta. Mára elismert mérnök, sokat dolgozik, és imádja, amit csinál. Szóval nem kell mindenkit leírni a húszas éveiben, ha még nem találja a helyét a világban. Nem mindenki olyan tűzről pattant, száz vasat is tűzben tartó, több lábon álló, határozott elképzelésekkel rendelkező fiatal felnőtt, hogy rögtön megtalálja a saját útját. Attól még nem feltétlenül rossz ember, csak a mai világban divat 18 évesen kilökni a fészekből az embert, megvonni az anyagi, érzelmi támogatást stb. Én ezt is megértem, de sokszor a türelem rózsát terem, míg a kapkodás, a látszólagos, gyors eredmények hosszú távon megbuknak.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook