Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit szeretsz a kertedben? Mi a legszebb most? fórum

Mit szeretsz a kertedben? Mi a legszebb most? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1186. Érdekes73 (válaszként erre: 1173. - Birebora)
ápr. 5. 09:30
Próbáld meg cserépbe is nevelgetni és utána ültessed ki a földbe ha beindult.Nálunk sok van és szapora folyamatosan terjed, vagdosni kell.Viszont kerítés mellett tökéletes és szép is.
1185. liliom10 (válaszként erre: 1183. - Amaunet)
ápr. 5. 08:19
Nálunk is ezek, plusz nefelejcs, és kezd a lila orgona is nyílni.! (A fehér még nem.)
1184. liliom10 (válaszként erre: 1180. - Channa*)
ápr. 5. 08:17
Idén Anyák napjára lesz gyöngyvirág is ! Imádom az illatát ! :)
1183. Amaunet
ápr. 4. 22:57
A tulipánok, a fürtös gyöngyike és néhol már a gyöngyvirág is nyílik.
1182. apeeng (válaszként erre: 1171. - Andi6020)
ápr. 4. 22:27

hahaha...pont mint a nejem...ül a hintaágyában, és nézi, ahogy küzdök a szúrós rózsákkal...

...amúgy rengeteg bimbó van...

1181. Norietta
ápr. 4. 22:23
Holdviola, nefelejcs, gyöngyikék.
1180. Channa*
ápr. 4. 20:45
Ja, viszont a gyöngyvirág is nyílni fog hamarosan. Tavaly csak május végén kezdtek virágozni...
1179. Channa* (válaszként erre: 1177. - ,zumba)
ápr. 4. 20:44

Köszönöm!


Pázsitviolát tavaly is ültettem magról, de híre-hamva sincs. Idén is szórtam magokat, még semmi. Illetve vettem 2 palántát, de a csigák lerágták:(


Pünkösdi rózsám van! Tavaly nem virágzott, de idén tele van bimbóval. Biztos nagyon szép lesz, ha kinyílik.


Íriszt pont most ritkítottam meg és át is telepítettem. Azt hiszem idén nem fog virágozni. Egy bimbó sincs rajtuk:(


A liliomom növekszik, de még nem bimbós, és ültettem más fajtát is, ami még nem bújt ki.


Egy kicsit türelmetlen vagyok. Alig várom, hogy az elszórt magok kinőjenek és virágozzanak:DDDD

1178. Channa* (válaszként erre: 1176. - Smaragdzöld 🐉)
ápr. 4. 20:40

Van 2 tő szegfűm, bár az egyik, mintha tönkremenne:(

Azt hiszem veszek majd ilyen palántákat még.


És ültettem törökszegfűt is. Igaz magokat, azok pedig max. jövőre fognak virágozni.


Köszi! Hétvégén veszek is:D

1177. ,zumba (válaszként erre: 1175. - Channa*)
ápr. 4. 16:05
Pázsitviola, pünkösdi rózsa, írisz(nőszirom), liliom.
1176. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 1175. - Channa*)
ápr. 4. 15:16
Mondjuk évelő szegfűhöz mit szólsz? Nagyon hálás kis virág, több színben van, én nagyon szeretem.
1175. Channa*
ápr. 4. 15:06
Vajon milyen virágot kellene ültetni ahhoz, hogy a hagymások elvirágzása után legyen virágzóm addig amíg elkezd virágozni a többi:
1174. ,zumba
ápr. 4. 13:30
Nagyon szeretem a színkavalkádban úszó virágoskertet, udvart, gyümölcsöst.
1173. birebora (válaszként erre: 1170. - Érdekes73)
ápr. 4. 12:57
Ősszel ültettem, 1 maradt meg. De nem adom fel.
1172. Channa* (válaszként erre: 1164. - Birebora)
ápr. 4. 12:53

Nekem volt egy hatalmas kecskerágó a kertben, amikor megvettük. Kb. a felére visszametszettük, olyan formára, mintha bonsaifa lenne.

Sajnos a téli havazás letört 3 nagy ágat róla, gy most sokkal kisebb lett, de még mindig aránylag szép a formája. Most várom, hogy alul bokrosodjon, hogy még egy nagy ágat levághassunk, ha addig nem adja meg magát.


Ezt a fajtát egyszerű valóban szaporítani. A bogyóit elszórja, én meg nem győzöm kihúzogatni.

Lehet, hogy ennek a környéknek a földje jó ennek a növénynek, mert minden szomszédnál látok ilyet.

1171. andi6020
ápr. 4. 11:59
A férjem, ahogy kint dolgozik.
1170. Érdekes73 (válaszként erre: 1164. - Birebora)
ápr. 4. 11:52
kecskerágót könnyű szaporítani elég ledugni egy hajtást és locsolgatni
1169. Érdekes73 (válaszként erre: 1168. - Érdekes73)
ápr. 4. 11:51
ha vannak hagymásak , évelő virágok meg bokrok és még szórsz mellé egynyáriakat mindig lesz szép szines a kertben
1168. Érdekes73 (válaszként erre: 1163. - Channa*)
ápr. 4. 11:46
tényleg úgy szép ha mindig virágzik vmi van sok egyszerű évelő amelyik szapora és hálás meg szép is
1167. birebora (válaszként erre: 1166. - Channa*)
ápr. 3. 18:29
Akkor nem az, majd utána nézek mi lehet az.
1166. Channa* (válaszként erre: 1165. - Birebora)
ápr. 3. 17:13

Húúú, nem nagyon értek hozzá. Én tavaly kaptam a fiamtól, ha minden igaz, akkor nőnapra. Bimbós volt, de csak ledobálta a bimbókat. Kiültettem a kertbe, bár azt írták, hogy benti virág. Idén is elkezdte a bimbókat hozni, de ledobálta, de most 1 db kinyílt.


Azt írják, hogy a metszést tavasszal kell csinálni a virágzás után.


Tehát, ebből arra gondolok, hogy ősszel nem virágozhat.;)

1165. birebora (válaszként erre: 1160. - Channa*)
ápr. 3. 15:42
Megnéztem képen mert nem tudtam melyik az. Szerintem nekem ilyen van, de ősszel virágzik. Létezik?
1164. birebora (válaszként erre: 1163. - Channa*)
ápr. 3. 15:39

Nekem is csak pár éve van kertem. Én is úgy vagyok mint te, de élvezem és szeretem:)

Elültetem amit kapok vagy veszek és örülök ha megmarad. A kecskerágó nem maradt meg, a levendula talán jó lesz.

1163. Channa* (válaszként erre: 1161. - Érdekes73)
ápr. 3. 14:59

A tesóm mindig azt kérdezi, hogy minek ennyi gaz:DDDD


Nem régen kezdtük el alakítgatni a kertet. Csináltunk kerti ösvényeket bontott téglából, szintén bontott téglából lesz magaságyás. A virágoskert köré fa léceket vertünk le kerítésnek. A sziklakert szerű részre földet raktunk még, növényeket ültettünk. Szeretném elérni, hogy ezen a részen, egész évben legyen valami virágzó virág vagy bokor.


Elég kicsi a kertünk, de remélem, hogy sikerül egy olyat összehoznunk, amilyet terveztünk. Természetesen nulla hozzáértéssel csináljuk;)


Én veszek kerti magokat, de sok növényt/magot kapok én is. És szedek is magamnak itt-ott, ami megtetszik. Van amelyik megmarad, van amelyik nem.


A szedettekből van már magyal bokor, télijázmin, aranyvessző, japán birs és hibiszkusz? Idén leszúrtam a földbe gyöngyvesszőt (szerintem az is megmarad)


De pl. a babarózsa és mahónia nem akar megmaradni. Azt hiszem ilyet kell szereznem gyökerest;)

ápr. 3. 11:05
A sárga violák is kezdenek bontakozni .
1161. Érdekes73 (válaszként erre: 1159. - Channa*)
ápr. 3. 11:05
Nem semmi a bőség kosara :)Sok éve már csak saját szedett meg mástól kapott( szedett) magokat szórok mert a boltik nem keltek ki.A Kokárdavirág elég öntörvényű nálam ott nő/szaporodik ahol akar viszont igénytelen és sokáig virágzik:)
1160. Channa*
ápr. 2. 11:51
Kinyílt a kaméliám:DDDD
1159. Channa* (válaszként erre: 1157. - Érdekes73)
ápr. 2. 11:26

Kapor, törökszegfű, pázsitviola, fátyolvirág, büdöske, nyári virág keverék, tátika, kukacvirág, sarkantyúka. A többire nem emlékszem;)


Tavaly volt őszirózsám, ami elszórta a magjait, azok már lassan palánta méretűek. Remélem kinő a többi ősszel ültetett virágmag. Ősszel elszórtam kúpvirágot, kokárda virágot, napvirágot és rézvirágot, meg még sok mindent. Ezek nyomát még nem látom...

ápr. 2. 10:30
A cseresznyefa is virágba borult.
1157. Érdekes73 (válaszként erre: 1155. - Channa*)
ápr. 2. 10:29
Miket ültettél ?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook