Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit rontottam el tavaly az eperszörp készítésénél, ha cukorszirup íze lett? fórum

Mit rontottam el tavaly az eperszörp készítésénél, ha cukorszirup íze lett? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 16. 08:20

hát már kiöntöttem :-) úgyhogy se pálesz se leves nem lesz belőle :-)

higítottam, de olyan volt mintha cukros vizet ittam volna. :-(

6. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 2. - Textilbaba)
2013. ápr. 15. 09:21

Mielôtt kidobnád, szóljál és elkapom; ásványvízzel hígítva hígítva kóstoljátok - ha jól emlékszem, az arány 3:1-ben; egy adag szörp, három adag víz.

Egyébként szûrni szokták a magok miatt.

5. globus (válaszként erre: 3. - Forrest2010)
2013. ápr. 15. 08:58
Hát még páleszhez...
2013. ápr. 15. 08:47
A szörp attól szörp,hogy cukoríze van.Felhígítva biztos kiadja az eperízt is:))
2013. ápr. 15. 08:04
Életem egyetlen igazi , isteni finom eperszörpjét sok éve ittam , ők úgy csinálták , h összenyomogatták kézzel az epret , / összemancsolták / utána tüllzacsiba téve lecsöpögtették , ami fennmaradt sűrűje , abból lett az eperdzsem , ami lecsöpögött lé azt kimérték és adagoltak hozzá cukrot , sajnos , ezt az arányt nem tudom , de rengeteg eprük volt és a sokból se lett túl sok lé , nem volt felfőzve , aszkorbinsavval + a cukorral volt tartósítva ,h azon kívül tette-e bele más tartósítót azt sajnos nem tudom , sajnos sose volt annyi eprem , h kipróbálhattam volna . / tudom , h ez nem segítség , de biztosan reagálnak rá többen is ./ Ne vegye el a kedved , ha nem sikerült , majd legközelebb jobb lesz ! ha nem pimpósodott meg , kiönteni is kár , el lehet használni gyümölcsleveshez , teához stb.
2013. ápr. 15. 07:39

Tavaly készítettem el életem első (és lehet utolsó) eperszörpét (10 kg eperből). Eltettem szépen üvegekbe, majd az eltevéstől számított kb 2 hónap múlva egyet felbontottam. Iszonyat cukor íze lett, eper semmi.

Tegnap úgy döntöttem hogy itt az ideje hogy kiöntsem őket.

Mit ronthattam el?

Ha jól emlékszem úgy csináltam hogy megfőztem az epret, leturmixoltam, lemértem, és úgy tettem hozzá a kimért cukrot. Ami gyanítom.. sok lett.í Recept alapján csináltam.

Ti hogy csináljátok?

2013. ápr. 15. 07:36
Mit rontottam el tavaly az eperszörp készítésénél? Cukorszirup íze lett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook